صفحه 95 از 217 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105145195 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    دوست عزیز من منظورتو نفهمیدم از اینکه میگی استاد بهت پوزیشن داد! فاند داد؟ پذیرش داد یا فقط گفت اپلای کن من در نظرت میگیرم!
    به هر صورت منم با توجه به تجربه خودم و دوستام میگم اگر استادی بخواد دانشجو بگیره و بتونه که بگیره (ادمیشن رو دور بزنه یا جز گروه پذیرش باشه) میلهاشو چک میکنه! اگر چک نکنه به این معنیه که اون موقع که بچه ها اپلای کردن از همونها انتخاب میکنه! (خیلی از اساتید سن بالا و امریکایی این کارو میکنن) من نمیگم زنگ نزنین کماکان که خودمم اینکارو کردم ولی میگم تفاوتی نخواهد کرد اگر استادی از رزومه شما خوشش بیاد حتما باهاتون دیر یا زود تماس میگیره!
    اتفاقا یه استاد هم که من باهاش تلفنی صحبت میکردم رفت رزومم رو دید خوشش اومد گفت اپلای کن آخرش یکی دیگرو گرفت! شاید برای این گفت اپلای کن که دلم نشکنه! در ضمن ممکنه وقتی همش تماس بگیرین ممکنه استاده offended بشه!
    منم دقیقا منظورم اینه که تماس تلفنی فقط شانس ارتباط پیدا کردن و بررسی رزومه رو می‌بره بالا. نه اینکه شانس پذیرش گرفتن رو بالا ببره. شانس پذیرش به خودمون و credentialهامون بستگی داره. موردی هم که من تعریف کردم برای بعد از ادمیشن و گرفتن فاند بود.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز من از 500 ایمیل سر جمع 5 تا جواب امیدوار کننده گرفتم.تازه به قول بهترین اساتید رشته ام که در تاپ ترین دانشگاههای آمریکا هستن" رزومه و بک گراندم عالیه"
    سلام دوست عزیز, خدا قوت..., من که سر جمع فک نکنم بتونم بیشتر از 65 تا استاد جور کنم.
    اما یه سوال دارم: جواب امیدوار کننده به چی میگن؟ (یعنی دقیقا گفته باشه ok و بیا و فاند هم بهت میدم)...!

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز, خدا قوت..., من که سر جمع فک نکنم بتونم بیشتر از 65 تا استاد جور کنم.
    اما یه سوال دارم: جواب امیدوار کننده به چی میگن؟ (یعنی دقیقا گفته باشه ok و بیا و فاند هم بهت میدم)...!
    با 65 تا استاد خیلی سخته چند تا جواب خوب بگیرید. به نظر من تا می‌تونین حوزه‌ی علاقه‌مندی‌هاتون رو گسترده‌تر کنید تا استادهای بیشتری پیدا کنید.

جواب خوب جوابیه که بهتون بگه آره پوزیشن دارم و اپلا کن تا کانسیردت کنم. جواب‌های بهتر از این هم هست مثل اینکه بگه آره تو خیلی عالی هستی و من اینقدر بهت فاند می‌دم. ولی خیلی معدوده. مهم اینه که بعد از جواب گرفتن از استاد تماست رو باهاش حفظ کنی و بهش بفهمونی که واقعا به زمینه‌ی کاریش علاقه داری. با حفظ تماس با استاد می‌شه یه جواب خیلی معمولی رو به یه شانس بزرگ تبدیل کرد. ولی با قطع تماس یه جوب خیلی عالی رو می‌شه به هدر داد.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط younalta نمایش پست ها
    با 65 تا استاد خیلی سخته چند تا جواب خوب بگیرید. به نظر من تا می‌تونین حوزه‌ی علاقه‌مندی‌هاتون رو گسترده‌تر کنید تا استادهای بیشتری پیدا کنید.

