صفحه 1342 از 1371 نخستنخست ... 34284212421292133213331334133513361337133813391340134113421343134413451346134713481349135013511352 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,411 تا 13,420 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان من برای چند استاد واسه دکترای حقوق ایمیل زدم و به دو شکل جواب گرفتم حالا روی کدوم حساب کنم ؟؟

۱- گروه اول گفتند ممنون که میخوای بیایی و از این حرفا و برامون پروپوزال بفرست
    ( یه سوال دارم .... اقا این چه سیستمیه من واسه پروپوزال ارشد چندین بار به استاد راهنمام متن میدادم و اصلاح میکرد حالا ازکجا بدونم استاده اصلا خوشش میاد یانه که یهو بفرستم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین میدونم واسه دکترا اجباریه ولی اخه چرا استادا خودشون یه موضوعی نمیدن ادم تکلیفش رو بدونه ..... دستم به دامنتون (()

۲- گروه دوم مستقیما ایمیلم رو فرستادن واسه ادمیشن ها و گفتند که فرستادیم ایمیلت رو به فلانی که مسئول پذیرشه .... اون مسئوله هم سیر تاپیازه اپلای رو بهم میگه .... حالا این یعنی چی ؟ یعنی سوپروایزرم شد همون استاده که ایمیل رو فوروارد کرد؟ بعد دیگه پروپوزال نمیخوان ؟؟؟
    یکی از دانشگاه مونترال هم شدیدا تحویلم گرفت گفت اسمم رو بنویس جزو سوپروایزر های پیشنهادیت حالا وقتی اسمی از پروپوزال نمیارن یعنی نمیخوان ؟! اقا میترسم بپرسم و یادشون بیفته ) جرات ندارم
    در مورد سوال شما تخصصی اظهارنظر نمیکنم چون اطلاعی ندارم و دوستانی که هم رشته شما هستند می توانند بهتر راهنمایی کنند اما به صورت جنرال :
    1- دسته اول کاملا معمول است و نباید نگران باشید. یکی از دلایل همین داشتن ایده و شناخت فرد نسبت به نوشتن موضوع است. نحوه و مهارتهای زبانی در کنار کار تحقیقی تخصصی فرد و البته داشتن ایده و انگیزه برای تحصیل از جمله دلایل این پروپوزالهاست. برخی موضوع ممکن است بدهند ولی اغلب دنبال ایده خودتان هستند هرچند این ایده لزوما چیزی نیست که روی ان کار خواهید کرد (در صورت پذیرش). برای پیدا کردن یا نوشتن پروپوزال مناسب بهترین روش کار روی موضوعاتی است که استاد مربوطه به آن علاقه دارد و در حال کار تحقیقی روی آن است هرجند به شدت این مساله ریسک بالایی هم به لحاظ تخصصی دارد و اگر اطلاعات شما در این زمینه محدود است (مثلا دوره ارشدتان روی موضوعی نزدیک نبوده است) توصیه می شود درباره آن تجدیدنظر کنید.
    2- روال عادی راهنمایی شما به مسیول مرتبط با پذیرش برای راهنمایی در مورد اپلیکیشن همین است و هیچ چیزی برای تعهد استاد در برندارد. صرفا به شما میگویند که اپلای کنید ولی این بررسیها بعد ازارسال اپلیکیشن انجام میشود. درخصوص مواردی که استاد نام خود را به عنوان استاد راهنمای احتمالی در فرم توصیه میکند مساله متفاوت است و ضمن عدم ایجاد تعهد باز در این مرحله، قدری اطمینان به شما در مورد احتمال پذیرش میدهد. اگر قبلا مکاتبات زیادی با استاد داشته اید و پس از ان چنین توصیه ای شده است معمولا راه بیشتر پذیرش را طی کرده اید و این مساله کاملا مثبت تلقی میشود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimmm نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.
    پیشاپیش ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید. من با استادی در کانادا مکاتبه کردم و ایشون بعد از خوندن سی وی من چنین جوابی دادند:
    You have a strong CV – my congratulations on all of your hard work and success so far. I will take a while longer to look over your CV and consider what options we might have. At the moment, I do not have an open position, but we are reviewing that currently. I hope to get back to you soon.
    بعد در مورد آزمون زبانم پرسیدن که گفتم به خاطر کرونا لغو شده و به محض اینکه سنترها باز بشن امتحان میدم.
    حالا به نظرتون تا موقع آماده شدن نمره ی زبانم چطور باید با این استاد در ارتباط باشم؟ و اینکه اصلا لازم هست در ارتباط باشم باهشون؟ و اینکه چند درصد مکاتبه با استادایی که اینجوری جواب میدن به نتیجه میرسه؟

