صفحه 503 از 1371 نخستنخست ... 34034534934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135536031003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,021 تا 5,030 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    zahraaa@ و Simplex@ من هیچ صحبتی از معدل و این که دانشگاه آزاد هستم نکردم، ولی خوب CV رو دیده و این رو گفته! در هر صورت ممنون بابت راهنماییتون!

اگر استادی گفت موقعیت خالی ندارم، به بقیه استاد ها میل بزنم یا وایسم تا ترم بعد به همون استاد دوباره میل بزنم؟!
    اینکه وایسید ترم بعد به همون ایمیل بزنید که یکمی ممکنه پروسه پدیرش گرفتنتون زولانی بشه. شما حالا به استادهای دیگه در اونجا ایمیل بزن اگر جای خالی نداشتند و نتوستید برید سال دیگه دوباره به هیمن ایمیل می زنید و ...
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_shahi نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون چه جوابی بدم به این استاد؟
    این دانشگاه minimum requirements بدین ترتیبه: TOEFL 80 GRE: 700 on quantitative
    رزومه من: TOEFL 94 GRE 1100 (780 320 3)d M.S GPA: 18.6 B.S GPA: 15.9
    10 conference papers ,
    5journals
    جواب استاد که البته ایمیل رو forward کرذ برای یکی دیگه (تو admission office)و این جواب اونه:

Thank you for your email.

We urge you to review our program requirement site as well as our step by step guide found here to find out how to apply to our programs.

Please note that financial aid/assistantships are competitive and is decided by the admissions committee at the time of admission. We suggest competitive candidates to have strong academic background, statement of purpose, CV, letters of recommendation, and a GRE score in the 90th percentile in the quantitative section and in the 50th percentile in the verbal section, and a minimum of 100 on the TOEFL.
    Let us know if you have any specific questions
    دوست عزیز
    جوابی که به شما داده خیلی شبیه به یک تمپلیته. البته این معنیش این نیست که جواب بدیه. برای خیلی از ایمیل ها هیچ جوابی فرستاده نمی شه.
    فقط به یه سری نکات دقت کنید:
    هیچ تضمینی برای پذیرش و ... بهتون نداده حتی نگفته از اپلیکشن شما حمایت می کنه و اینها. فقط گفته برو چک کن مینیمم ها رو داشتی می تونید اپلای کنید (که خوب اگر نیم گفت هم شما می دونستید) شما حداقل ها رو دارید اما در قسمت دوم ایمیلش گفته که اگر فاند می خواهید باید یه حداقل های دیگه ای داشته باشید (تافل حداقل 100، وربال 50 درصد و ....) که شما در این بخش یکمی کمتر از حدود هستید.
    اگر استاد در زمینه کاری شما کار می کنه یک ایمیل بهش بدید و تکشر کنید بابت توضیحاتش و بگید که حداقل های دانشگاه رو دارید و دوست دارید زیر نظر اون کار کنید. اگر مقاله ای چیزی هم ازش خوندید در موردش نظر بدید و سعی کنید هم دانش خودتون که در معدل و نمره زبان خلاصه نمی شه بهش نشون بدید هم ارتباطتونو با اون بیشتر کنید تا در موقع لزوم از شما حمایت کنه.
    در حال حاضر این فقط یک تمپلیته شاید در اینده بتونید به سمت خوبی هدایش کنید.
    موفق باشید.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_shahi نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون چه جوابی بدم به این استاد؟
    این دانشگاه minimum requirements بدین ترتیبه: TOEFL 80 GRE: 700 on quantitative
    رزومه من: TOEFL 94 GRE 1100 (780 320 3)d M.S GPA: 18.6 B.S GPA: 15.9
    10 conference papers ,
    5journals
    جواب استاد که البته ایمیل رو forward کرذ برای یکی دیگه (تو admission office)و این جواب اونه:

Thank you for your email.

We urge you to review our program requirement site as well as our step by step guide found here to find out how to apply to our programs.

Please note that financial aid/assistantships are competitive and is decided by the admissions committee at the time of admission. We suggest competitive candidates to have strong academic background, statement of purpose, CV, letters of recommendation, and a GRE score in the 90th percentile in the quantitative section and in the 50th percentile in the verbal section, and a minimum of 100 on the TOEFL.
    Let us know if you have any specific questions
    دوست گرامی این استاد به نظرمن از رزومت خوشش اومده و خواسته ببینه نظر admission office چیه. این نشون میده نظر اونا مقدمه بر نظر استاد و بنابر این اگر مشخصات گفته شده در ایمیل رو ندارید اپلای نکنید به نظر من. احتمال زیاد شما 50% verbal رو ندارید با 320و تافلتون هم از 100 پایین تره لذا من جای شما بودم اپلای نمی کردم.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    zahraaa@ و Simplex@ من هیچ صحبتی از معدل و این که دانشگاه آزاد هستم نکردم، ولی خوب CV رو دیده و این رو گفته! در هر صورت ممنون بابت راهنماییتون!

