صفحه 376 از 1371 نخستنخست ... 276326366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386426476876 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,751 تا 3,760 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UM

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام دوستان
    حدود 1 ماه پيش مقاله اي كه تازه نوشته بودم به يكي از اساتيد معروف در كانادا فرستادم كه نظرشو بهم بگه. (اين مقاله در ارتباط با آخرين مقالات اون استاده بود.) با گذشت 1 ماه استاده كه كامل و دقيق مقاله رو خونده بود، جواب داده كه من از مقاله خوشم امده و خيلي روش جالبي رو براي حل بعضي مسائل بكار بردم. چند تا پيشنهادم داده بود. حال سوال من اينجاست كه:
    از اونجايي كه من بهش نگفتم كه دنبال PhD هستم و وقتي كه مقالمو فرستادم گفتم من الان يه جا دارم كار پژوهشي مي كنيم، چطوري بهش بگم كه دنبال PhD position مي گردم؟ آيا بهش بعد از تشكر فراوان غير مستقيم بگم كه "هرچند كه الان دارم براي GRE مي خونم تا PhD اپلاي كنم، سعي مي كنم كه پيشنهاد شما رو هر چه سريعتر اعمال كنم." نظرتون چيه كه من اين جمله رو اشاره كنم و بعد ازش نظرشو در مورد خودم براي PhD student بپرسم؟
    خوشحال مي شم اگه دوستان راهنمايي كنن.

ApplyAbroad Hero

خیلی رک، مثل خودشون بپرس ایا پوژیشن PhD تو گروهش برای 2012 داره یا نه؟ بگو میخوای تو همین زمینه کار کنی. اگه بخواد 100% جواب میده. اصلا نگران نباش

Junior Member

به نظر من هم خیلی ساده بهش بگو که به زمینه ی تحقیقاتیش علاقه داری و دوست داری که برای دکترا بری اونجا.
    من الان دانشجوی PhD توی امریکا هستم، اینجا همه چیز خیلی مستقیم گفته میشه، مثلا میگن فردا بیاید جلسه به شما پیتزا هم میدم، که به نظر ایرانی ها این جمله که میگن به شما پیتزا هم میدیم خیلی توهین آمیز هست، ولی اینجا همه رک حرفشون رو میزنن، یه چیز دیگه اینه که اینجا برعکس ایران هست که دانشجو دنبال استاد باشه، اینجا استادا دنبال این هستن که یه دانشجو رو به گروه تحقیقاتیشون علاقه مند کنن، و کلی هم وقت میذارن که یه دانشجو رو جذب کنن، شما چون توی زمینه ی کاری این استاد تجربه و مهارت دارید، یه امتیاز بزرگ دارید و شانس پذیرفته شدن شما بالا هست، پس خیلی
    راحت حرفت رو بزن، من پارسال به یه استاد ایمیل زدم و گفتم که به گروه تحیقاتیش علاقه دارم و اون هم خیلی صادقانه این جواب رو داد:
    Thank you very much for writing. Right now, I have space in my group for 1-2 entering students. I'm currently communicating with 3 very interested in joining that I've offered space to if they
    decide to join.

While I would be interested in taking you, I do not expect to have space available this year. The situation could change, and I'll likely know more close to the application deadline. I also expect
    to know more in the next few weeks when I hear back about a grant for funding I applied for recently.

I'll look over your application more carefully in the next month while I wait to learn more. I would recommend that you write to me again in mid-January when hopefully I'll know more.

Best wishes as you pursue a Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط rastakhiz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حدود 1 ماه پيش مقاله اي كه تازه نوشته بودم به يكي از اساتيد معروف در كانادا فرستادم كه نظرشو بهم بگه. (اين مقاله در ارتباط با آخرين مقالات اون استاده بود.) با گذشت 1 ماه استاده كه كامل و دقيق مقاله رو خونده بود، جواب داده كه من از مقاله خوشم امده و خيلي روش جالبي رو براي حل بعضي مسائل بكار بردم. چند تا پيشنهادم داده بود. حال سوال من اينجاست كه:
    از اونجايي كه من بهش نگفتم كه دنبال PhD هستم و وقتي كه مقالمو فرستادم گفتم من الان يه جا دارم كار پژوهشي مي كنيم، چطوري بهش بگم كه دنبال PhD position مي گردم؟ آيا بهش بعد از تشكر فراوان غير مستقيم بگم كه "هرچند كه الان دارم براي GRE مي خونم تا PhD اپلاي كنم، سعي مي كنم كه پيشنهاد شما رو هر چه سريعتر اعمال كنم." نظرتون چيه كه من اين جمله رو اشاره كنم و بعد ازش نظرشو در مورد خودم براي PhD student بپرسم؟
    خوشحال مي شم اگه دوستان راهنمايي كنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

