صفحه 1013 از 1371 نخستنخست ... 1351391396310031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211022102310631113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,121 تا 10,130 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

البته در ادامه پست قبلی باید بگم که من هم ایمیلهای ناامید کننده گرفتم. اولین ایمیلی که پارسال زدم توی ماه مارچ بود ولی اون استاد گفت که من تازه دانشجوی دکتری گرفتم بعد من هم گفتم پس اگه میشه برای مستر دوم بیام پیش شما بعد این جواب رو گرفتم:

Hello,

I do not have funds to support you in such capacity and your record is too weak to even hope for a scholarship.
    X

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    البته در ادامه پست قبلی باید بگم که من هم ایمیلهای ناامید کننده گرفتم. اولین ایمیلی که پارسال زدم توی ماه مارچ بود ولی اون استاد گفت که من تازه دانشجوی دکتری گرفتم بعد من هم گفتم پس اگه میشه برای مستر دوم بیام پیش شما بعد این جواب رو گرفتم:

Hello,

I do not have funds to support you in such capacity and your record is too weak to even hope for a scholarship.
    X

فقط به جهت اینکه ممکن است برخی دوستان نیز چنین پاسخی یا پاسخهای مشابهی دریافت کرده باشند و این نگاه را نیز با خود داشته باشند شاید کمکشان کند عرض کنم که اینگونه پاسخها لزوما اگر همراه با قضاوتهای شخصی و اصطلاحات غیرفنی یا تحقیرآمیز نبوده باشد به نظرم بهتر از پاسخهای مبهم و حتی مثبتی است که برخی ممکن است دریافت دارند در حالی که منعکس کننده نظر واقعی شخص به دلیل همین ملاحظات نیست و چه بسا پروسه زمانبر و هزینه بر اپلای نمودن بی حاصل برای دانشگاه مربوطه را نیز به این روند بی حاصل اضافه نماید.
    به عبارت دیگر هرچند پاسخ داده شده این استاد "تلخ" است ولی حداقل مشخص نموده که امیدی به ادامه این روند نیست و دانشجو می تواند مسیر دیگری را انتخاب نماید. نظر شخص خود را پیرامون ارزیابی رزومه نیز ابراز نموده ولی لزوما این نظر نباید و نمی تواند نظر استاد یا دانشگاه دیگری نیز باشد. اگر این استاد با وجود چنین دیدگاهی متن محترمانه تری که همین مفهوم را می رساند (مثلا با اضافه کردن یک کلمه "براساس نظر و تجربیات شخصی من" یا"فقط از دید کاری من") را اضافه می نمود البته بهتر بود ولی فرض کنید این استاد با وجود چنین دیگاهی نسبت به رزومه شما می نوشتند:

Although Your resume seems good enough to be admitted into our program unfortunately I do not have funds to support you at the moment . I encourage you to apply to the university officially and see what happens.
    چنین پاسخی ممکن بود به انصراف شما از اپلای برای دانشگاهی دیگر با شانس مساعد و ار دست رفتن آن و اپلای بی حاصل برای این دانشگاه منجر شود. بنا به همین دلایل "قاطعیت تلخ" استاد را بهتر از بیان عبارات "محترمانه ملاحظه کارانه " در این روند باید دید هرچند به کلی با به کارگیری الفاظ غیرمحترمانه در هر حال نیز صحیح نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

Hello,

X

Take it easy, this is my first advise for you and all other who received such emails.
    Second, you should be super lucky that you will not work under supervision of such rude person!
    Third, this answer doesn't necessarily means your resume is weak, it sometimes represents the weak personality of the sender.
    A professor in a university with rank 200 replied my email in this way "with this resume, you dont have any chance to get an admission", and at that year, I have been admitted in a university in US top 10 ranking.
    Being frank and honest is different from being rude! and "your record is too weak" is a very impolite statement
    Again take it easy and keep going

