صفحه 1 از 1371 1234567891011511015011001 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام
    من به یه استاد میل زدم درعرض یک ساعت این جوری جواب داده:
    have you applied to university already? if not, please do so
    فقط همین.حالا این یعنی چی؟یعنی رزومه رو خونده می گه خوبه apply کن؟یا میگه اولapply کن بعد میل بزن؟ این جوری که نمی شه هی پول application fee بدیم. چند جور برداشت می شه کرد از این یه خط جواب.
    ممنون از جوابتون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

I think it doesn't mean anything especial for you
    it's proved by my experience that you shouldn't apply for uni before being sure that one prof. will do support u
    and I guess he's not that prof. for u

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

چندان با نظر pkhk موافق نیستم. زمانی که خود من اقدام کردم از یک سری از دانشگاه‌هایی که هیچ وقت جواب درست و حسابی‌ای از استادهاش نگرفتم پذیرش گرفتم، از جمله همین دانشگاهی که توش درس می‌خونم و ساپورت مالی خیلی خوبی هم به من داد.
    خیلی از grantهایی که استادها براشون اقدام می‌کنند اوایل آوریل جوابش مشخص می‌شه و تازه اون وقته که بعضی از استادها تصمیم می‌گیرن که دانشجو بگیرن یا نه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

به نظر می رسه اینجا به این نکته که سیستم پذیرش در کشورهای مختلف یکسان نیست حتماً توجه کرد.

در آمریکا و کانادا بیشتر مراحل پذیرش توسط دانشگاه مدیریت می شده و تماس مستقیم با استاد در بسیاری موارد قویاً نهی می شه. حتی عنوان می کنند که اساتید نه تنها اجباری در پاسخ گفتن ندارند بلکه حتی هنگام ارزیابی ممکنه که به این افراد نمره منفی یدهند. البته اگه کسی در حال حاضر apply کرده باشه و بعد سعی کنه که تماس بگیره تا نظر یک استاد رو به application خودش جذب کنه هیچ اشکالی نداره و در عین حال توصیه می شه.

در حالیکه در سیستم اروپایی بیشتر مراحل اعم از اعلام ظرفیت برای پذیرش، بودجه، تعیین صلاحیت متقاضیان و ... توسط اساتید انجام می شه نه دانشگاه و خوب طبیعی است که از همون اول تماس با استاد برقرار می شه.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

ApplyAbroad Champion

مهرداد جان
    در آمریکا و کانادا هم این طوری نیست که استاد تاثیری در پذیرش نداشته باشه. استادها اگر دانشجویی رو بخوان معمولا Admission Committee مخالفت نمی‌کنه، به خصوص اگر استاد باسابقه باشه یا این که حاضر باشه از Fund خودش دانشجو رو ساپورت کنه، معمولا کسی رو حرفش حرفی نمی‌زنه.
    اتفاقا همین امروز استاد خود من Resume یکی از بچه‌ها از دانشگاه صنعتی اصفهان رو آورد پیش من و ازم پرسید که اون دانشگاه چطوریه و نظرم راجع به Resume چیه. به نظرم دانشجوی خوبی بود و نظرم رو گفتم و استادم هم قبول کرد و به احتمال خیلی زیاد پذیرش می‌گیره.

آقا بابک اسمت خیلی برام آشناست. شما در کانادا و در کینگ استون درس نمی خونی؟
    کاملا با نظر بابک موافقم. کی گفته که در کانادا و آمریکا استاد تاثیر کمی داره؟ وقتی استاد خودش تو سایتش می زنه که دنبال یه دانشجوی فلان جور هستم یعنی که اگه خودش تشخیص بده یه دانشجو همونیه که می خواد دیگه کار تمومه و می گیردش.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

من به هیچ عنوان منکر نقش اساتید نیستم. اما بسیار دیدم Home Page دانشگاه ها و اساتیدی رو که افراد رو از ارسال ایمیل قبل از اقدام برای دریافت پذیرش منع کردند! بنابراین مقصودم اینه که تنها در مواردی که استاد اعلام نیاز کرده و یا حداقل این مورد رو مسکوت باقی گذشته (و منع نکرده) باید اقدام به ارسال ایمیل کرد و انتظار دریافت جواب داشت. به نظر من، جواب ندادن استاد لزوماً به معنای نامناسب بودن متن نامه نیست که با تغییر اون بشه استاد رو به جواب دادن واداشت. بلکه به احتمال زیاد عدم تمایل استاد به پاسخگویی به سیل نامه های دریافتی رو نشون می ده.

