صفحه 13 از 1371 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223631135131013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

دوستان من نمونه چند تا ایمیل که از اساتید گرفته بودم رو اینجا می ذارم، تا متوجه بشین فرق template با نامه واقعی چیه:

Thanks for your email and interest in my research group. Indeed, your good background in .... is of great interest to me. You seem to have very good record. A TOEFL score of 101
    is extremely good.
    Our department requires only 100. I would like to see your publications, please, email me soft copies of some of your papers.

To get admission with Financial aid to PhD program, you need good GRE and TOEFL scores, good scholastic record, and good recommendation
    letters. Admission alone without financial aid is some what easier. Your scholastic record and TOEFL scores are already fine. If you can get good
    GRE score and good recommendation letters then you will be fine. So, here is my advice:

1. I hope you have been preparing for GRE. You still have more than two months, work hard, and prepare well for GRE.
    2. Talk to your current Professors, if you have not already done so, about your plans for PhD and need for recommendation letters. Do not wait till
    last moment.
    3. Go to.... web site and follow the links for graduate admission. There are two part: the graduate college application and the departmental
    application. You may not want to start applying yet (you can wait to start application process until after end of August) but I want you to see what
    things are needed so if you have questions, you have time to ask me. Most of the application process is easy. Department also needs a Statement of
    Purpose (SOP). As you work through the application process you will understand how to write an SOP. I want you to start developing your SOP.
    I want to see your SOP and make some suggestions to improve it. We might need 2-3 iterations.
    4. Send me some of your papers.
    5. Always remember that with "hardwork" you can realize your dreams.

If you have any questions or want to discuss anything, please, feel free to send an email. Thanks.

Good Luck,

Prof.
    .
    این نمونه یک جواب خوبه، چون معلومه CV رو خوب خونده، حتی تاریخی که برای امتحان GRE رو نوشتم رو چک کرده. اما این یکی رو ببینین:
    Thank you for your interest in our research. Your background looks impressive and I encourage you to apply CMU. At that point, the committee will decide whether a phone interview in needed. Once you get accepted, I’d be happy to meet you and discuss research opportunities at CMU and in my group. An important factor that affects my decision besides your qualification is the funding, which has been very tight nowadays in the United State. If you’d like to know more about research problems and environment in my group, I encourage you to directly communicate with relevant Ph.D. students or postdocs in my group.

Best wishes
    ,
    اینم جواب خوبیه و می تونه template نباشه اما اصلا نمی شه روش حساب کرد.
    و اما این یکی:
    thanks for your interest in my group! You have a very well presented CV. Students that join my group apply directly to either the civil & environmental engineering department or the biological engineering department at MIT. Drop me a note if you apply, and I'll be sure to look at your application.
    این استاد بعد از اپلای به ایمیل های من جواب نداد.

و اما این یکی template هست:
    You are welcome to apply to our department.
    The department has a special committee that handles
    all applications.

I wish you all the success
    .

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط genimi
    يه استاد جواب اولين ايميل من رو اينطوري داد:

Apply for admission and when you get admitted, contact me

اين يعني خودش نمي تونه كمكي تو پذيرش گرفتن من كنه؟ به نظر تون چيكار كنم؟ apply‌كردنش ارزش داره؟ چي جواب بدم؟
    بخصوص در دانشگاه های رنک بالا- استاد ها میگند برو اول اپلای کن بعد اگه قبول شدی با هم صحبت میکنیم
    این به معنی دو در کردن شما از دانشگاه و خودش نیست
    اگه میبینی شرایطت بالاست اپلای کن
    فعلا خودش در پذیرش هیچکاری نمیتونه بکنه و اساتیدی که کمک کردند اونایی بودند که دانشجویی رو گرفتند و استاد راهنماش شدند که در مسائلی مانند کم بودن تافل و جی ار یی و معدل و ...دانشجو رو واسه گذر از admissions کمک میکنند

رشته و دانشگاه

سلام

به نظر شما راه مقابله با اساتیدی که با ایمیل و تلفن قول فاند میدند و یهوو غیب میشند چیه؟
    من چندتا دانشگاه بی جهت به این دلیل اپلای کردم و فقط شانس باهام یار بود وگرنه به فنا رفته بودم
    ارسال ایمیل های مکرر هم نتیجه ای نداشت تا بهشون بگم بابا من هستم ها

Senior Member

من دیدم موردی رو که استاد یک دانشجو رو شدیدا می خواسته ولی graduate committee قبول نکرده بهش فاند بده به دلیل هم بودن GRE یا شناخته شده نبودن دانشگاه مبدا. ولی این استاد خیلی قطعی به شما گفته و اگه می دونست که ممکنه مشکلی پیش بیاد نمی گفت با توجه به اینکه از قبل هم همه شرایط شما رو می دونسته. به هر حال خیلی امیدوار کننده اس ولی خودت می دونی که نباید 100 درصد بدونی هیچی رو.

