صفحه 501 از 1371 نخستنخست ... 4014514914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115516011001 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,001 تا 5,010 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

درود
    من از یک استاد در دانشگاه موناش همچنین جوابی گرفتم. ایشون رزومه من رو دید، من چک کردم دیدم معدل براشون مهمه گفتم اپلای نمی کنم استاد گرانقدر شانس اسکالرشیپ ندارم. گفت شانست خوبه، بررسی می کنم. بعد از بررسی:
    Hi Shahrouz,

I spoke to our postgraduate coordinator about the up-coming scholarship round- application due on the 31st of May. He confirmed that he expects an applicant with several publications such as yourself to be a strong candidate in this round. On this basis, I would like you to apply for this scholarship round. Please let me know if you are happy to proceed and if there is any information you need from me to complete this application.

نظرتون چیه؟ همین طوری یک حرفی رو زده؟
    واقعا به نظرتون قابل اعتماده؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    من از یک استاد در دانشگاه موناش همچنین جوابی گرفتم. ایشون رزومه من رو دید، من چک کردم دیدم معدل براشون مهمه گفتم اپلای نمی کنم استاد گرانقدر شانس اسکالرشیپ ندارم. گفت شانست خوبه، بررسی می کنم. بعد از بررسی:
    Hi Shahrouz,
    I spoke to our postgraduate coordinator about the up-coming scholarship round- application due on the 31st of May. He confirmed that he expects an applicant with several publications such as yourself to be a strong candidate in this round. On this basis, I would like you to apply for this scholarship round. Please let me know if you are happy to proceed and if there is any information you need from me to complete this application.

نظرتون چیه؟ همین طوری یک حرفی رو زده؟
    واقعا به نظرتون قابل اعتماده؟
    شهروز جان، من به شخصه این پاسخ رو مثبت و قوی ارزیابی می کنم. اگر واسه شما هزینه اش مهم نیست، حتما اپلای کنید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    شهروز جان، من به شخصه این پاسخ رو مثبت و قوی ارزیابی می کنم. اگر واسه شما هزینه اش مهم نیست، حتما اپلای کنید.
    دست گلت درد نکنه. مشکل دوم من طوری بود که باید یک پاسخ می گرفتم تا سوال دومم رو بپرسم. ببینید من از یک نفر دیگه هم تو این دانشگاه جواب گرفتم. یعنی اشتباه کردم برای دو نفر فرستادم اینها به فاصله یک هفته جواب دادند بعد این دومی که ایمیلشو در ادامه میارم دیگه خیلی پایه کار شد و حتی رزومه من رو ادیت کرد!!!!
    Dear,

all candidates are reviewed and ranked based on their academic background, publication and research potential. I am keen to help you to write a strong research proposal. Together with your impressive publication track record, there should be a fairly good chance to win a scholarship.

One can only win if he/she submits an application!

BTW, I can also make suggestions on how to polish CV and application documents, making them more appealing to the review panel

Best wishes,

کدوم از اینها رو جدی بگیرم. اگر به اون یکی بگم که با یکی دیگه اوکی کردم دردسر نمی شه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    دست گلت درد نکنه. مشکل دوم من طوری بود که باید یک پاسخ می گرفتم تا سوال دومم رو بپرسم. ببینید من از یک نفر دیگه هم تو این دانشگاه جواب گرفتم. یعنی اشتباه کردم برای دو نفر فرستادم اینها به فاصله یک هفته جواب دادند بعد این دومی که ایمیلشو در ادامه میارم دیگه خیلی پایه کار شد و حتی رزومه من رو ادیت کرد!!!!
    Dear,
    all candidates are reviewed and ranked based on their academic background, publication and research potential. I am keen to help you to write a strong research proposal. Together with your impressive publication track record, there should be a fairly good chance to win a scholarship.
    One can only win if he/she submits an application!
    BTW, I can also make suggestions on how to polish CV and application documents, making them more appealing to the review panel
    Best wishes,
    کدوم از اینها رو جدی بگیرم. اگر به اون یکی بگم که با یکی دیگه اوکی کردم دردسر نمی شه؟
    فکر کنم الان وقتشه تصمیم بگیرین که با کی می خواین کار کنین. من تجربه این شرایط رو نداشتم بابت همین فقط می تونم بگم که از نظر اخلاقی صحیح نیست. در ضمن به قول خودتون هم بد می شه اگر گندش در بیاد که دو تا استاد رو همزمان در نظر داشتین و با هر دو پیش رفتین. دو نکته واسه تصمیم گیری مهمه. یکی اینکه کدوم استاد رو صرف نظر از پاسخش دوست دارین و اینکه کدوم استاد پاسخ قرص و محکم تری داده. نیاز به گفتن نیست که واسه تصمیم گیری باید یه صفحه رو دو ستون کنین، چند تا سوال از خودتون بپرسین (مثل اینکه کدوم موضوع بهتریه، کدوم استاد مرتبه اش بهتره، کدوم یکی جوان تره و آپ تو دیت تره، کدوم یکی خبره تره و اینا) و بر این اساس تصمیم بگیرید. یه کم روده درازی کردم واسه اینکه بگم تا روی کاغذ اینو نیارین نمی تونین بهترین تصمیم رو بگیرین.
    یه جایی توی همین تالار مربوط به جواب نه دادن به یه استادی که پاسخ مثبت داده، چیزایی خوندم ولی یادم نیست کدوم موضوع. امیدوارم با سرچ پیدا کنید.

