صفحه 1012 از 1371 نخستنخست ... 1251291296210021003100410051006100710081009101010111012101310141015101610171018101910201021102210621112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,111 تا 10,120 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member a1b2 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael2 نمایش پست ها
    این ایمیلو یکی از اساتید ایرانی فرستادن! شاید اشتباه میکنم ولی یکمی ایملشون تحقیرآمیز بود بنظرم:

I am trying to give you (and hopefully other friends from Iran who keep sending me emails) a piece of advice: nobody cares about these random papers that you guys publish at the expense of your youth. An ideal PhD candidate is not the person who has wasted 4 years of his life after graduation publishing random papers in low ranking journals; the ideal candidate is a young and energetic student who graduates from a good school with a good GPA, has excellent Toefl and GRE scores, and continue his/her PhD immediately.

I am receiving many applications, but stay in touch with me. If your application make it to the short list I will contact you.

پینوشت: من بخاطر سربازی نتونستم تحصیلم رو ادامه بدم و بعد از کمی بیشتر از سه سال، امسال اپلای کردم. تافلم 96 شد و جی آر ای هم 310. بسیاری از دوستان با نمرات زبان و جی آر ای کمتر یا تو همین حدود پذیرش گرفتند پس منظور ایشون چیه! البته رنک این دانشگاه 140 در یو اس نیوز هست یعنی تاپ 100 هم نیست!! این هم از ایرانیها!!!!!!
    این طرف تازه استاد شده و مطمئنن گرنت نداره که فاند RA بده. برای فاند دانشگاه از جمله فلوشیپ باید معدل و نمرات زبان و جی ار ای متقاضی بالا باشه به همین خاطر چنین چیزی مطرح کرده. چند سال دیگه که وقتی افتاد تو دور پروپوزال نوشتن و گرنت گرفت نظرش عوض میشه و کسی رو میگیره که بتونه خوب مقاله پابلیش کنه. در مورد گپ تحصیلی هم اشتباه فکر می کنه خیلی از آمریکایی ها بعد از لیسانس یا فوق چند سال میرن سرکار بعدش اگه تمایل داشتن دکترا میخونن. این از اون ایرانی های عقده ای هست که تازه استاد شده فکر میکنه چه خبره. استادی که چنین طرز فکری داره بهتره دورش خط بکشید. متاسفانه اکثرا استادای ایرانی همینطورن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط a1b2 نمایش پست ها
    این طرف تازه استاد شده و مطمئنن گرنت نداره که فاند RA بده. برای فاند دانشگاه از جمله فلوشیپ باید معدل و نمرات زبان و جی ار ای متقاضی بالا باشه به همین خاطر چنین چیزی مطرح کرده. چند سال دیگه که وقتی افتاد تو دور پروپوزال نوشتن و گرنت گرفت نظرش عوض میشه و کسی رو میگیره که بتونه خوب مقاله پابلیش کنه. در مورد گپ تحصیلی هم اشتباه فکر می کنه خیلی از آمریکایی ها بعد از لیسانس یا فوق چند سال میرن سرکار بعدش اگه تمایل داشتن دکترا میخونن. این از اون ایرانی های عقده ای هست که تازه استاد شده فکر میکنه چه خبره. استادی که چنین طرز فکری داره بهتره دورش خط بکشید. متاسفانه اکثرا استادای ایرانی همینطورن
    اتفاقا نظر این استاد صحیح است و در سالهای اخیر مساله مقاله های پولی و تقلبی باعث شده که ارزش مقاله دادن برای دانشجوها یک مقدار پایین بیاید. اولا معدل و GRE همیشه نقش مهمتری نسبت به مقاله دارد چون توانایی آکادمیک را نشان میدهد. مقاله های ژورنالهای سطح پایین و ضعیف بیشتر اثر منفی میگذارد تا مثبت، و خیلی از استادها شروع کرده اند که حتما متقاضیان را مصاحبه کنند تا مطمئن شوند مقاله ها کار خود آنهاست.

ثانیا برعکس تصور شما افرادی که تازه استاد شده اند اتفاقا معمولا گرنت هم دارند چون بخشی از هر قرارداد استخدام استاد همیشه یک start-up grant از طرف دانشگاه است. فاند های استادها وقتی تمام میشود که این گرنت های اولیه ته کشیده باشد و در این فاصله نتوانسته باشند گرنت جدید بگیرند.