اگر استادی گفت موقعیت خالی ندارم، به بقیه استاد ها میل بزنم یا وایسم تا ترم بعد به همون استاد دوباره میل بزنم؟!
    حتما به اساتید دیگه ایمیل بزنین البته نرجیحا مرتبط. رزومه رو هم به نظر من براساس دست یافته هاتون بنویسین مثلا بجای معدل بنویسن top 20% in class of 2010 in XXX departement
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

من چند وقت پیش از یه استاد جواب گرفتم که گفته بود فاند ندارم بدم اما امیدوارم که ثبت نام کنی و من رزومتو با coordinator در میان می زارم. منم با coordinator تماس گرفتم که دوست دارم ثبت نام کنم که ببینم می تونه واسم فاند پیدا کنه، جواب نداد. دوستان به نظر شما اشکال داره به یه استاد دیگه تو همین دپارتمان میل بزنم یا باید بی خیال این دانشگاه بشم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط rara188 نمایش پست ها
    من چند وقت پیش از یه استاد جواب گرفتم که گفته بود فاند ندارم بدم اما امیدوارم که ثبت نام کنی و من رزومتو با coordinator در میان می زارم. منم با coordinator تماس گرفتم که دوست دارم ثبت نام کنم که ببینم می تونه واسم فاند پیدا کنه، جواب نداد. دوستان به نظر شما اشکال داره به یه استاد دیگه تو همین دپارتمان میل بزنم یا باید بی خیال این دانشگاه بشم؟
    هیچ اشکالی نداره، ایمیل بزنید.

اگه استاد گفت که با زمینه کاری من چه آشنایی داری آیا فقط بگم که چند تا از مقالاتشو با ذکر نام البته به طور کامل مرور کرده ام کافیه؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    اگه استاد گفت که با زمینه کاری من چه آشنایی داری آیا فقط بگم که چند تا از مقالاتشو با ذکر نام البته به طور کامل مرور کرده ام کافیه؟
    اگر شما از کسی بپرسی که چقدر با کارهای من آشنایی، انتظار داری چه جوابی ازش بشنوی؟ اینکه اسم مقاله ها رو بیاری و بگی این ها رو مرور کرده ای، به نظر من حرف چندان جالبی نیست. شما اگر بخواهی بری توی رستوران کار کنی، و بگی که من با منوی شما آشنا هستم، دستور غذاها رو از رو یک دور خوانده ام، چندان اتفاق بزرگی نیست.

جوری بنویس که گویا شما با روش ها و تکنیک هایی که استاد ازشون استفاده می کنه کاملا آشنایی، ازشون استفاده کرده ای و می تونی توی کارهای خودت ازشون استفاده کنی. ربطی به مقاله نداره، مثلا اگر فلان تکنیک رو زیاد استفاده می کنه، این تکنیک می تونه جاهای مختلف دیگه ای هم استفاده شه، شما بگو که با این روش آشنایی، و خودت رو قوی نشون بده، مثل اینکه براش کد نوشته ای، یا در فلان کارت ازش استفاده کرده ای.

بعد درباره هدف ریسرچش صحبت کن، مثلا اگر داره روی مدل های خاصی از مسائل کار می کنه، بگو که این مفاهیم رو می دونی، مقاله هاش رو پیگیری می کنی و امیدواری خودت هم در همین زمینه کار کنی.

درباره ابزارها و روش هاش هم صحبت کن، مثلا اگر یک دستگاه یا نرم افزار خاصی رو استفاده می کنه و شما هم با اون آشنایی، درباره اون و میزان آشناییت صحبت کن، و بگو که چقدر در کار کردن با دستگاه یا مواد یا نرم افزار مهارت داری.

منظور کلی ام اینه که خیلی ساده نگو که مقاله ها رو خوانده ام، به نظر من این اصلا آشنایی به حساب نمی آد، توی آکادمیا همه مقاله میِ خونند. اگر می خواهی موفق شی باید ارزش هایی داشته باشی که بقیه نداشته باشند، شاخص هایی رو هم برای خودت درست کنی که بقیه نداشته باشند. مثلا هر چی بیشتر درباره تکنیک هاش حرف بزنی، بیشتر احساس همکار بودن بهش دست می ده و اگر بگی در یک نرم افزار یا دستگاه خاص مهارت داری، شاخصی می سازی که بتونه درباره ات فکر کنه. مثلا به تو می گه "اون اپلیکنته که اتوکد و متلب رو بلد بود" یا به همکاراش می گه "اون اپلیکنتی که تو سانتریفیوژ مهارت داره".

