صفحه 1010 از 1371 نخستنخست ... 1051091096010001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010601110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,091 تا 10,100 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام ایمیلی که استاد برای من فرستاده اینه ممنون میشم که نظراتو رو در موردش بگید:
    ...,
    Thank you for your e-mail. Note that I don't accept applications by e-mail, please submit it through ...'s website, as described in the posting.
    به نظرتون در کل دیدش چه جوری بوده؟ من ایمیل قبلیم رو سه روز پیش بهش فرستادم و رزومه رو هم فرستادم باهاش

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan04 نمایش پست ها
    سلام ایمیلی که استاد برای من فرستاده اینه ممنون میشم که نظراتو رو در موردش بگید:
    ...,
    Thank you for your e-mail. Note that I don't accept applications by e-mail, please submit it through ...'s website, as described in the posting.
    به نظرتون در کل دیدش چه جوری بوده؟ من ایمیل قبلیم رو سه روز پیش بهش فرستادم و رزومه رو هم فرستادم باهاش
    سلام

این جواب مطلقا امیدوارکننده یا موید نظر مثبت استاد در مورد شما نیست...
    حتی بدتر از اون شاید حتی رزومه شما رو هم نگاه نکرده باشه!...
    اینجا صرفا از شما خواسته شده که طبق روال apply کنید... پس صرف این ایمیل نمیشه به نتیجه apply امیدوار بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan04 نمایش پست ها
    ...,
    با سلام
    همانطور که دوستمون فرمودند چیز خاصی ازش نمیتونید برداشت کنید. ممکن است یک فرم تمپلیت باشد که برای اپلیکنتهای مختلف ارسال می شود. به هرحال اگر زمینه کاری مشابه و رزومه شما برای اخذ پذیرش مناسب است می توانید این ریسک را برای اپلای کردن بکنید و بعد از آن مجددا با ایشان تماس بگیرید ولی روی این فرم ایمیل هیچ حساب خاصی به نظرم باز نکنید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان.

من یه دانشگاه اپلای کرده بودم و اسم یک استاد رو که باهاش در ارتباط بودم (البته فیلد کاری من با استاد تا حدی متفاوت بود) رو تو sop نوشتم. چند روز پیش یک استاد دیگه(که اتفافاً استاد ایرانی خانوم و جوانی هم بود) به من ایمیل داد که میخوای با من و تو فیلد من کار کنی؟ (فیلد ایشون هم تا حدی با من متفاوت بود و من زیاد علاقه نداشتم راستش) با این حال گفتم اوکی ولی مساله مالی برام مهمه. بعد چند روز بهم دوباره ایمیل داد که دانشگاه هایی که ازشون آفر داری رو بگو تا ما راجع به فاندت تصمیم بگیریم!! من خیلی تعجب کردم از این ایمیل و چون نمی خواستم اسم دانشگاه های دیگه رو بهشون بگم، در جواب بهشون گفتم منصرف شدم.

همه این ها در حالی هست که هیچ ایمیلی مبنی بر پذیرش و ... از دانشگاه نگرفته بودم. حالا سوال من این هست که این رد کردن به این معنی هست که دیگه از این دانشگاه هیچ شانسی برای پذیرش ندارم؟ من متمایلم با اساتید دیگرشون کار کنم ولی با اون استاد نه. ولی یه جورایی فکر میکنم کلا فرض کنن دیگه من نمیخوام اون دانشگاه برم. به نظر شما الان چی کار کنم؟ از استادی که باهاش در ارتباط بودم راجع به وضعیت اپلیکشنم بپرسم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramhsn نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من یه دانشگاه اپلای کرده بودم و اسم یک استاد رو که باهاش در ارتباط بودم (البته فیلد کاری من با استاد تا حدی متفاوت بود) رو تو sop نوشتم. چند روز پیش یک استاد دیگه(که اتفافاً استاد ایرانی خانوم و جوانی هم بود) به من ایمیل داد که میخوای با من و تو فیلد من کار کنی؟ (فیلد ایشون هم تا حدی با من متفاوت بود و من زیاد علاقه نداشتم راستش) با این حال گفتم اوکی ولی مساله مالی برام مهمه. بعد چند روز بهم دوباره ایمیل داد که دانشگاه هایی که ازشون آفر داری رو بگو تا ما راجع به فاندت تصمیم بگیریم!! من خیلی تعجب کردم از این ایمیل و چون نمی خواستم اسم دانشگاه های دیگه رو بهشون بگم، در جواب بهشون گفتم منصرف شدم.