برای دوستمون Michael2: لحن این استاد تحقیر آمیز نیست. سعی کرده راهنمایی تون کنه و مستقیما در مورد رزومه شما قضاوت نکرده. این قبیل راهنمایی ها از طرف یک استاد برای دانشجوها همیشه بسیار ارزشمند است و از راهنمایی ایشون استفاده کنید. نمره GRE و تافل شما بد نیست و اگر معدلتان خوب است برای دانشگاههای در همین سطح یا یک کمی پایینتر ممکنست شانس داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اتفاقا نظر این استاد صحیح است و در سالهای اخیر مساله مقاله های پولی و تقلبی باعث شده که ارزش مقاله دادن برای دانشجوها یک مقدار پایین بیاید. اولا معدل و GRE همیشه نقش مهمتری نسبت به مقاله دارد چون توانایی آکادمیک را نشان میدهد. مقاله های ژورنالهای سطح پایین و ضعیف بیشتر اثر منفی میگذارد تا مثبت، و خیلی از استادها شروع کرده اند که حتما متقاضیان را مصاحبه کنند تا مطمئن شوند مقاله ها کار خود آنهاست.

ثانیا برعکس تصور شما افرادی که تازه استاد شده اند اتفاقا معمولا گرنت هم دارند چون بخشی از هر قرارداد استخدام استاد همیشه یک start-up grant از طرف دانشگاه است. فاند های استادها وقتی تمام میشود که این گرنت های اولیه ته کشیده باشد و در این فاصله نتوانسته باشند گرنت جدید بگیرند.

برای دوستمون Michael2: لحن این استاد تحقیر آمیز نیست. سعی کرده راهنمایی تون کنه و مستقیما در مورد رزومه شما قضاوت نکرده. این قبیل راهنمایی ها از طرف یک استاد برای دانشجوها همیشه بسیار ارزشمند است و از راهنمایی ایشون استفاده کنید. نمره GRE و تافل شما بد نیست و اگر معدلتان خوب است برای دانشگاههای در همین سطح یا یک کمی پایینتر ممکنست شانس داشته باشید.
    من مقاله هام زیاد نیست ولی تو ژورنالای خوب چاپ کردم. نمره تافل و جی ار ایم هم خوبه ولی به خاطر معدل پایین و اسم دانشگاه نه چندان خوب از همه جا ریجکت شدم.به نظرم این طرز فکر استاد شما کاملن درسته. من پارسال به استادا ایمیل میزدم بعضن جوابای امیدوار کننده می دادن که نرسیدم ازمون زبان بدم. امسال هیچکس جواب نداد. با وجود اینکه نمره زبان و جی ار ای هم تو رزومم نوشته بودم امسال. و نقطه قوت بود.

Junior Member

نظر همه دوستان رو خوندم. از همتون ممنونم که همکاری کردید و پاسخ دادید. و اما یکم در مورد این استاده و مقالاتم توضیح بدم. این استاده خودش دکتراش رو از آمریکا نگرفته بلکه از اروپا گرفته و احتمالا در دوره ای که بچه ها بدون مدرک زبان میرفتن. البته الان هم هنوز بعضی بدون مدرک زبان میرن. ایشون اسیستنت نیست آسوشیئیت هست. دانشجوهاش رو هم که بعد از این ایمیل چک کردم دیدم دانشجوی پسر ایرانی نداره و بیشتر غیر ایرانی هستند فقط یک ایرانی که دختر هست. و اما در مورد مقالاتم. در تمامی آنها نویسنده اول هستم و به هیچ عنوان خودم به مقالات پولی اعتقادی ندارم. مقالاتم در الزیویر و تیلور اند فرنسیس چاپ شدند که ایمپکتشون بالای 2 هست. یکی از مقالاتم top 25 hot paper تو اون ژورنال مربوطه برای یک بازه زمانی مشخص شد. البته قبول دارم که سطح و کیفیت مقالات تو ایران پایینتره ولی مقاله ای که واقعا کار ارزشمندی باشه رو تو دوره ارشد نمیتوان انجام داد. رنک این دانشگاه هم خیلی جالب نیست که ایشون نمره بالاتری رو برای آزمون ها گفتند. بعد از خوندن این ایمیل یکم ناراحت شدم ولی بنظر من ایشون اشتباه میکنن. در ضمن اون رزومه ایده آلی که ایشون گفتند که دیگه برای چی بیاد اینجا!!!!!!!!!!!! میره دانشگاه تاپ! اون رزومه برای دانشگاههای تاپه دیگه چرا بیاد اینجا. هرچند شرایط هم یکم سختتر شده. رزومه ای که در چند سال پیش از جورجیا تک پذیرش میگرفت الان در تاپ 100 هم شاید به مشکل بخوره.

