صفحه 1344 از 1371 نخستنخست ... 34484412441294133413351336133713381339134013411342134313441345134613471348134913501351135213531354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,431 تا 13,440 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط MamadFear نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دیروز به یکی از اساتید یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل فرستادم و درخواست اپلای برای پاییز 2021 داشتم. جواب استاد به شکل زیر بود:

Thank you for your interest. There is certainly overlap in our research interests and I would be happy to explore this further. Please understand that this is very difficult times for us, so I will not be able to be very responsive. But I would encourage you to apply following the procedures on our website and look forward to considering your application next year.

میخواستم ببینم برداشت شما از این ایمیل چی هست و تجربتون چی میگه .
    و اینکه چه استراتژی رو برای من پیشنهاد میکنید ؟
    شما وقتی ایمیل اولیه رو زدید و رزومه فرستادید آیا مستقیماً پرسیدید که ایشون پوزیشن RA توی گروهشون دارن؟ اگر نه که می تونید ریپلای کنید و بعد از تشکر بپرسید. اینکه استاد به ایمیل شما جواب داده نشانه خوبیه اما جوابی که داده خیلی روتین و تنها تشویق به اپلای است، به خصوص که در شرایط فعلی دنیا ایشون نخواسته قولی به شما بده. به نظر من اگر علاقه مند به کار ایشون و شهر و دانشگاه محل تحصیل دارید می تونید اپلای کنید و اسم ایشون رو به عنوان ادوایزر بالقوه توی اپلکیشن بنویسید (البته اگر اپلیکیشن دانشگاه چنین امکانی بده) و بعداً هم بهشون ایمیل بزنید و یادآوری کنید که اپلای کردید. در غیر این صورت، می تونید پاسخ بدید و ازشون تشکر کنید و اینکه اگر اپلای کردید بهشون خبر میدید. در کل زیاد جواب امیدوار کننده ای نداده
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

ممنون از دوستان بابت پاسخ های شما.
    حدودا من هم با شما دوستان هم نظر هستم که کور سوی امیدی در این ایمیل دیده میشه، و میتونه دلیلی برای صحبت های آینده بشه.
    من الان در نظر دارم که به استاد ایمیل دیگری بزنم و بپرسم که چه زمانی رو مناسب میدونید که من باز هم درباره شرایط از شما سوال کنم. به نظرتون کار درستی هست و اینکه شما درباره متن ارسالی برای جواب نظری دارید؟
    یا فکر میکنید به جای سوال دیگه، یک جواب به ایمیل بدم و تشکر کنم و بگم که بعدا باهاتون در تماس خواهم بود ؟

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز

به نظر من از استاد سوال بفرمایید حوزه خاصی را در نظر دارند که شما تا زمان ارسال اپلیکیشن روی آن کار کنید. موضوعی که مورد علاقه استاد یا دانشکده باشد و احتمال پذیرش شما را بالا ببرد؟

ولی اگر فکر میکنید که استاد امادگی این را هم ندارند ساده تشکر بفرمایید و اجازه بخواهید قبل از زمانی که دوره ارسال اپلیکیشنها باز شود مجدد برای راهنمایی تماس بگیرید.

و البته در این مدت هم از پا ننشینید و استادهای دیگر و دانشگاههای دیگر را دنبال بفرمایید.

پایدار باشید

حدودا من هم با شما دوستان هم نظر هستم که کور سوی امیدی در این ایمیل دیده میشه، و میتونه دلیلی برای صحبت های آینده بشه.
    من الان در نظر دارم که به استاد ایمیل دیگری بزنم و بپرسم که چه زمانی رو مناسب میدونید که من باز هم درباره شرایط از شما سوال کنم. به نظرتون کار درستی هست و اینکه شما درباره متن ارسالی برای جواب نظری دارید؟
    یا فکر میکنید به جای سوال دیگه، یک جواب به ایمیل بدم و تشکر کنم و بگم که بعدا باهاتون در تماس خواهم بود ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

شما وقتی ایمیل اولیه رو زدید و رزومه فرستادید آیا مستقیماً پرسیدید که ایشون پوزیشن RA توی گروهشون دارن؟ اگر نه که می تونید ریپلای کنید و بعد از تشکر بپرسید. اینکه استاد به ایمیل شما جواب داده نشانه خوبیه اما جوابی که داده خیلی روتین و تنها تشویق به اپلای است، به خصوص که در شرایط فعلی دنیا ایشون نخواسته قولی به شما بده. به نظر من اگر علاقه مند به کار ایشون و شهر و دانشگاه محل تحصیل دارید می تونید اپلای کنید و اسم ایشون رو به عنوان ادوایزر بالقوه توی اپلکیشن بنویسید (البته اگر اپلیکیشن دانشگاه چنین امکانی بده) و بعداً هم بهشون ایمیل بزنید و یادآوری کنید که اپلای کردید. در غیر این صورت، می تونید پاسخ بدید و ازشون تشکر کنید و اینکه اگر اپلای کردید بهشون خبر میدید. در کل زیاد جواب امیدوار کننده ای نداده
    ممنون از جواب شما. بله من در ایمیل مطرح کردم که میخوام در لب ایشون کار کنم. فکر میکنم همین کفایت میکنه و یا باید مستقیما بپرسم که RA ویکنسی دارن؟
    و اینکه این استاد و دانشگاه فوق العاده هست و انتخاب اول من هست. در ضمن برام مقطع دکترا در تلاش هستم.
    پیشنهاد شما اینه که بدون صحبت نهایی اپلای کنم و همه مراحل رو طی کنم ؟ - اپلیکیشن فی رو هم در نظر بگیرید که برای ما زیاده، همینطور کارنامه آیلتس. - یا اینکه بذارم بعد اطمینان کامل اپلای کنم؟ با توجه به اینکه الان خیلی زود هست.