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

Question پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام به همه،
    من از استادها دو جور پاسخ منفی می گیرم حالا می خوام در پاسخ هر کدوم جوابی مناسب بگم تا خوب از فرصت استفاده کرده باشم ولی نمی دونم به انگلیسی چه جوری بگم که بی ادبانه و غیر حرفه ای نباشه. لطفا کمک کنین.

بعضی می گن که ما پوزیشنی نداریم. می خوام بپرسم شما شخصا ندارین یا دپارتمان نداره؟ یا اینکه بپرسم ممکنه شما استاد دیگه ای معرفی کنین؟ (فکر کنم یه کم بد به نظر برسه، نه؟!
    بعضی دیگه هم می گن که من در حال حاضرگرنتی واسه دکترا ندارم . حالا می خوام بپرسم که واسه ترم های بعد چه طور، آیا امکانش هست ترم های بعد گرنت داشته باشین؟

در پایان، هر چند کمی از قوانین فروم خارج هستش ولی می خوام از بچه های این بخش، نخ سوزن سیمپلکس و مجید که به بچه ها کمک می کنن، خیلی تشکر کنم
    ویرایش توسط homo : May 22nd, 2012 در ساعت 03:19 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    سلام به همه،
    من از استادها دو جور پاسخ منفی می گیرم حالا می خوام در پاسخ هر کدوم جوابی مناسب بگم تا خوب از فرصت استفاده کرده باشم ولی نمی دونم به انگلیسی چه جوری بگم که بی ادبانه و غیر حرفه ای نباشه. لطفا کمک کنین.

بعضی می گن که ما پوزیشنی نداریم. می خوام بپرسم شما شخصا ندارین یا دپارتمان نداره؟ یا اینکه بپرسم ممکنه شما استاد دیگه ای معرفی کنین؟ (فکر کنم یه کم بد به نظر برسه، نه؟!
    بعضی دیگه هم می گن که من در حال حاضرگرنتی واسه دکترا ندارم . حالا می خوام بپرسم که واسه ترم های بعد چه طور، آیا امکانش هست ترم های بعد گرنت داشته باشین؟

در پایان، هر چند کمی از قوانین فروم خارج هستش ولی می خوام از بچه های این بخش، نخ سوزن سیمپلکس و مجید که به بچه ها کمک می کنن، خیلی تشکر کنم
    سلام دوست عزيز
    من جواب سوالات شما رو با اين رويكرد كه به اساتيد دانشگاه هاي امريكا يا كانادا ايميل زديد مي دم. چون سيستم اروپايي داستانش يكيم فرق داره.
    1- معمولا افراد به استاد ايميل مي زنند براي اينكه تضميني براي RA يا TA (اگر دست استاد باشه)بگيرند، براي همين گرنت هاي دپارتمان چيزي نيست كه استاد به تنهايي بتونه در موردش تصميمي بگيره يا قولي بهتون بده. اما پرسيدنش هم ضرري نداره، فوقش اينه كه جواب اين ايميلتونو نمي ده. اينكه ازش بخواهيد استاد ديگه اي معرفي كنه رو بهتره نپرسين. چون يه سري استادها كه با اين مساله راحت هستند در جواب ايميل شما خوشون بهتون معرفي مي كنند. من اين تجربه رو داشتم، كه يكي خودش پوزيشن نداشت 4 تا استاد يكي از همون دانشكده و 3 تا از 3 دانشگاه ديگه معرفي كرد و گفت با اونها تماس بگير به فيلدت مي خورن. بهتره در همون دانشكده يا جاهاي ديگه دنبال استاد مرتبط ديگه اي بگرديد، همونجوري كه اين استادو پيدا كرديد بقيه رو هم مي تونيد پيدا كنيد.
    2- براي استادهاي دسته دوم، با فرض اينكه شما داريد الان ايميل مي زنيد و مي خواهيد براي فال 2013 اپلاي كنيد، خيلي زوده كه گرنت استادها مشخص شده باشه، و در اين زمان و با توجه به اينكه شما فرصت زيادي تا زمان اپلاي داريد، هم دنبال اساتيد در جاهاي ديگه باشيد هم اينكه ارتباطتون بصورت فني با استاد حفظ كنيد و يه جورايي نظرشو جلب كنيد (مقالاتشو بخونيد، نظر بديد، كار خودتون تشريح كنيد و ازش نظر بخواهيد و ...). حالا وقتي ارتباطتون با استاد خوب پيش رفت 1-2 ماه قبل از زماني كه خواستيد اپلاي كنيد اين مساله رو ياداوري كنيد كه مي خواهدي اپلاي كنيد ايا ساپورت مالي داره يا نه. اون موقع بيشتر تلاش مي كنه تا براتون فاند جور كنه.
    در كنار همه اين كارها هميشه دنبال استاد جديد در دانشگاه هاي مختلف هم باشيد. در اين راه بايد صبر و جديت زيادي داشته باشيد. ان شااله جواب هاي خيلي بهتري در اينده مي گيريد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)