Junior Member a1b2 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

استاد باید رنک و امکانات دانشگاه خودش بدونه و بر اساس اون دانشجوی دکترای ایده آل این دانشگاه تعریف کنه. کسی که معدل، نمرات زبان و جی ار ای خیلی خوب داره و دانشگاه خوب فارغ التحصیلی شده چه کاری هست که به استاد رنک 140 ایمیل بزنه. چنین دانشجویی برای تاپ 50 اپلای می کنه که اکثرشون سال اول TA یا فلوشیپ میدن و بعد از سال اول دانشجو استادش انتخاب می کنه. اتفاقا بعضی از اساتید به دلیل نداشتن تجربه لازم معمولا اینطور هستند چون چند نفر تاپ بهشون ایمیل زده یا اپلای کردند فکر می کنند که این دانشجوهای تاپ مقصد نهایی شون همین دانشگاه رنک 140 است در صورتی که فقط این دانشگاه به عنوان بکآپ در نظر گرفتند. اگر هم چنین دانشجوی تاپی بره دانشگاه رنک 140، استاد همیشه دغدغه ترنسفر دانشجو رو خواهد داشت حتی در سال سوم و چهارم.
    ضمنا حرف این استاد درباره گپ تحصیلی کاملا غیرمنطقی هست. فرض کنید دانشجویی پس از تحصیل، پذیرش هم گرفته ولی به دلیل مشکلات مالی نتونسته به خاطر سربازی وثیقه 15 میلیونی بذاره. آیا باید دوره مقدس سربازی بهش گفت هدر دادن دوران جوونی؟! اگه اتفاقی برای این کشور بیافته آیا همین سرباز نیست که میره از خونواده این استاد محافظت می کنه یا این استاد اینقدر غیرت داره که برگرده ایران و تفنگ دستش بگیره؟!
    در مورد چاپ مقاله در ژورنال های پایین هم ایشون نظر دادند چه اشکلالی داره دانشجو تلاشش کرده و تواناییش در این حد بوده. از دانشجوی مستر چه انتظاری دارند اونم با امکاناتی که آزمایشگاههای ایران دارند. مهم این هست که دانشجو تلاشش کرده هر چند contribution این مقاله ممکنه خیلی کم بوده باشه ولی همینش هم ارزشمند هست. خیلی از این ژورنال های خوب اتفاقا مقالات خیلی خوب ایرانی چاپ نمی کنند دلیلش هم همون affiliation هست. تو خارج برای اینکه یک ژورنال خیلی خوب چاپ بشه همین استادهای ایرانی گاها بر میدارن اسم استاد راهنماشون بعد از گذشت 10 سال از دکتراشون میارن تا با کمک اسم اون مقالشون اکسپت بشه.
    متاسفانه بعضی از استادهای ایرانی پا رو فراتر گذاشتن و تو ادمیشن کامیتی نظر میدن که از ایران فقط دانشجوهای شریفی بگیرین مهم نیست معدل طرف هم چند باشه. باید دید اینی که رفته شریف آیا با تلاش و همت خودش رفته یا سهمیه ای بوده. بعدش همه چی که کنکور نیست بعضی ها به دلیل مشکلاتی که سر جلسه براشون پیش میاد ممکنه دانشگاه موردنظرشون قبول نشوند.
    مایکل عزیز: شما دانشجوی دکترای این استاد ببینید مطمئن باشید دانشجویی نخواهد بود که هر چهار معیار بالا را با هم داشته باشد.
    ویرایش توسط a1b2 : April 21st, 2015 در ساعت 09:49 AM