اولا که بسیار ممنونم از دوستانی که منو راهنمایی کردند.
    بعد از اون هم یکی از دوستان بهم پیشنهاد دادند برای اینکه احتمال پذیرشم رو از جانب این استاد بالا ببرم، پروپوزالی در راستای تحقیقات ایشون بنویسم و براشون ارسال کنم. بدون در نظر گرفتن اینکه ایشون هنوز از من درخواست پروپوزال نکرده اند. به نظرتون این میتونه روشون تاثیر مثبت بگذاره؟
    بعد از اون هم من الان مدارکم رو آزاد کردم و معدلم رو به سیستم GPA تبدیل کردم. به نظرتون لازم هست که به ایشون آپدیت معدلم رو هم اعلام کنم؟
    مرسی از همکاری دوستان.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظرتون لازم هست که به ایشون آپدیت معدلم رو هم اعلام کنم؟

از دید من کار مثبتی است. هم حفظ ارتباط شده است و هم نشاندهنده عزم شما برای کار با این استاد است. و البته اطلاعاتی است که اول و آخر استاد باید داشته باشند.

بدون در نظر گرفتن اینکه ایشون هنوز از من درخواست پروپوزال نکرده اند. به نظرتون این میتونه روشون تاثیر مثبت بگذاره؟

از دید من این کار یک شمشیر دولبه است و دست کم یک لبه آن خیلی تیز است! اگر این پروپوزال خیلی با دقت و تکرار میکنم ”خیلی با دقت” نوشته شده باشد استاد را نسبت شما مصمم میکند. پروپوزالی که علاوه بر خصوصیات یک پروپوزال عالی علایق کاری و مسیر تحقیقاتی استاد را به خوبی نشانه گرفته باشد از دید من کمک خیلی زیادی میکند.

با همین استدلال اگر پروپوزال مناسب نباشد ممکن است همین نگاه مثبت اولیه را تحت تاثیر قرار دهد.

پیشنهاد میکنم این دومی را خیلی حساب شده اقدام بفرمایید.

پایدار باشید

اولا که بسیار ممنونم از دوستانی که منو راهنمایی کردند.
    بعد از اون هم یکی از دوستان بهم پیشنهاد دادند برای اینکه احتمال پذیرشم رو از جانب این استاد بالا ببرم، پروپوزالی در راستای تحقیقات ایشون بنویسم و براشون ارسال کنم. بدون در نظر گرفتن اینکه ایشون هنوز از من درخواست پروپوزال نکرده اند. به نظرتون این میتونه روشون تاثیر مثبت بگذاره؟
    بعد از اون هم من الان مدارکم رو آزاد کردم و معدلم رو به سیستم GPA تبدیل کردم. به نظرتون لازم هست که به ایشون آپدیت معدلم رو هم اعلام کنم؟
    مرسی از همکاری دوستان.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به نظرتون لازم هست که به ایشون آپدیت معدلم رو هم اعلام کنم؟

از دید من کار مثبتی است. هم حفظ ارتباط شده است و هم نشاندهنده عزم شما برای کار با این استاد است. و البته اطلاعاتی است که اول و آخر استاد باید داشته باشند.

بدون در نظر گرفتن اینکه ایشون هنوز از من درخواست پروپوزال نکرده اند. به نظرتون این میتونه روشون تاثیر مثبت بگذاره؟

از دید من این کار یک شمشیر دولبه است و دست کم یک لبه آن خیلی تیز است! اگر این پروپوزال خیلی با دقت و تکرار میکنم ”خیلی با دقت” نوشته شده باشد استاد را نسبت شما مصمم میکند. پروپوزالی که علاوه بر خصوصیات یک پروپوزال عالی علایق کاری و مسیر تحقیقاتی استاد را به خوبی نشانه گرفته باشد از دید من کمک خیلی زیادی میکند.