سلام به همه دوستان
    من ارشد شیمی هستم و 4تا مقالهISI دارم. یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم و به چندتا استاد آلبرتا همزمان میل زدم. یکیشون اینطور جواب داد:
    I do have a new student in my group from Iran and if you are still interested in my research program I can certainly put you into contact with appropriate members of my team depending on the projects you are interested in.

I also should bring to your attention that the protocols for applying to our department for graduate studies are outlined on our department website. I encourage you to visit the following link and follow the instructions for international students.

دومی هم نوشت که پیش اپلای کنم از سایت. بنظر شما من شانس گرفتن پذیرش رو از دست دادم؟ چون تو فرم پیش پذیرش باید اسم 3 تا استاد رو همزمان وارد کنم.؟ خیلی ناراحت شدم. لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

Junior Member

سلام
    دوستان یه استادی به من اینجوری جواب داده.
    Yes, I am looking for students for fall 2012. At Cornell ME, we admit to the program as a group and do advising matching during the first semester. All admitted students are guaranteed funding.
    امیدی هست بنظرتون؟ حالا لازم من دوباره چیزی بفرستم براش؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedali نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه استادی به من اینجوری جواب داده.
    Yes, I am looking for students for fall 2012. At Cornell ME, we admit to the program as a group and do advising matching during the first semester. All admitted students are guaranteed funding.
    امیدی هست بنظرتون؟ حالا لازم من دوباره چیزی بفرستم براش؟
    تا همین جاش که میدونید دانشجو میگیره برای fall2012 خوب خودش خوبه. اما هیچ قولی نداده به شما.. احتمالا اگر ادامه بدید هم بهتون بگه که باید اپلای کنی و بین همه متقاضی ها انتخاب کنیم.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamostafa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من ارشد شیمی هستم و 4تا مقالهISI دارم. یه اشتباه بزرگ مرتکب شدم و به چندتا استاد آلبرتا همزمان میل زدم. یکیشون اینطور جواب داد:
    I do have a new student in my group from Iran and if you are still interested in my research program I can certainly put you into contact with appropriate members of my team depending on the projects you are interested in.

I also should bring to your attention that the protocols for applying to our department for graduate studies are outlined on our department website. I encourage you to visit the following link and follow the instructions for international students.

دومی هم نوشت که پیش اپلای کنم از سایت. بنظر شما من شانس گرفتن پذیرش رو از دست دادم؟ چون تو فرم پیش پذیرش باید اسم 3 تا استاد رو همزمان وارد کنم.؟ خیلی ناراحت شدم. لطفا راهنمایی کنید
    ممنون
    اگر واقعا شمارو بخوان میگیرن. بعضی مواقع استاد ها بین همدیگه یه جورایی بده بستون دارن سر دانشجو ها و مشورت هم میکنن سر گرفتن یا نگرفتن. اونها خیلی اهمیت نمیدن به این مسائل. اگر به شما نیاز داشته باشن حتما شمارو میگیرن اگر هم به دردشون نخورید که نمیگیرن. با خودشون و شما هم تعارف ندارن.. این جوابی که به شما داده خوبه به نظر من. من بودم حتما ادامه میدادم و سعی کنید اطلاعات تماس اون ایرانی ها رو بگیرید چون خیلی میتونن کمک کنن به شما..
    پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    تا همین جاش که میدونید دانشجو میگیره برای fall2012 خوب خودش خوبه. اما هیچ قولی نداده به شما.. احتمالا اگر ادامه بدید هم بهتون بگه که باید اپلای کنی و بین همه متقاضی ها انتخاب کنیم.
    gلازم که بازم بهش میل بزنم؟ اگه بله چی باید بنویسم؟ ببخشین من تجربم واقعا کمه تو این زمینه

Junior Member

Hello,
    there is one open position for a new PhD student in my group.
    Guidance on the application procedure can be found on our Department's website.
    I do not provide preliminary evaluations based on CV, etc.
    If you are interested - please submit you application and it will receive full consideration.
    VT

On 9/17/2011 3:51 AM, wrote:
    Dear prof. T.....
    I am ..............., MS. graduateed in nanotechnology, from Iran. I saw your web site and your articles about membrane and membrane separation. My thesis was "synthesis of Zno/Sio2 nanocomposite membrane by sol-gel method" and I have very interest to study PhD in the field of ceramic membrane in 2012 fall. Would you please guide me about your positions and deadlines if any?