نظر همه دوستان رو خوندم. از همتون ممنونم که همکاری کردید و پاسخ دادید. و اما یکم در مورد این استاده و مقالاتم توضیح بدم. این استاده خودش دکتراش رو از آمریکا نگرفته بلکه از اروپا گرفته و احتمالا در دوره ای که بچه ها بدون مدرک زبان میرفتن. البته الان هم هنوز بعضی بدون مدرک زبان میرن. ایشون اسیستنت نیست آسوشیئیت هست. دانشجوهاش رو هم که بعد از این ایمیل چک کردم دیدم دانشجوی پسر ایرانی نداره و بیشتر غیر ایرانی هستند فقط یک ایرانی که دختر هست. و اما در مورد مقالاتم. در تمامی آنها نویسنده اول هستم و به هیچ عنوان خودم به مقالات پولی اعتقادی ندارم. مقالاتم در الزیویر و تیلور اند فرنسیس چاپ شدند که ایمپکتشون بالای 2 هست. یکی از مقالاتم top 25 hot paper تو اون ژورنال مربوطه برای یک بازه زمانی مشخص شد. البته قبول دارم که سطح و کیفیت مقالات تو ایران پایینتره ولی مقاله ای که واقعا کار ارزشمندی باشه رو تو دوره ارشد نمیتوان انجام داد. رنک این دانشگاه هم خیلی جالب نیست که ایشون نمره بالاتری رو برای آزمون ها گفتند. بعد از خوندن این ایمیل یکم ناراحت شدم ولی بنظر من ایشون اشتباه میکنن. در ضمن اون رزومه ایده آلی که ایشون گفتند که دیگه برای چی بیاد اینجا!!!!!!!!!!!! میره دانشگاه تاپ! اون رزومه برای دانشگاههای تاپه دیگه چرا بیاد اینجا. هرچند شرایط هم یکم سختتر شده. رزومه ای که در چند سال پیش از جورجیا تک پذیرش میگرفت الان در تاپ 100 هم شاید به مشکل بخوره.
    شاید لحن ایمیل ایشون زیاد تحقیرآمیز هم نیست ولی شما دارید بیش از حد بهش بها میدید. اینم یه پاسخه از طرف یه استاد! باید همون ابتدا رهاش میکردید. البته من با نظر دوستان که میگن باید از راهنمایی های ارزشمند این استاد استفاده کنید کاملا مخالفم. ایشون در ابتدای ایمیلش گفته یه راهنمایی به شما بکنم، ولی هیچ گونه راهنمایی من در پاسخ ایشون نمیبینم فقط سعی کرده بگه داشتن مقالات ارزش زیادی نداره. راهنمایی یعنی اینکه راه حل جدیدی به شما ارائه بده یا به شما بگه برا قویتر شدن رزومت فلان کار را بکن. فارغ از اینکه حرف این استاد صحیح هست یا خیر، متن ایمیل ایشون بیشتر از اینکه سازنده باشه تخریبی هست. با گپ تحصیلی هم من موافق نیستم. خیلی از اساتید برجسته کره ای در آمریکا دو سال سربازی رفتن در کشورشون. خیلی از اساتید آمریکایی در فواصل تحصیلیشون کار کردن و... این صرفا نظر شخصی این استاد هست و منطق محکمی هم پشتش نیست.