با همین استدلال اگر پروپوزال مناسب نباشد ممکن است همین نگاه مثبت اولیه را تحت تاثیر قرار دهد.

پیشنهاد میکنم این دومی را خیلی حساب شده اقدام بفرمایید.

پایدار باشید
    مرسی از پاسخ جامع و کاملتون.
    فقط به نظرتون از خود استاد بپرسم که اگه تمایل دارین من یک پروپوزال براتون تهیه کنم تا یک ارزیابی از قابلیت های من داشته باشید یا نه این پیشنهاد رو بهش ندم و در صورت امکان ایشون رو با یک پروپوزال جامع و کامل سورپرایز و شگفت زده کنم؟ البته همینطور که خودتون فرمودین کار بسیار ریسکی ای هست ولی تمام سعی خودم را خواهم کرد.
    باز هم ممنون از وقتی که به من اختصاص میدید.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

اگر چنین قصدی دارید حتما با راهنمایی خود استاد و کمک و راهنمایی ایشان شروع بفرمایید. بدون هماهنگی و تعامل با استاد من نگرانم فرد سورپرایز شده در آخر کار استاد نباشند

خیلی با دقت و حرفه ای باشید به خصوص وقتی استاد را از نزدیک نمیشناسید و ایشان هم شما را از نزدیک نمیشناسند احتمال خطا رفتن بالاست.

واقعا خیلی حساب شده اقدام بفرمایید.

مرسی از پاسخ جامع و کاملتون.
    فقط به نظرتون از خود استاد بپرسم که اگه تمایل دارین من یک پروپوزال براتون تهیه کنم تا یک ارزیابی از قابلیت های من داشته باشید یا نه این پیشنهاد رو بهش ندم و در صورت امکان ایشون رو با یک پروپوزال جامع و کامل سورپرایز و شگفت زده کنم؟ البته همینطور که خودتون فرمودین کار بسیار ریسکی ای هست ولی تمام سعی خودم را خواهم کرد.
    باز هم ممنون از وقتی که به من اختصاص میدید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

بچه ها میشه لطفا یکی کمک کنه
    بعد 100 تا ایمیل زدن برای ارشد در کانادا؛ بالاخره یکی جواب داده ک اگر بقیه نمراتت هم خوب باشه،کاندیدای خوبی هستی!
    من یبار ارشد گرفتم، بنابراین توی سی ویم فقط معدل ارشد و کارشناسیمو ذکر کردم.
    منظور استاد از بقیه نمرات چیه؟
    الان من چی جواب بدم.
    منه بی تجربه رو راهنمایی کنید.

Junior Member

دوستان فعال عزیزی که بدون چشم داشت به بقیه کمک میکنید، لطفا جواب این سوال من رو زحمت میکشید بدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    بچه ها میشه لطفا یکی کمک کنه
    بعد 100 تا ایمیل زدن برای ارشد در کانادا؛ بالاخره یکی جواب داده ک اگر بقیه نمراتت هم خوب باشه،کاندیدای خوبی هستی!
    من یبار ارشد گرفتم، بنابراین توی سی ویم فقط معدل ارشد و کارشناسیمو ذکر کردم.
    منظور استاد از بقیه نمرات چیه؟
    الان من چی جواب بدم.
    منه بی تجربه رو راهنمایی کنید.
    تو CVتون، نمره پایان نامه ارشد رو فقط ذکر کردید؟
    ویرایش توسط Plus_Energy : June 16th, 2020 در ساعت 12:56 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای این پیشرفت کارهایتان. جلب نظر مثبت استاد گام اولیه ولی مهمی است.

من فکر میکنم احتمالا نمرات زبان و احتمالا GRE GMAT مد نظرشان بوده است. احتمال دیگر اینکه غیر از معدل ها ریز نمرات میخواهند ببینند. از خودشان مستقیم سوال بفرمایید چه نمراتی را لازم دارند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    دوستان فعال عزیزی که بدون چشم داشت به بقیه کمک میکنید، لطفا جواب این سوال من رو زحمت میکشید بدید؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

[QUOTE=Plus_Energy;2660145]تو CVتون، نمره پایان نامه ارشد رو فقط ذکر کردید؟

ممنون که جواب دادین. نمره پایان ناممو توی ایمیل گفتم و معدلامو توی سی وی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)