همه این ها در حالی هست که هیچ ایمیلی مبنی بر پذیرش و ... از دانشگاه نگرفته بودم. حالا سوال من این هست که این رد کردن به این معنی هست که دیگه از این دانشگاه هیچ شانسی برای پذیرش ندارم؟ من متمایلم با اساتید دیگرشون کار کنم ولی با اون استاد نه. ولی یه جورایی فکر میکنم کلا فرض کنن دیگه من نمیخوام اون دانشگاه برم. به نظر شما الان چی کار کنم؟ از استادی که باهاش در ارتباط بودم راجع به وضعیت اپلیکشنم بپرسم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

استادهای یک دپارتمان به ویژه برای انتخاب دانشجو و بازهم به ویژه دانشجویی که از کشور استاد خاصی اپلای میکند با هم در ارتباط هستند. و مشورت نیز میکنند
    اینکه به آن استاد گفته اید علاقه مندید درست نبوده چون خیلی راحت اگر علاقه مند نبودید تشکر میکردید و میگفتید این زمینتون نیست و ترجیح میدید زمینه خودتون کار کنید بهتر و موثرتر بود
    الان هم به نظرم سخت میشه چنین سابقه ای را کلا از بین برد چون باز هم استاد ایرانی در جریان اپلیکیشن قرار خواهد گرفت و طبعا جالب نیست بدون اطلاع چنین اقدامی انجام دهید.
    فکر کنم اگر از جای دیگری پذیرش ندارید میتونید به همون استاد ایرانی ایمیل بزنید و بگید که با بررسی جمیع شرایط تصمیم گرفته اید همانجا اپلای کنید ولی ترجیحتون اینه که تو زمینه خودتون ادامه بدید و باز هم از آفرشون در هر حال تشکر کنید
    فقط این رو هم در نظر بگیرید که اساتیدی که دنبال دانشجو نیستند طبعا علاقه ای به پیگیری اپلیکیشن شما هم نخواهند داشت و اینکه استادی شخصا پیگیری کرده هرچندشما علاقه مند نبودید،نیز به معنی آمادگی پذیرش دانشجوی جدید بوده که طبعا خیلی از اساتید دیگر ممکن است چنین تمایل یا ظرفیتی را در حال حاضر نداشته باشند
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    استادهای یک دپارتمان به ویژه برای انتخاب دانشجو و بازهم به ویژه دانشجویی که از کشور استاد خاصی اپلای میکند با هم در ارتباط هستند. و مشورت نیز میکنند
    اینکه به آن استاد گفته اید علاقه مندید درست نبوده چون خیلی راحت اگر علاقه مند نبودید تشکر میکردید و میگفتید این زمینتون نیست و ترجیح میدید زمینه خودتون کار کنید بهتر و موثرتر بود
    الان هم به نظرم سخت میشه چنین سابقه ای را کلا از بین برد چون باز هم استاد ایرانی در جریان اپلیکیشن قرار خواهد گرفت و طبعا جالب نیست بدون اطلاع چنین اقدامی انجام دهید.
    فکر کنم اگر از جای دیگری پذیرش ندارید میتونید به همون استاد ایرانی ایمیل بزنید و بگید که با بررسی جمیع شرایط تصمیم گرفته اید همانجا اپلای کنید ولی ترجیحتون اینه که تو زمینه خودتون ادامه بدید و باز هم از آفرشون در هر حال تشکر کنید
    فقط این رو هم در نظر بگیرید که اساتیدی که دنبال دانشجو نیستند طبعا علاقه ای به پیگیری اپلیکیشن شما هم نخواهند داشت و اینکه استادی شخصا پیگیری کرده هرچندشما علاقه مند نبودید،نیز به معنی آمادگی پذیرش دانشجوی جدید بوده که طبعا خیلی از اساتید دیگر ممکن است چنین تمایل یا ظرفیتی را در حال حاضر نداشته باشند
    خیلی ممنونم از پاسخ شما.
    درسته که به فیلد علاقه زیادی ندارم(در حقیقت تجربه ای تو اون فیلد ندارم اصلاً) ولی خوب اگر فاند و شرایط خوبی پیشنهاد میکردن مسلماً در نظر می گرفتم.
    دلیل اصلی رد کردن پیشنهادشون این بود که سوال غیر متعارفی از من پرسیدند(از نظر من) و من چون آفر بهتری از دانشگاه بهتر و همچنین شهر بهتر داشتم نمیخواستم به اونها اطلاع بدم (فکر میکنم کاملا مسئله ای شخصی هست و واقعاً نباید بپرسند این رو). ولی اگر پیشنهاد مالی بهتری رو بهم میدادند بین گزینه هام قرار میدادم این دانشگاه رو.