Junior Member

I appreciate your kind response, especially during this difficult time. I will be grateful to have further Conversation with you in an appropriate time.
    However, may I only ask about your research plans for the next year? Since I am very interested in researching under your supervision, I would like to broaden my knowledge in your research field to improve my chance of admission.
    Kind regards,
    Mohammad

ممنون از جواب شما. این پاسخ را چگونه ارزیابی میکنید؟

به نظر من از استاد سوال بفرمایید حوزه خاصی را در نظر دارند که شما تا زمان ارسال اپلیکیشن روی آن کار کنید. موضوعی که مورد علاقه استاد یا دانشکده باشد و احتمال پذیرش شما را بالا ببرد؟

Junior Member

دوستان سلام
    چندتا از استادای استرالیا به من گفتن که ترجمه مدارک و پروپوزالمو براشون بفرستم. خب من مدارکمو ازاد کردم ولی هنوز ریزنمرات و دانشنامه رو از دانشگاه ها نگرفتم. احتمالا یه دو هفته ایی طول میکشه. ایرادی نداره بهشون بگم ک یه وقتی بدن تا بتونم تهیشون کنم؟ و اینکه پروپوزالمو هم با مدارک براشون بفرستم. آخه من اصن هنوز هیچ ایده ایی برای پروپوزال -در زمینه کاریشون- به طور کاملا دقیق ندارم. به نظرتون دو یا سه هفته وقت خواستن زیاده؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خیلی عالیست که موافقت چند استاد را گرفته اید. تبریک برای پیشرفت کارها تا این مرحله.

از دید من هیچ ایرادی ندارد دقیقا شرایط را به اساتید بفرمایید. آنچه از مدارک دارید را ارسال بفرمایید انچه ندارید را هم بفرمایید در بازه زمانی که مناسب است خواهید فرستاد.

در مورد پروپوزال کمی با احتیاط باشید. برای نوشتن آن سعی کنید نظر خود اساتید را هم جویا شوید و در نوشتن آن دقت بفرمایید که با کیفیت باشد و با کارها و اهداف کاری استاد هدف سنخیت داشته باشد. از فرستادن پروپوزالی که از استاد دور است از دید من باید اجتناب کرد چون هم نتیجه نمیدهد و هم اینکه احتمال همکاری آینده را هم بسیار کم میکند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    دوستان سلام
    چندتا از استادای استرالیا به من گفتن که ترجمه مدارک و پروپوزالمو براشون بفرستم. خب من مدارکمو ازاد کردم ولی هنوز ریزنمرات و دانشنامه رو از دانشگاه ها نگرفتم. احتمالا یه دو هفته ایی طول میکشه. ایرادی نداره بهشون بگم ک یه وقتی بدن تا بتونم تهیشون کنم؟ و اینکه پروپوزالمو هم با مدارک براشون بفرستم. آخه من اصن هنوز هیچ ایده ایی برای پروپوزال -در زمینه کاریشون- به طور کاملا دقیق ندارم. به نظرتون دو یا سه هفته وقت خواستن زیاده؟
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز.
    ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم
    وقتی میگن transcript هاتو برام بفرست یعنی ریزنمرات؟ یعنی همون ترجمه ی ریز نمران(رسمی یا غیر رسمی)
    یا وقتی میگن certificate بفرست(در کنار translated transcript) ، منظورشون چیه دقیقا؟

ApplyAbroad Guru

مکاتبه بی دلیل و متعدد تاثیر مثبتی ندارد و بعضا می تواند تاثیر غیرمثبتی هم ایجاد کند. پاسخی که داده شده کاملا صریح است که اطلاعات بیشتری در این مرحله حداقل نیست که بخواهید کسب کنید. بهترین راه اینستکه تا مدتی صبر کنید اگر نیاز به پیگیری و احتمالا سوال از تغییر شرایط دارید. اگر بخواهید اپلای کنید طبق توصیه داده شده می توانید نهایتا اطلاع داده و اقدام کنید و در موقع مناسب پیگیری کنید. اگر نه می توانید تا قبل ددلاین صبر کنید و بعد در همان زمان مجددا تماس بگیرید و شرایط را جویا شوید.
    ایمیل تشکر مانعی ندارد ولی در اینگونه موارد بدون نیاز به ایجاد یک سابجکت جدید وتشکر ذیل ایمیل سابجکت (در ضمن آن)، معمول نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

بچه ها
    من به استادی ک بهم گفت ریسرچ پروپوزال بدم بهش : که براساس چیزی هست ک میخوای در اینده کار کنی روش- بگم بهش ک خودش ایا چیزی مد نظرش هست یا نه؟ و اینکه من الان چیزی ننوشتم الان و دو سه روزی وقت میخوام؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)