Member

دوستان. یه استادی که ازش پذیرش گرفته بودم بهم میل زیر رو زده:
    Dear Maryam,

I trust that you are doing well and by now you have received an official note to indicate your acceptance or decline of the admission offer. If you have already submitted a response indicating acceptance, I congratulate you and look forward to your arrival in XXX in the fall semester. I am presently out of the country and I don’t have information on the status of your admission process. I also hope that by now you have started the Visa application process. I wish you success in the process.
    بعدشم گفته با جه نرم افزارایی اشنا شم و یه سری مقاله هم واسه شروع برام اتچ کرده که بخونم.

من نمیخوام دیگه اونجا برم جون بعدش جواب بهتری گرفتم که به فیلد کاری خودم هم نزدیکتر بود. ولی واسه این استاده خیلی ارزش قائلم چون فوق العاده آدم محترم و خوبی هست.
    میخوام یجوری بهش بگم که نمیام دیگه. حالا چطوری بگم که جلوه ی بدی نداشته باشه و بدش نیاد که سال دیگه ایرانی بازم بگیره؟
    ممنون میشم کمک کنید

به نظرم بگین من خیلی دوست داشتم که با شما کار کنم ولی نتیجه یکی از دانشگاه ها زودتر ممشخص شد و من آفر اونجا رو قبول کردم! به هر حال از راهنمایی تون تشکر می کنم

یا اینکه (شوخی می کنم) مثل خود این دانشگاه ها بگبن گروه شما خیلی قوی و من دوست داشتم با شما کار کنم ولی رقابت خیلی شدیده دیگه شرمنده!!! به هر حال من باید از 12 تا دانشگاهی که قبول شدم یکی رو انتخاب می کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    دوستان. یه استادی که ازش پذیرش گرفته بودم بهم میل زیر رو زده:
    Dear Maryam,

I trust that you are doing well and by now you have received an official note to indicate your acceptance or decline of the admission offer. If you have already submitted a response indicating acceptance, I congratulate you and look forward to your arrival in XXX in the fall semester. I am presently out of the country and I don’t have information on the status of your admission process. I also hope that by now you have started the Visa application process. I wish you success in the process.
    بعدشم گفته با جه نرم افزارایی اشنا شم و یه سری مقاله هم واسه شروع برام اتچ کرده که بخونم.

من نمیخوام دیگه اونجا برم جون بعدش جواب بهتری گرفتم که به فیلد کاری خودم هم نزدیکتر بود. ولی واسه این استاده خیلی ارزش قائلم چون فوق العاده آدم محترم و خوبی هست.
    میخوام یجوری بهش بگم که نمیام دیگه. حالا چطوری بگم که جلوه ی بدی نداشته باشه و بدش نیاد که سال دیگه ایرانی بازم بگیره؟
    ممنون میشم کمک کنید

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان گلم، یه سوال مهم دارم
    چندتا از استادهایی که به من جواب دادن در مورد ویزا پرسیدن. من هم در جواب یکیشون گفتم که به محض اینکه نامه پذیرش رو از دانشگاه شما بگیرم می تونم واسه ویزا اقدام کنم. به نظر شما دیگه چی می تونم در جواب بگم که استاده نگران ویزا نباشه دیگه؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط panizza نمایش پست ها
    به نظرم بگین من خیلی دوست داشتم که با شما کار کنم ولی نتیجه یکی از دانشگاه ها زودتر ممشخص شد و من آفر اونجا رو قبول کردم! به هر حال از راهنمایی تون تشکر می کنم