Good Luck
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

سلام دوستان

من با استادی هماهنگ و اپلای کردم. بهشون ایمیل زدم که آیا مدارکم به دستشون رسیده و تصمیمی گرفتن؟ که جواب دادن مدارکم بررسی کردن و موضوعی که الان وجود داره اینه که نمیدونن بتونن قبل از شروع ترم فال 2015 پروپوزال فاند رو تصویب و بودجه بگیرن!
    در ضمن گفته بودن که I'm holding your application and let me know if there are any comments
    من هم ایمیل زدم که طبق شرایطی که پیش اومده آیا ممکنه لازم شه من دیرتر از سپتامبر تحصیلم رو شروع کنم؟ که جوابی ندادن!

در ضمن از تحصیلات تکمیلی هم پرسیدم که گفتن اپلیکیشن شما دست استاده و تحت بررسی ایشونه!!

میخوام دوباره بهشون ایمیل بزنم و وضعیتم رو جویا بشم که آیا منو میگیرن یا نه؟

چطور ازشون بپرسم که آیا مسئله فاند حل شد و نشون بدم که میخوام حتما این پوزیشن رو بدست بیارم.

قبلا یه بار تو اسکایپ حرف زدیم و بنظرم نظرشون مثبت بود و حتی منابعی رو برای مطالعه تو زمینه خودشون بهم معرفی کردن، حالا نمیدونم نظرشون عوض شده یا واقعا مسئله فاند هست؟!
    لطفا راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasedak84 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من با استادی هماهنگ و اپلای کردم. بهشون ایمیل زدم که آیا مدارکم به دستشون رسیده و تصمیمی گرفتن؟ که جواب دادن مدارکم بررسی کردن و موضوعی که الان وجود داره اینه که نمیدونن بتونن قبل از شروع ترم فال 2015 پروپوزال فاند رو تصویب و بودجه بگیرن!
    در ضمن گفته بودن که I'm holding your application and let me know if there are any comments
    من هم ایمیل زدم که طبق شرایطی که پیش اومده آیا ممکنه لازم شه من دیرتر از سپتامبر تحصیلم رو شروع کنم؟ که جوابی ندادن!

در ضمن از تحصیلات تکمیلی هم پرسیدم که گفتن اپلیکیشن شما دست استاده و تحت بررسی ایشونه!!

میخوام دوباره بهشون ایمیل بزنم و وضعیتم رو جویا بشم که آیا منو میگیرن یا نه؟

چطور ازشون بپرسم که آیا مسئله فاند حل شد و نشون بدم که میخوام حتما این پوزیشن رو بدست بیارم.

قبلا یه بار تو اسکایپ حرف زدیم و بنظرم نظرشون مثبت بود و حتی منابعی رو برای مطالعه تو زمینه خودشون بهم معرفی کردن، حالا نمیدونم نظرشون عوض شده یا واقعا مسئله فاند هست؟!
    لطفا راهنمایی کنید
    احتمالا مساله فاند حداقل در زمانی که به شما این پاسخ را دادند دغدغه استاد بوده است و به همین دلیل ترجیح داده اند تا زمان قطعی شدن فاندشان دانشجو نگیرند و تعهد ایجاد نکنند. به هرحال اینهم که مساله حل شده باشه ولی رزومه مناسبتری را پذیرش کرده باشند با عدم پاسخ بعدی هست. اگر فاصله ایمیل اول تا الان زیاد بوده میتونید بشون ایمیل بزنید که هنوز منتظر پاسخ ایشون هستید و برنامتون برای زمان پذیرش باز هست تا در صورت اطلاع ایشون برای ژانویه یا می2016 اقدام کنید(چون بعیده دیگه تا Sep حل شه با این زمان کم)
    یه راه هم هست که اگر واقعا مصر هستید و شرایط مالی اجازه میده بشون بگید یه ترم با هزینه خودتون میرید و از ترم بعد ساپرتتون بتونند بکنند مشکلی نیست چون دوست دارید با ایشون کارتون را شروع کنید و مساله فاند را هم درک میکنید. البته همه اینها در صورتی است که این پیشنهاد تنها یا بهترین پیشنهاد موجود روی میز شما باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