یک نگاه ساده به آمار اعلام شده توسط دانشگاه ها خودش گویای همه چیز هست. دانشکده های دانشگاه های معتبر آمریکا هر فقط بین 100-1000 application دریافت می کنند. تازه اینا کسانی هستند که پول دادند. با توجه به اینکه هر دانشجو معمولاً بین 5-10 جا اقدام می کنه و پول می ده و چند برابر این هم دانشکده دیگه رو مورد بررسی قرار می ده که حتی apply هم نمی کنه! یه ضرب ساده گویای اینه که هر استاد هزاران ایمیل در فصل پذیرش دریافت خواهد کرد. همه اونها رزومه، ریز نمرات، سوابق تحصیلی و ... خودشون رو attach می کنند که استاد ارزیابی کنه، نمی گم که بعید هستش که استاد جواب بده، اما فکر می کنم که منطقاً نباید به جواب استاد امیدوار بود.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

First, there is no doubt that a faculty member has unarguable influence for admission as well as fund. Specifically, there are many funds which are directly financed by the relevant professor and as a result come from his/her budget. Thus, that is strongly recommended to contact your professor of interest. Second, I think you should call this professor and ask him about his idea. Usually, professors receive many e-mails and if they find a window of time they just encourage a couple of them who seem superior to apply. Yet, this is just a try-win situation. This way they get the applications and make their judgment based on them. If you really want to get a straight answer you should call him and talk to him, express your interest and reason why you want to work with him. In my idea, this response is just a simple answer to make you apply and doesn’t show his explicit interest in you.

wow.oops
    Guest

پیش فرض نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

سلام
    اول از همه تشکر می کنم از اعضائ این گروه چون تقریبا همیشه جواب سوالامو گرفتم. من به یه استاد ایرانی تو یه دانشکده ای غیر از دانشکده ی تخصصی خودم mail زدم. اونم mail منو forward کرد به یکی که با اینکه تو اون دانشکده بود ولی رشتش شبیه منه. اون جواب داد که من فعلا fund ندارم برای یه PhD student جدید. ولی ممکنه این مساله تغییر کنه اگه proposal ای که نوشتمaccept بشه. راستش این استاده سال 2005 وارد این دانشگاه شده. کارش خیلی درسته و تو این مدت 10 تا PAPER چاپ کرده در ضمن تو یه LAB که خیلی هم فعاله کار میکنه. من چی کار کنم. تو این دانشکده فقط همین یه نفر هست که ممکنه به من پذیرش بده و اگه fund نداشته باشه هیچی دیگه. از طرف دیگه من recommendation ها رو هم گرفتم. در نتیجه تنها تغییری که میتونم تو این دانشگاه بدم اینه که دانشکده رو عوض کنم. حالا فکر میکنید من برای این دانشکده apply کنم یا دانشکده ی تخصصی خودم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

منم تقریبا حالت تو رو دارم و از اونجایی که research استاد شبیه منه ولی گفته proposal هاش باید accept بشن من این ریسک رو کردم و میخوام apply کنم (باتوجه به اینکه تو اون دانشگاه بجز اون به بقیه امید ندارم). به هر حال اگه قرار مثل من حدود 10 جا apply کنی پیشنهاد میکنم این ریسک رو بکن. من حساب کردم اگه اون استاد امسال هم fund نداشته باشه و منم امسال نتونم از جایی fund بگیرم با defer میتونم واسه spring 2009 روش خیلی حساب کنم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)