Junior Member

1- من برای موضوعی اپلای می کنم که توی دپارتمانهای مختلف برگزار می شود به استادی میل زدم میگه توی اون دپارتمانی که من میخوام فاند نداره اما برای یک دپارتمان دیگه توی اون دانشگاه که اونجا هم هیات علمی هست فاند داره؟به نظرتون این ریسکو بکنم که برای اون دپارتمان دیگه اپلای کنم؟اما باهمین استاد و همین موضوع خودم کار کنم؟اما دانشکده ها خیلی فرق دارند خیلی زیاد تو اسم دانشکده فرق داره؟مگه یک استاد میشه فاند داشته باشه اما فاندش مال یک دانشکده خاص باشه؟و دانشکده دیگری در همان دانشگاه اون استاد فاندی نداشته باشه؟
    2_ یک استاد دیگه اینجوری جوابمو داده؟ GSI چیه؟ intership منظورش است؟
    Graduate students in that department will work part-time as GSI and obtain financial support.

Senior Member

در مورد رشته های interdisiplinary این مورد پیش می آد که دپارتمانهای مختلف درگیرند و استاد گاهی از شما می خواید در یه دپارتمان خاص apply کنید. منم با این مورد مواجه شدم . باید ببینید و بسنجید بر اساس توانایی ها و علاقه و امکانات اون دپارتمانها و بعد تصمیم بگیرید.

internship در واقع به معنای دوره کوتاه مدت در یه آزمایشگاه و یا بخشه.

رشته و دانشگاه

پیداست که روند این دانشگاه اونطوری هستش که باید طرف اول اپلای کنه و بعد که ازین مرحله گذشت وارد پروسه اساتید میشه
    فلسفه تماس با اساتید اینه که بما قول هایی بدهند در مورد فاند و پذیرش و .... وگرنه اینکه اساتید بگند برید اول اپلای کنید که خب همه میدونیم و بلدم اپلای کنیم
    از ایشون میتونید تشکر کنید و بگید امیدوارم accept بشم و بتونم در گرووه شما کار کنم- بعد ایشون حداکثر بهتون میگه welcome و دیگه بای تا موقعی که پذیرفته شدید- چون از این ایمیل پیداست داره مشخصا میگه اول باید پذیرفته بشید

من هم تجربه ی زیادی ندارم ولی فکر کنم این جور میل ها که میگه اپلای کن من نگاه می کنم یعنی طرف می خواد کسایی که خوب هستن همه اپلای کنن بعد از بینشون بهترین هارو برداره معذرت می خوام یه جور دون می پاشه البته اصلا هم بد نیست چون شما مجبور ید یا اصلا نفرستید یا به همین هایی که یک کم جواب مثبت می دن بفرستین یا من که خودم تا حالا برام پیش نیومده( وگرنه اینجا نبودم) ولی شنیدم استاد سیریش می شه می گه اپلای کن که یا باید خیلی کارت درست باشه احتمالا یا اینکه پارتی باشه دیگه مثلا یه ایرانی فارغ التحصیل دانشگاه شما تو ایران باشه شما هم کارت خوب باشه یه فازی بده
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member

استاد رزومه من رو خونده و گفته اینا رو هم براش بفرستم . please send a letter of motivation and a brief statement of objectives and research interests with your resume

من کلا نمی فهمم فرق این سه تا چیه با هم خیلی! من یک SOP دارم فقط! همون رو تیکه تیکه کنم بفرستم؟!تازه من reaserch interest ها م رو توی رزومه ام هم نوشته بودم! کسی تجربه مشابهی داره؟
    من فرق letter of motivation و Statement of objective رو نمی فهمم!!!
    خواهش می کنم کمک کنید!!!

رشته و دانشگاه

سلام

مشکلی که نیست

اگه شما SOP رو کامل نوشته باشی میبینی که برخی از پاراگراف هاتون به توسعه انگیزه هاتون بوده واسه ادامه تحصیل- شغل آینده- انتخاب اون دانشگاه و ... که مسلما اینها هدف ها و موضوع مورد اعلاقتون نیستند-بلکه انگیزه هاند

پاراگراف هایی هم پرداخته به اهدافتون از اون زمینه های مورد علاقه و کاری که میخوایند بکنید و چیزی شبیه propusal

براحتی SOP رو تفکیک کنید و در دو قسمت بدید

بله من تجربه اینکار رو داشتم -همین چند روز پیش جایی باید همچین اطلاعاتی میدادم بطور آن لاین که دقیقا همینطور سوال تفکیک شده بود-منم SOP خودم رو تجزیه کردم و با کلماتی پاراگراف های شکسته شده رو render و کپی پیست و سابمیت کردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)