Hello,
    X
    :The Process of applying and getting a perfect position is well described in the following statement
    ! Contacting the right person at the right time
    ! Bill Gates sent his proposal to 1200 people to get support of 11 people
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

سلام دوستان
    من یک سوالی دارم مرتبط با ایمیل ارسالی اساتید ولی میخواستم از یکی از دوستان صاحب تجربه بطور خصوصی بپرسم. فقط دقیقا نمیدونم به چه کسی باید پیام یا ایمیل بدم. میشه راهنمایی کنید.
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh7rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوالی دارم مرتبط با ایمیل ارسالی اساتید ولی میخواستم از یکی از دوستان صاحب تجربه بطور خصوصی بپرسم. فقط دقیقا نمیدونم به چه کسی باید پیام یا ایمیل بدم. میشه راهنمایی کنید.
    ممنونم
    اگر سوالتان قابلیت مطرح کردن کل یا حتی چارچوب را در فروم عمومی دارد بهتر است همینجا مطرح کنید تا هر یک از دوستان که اطلاعات مناسب تری دارند پاسخ دهند. در غیر این صورت می توانید ضمن مطالعه صفحات تاپیک از الگوهای موجود بهره برداری نمایید و یا به دوستانی که پیامهای مشابهی را با موضوع سوال شما پاسخ نموده اند پیام دهید.

Junior Member

سلام دوستان
    من هم زمان به چند تا از اساتید یک دانشگاه در استرالیا ایمیل زدم. بعد از جواب گرفتن از یکیشون و مصاحبه اسکایپ و قرار نوشتن پروپوزال، سه استاد دیگه از همون دانشگاه جواب ایمیل رو بعد از دو هفته داده و خواسته که باهاش در تماس باشم. حالا نمیدونم باید این قضیه رو به استاد اول چطور بگم چون اساسا ایمیل زدن همزمان به همکارای یک دانشگاه کار غلطی بود. ضمنا نمیذونم چطور جواب استاد دوم رو بدم که اثر منفی تو مرحله بررسی مدارک برای بورسیه نذاره.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم زمان به چند تا از اساتید یک دانشگاه در استرالیا ایمیل زدم. بعد از جواب گرفتن از یکیشون و مصاحبه اسکایپ و قرار نوشتن پروپوزال، سه استاد دیگه از همون دانشگاه جواب ایمیل رو بعد از دو هفته داده و خواسته که باهاش در تماس باشم. حالا نمیدونم باید این قضیه رو به استاد اول چطور بگم چون اساسا ایمیل زدن همزمان به همکارای یک دانشگاه کار غلطی بود. ضمنا نمیذونم چطور جواب استاد دوم رو بدم که اثر منفی تو مرحله بررسی مدارک برای بورسیه نذاره.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست خوبم، شما با توجه به اینکه خودتون میدونید اینکار اشتباه هست، واقعا چرا اینکار رو میکنید ؟! ببخشید که من اینطوری شروع میکنم، ولی به چشم دیدم چه آبروهایی از ایرانی ها رفته با رفتار هایی از این دست! دنیای آکادمیک خیلی کوچک هست. حتی 2 تا همزمان هم نه، 4 تا (شایدم بیشتر، حداقل 4) هم زمان ؟! شما حداقل میتونید 1 استاد از دانشگاههای مختلف رو اول ایمیل بزنید بعد حداقل یک reminder و 2-3 هفته، برگردید به همون دانشگاهایی که استاد اول ج نداده، و به استاد دوم بزنید. متاسفانه پیام اینکار کمال بی احترامی به مخاطب های شماست، فرض کنید پسری از 4 تا دختر که با هم فامیل هستند همزمان خواستگاری کنه!
    به نظر من به استاد اول نیاز نیست چیزی بگید، به اون 3 تا ایمیل بزنید و بگید که Position پیدا کردید و عذر خواهی کنید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)