جواب خوب جوابیه که بهتون بگه آره پوزیشن دارم و اپلا کن تا کانسیردت کنم. جواب‌های بهتر از این هم هست مثل اینکه بگه آره تو خیلی عالی هستی و من اینقدر بهت فاند می‌دم. ولی خیلی معدوده. مهم اینه که بعد از جواب گرفتن از استاد تماست رو باهاش حفظ کنی و بهش بفهمونی که واقعا به زمینه‌ی کاریش علاقه داری. با حفظ تماس با استاد می‌شه یه جواب خیلی معمولی رو به یه شانس بزرگ تبدیل کرد. ولی با قطع تماس یه جوب خیلی عالی رو می‌شه به هدر داد.
    سلام و خیلی ممنون از راهنمایی ها.
    یه سوال.
    ببینید من چند تایی استاد جواب بهم دادن که ما پوزیشن خالی داریم و هنوز تصمیم نگرفتیم و Encourage to Apply و اینها. من هم تشکر کردم گفتم نتیجه GRE ام که اومد اپلای میکنم و بهتون اطلاع میدم. این تا اینجا.
    حالا نکته اینجاست که تا زمانی که جواب GRE بیاد و ما بتونیم اپلای کنیم، ما چجوری باید تماسمون رو حفظ کنیم؟ یعنی خیلی ساده بگم! ایمیل بزنم بگم چی؟!
    ممنون!

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    یه سوال.
    ببینید من چند تایی استاد جواب بهم دادن که ما پوزیشن خالی داریم و هنوز تصمیم نگرفتیم و Encourage to Apply و اینها. من هم تشکر کردم گفتم نتیجه GRE ام که اومد اپلای میکنم و بهتون اطلاع میدم. این تا اینجا.
    حالا نکته اینجاست که تا زمانی که جواب GRE بیاد و ما بتونیم اپلای کنیم، ما چجوری باید تماسمون رو حفظ کنیم؟ یعنی خیلی ساده بگم! ایمیل بزنم بگم چی؟!
    ممنون!
    متین جان سلام

من کاری که خودم می کنم رو می گم شاید برای شما هم مفید باشه. من وقتی همچین جوابایی می گیرم اگه ببینم جواب template نیست و استاده کلاً نظرش مثبت هست اما یا فاند نداره یا اگه داره می خواد به بهتر از من بده و مواردی از این قبیل با خودم فکر می کنم بالاخره شاید حفظ ارتباط با این استاد به دردم بخوره. اگه آخرش فاند داد که چه بهتر اگرم نداد خیلی چیزی از دست ندادم چون اولشم بهم اینو گفته بود.

برای اینکه خودم رو به کارش علاقه مند نشون بدم می رم آخرین مقالاتشو می خونم. بعد بهش ایمیل می زنم و در مورد مقالاتش سوال می پرسم و سعی می کنم این قضیه رو تا جایی که می شه کشش بدم. تا حالا با این کار تونستم با 2 تا استاد ارتباطم رو خوب حفظ کنم فکر می کنم اگر این کار رو بکنی می تونی keep in touch بمونی.

موفق باشی

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

یه سوال.
    ممنون!
    به نظر من مقاله خوندن خیلی تکنیک خوبیه ولی سوال از مقاله پرسیدن تابلو می‌کنه قضیه رو. من اینکار رو می‌کردم. تعارف رو می‌ذاشتم کنار و تو ایمیلی که بهش می‌زدم اینجوری می‌نوشتم که:

احتمالا شانس من برای عضویت در گروه شما بیشتر بشه اگر بدونید که من اخیرا برای اینکه بیشتر با تحقیقات شما آشنا بشم چند تا از مقاله‌هاتون رو در زمینه‌ی فلان و فلان خوندم. بعد براش می‌نوشتم که این مقالات و تحقیقات چطوری به تحقیقات گذشته‌ی من ربط پیدا می‌کنه و اینکه من واقعا علاقه دارم به این زمینه‌ها. این علاقه رو همیشه باید تاکید کنید و همچنین بگید که با توجه به دانش و مهارتی که در دوره‌های گذشته‌ی تحصیلی و تحقیقی‌تون به دست آوردید، به خوبی از پس یه تحقیق در زمینه‌ی کاری استاد بر می‌آیید.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط younalta نمایش پست ها
    به نظر من مقاله خوندن خیلی تکنیک خوبیه ولی سوال از مقاله پرسیدن تابلو می‌کنه قضیه رو. من اینکار رو می‌کردم. تعارف رو می‌ذاشتم کنار و تو ایمیلی که بهش می‌زدم اینجوری می‌نوشتم که:

احتمالا شانس من برای عضویت در گروه شما بیشتر بشه اگر بدونید که من اخیرا برای اینکه بیشتر با تحقیقات شما آشنا بشم چند تا از مقاله‌هاتون رو در زمینه‌ی فلان و فلان خوندم. بعد براش می‌نوشتم که این مقالات و تحقیقات چطوری به تحقیقات گذشته‌ی من ربط پیدا می‌کنه و اینکه من واقعا علاقه دارم به این زمینه‌ها. این علاقه رو همیشه باید تاکید کنید و همچنین بگید که با توجه به دانش و مهارتی که در دوره‌های گذشته‌ی تحصیلی و تحقیقی‌تون به دست آوردید، به خوبی از پس یه تحقیق در زمینه‌ی کاری استاد بر می‌آیید.
    شیوه خیلی خوبیه، ممنون از هر دوی شما دوستان.
    اما حالا یه نکته فنی پیش میاد که ممکنه زمینه کاری استاد فقط در حد کلی با علایق ما بخونه و در حقیقت ما زیاد هم کاری در زمینه تحقیقاتی استاد انجام نداده باشیم...
    من فکری که خودم به سرم زد و حالا نمیدونم چقدر جواب بده اینه که بگیم مقالاتت رو نگاه کردم و دیدم زمینه های کاری که بیشتر فعال بودید اینها بوده. حالا با توجه به اینکه من خیلی علاقمندم و این صحبتها و شما هم نظر مساعد دارید، من رو راهنمایی کنید که روی چه مطالبی یه پیش مطالعه داشته باشم که برای تیم آماده باشم!
    نمیدونم، نظرتون در مورد این روش چیه؟
    باز هم ممنون.

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

شیوه خیلی خوبیه، ممنون از هر دوی شما دوستان.
    اما حالا یه نکته فنی پیش میاد که ممکنه زمینه کاری استاد فقط در حد کلی با علایق ما بخونه و در حقیقت ما زیاد هم کاری در زمینه تحقیقاتی استاد انجام نداده باشیم...
    من فکری که خودم به سرم زد و حالا نمیدونم چقدر جواب بده اینه که بگیم مقالاتت رو نگاه کردم و دیدم زمینه های کاری که بیشتر فعال بودید اینها بوده. حالا با توجه به اینکه من خیلی علاقمندم و این صحبتها و شما هم نظر مساعد دارید، من رو راهنمایی کنید که روی چه مطالبی یه پیش مطالعه داشته باشم که برای تیم آماده باشم!
    نمیدونم، نظرتون در مورد این روش چیه؟
    باز هم ممنون.
    این هم خوبه ولی ممکنه برای خودتون دردسر درست کنین و استاد کارهایی ازتون بخواد که وقت‌گیره ولی باید انجام بدید. وقتی زمینه‌ی کاری خیلی به بک‌گراندتون نمی‌خوره باز هم می‌تونین بهش بگین که با اینکه زمینه‌ی کاری شما متفاوت از کارهای پیشین منه ولی من مطمئنم که مهارت‌ها و تجربیاتی که در اون زمینه به دست آوردم رو اینجا هم می‌تونم استفاده کنم و در این زمینه‌ی کاری جدید هم موفق خواهم بود.

Junior Member

من از استاد یه دانشگاه جواب نگرفتم یعنی کلا بی خیال اون دانشگاه بشم؟

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط salma0098 نمایش پست ها
    من از استاد یه دانشگاه جواب نگرفتم یعنی کلا بی خیال اون دانشگاه بشم؟
    دوست محترم، شما نباید به این زودی پا پس بکشی. اگه استاد های دیگه ای هم تو اون دانشگاه هستن که زمینه کاریشون واستون جذابه، بهشون ایمیل بزنید. اگر اونا هم جواب ندادن، اصلا مهم نیست چون یه عالمه دانشگاه و کشور دیگه وجود داره که شما میتونی روشون کار کنی. البته میدونم که گاهی سطح علمی دانشگاه، استاد مربوطه و یه کشور خاص و ... واسه ما جذابیت و اهمیت خاصی داره که نمیشه با جاهای دیگه مقایسه اش کرد ولی بهر حال، باید این واقعیت روبپذیریم که همیشه نمیشه گزینه ای با مطلوبیت 100% رو بدست آورد. در عوضش گزینه های متعدد دیگری بت مطلوبیت 80-90% وجود دارن. موفق باشی

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)