ApplyAbroad Guru

به نظر فرآیند پذیرش دانشجو برای دوره ارشد و دکترا یک پروسه دوطرفه است. شما حق انتخاب استاد و دانشگاه را در انتخاب اولیه داری و استاد هم حق انتخاب دانشجو را دربین گزینه های متعددی که به ایشان ارجاع می شود دارد بدون اینکه هریک در این انتخاب و نحوه ارزیابی آن دچار قضاوتهایی باشند. به هرحال استاد هم برای پذیرش دانشجو معیارهایی دارد که اگر در چارچوب ضوابط دانشگاه یا حدود اپلیکنتها نباشد طبعا در درازمدت یا با کمبود دانشجوی خوب(درحد و حدود دانشگاه مربوطه البته) مواجه میشود یا با انبوهی از دانشجوهای بی کیفیت به لحاظ علمی و سوابق (باز با توجه به نسبیت دانشگاه مربوطه) و این شرایط در دراز مدت پایدار نخواهد بود. البته اینکه ایشان در پاسخ خود به نکاتی اشاره کند که به نظر دانشجو ناخوشایند یا حتی حاوی نکات غیر محترمانه (تحقیرآمیز) بوده باشد صحیح نیست ولی برخی از این موارد ممکن است به تفاوتهای محیط فرهنگی و برداشتهای طرفین ایجاد شده باشد که طبعا از یک استاد ایرانی با شناختی که از فرهنگ دوطرف دارد چنین انتظاری نمیرود ولی این را هم نباید از نظر دور داشت که بنا بر تجربیات ایشان ممکن است دانشجوی ایده آل تعریف خاصی داشته باشد و این تعریف لزوما با تعریف ما یا حتی سایر محیطهای آکادمیک همخوانی نداشته باشد و طبعا این نظر جزیی از حق و شرایط انتخاب استاد است و نباید براین مساله قضاوتی را اضافه نمود (به جز البته بخشی که در مورد نحوه پاسخ نقد شد)
    به عنوان مثال استادی ممکن است با تجربه خود و اساتید دیگر به این نتیجه رسیده که دانشجویانی که از ایران با تعداد مقالات زیاد ولی دانشگاه غیرX اقدام میکنند ناموفق تر از دانشجویانی هستند که ازX و بدون مقاله اقدام به دریافت پذیرش میکنند(باز به درست و غلط بودن ادعا کاری ندارم و فقط نفس مساله مهم است) این استاد طبعا اپلیکنتهای ایرانی را براین مبنا قضاوت و دیدگاه خود را اعمال می نماید. استاد دیگری نیز برعکس به تعداد مقاله و IF بالا بیش از Xای بودن یا نبودن اهیمت می دهد و دیگری بین این دو یک بالانسی را می داند و از حدی کمتر دیگر دانشجوی Xی بودن را امتیاز قابل ترجیحی نمی داند. از آنجا که ضوابط خاصی برای این بخش از تصمیم گیریها در هیچ یک از مراجع تعریف نشده است که مثلا فرمولی الزامی را برای تعیین رتبه اپلیکنتها تعریف کند قضاوت استاد مبنای سنجش قرار میگیرد و خیلی از مواقع به درست یا غلط مبنای تعیین گزینه یا گزینه های احتمالی اشت که درصد خطای آن نیز طبعا کم نیست. فقط برخی اساتید این مساله و معیارهای خود را شاید به نحو درست یا غلط بیان مینمایند و برخی آنرا در ارزیابی ملاک و از بازبیان آن به هرنحو خودداری میکنند.
    به نظر من بیان چنین دیدگاههایی می تواند هم از سرخیرخواهی و راهنمایی و هم از سر مسایل دیگر که خارج از حوصله دوستان است اتفاق بیفتد ولی نکته مهم اینستکه چنین رویکردهایی در همه کم یا زیاد وجود دارد و براساس تجربیات قبلی و تمایلات منطق گرایانه یا احساسی ما شکل میگیرد که بیان آن شاید به هرنحو اینگونه اختلافات دیدگاهی را آشکار میسازد. به شخصه اعتقاد دارم استادی که Assistant یا َAssociate است تفاوت دیدگاههای خود در انتخاب دانشجو را برمبنای نگاه علمی به عملکردهای متفاوت و تربیات قبلی آکادمیک دارند همانطور که استاد چینی یا ایرانی و هندی نیز بخشی از این رویکرد و نگاه را نسبت به فرهنگی و شرایط زندگی و تحصیل خود در کشور مبدا کسب نموده اند و با خود تا آخر عمر خواهند داشت. اینکه ما از استاد ایرانی چنین انتظاری شاید برای پاسخ به آن شکل نداریم(حتی با وجود عدم قضاوت در مورد علت و دلیل تصمیم گیری انتخاب دانشجو) مربوط به آن بخش از نزدیکی فرهنگی و دیدگاهی است که در محیط مبدا شکل میگیرد و طبعا بخشی از تاثیرات محیط آکادمیک مقصد و تجربیات قبلی آکادمیک نیز بر این مساله تاثیرگذار است که از آن نمی توان صرف نظر نمود. ساده ترین کار در اینگونه مواقع فقط توجه به آن بخش از بیان مساله است که به قضاوت آکادمیک و شرایط جنرال مساله برمیگردد و صرف نظر از قضاوت در مورد بخشی که احتمالا به تفاوت یا قرابت دیدگاههای مشترک ناشی از بخشی که به ناخودآگاه به نزدیکی فرهنگی و احساس بیان مساله از دیدگاه خاص کشور مبدا. به عنوان نمونه هیچ گاه در مورد علت و نحوه قضاوت استاد مثلا چینی در مورد پرونده دانشجو و پاسخ آن توانایی قضاوت آن بخش از پاسخ که مربوط به دیدگاههای فرهنگی استاد شکل گرفته در محیط مبدا هست را نخواهیم داشت و چنین بخشی را با احتیاط به نحو مشابه با خود مقایسه و نتیجه گیری میکنیم ولی همواره این احتیاط را داریم که شاید چنین بخشی مورد نظر ایشان نبوده یا تفاوتی در نحوه آن هست که شاید ما اطلاع خاصی از آن نداریم. مثلا نحوه قضاوت استاد چینی در مورد دانشگاه Xدرایران را نمی توان ناشی از بخش فرهنگی مشترک ما ایرانیها در مورد قضاوت پیرامون آن دانشگاه دانست (به جز احتمال برخی تجربیات احتمالی توسط همکاران ایرانی استاد) و همه را ناخودآگاه ما ناشی از عملکرد آکادمیک دانشجویان دانشگاه X در دانشگاه مقصد و شکل گیری قضاوت استاد در این مورد میبینیم درحالی که برای استاد ایرانی چنین رویکردی بدون شک پیش فرضهای دیگری را دارد که همه از آن آگاهیم. مطالب نوشته شده سایر دوستان نیز حاوی نکات مثبت و خوبی بود که قطعا هریک می تواند نشان دهنده تفاوت دیدگاهها حتی در محیط مشترک مبدا برای نحوه قضاوت افراد مختلف باشد.
    از بابت طولانی شدن مطلب عذرخواهی میکنم و با ادای احترام به نظر کلیه دوستان
    ویرایش توسط gbahrein : April 21st, 2015 در ساعت 12:48 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