Sincerely yours!
    .......................
    سلام این متن نامه و جواب من به یکی از اساتید است نظرتون چیه؟
    به نظرتون نظر استاد منفی یا مثبته؟

Junior Member

سلام
    این یه جواب معمولی هست که استادایی که جای خالی توی گروهشون دارن به همه میدن، برای اینکه تعداد بیشتری براشون اپلای کنن،
    تنها چیزی که الان شما می تونید از این ایمیل بفهمید این هست که این استاد امسال یه دانشجو میگیره، به نظر من حتی رزومه ی شما رو هم نخونده
    من از دوتا دانشگاه که جوابی شبیه جواب شما داشتم، پذیرش با فاند کامل گرفتم، ولی بعضی وقت ها استادها جواب های خیلی بهتری به شما میدن و در آخر شما رو ریجکت می کنن، تنها چیزی که مهم هست اینه که با توجه به رزومه ای که دارید اپلای کنید، و مثلا من با توجه به رزومه ای که داشتم، دانشگاه های بین رنک 50 تا 120 رو اپلای کردم. راستی جمله ی اخر ایمیل شما اصلا خوب نیست، آخه استادای سرشون اینقدر شلوغ هست که حتی وقت جواب دادن ایمیل رو ندارن ، چه برسه به اینکه بخوان کسی رو راهنمایی کنن، و حتی بعضی از استادا درباره ی پروسه ی اپلای و حتی ددلاین چیزی نمی دونن، به نظر من می تونید جمله ی اخر که گفتید
    please guide me about your positions and deadlines if an رو با یه جمله شبیه این تغییر بدید
    ?Could you please let me know whether there is an opportunity for me to work in your group as a PhD student
    این هم ایمیل یکی از استادا، که در اخر من رو ریجکت کرد
    Dear .a

Thanks for you kind message and for the interest in my research group.
    Based on what I've seen so far, I think you'll be a very good
    candidate for a Ph.D. work at the University of Delaware. I encourage
    (you to apply (on-line process -.

The committee in charge of the graduate applications for 2011 will
    review your file and will let you know before April 15, 2011.

Please let me know if I can be of any further assistance.
    I cannot promise anything until after the application window closes, but based on your CV, I think you are a very good match for my group
    Best regards,

PS.
    و این هم ایمیل یکی از استادایی که خوب جواب نداده بود ولی در اخر من با فاند کامل پذیرفته شدم

Dear

Thank you for your email message regarding graduate school at Western. I do anticipate having openings for the Fall of 2011. However, in order to be considered for admission, you must first complete and submit an application to the Department. Full details can be found at www..com
    ................
    Once your application is complete, it will be reviewed by an Admissions Committee as individual faculty members cannot offer admission directly.

We look forward to receiving your application.

نقل قول نوشته اصلی توسط david80 نمایش پست ها
    Hello,
    there is one open position for a new PhD student in my group.
    Guidance on the application procedure can be found on our Department's website.
    I do not provide preliminary evaluations based on CV, etc.
    If you are interested - please submit you application and it will receive full consideration.
    VT

On 9/17/2011 3:51 AM, wrote:
    Dear prof. T.....
    I am ..............., MS. graduateed in nanotechnology, from Iran. I saw your web site and your articles about membrane and membrane separation. My thesis was "synthesis of Zno/Sio2 nanocomposite membrane by sol-gel method" and I have very interest to study PhD in the field of ceramic membrane in 2012 fall. Would you please guide me about your positions and deadlines if any?

Sincerely yours!
    .......................
    سلام این متن نامه و جواب من به یکی از اساتید است نظرتون چیه؟
    به نظرتون نظر استاد منفی یا مثبته؟
    ویرایش توسط makhmal976 : October 24th, 2011 در ساعت 06:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)