بازم ممنون از رهنماییتون.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

خیلی ممنونم از پاسخ شما.
    درسته که به فیلد علاقه زیادی ندارم(در حقیقت تجربه ای تو اون فیلد ندارم اصلاً) ولی خوب اگر فاند و شرایط خوبی پیشنهاد میکردن مسلماً در نظر می گرفتم.
    دلیل اصلی رد کردن پیشنهادشون این بود که سوال غیر متعارفی از من پرسیدند(از نظر من) و من چون آفر بهتری از دانشگاه بهتر و همچنین شهر بهتر داشتم نمیخواستم به اونها اطلاع بدم (فکر میکنم کاملا مسئله ای شخصی هست و واقعاً نباید بپرسند این رو). ولی اگر پیشنهاد مالی بهتری رو بهم میدادند بین گزینه هام قرار میدادم این دانشگاه رو.

Some general info that may help others (please dont consider it as a personal issue or as an answer for your question)

Here people use an offer as a tool to negotiate other offers, and your answer was relatively rude (if I were you, I definitely sent an excuse email for misunderstanding)! You said financial issue is important for you, and it simply means you have other offers and want to negotiate about fund to make your decision, and she asked you about your offers to see the possibility of making a better offer to encourage you to select this university instead of your other offers!
    It is true that in Iran some consider their offers as top secrets, but at least when talking to people outside of Iran, try to change your mindset

Good Luck
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم از پاسخ شما.

سلام
    همانطور که جناب majidi123 در کامنت قبلی اشاره کردند من هم فکر میکنم بخشی از این تفاوت در دیدگاهها تفاوت فرهنگی موجود بین نحوه مذاکرات در بین استاد و دانشجو در ایران و کاناداست که برای شما هم ذهنیتی ایجاد کرده بود. من هم معتقدم بیان کردن مبلغ و دانشگاهی که از آن فاند بیشتری گرفته اید میتوانست به استاد این کمک را بکند که کمیته تحصیلات تکمیلی (کمیته پذیرش) را برای پذیرش شما و یا شرایط احتمالی بهتر قانع نماید یا حتی خود شخص ایشان به این مساله پی ببرد که شما دانشجوی قابلتر از آنی هستید که ارزیابی کرده و می تواند بیشتر حساب کند.
    کلا به هرعلتی این سوال را شما پاسخ خوبی نداده اید ولی اگر باز هم فکر میکنید میخواهید با همین دانشگاه کارکنید(هرچند خیلی دیگه توصیه نمیکنم چون هم فیدبک خوبی نداده اید و هم قبلا اعلام انصراف از اپلای کردید و این عدم ثبات خیلی قانع کننده شاید برای ایشان نباشد) می توانید از همان مسیر اقدام کنید ولی این بار حتما شرایط پذیرش دانشگاه دوم را باید حداقل به همان استاد هم اعلام کنید و بگویید به این دلیل و این دلیل با وجود شرایط بهتر تصمیمتان را گرفته اید که با ایشان کارکنید یا با این دانشگاه و اگر هنور فرصتی برایتان هست اقدام میکنید.
    برایتان آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and technology

سلام دوستان
    من و همسرم یه ایمیل به استاد زده بودم و بعد از 2 هفته و ارسال مجدد همان ایمیل بالاخره جواب داد
    من گفته بودم ما برای سال بعد در دانشگاهشون اپلای میکنیم و زمینه کاری رو گفنه بودم و به نحوی ازش فاند خواسته بودم
    جوابش یکم سردر گمم کرد
    .I will not be able to recrute more students this year, as my main funding will not be available until next year.
    I wish you good success in pursuing your career objectives,

خوب الان یعنی گفته سال بعد درخواست بدم؟من باخودم گفتم خوبه با استاد تا زمان اپلای در اذتباط باشم
    الان چی شد؟؟؟...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanRezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من و همسرم یه ایمیل به استاد زده بودم و بعد از 2 هفته و ارسال مجدد همان ایمیل بالاخره جواب داد
    من گفته بودم ما برای سال بعد در دانشگاهشون اپلای میکنیم و زمینه کاری رو گفنه بودم و به نحوی ازش فاند خواسته بودم
    جوابش یکم سردر گمم کرد
    .I will not be able to recrute more students this year, as my main funding will not be available until next year.
    I wish you good success in pursuing your career objectives,

خوب الان یعنی گفته سال بعد درخواست بدم؟من باخودم گفتم خوبه با استاد تا زمان اپلای در اذتباط باشم
    الان چی شد؟؟؟...
    همیشه دقیقا مشخص کنید منظورتون از سال بعد چیه. اگر منظورتون سال 2016 است بپرسید آیا برای سال 2016 پوزیشنی داره یا نه.
    الان اگر بگید سال آینده ممکنه فکر کنند منظورتون سال تحصیلی آینده است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)