این ایمیلو یکی از اساتید ایرانی فرستادن! شاید اشتباه میکنم ولی یکمی ایملشون تحقیرآمیز بود بنظرم:

I am trying to give you (and hopefully other friends from Iran who keep sending me emails) a piece of advice: nobody cares about these random papers that you guys publish at the expense of your youth. An ideal PhD candidate is not the person who has wasted 4 years of his life after graduation publishing random papers in low ranking journals; the ideal candidate is a young and energetic student who graduates from a good school with a good GPA, has excellent Toefl and GRE scores, and continue his/her PhD immediately.

I am receiving many applications, but stay in touch with me. If your application make it to the short list I will contact you.

پینوشت: من بخاطر سربازی نتونستم تحصیلم رو ادامه بدم و بعد از کمی بیشتر از سه سال، امسال اپلای کردم. تافلم 96 شد و جی آر ای هم 310. بسیاری از دوستان با نمرات زبان و جی آر ای کمتر یا تو همین حدود پذیرش گرفتند پس منظور ایشون چیه! البته رنک این دانشگاه 140 در یو اس نیوز هست یعنی تاپ 100 هم نیست!! این هم از ایرانیها!!!!!!
    با احترام به نظر همه ی دوستان و مخصوصا بچه هایی که در دانشگاه های معروف درس خوندن، از لحن ایمیل این استاد کاملا مشخصه که ایشون فکر می کنن که فقط راهی که ایشون رفتن درسته و دیگه هیچ راهی برای رسیدن به موفقیت وجود نداره!
    احتمالا ایشون از اون دسته فارغ التحصیلان دانشگاه های معروف هستن که احساس نخبگی می کنند و فکر می کنند که رتبه ی کنکور معیار برتری انسانهاست! و متاسفانه فکر می کنن که فقط کسایی که از این دانشگاها فارغ التحصیل شدن حق ورود به امریکا رو دارن! و باز هم متاسفانه، همین دسته استادان که تعدادشون کم هم نیست، یکی از بزرگترین موانع ورود ایرانی ها به دانشگاه های امریکا هستند.
    شخصیت "قضاوت گر" ایشون هم کاملا از متن ایملشون معلومه. ایشون بدون اینکه مقاله های شما رو خونده باشه و ژورنال های اونها رو چک کرده باشه به خودش اجازه داده تلاش های شما رو زیر سوال ببره و مقاله های شما رو some random papers خطاب کنه! همچنین ایشون حق ندارن که فتوا صادر کنن که کسی که میخواد اپلای کنه باید جوان باشه، از دانشگاه معروف فارغ التحصیل شده باشه، معدل بالا داشته باشه، نمره های عالی تافل و GRE داشته باشه، و سریعا بره سراغ PhD!!! خود ایشون اگه یه نگاهی به وبسایت دانشگاه خودش یا بقیه ی دانشگاها بندازه میبینه که در اکثر موارد نوشتن سن و سال اهمیتی نداره، و ضعیف بودن بخشی از رزومه دلیل بر ریجکت نمیشه چون ممکنه اون فرد ضعف هاشو در جایی دیگه جبران کرده باشه. (یکی از تفاوت های بیشمار امریکایی ها با مردم کشورهایی مثل ایران همینه که همیشه اونها به شما فرصت دوباره میدن و خیلی کم پیش میاد که حالت تحقیر آمیز داشته باشند. به فرض شما برای MIT هم که اپلای کنی، در نامه ی ریجکتش مینویسه "متاسفانه در حال حاضر قادر نیستیم به شما پیشنهاد تحصیل در دانشگاهمون رو بدیم" اما اگه توی مصاحبه ی دانشگاه دوقوز آباد قبول نشید، یا اصلا بهتون خبر نمیدن! یا با متنی مثل "ما اعتقاد داریم توانایی های شما در حد دلخواه ما نیست" یا "شما صلاحیت پیوستن به دوره ی دکترای ما را ندارید" بهتون خبر میدن)
    نکته ی جالب در مورد این استاد عزیز هم اینه که با وجود همه ی این حرفها و با توجه به اینکه کلی اپلیکیشن داره (!!)، آخرش باز گفته stay in touch !!!
    من جای شما بودم بهش میگفتم :
    "As far as I know, this university doesn't have the qualifications that I expect. The only reason that I contacted you was that I am interested in your work and I hoped that I can receive an assitantship from you. Since you have many applications in hand and it seems that you are not interested in my resume, I prefer to try my chance for a better university which can fit my interests and capabilities."
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

