صفحه 14 از 1371 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324641145141014 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

تا جاییکه من متوجه شدم دانشگاهها خیلی دست اساتید رو باز نمی گذارن برای اینکه دانشجو بگیرن خیلی از دانشگاهها در rank های مختلف می گن که مستقیم apply کنین و استادا بعد از پذیرفته شدن می تونن تصمیم بگیرن مگر اینکه استاد خیلی impress شده باشه از cv دانشجو که اون موقع مثل اینکه می شه کمی امیدوار بود اما باز هم نسبیه! به علاوه من چند تا mail اینجا می
    گذارم که اخیرا برام امده استنباط خودم اینه که همشtemplate هستش نظر شما چیه؟ به نظرم خیلی خوبه که یک data base درست کنیم از این نامه های template که هممون راحت تر بتونیم تصمیم بگیریم همونطور که می دونین بعضی هاشون خیلی فریبندست آدم خیلی می تونه روشون حساب کنه.
    1- If you are serious about it, you should send your application forms to thedepartment. You can apply online.

2-We plan to accept a number of students for the CFD research this year,so please apply to our program.

3-Thank you for your interest. I encourage you to apply for
    acceptance into our programs

4-Please appy directly to UH ME Dept. and graduate school for consideration of your application

5-Hi: I have no uncommitted research funding as yet for the next year. Ill let you know if the situation changes.

سپاس
    Noc no.2151,Application Send: 23 December 2011, Application Received in Sydney: 30 December 2011,File no.: 23 February 2012, In Process: 18 April 2013,Medical:30 May 2014 Update Send: 14 June 2014 Pass Request:31 July 2014

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

حدس شما درسته.
    به جز شماره 5 که گفته وضعیت فاندش معلوم نیست بقیه template هستن. اگه جواب خوبی از دانشگاهی نمی گیرین به این معنی نیست که CV شما به اندازه کافی برای اون دانشگاه خوب نبوده، ممکنه اصلا استاد فرصت نکرده باشه به CV شما نگاه کنه و فورا در جوابتون template فرستاده.

Senior Member saheb آواتار ها

بر اساس تجربيات بچه ها كه شنيدم و يا تجربيات خودم اصلا نمي شه رو حرف استادا تكيه كرد
    بوده استادي كه به من گفته حتما اپلاي كن مي خوامت اما وقتي مدارم را فرستادم رد كرده من را
    يا استادي كه اصلا جوابي نداده و يا اگه داده خشك و سرد بوده
    شما حتما اپلاي كن ولي زياد به حرف استادي تكيه نكنيد
    اگر چه به نظرم رابطه با يه استاد خيلي خيلي مهم است بايد خودتون را علاقه مند نشون بدهيد و خود واقعي تون را كه فعال هستيد
    HAPPINESS

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلاااااااااااام

ازونجایی که فعلا بحث این تاپیک بیشتر متمرکز بر ایمیل اساتید و گفته هاشون و نظر ماها روی گفته هاشون و شانس پذیرش و فاندهاست-من یه جدولی درست کردم -تنها بر طبق تجربه شخصی خودم-دوستام و چیزهایی که میدونم و دیگه یاد گرفتم تو این زمینه- که تو اون جواب تقریبی یک استاد رو با دیگر شرایط یه دانشجو (مثلا خودم) و ارتباط اون با شانس امیدواری واسه اپلای نشون میده- دقت کنید-نگفتم شانس پذیرش- بلکه شانس امیدواری expectation رو واسه اپلای نشون میده- چون اگه من درصد امیدواریم 100 باشه این نظر منه و شاید درصد و احتمال پذیرش در حالت واقعی 90 درصد باشه
    اینها بر مبنای نظر خودم هستش هیچ مرجع و فرمولی هم نداره- که بعد از اپلای به 15 دانشگاه از MIT تا UTAH و رد و بدل کردن صدها ایمیل دستگیرم شد
    خیلی تو جزییات نرفتم ولی بطور سرانگشتی شاید تقریب خوبی باشه براتون- کابران زیادی ارسال خصوصی میپرسند و من نظرم رو میگم فقط اینجا- یعنی خودم اگه با این شرایط مواجه میشدم اینگونه اپلای کردن و نکردن رو مد نظر قرار میدادم
    امیدوارم کمکتون بکنه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

با سلام خدمت همه دوستان فروم
    با توجه به این که چند سوال داشتم با اجازه دوستان تصمیم گرفته تحت عنوان یک موضوع جدید اونو مطرح کنم امیدوارم که حذفش نکنید(خواهش می کنم)

سوال اول این که من تقریبا 5 ، 6 روزی هست که شروع کردم به ایمیل زدن ولی متاسفانه از میان 60 ایمیلی که زدم تنها 6 تا از اونها جواب داشتند خیلی ناامیدکننده است
    علتش چیه؟ آخه فیلد کاری من تو آمریکا خیلی پرطرفداره ولی متأسفانه کسی جواب نداده متن ایمیل من هم مثل زیر تنظیم کردم:

I am M.Sc student of ...Engineering from....
    I am pleased to say that I have visited your homepage and have got some information about your Interest
    areas especially on "...." issues.