یا اینکه (شوخی می کنم) مثل خود این دانشگاه ها بگبن گروه شما خیلی قوی و من دوست داشتم با شما کار کنم ولی رقابت خیلی شدیده دیگه شرمنده!!! به هر حال من باید از 12 تا دانشگاهی که قبول شدم یکی رو انتخاب می کردم
    مرسی دوست عزیز!!
    من با کلی عذززخواهی از وقتی که استاده برام گذاشته و اعلام اینکه طبیعتا جاهای دیگه ای هم اپلای کردم بهش گفتم که پذیرش یه جای دیگه ای رو انتخاب کردم. و این با توجه به شرایطی بود که داشتم.
    بنده خدا آدم الان میل زده:
    Dear Maryam,

Thank you for your prompt and candid response. I appreciate your decision and for the timely advise.

While I am disappointed that you will not be part of my research team at XXX, I commend you for making the difficult decision. I would be interested to know the factors that led you not to choose XXX. This will help me in future in making admission recommendations.

I wish you all the best in your future endeavors.

بچه ها لطفا کمک کنید. نمیخوام واسه آیندگان بد بشه

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز!!
    من با کلی عذززخواهی از وقتی که استاده برام گذاشته و اعلام اینکه طبیعتا جاهای دیگه ای هم اپلای کردم بهش گفتم که پذیرش یه جای دیگه ای رو انتخاب کردم. و این با توجه به شرایطی بود که داشتم.
    بنده خدا آدم الان میل زده:
    Dear Maryam,

Thank you for your prompt and candid response. I appreciate your decision and for the timely advise.

While I am disappointed that you will not be part of my research team at XXX, I commend you for making the difficult decision. I would be interested to know the factors that led you not to choose XXX. This will help me in future in making admission recommendations.

I wish you all the best in your future endeavors.

بچه ها لطفا کمک کنید. نمیخوام واسه آیندگان بد بشه
    به نظر من خیلی رو راست دلایلتونو بگین. مثلا فاند بهتر، رنکیکنگ بهتر و زمینه کاری مشابه تر. به نظر من اونقدر شعور دارن که مساله رایجی مثل این رو درک کنن.

دوستان من یه سوال دارم. ژانویه من تو یه دانشگاه نسبتا خوب واسه PhD یه شاخه که ( Interdisciplinary) به طور مشترک با چند دانشکده دیگه بود اپلای کردم و یه استادی رو که یکی از دوستام از اون دانشگاه معرفی کرده بود به عنوان استاد انتخاب کردم. به اون استاد هم 6 بار میل زدم که جوابی نداد. 1 ماه پیش واسه من ریجکت اومد که خیلی هم بد نوشته بودن که زیر سوال برده بودن صلاحیتم رو حالا چندروز پیش اون استاده این ایمیل رو زد واسه من:

Thank you for your interest in our research and our MS program. I have reviewed your portfolio and CV submissions. Your portfolio is astounding and demonstrates a great level of design articulation and depth of research with great variety of designs. Your CV looks great. You have a Bachelor 2002-2008 and currently working on a Master 2009-present. You are proficient in several computer software applications and been honored with several awards.

I highly recommend you to officially apply to our program. I have great interest in your work, but we need to justify that your Masters program is different than hours in focus and research. Please also emphasize that in your letter of intent. Did you take the TOEFL test? you need to do this promptly as we are running out of time. I have directions from our Program Director Prof.XXXXX to exceptionally expedite excellent applications and yours is one. Thus you need to start uploading your application to the Graduate College web site very soon.

Hope to hear from you shortly.

و من هم 1 روز بعد براش زدم که مشتاقم که باهاشون کار کنمو ازش خواستم که راهنمایی کنه که چیکار کنم ولی دیگه جوابی نیومد. در ضمن این استاده نامه ای رو که واسه فرستاده بود رو واسه 5 نفر دیگه از جمله رئیس دانشکده و مسئول آموزش دانشکده و 3 نفر دیگه هم forward کرده بود.

حالا من موندم این رو جدی بگیرم یا فقط یه احتماله. آخه الان یه پذیرش گرفتم می ترسم از دست بره اگه اقدام نکنم ولی دانشگاه این یکی رو ترجیح میدم. به نظرتون من باید چیکار کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)