هرچند که میخواسته نصیحت کنه ولی کمی تند رفته. همه ایرانیا اینجوری نیستن. این پاسخ استاد ایرانی دانشگاه MIT هست به ایمیل من: (رزومم هم معمولی بود و میدونستم که کارم بی نتیجه هست)
    Dear X,

I am glad to hear of your interest to pursue your studies in ... and I encourage you to do so.

I think the most critical item is that you should strengthen your GRE by preparing and retaking that exam since the writing and verbal sections are likely to be concern to most admissions programs.
    Additionally, most of the more selective programs will focus greatly on your letters of recommendation, your past research experience, and your statements for further evaluation.
    I wish you continued success. Also, don't be discourage if you are not admitted to the top programs and simply explore other options and then contact the stronger programs later in your professional career for post-doctoral studies.
    Sincerely and eradatmand,

شاید حرف ایشون درست باشه ولی میتونستن با بیان خیلی بهتری عنوان کنن چون افراد باسواد مثبت حرف میزنند! امیدوارم ما حداقل اگه استاد شدیم انرژی مثبت بدیم به دانشجویان.

مثلا این ایمیل رو ببینید، ملیت نویسنده چینی هست، ایشون فردی بسیار باهوش هستند و دوره فوق دکتری دانشجوی یک استاد بسیار مطرح بودند:

Dear XX,

I am glad to receive your email and thanks for sharing your CV. I am very interested in your background, and I am sure that you will soon hear from us about the interview process.

Bests,
    X

این هم ایمیل یکی از اساتید ایرانی که هم تشویق به اپلای کردن و هم راهنمایی کردن. توی این انجمن هم همه میدونن که ایشون چقدر هوای هم وطن هاشون رو دارن

Dear Khanomeh X
    Salam hamvataneh aziz va gerami:

Thank you for your interest in our graduate programs.
    The whole process is a two-phase process: first, you will need to be
    admitted and then you would be considered for funding and working
    with a professor (either, as a Teaching Assistant or as a research Assistant
    from our Department or some other Department on campus).

Your GRE score is fine. Your Toefl score is also fine for admission
    purposes - however, its Speak section score of 23 is low (for Teaching
    Assistantship, The Department expects a 26). But 23 is not that low and so
    we will still be able to do something about that.

Yes - I do encourage you to apply.
    Your qualifications are excellent - congratulations and
    I (as one Iranian) am very proud of your achievements.

Eradatmande shoma,

حتی با اینکه چندین بار بعد از این بهشون ایمیل زدم وقتی بهشون ایمیل زدم و گفتم که نتونستم اپلای کنم ایشون خیلی خوب برخورد کردن و گفتن ممنون که اطلاع دادین و آرزوی موفقیت کردن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)