Because of similar research Interests I am encouraged to apply for the Graduate Program of
    Clarkson University,
    It will be indeed an honor for me to be associated with your team either
    as a research assistant or teacher assistant .

But Here you can download my attached Resume to get more information about me and my research Interests.
    I would appreciate your kind reply about the possibility of further communication.

Best of Luck

از این میان 6 استاد بودند که هر 6 تا از رزومه من تعریف و تمجید کردند و گفتند که شما دانشجوی خیلی خوبی به نظر می آیی مثل عبارت زیر
    Congratulations on your excellent scholastic records
    یا
    I am really impressed with your resume and it looks like you are very good student
    این رو هم اضافه کنم که من واقعا همه تلاشم رو کردم تا رزومه ام رو به بهترین نحو بنویسم (حتی کمترین کارها رو هم توش ذکر کردم - علی رغم خلاصه بودنش)

با همه این تعاریف و تمجید ها چهار نفر از اونها (که یکی شون ایرانی بود) گفتند که باید پروسه Apply رو از طریق Admission Office پیگیری کنی و بعد از اون مرحله نوبت ارزیابی بیشتر می رسه! یعنی هیچی

دو نفر دیگه هم گفتند که ما برای امسال فاند نداریم یکی شون گفت من امسال 4 تا دانشجو دارم ولی بهت علاقه مند شدم و می تونم برای Spring 2010 درخواستت رو بررسی کنم ولی ایرانیها همیشه تو ویزا گرفتن مشکل دارن آیا می تونی مشکل ویزا رو برطرف کنی؟
    یکی دیگه هم گفت برای Spring فاند داره و اگر برای سمستر Spring اقدام کنی چون دانشجوی خوبی به نظر می آیی دانشگاه به احتمال زیاد قبولت می کنه و ...

اول از همه چرا اینقدر سرد از ایمیل ها استقبال شد؟ متن ایمیل من که خیلی بد نبوده، بعدشم رزومه ام خیلی خوب تنظیم شده بود... پس چرا اون کسائی که انتظار داشتم اصلا جواب ندادن؟
    ثانیا تکلیف من با اینایی که میگن خوشمون اومده ولی باید پروسه apply رو دنبال کنی و مدارک رو بفرستی چیه؟ آیا لازمه دوباره ایمیل بزنم و بگم که من می خوام TA یا RA باشم آیا من رو به عنوان Assistant می پذیرید یا نه؟ آیا این کار درسته؟ آیا لازمه با استاد ایرانیه دوباره مکاتبه کنم؟ آیا باید ایمیلم رو تصحیح کنم؟
    ثالثا به من بگین با اون دو تای آخری چه طوری رفتاری باید داشته باشم؟ چه سیاستی در پیش باید گرفت؟ به خصوص با اونی که می گفت مشکل ویزا رو چطوری حل می کنی؟

من از همه دوستان ممنون میشم اگر راهنمائی های لازم رو در این زمینه بکنند...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys

دوست عزیز ربطی به رنک نداره. خود من استادی در دانشگاه رنک بالای 150 گفت شانست کمه در حالی که استاد دانشگاه رنک زیر 20 گفت شانست خیلی زیاده . لازم نیست جواب بدی. با توجه به حرفش به نظر می رسه شانست اینجا کمه. جاهای دیگه رو امتحان کن. قبلا یکی از بچه ها گفته بود:" مرگ apply زمانی نیست که از استادها جواب نمی گیری، مرگ apply زمانی هست که نا امید بشی....."
    مرسی بابت دلداری هاتون. باید شانسمو برای جاهای دیگه امتحان کنم.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

رشته و دانشگاه

to ali3726:

مرد مومن جا زدن نداره نا امید نشو
    اولا که ایمیل های خیلی بدی هم بهت نزدند- ولی انتظار نباید داشته باشی تو همون ایمیل اول بگند باشه تو دانشجوی مایی و اینم مقدار فاندت
    شما کاری که میکنی ایمیل ها رو ادامه بده
    من خودم با فرض اینکه از هر 500 تا تنها یکی دوتا اونم شاید کارم باهاشون تموم بشه ایمیل ها رو میدادم- از تعاریف و تماجید زیاد خوشحال نشو که به همه میدند و از فاند ندادن و جوابی درست و حسابی ندادن هم نا امید نشو که اونم به همه حتی رزومه های قوی میدند
    هر آن بدون که چندتا خفن با رزومه بالاتر از من و تو نشستند دارند با اون استاد تماس میگیرند اما چیزی که مهمه باید با یکی دو تا فاکتور شدیدا مساعد مثل معدل و یا تعداد مقالات- ثبت ها و نمرات تافل و .... اونها رو impress کنی و روی اونها بیشتر مانور بدی
    رسیدم به این موضوع که اگه استاد بخواد بگیره یک نفر رو میگیره و شدیدا کمک به پذیرش میکنه حتی با رزومه معمولی و اگه بخواد نگیره و opening نداشته باشه و با فاند نداشته باشه با رزومه قوی هم نمیگیره -یعنی فکر نکن که نمخیواد بگیره- بلکه نمیتونه بگیره
    منکه 100 بار گفتم این استاد پیدا کردن مثل انداختن قلاب ها تو آب هستش- شاید مدت ها باید انتظار کشید ولی نه با دست روی دست گذاشتن- تو گویی اینکه چه بسا ماهی به قلابت هست و خودت هم خبر نداری

رشته و دانشگاه

Countdown جون ممنونم از راهنمائی های خوبت
    ولی میون همه اینها یه استاد بهم خیلی ابراز علاقه کرده البته اون به من ابراز علاقه کرده ولی من خیلی علاقه ای به کارهای اون ندارم(علاقه اصلی من نیست)، حقیقتش موضوعاتش اون موضوعاتی نیست که آرزوشو داشته باشم ولی موضوعات خوبیه در مجموع! شاید بدم نیاد کار کنم!
    با همه اینها دائم میگه که دانشجوی خیلی خوبی هستی ...اول می گفت برای 2009 فاند ندارم ولی اگه برای 2010 apply کنی چون دانشجوی خوبی هستی و رزومه ات هم خوب بود دانشگاه حتما قبولت می کنه
    ولی بعد از چند بار که باهاش در مورد زمینه کاری و اینها مکاتبه کردم گفته که باهام در تماس باش و ممکنه بتونم برات فاند بگیرم (احتمالاً شاید برای ّFall 2009)
    حالا اگه ممکنه من رو راهنمائی بکنید که من چطوری می تونم با این استاد دائم در تماس باشم و بفهمم که آخر برای 2009 بهم فاند میده یا نه! ظاهر حرفهاش خیلی علاقه مند نشون میداد ولی واقعیت چیه ...نمی دونم
    اینم آخرین ایمیلش:
    Ali,

Feel free to send me email to inquire about the funding opprtunities, as
    the situation may change any time. I am pursuing several funding
    opportunities and it may happen that I suddenly have the funds.

رشته و دانشگاه

to ali37

اووووووووووووووووه- حتما تماسهات رو ادامه بده باش
    به بهانه هایی مانند شرکت در فلان کنفرانس
    دادن فلان امتحان و نمرش
    خوندن مقاله ها در اون زمینه و چند تا سوال احتمالی
    update کردنش در مورد مراحل اپلای و اینکه داری مدارکت کامل میشه
    تحقیق رو اون دانشگاه کردی و دانشکده و دوستات پیشنهاد کردند بری اونجا
    و .............

نگذار بپره

رشته و دانشگاه

Countdown جون

ممنون از این همه راهنمائی حوب
    باید ببخشید که اینقدر سوال پیچت می کنیم
    ولی حالا یک مسئله ای هست صلاح دیدم ازت بپرسم و اونم این که تو همون دپارتمانی که اون استاده هست و خیلی هم ابراز علاقه کرده به کارهای من یک استاد ایرانی هم هست که اتفاقا با همون استاده
    همکاری هائی رو داشته ولی رشته اش چیزی دیگه است...
    آیا به نظر تو خوبه که من با اون استاد ایرانیه ارتباط برقرار کنم (البته رشته اش به کار من نمیاد)
    ولی برای این که سفارش من رو به اون استاده بکنه و یا کمکی دیگه
    شما چی صلاح می دونی اصلاً؟
    آخه می دونی چیه من هنوز GRE هم ندادم و باید تا 3 اسفند صبر کنم ، این مسئله هم کمی نگرانم می کنه!
    باید چی کارکنم تو این اوضاع؟
    به استاد ایرانیه چی بگم ؟
    اصلا ایمیل بزنم؟
    کمکم کنید

ممنونم از محبت و لطفت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)