صفحه 1033 از 1371 نخستنخست ... 3353393398310231024102510261027102810291030103110321033103410351036103710381039104010411042104310831133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,321 تا 10,330 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط nano572 نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون به نظرتون چقد می شه به این استاد امید داشت؟
    خواهش میکنم.
    والا جواب این سوال رو شرایط شما تعیین میکنه. اگر از زاویه دید خودم به این قضیه نگاه کنم، به این استاد زیاد امید نمیبندم چون من بدون فاند در حال حاضر جایی نمیتونم برم اما اگر شما میتونید قضیه فرق میکنه. اگر من باشم به کلی امید رو هم قطع نمیکنم (مخصوصا اگر واقعا از زمینه کاری استاد خوشم بیاد) اما فقط در صورتی برای این دانشگاه اپلای میکنم که چند استاد دیگه هم وجود داشته باشن که زمینه کاریم به اونها هم نزدیک باشه نه صرفا همین یه استاد. اینطوری احتمال حیف و میل شدن پولم پایین میاد مخصوصا که این دانشگاه ظاهرا کمیته محور هست.

براتون بهترینها رو آرزومندم
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

Junior Member

با سلام

سؤال من از دوستان اینه :

اگر نظر یک استاد مثبت باشه ـ مثلا برای مقطع دکتری ـ توی ایمیلش چه پاسخی می ده و چی میگه؟

ممنون

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    با سلام

سؤال من از دوستان اینه :

اگر نظر یک استاد مثبت باشه ـ مثلا برای مقطع دکتری ـ توی ایمیلش چه پاسخی می ده و چی میگه؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    قبل از پاسخ به سوال شما داخل پرانتز عرض کنم که در صورت دریافت پاسخ مثبت از جانب استاد، باز هم نمی توان از بابت پذیرش و دریافت فاند مطمئن بود. چراکه:
    اولن پذیرش (به خصوص در دانشگاه های آمریکا) در اختیار استاد نیست بلکه این Admission Committee هست که در این باره تصمیم می گیره.
    دوم این که به دلایل بسیار ممکنه استاد از دادن فاند به شما منصرف بشه و بعد از اپلای کردن و دریافت پذیرش دیگه شما رو حتی نشناسه!

اما در پاسخ به سوال شما:
    استاد ممکنه از علاقه شما جهت همکاری قدردانی کنه و شما رو تشویق کنه که برای دانشگاه اپلای کنید؛ ممکنه از شما بخواد که در SOP نام ایشون رو بیارید و اشاره کنید که علاقه مند به همکاری با ایشان هستید تا در صورت دریافت پذیرش و ارجاع کیس شما به دپارتمان، فایل شما رو در اختیار ایشان بذارن.
    موفق باشید
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    قبل از پاسخ به سوال شما داخل پرانتز عرض کنم که در صورت دریافت پاسخ مثبت از جانب استاد، باز هم نمی توان از بابت پذیرش و دریافت فاند مطمئن بود. چراکه:
    اولن پذیرش (به خصوص در دانشگاه های آمریکا) در اختیار استاد نیست بلکه این Admission Committee هست که در این باره تصمیم می گیره.
    دوم این که به دلایل بسیار ممکنه استاد از دادن فاند به شما منصرف بشه و بعد از اپلای کردن و دریافت پذیرش دیگه شما رو حتی نشناسه!

اما در پاسخ به سوال شما:
    استاد ممکنه از علاقه شما جهت همکاری قدردانی کنه و شما رو تشویق کنه که برای دانشگاه اپلای کنید؛ ممکنه از شما بخواد که در SOP نام ایشون رو بیارید و اشاره کنید که علاقه مند به همکاری با ایشان هستید تا در صورت دریافت پذیرش و ارجاع کیس شما به دپارتمان، فایل شما رو در اختیار ایشان بذارن.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون، چطور میشه از چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟ یعنی چیکار کنیم که اگر استاد جواب مثبت داد، شانس پذیرش توسط دانشگاه رو بالا ببره و ضمناً بعدا پشیمون نشه؟

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

ممنون از پاسختون، چطور میشه از چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟ یعنی چیکار کنیم که اگر استاد جواب مثبت داد، شانس پذیرش توسط دانشگاه رو بالا ببره و ضمناً بعدا پشیمون نشه؟
    دوست عزیز
    متأسفانه شما نمی تونی همه عوامل مؤثر در اپلای رو در کنترل خودت داشته باشی.
    یکی از این عوامل، دانشجوهای دیگری هستند که در اون سال برای اون دانشگاه و دپارتمان موردنظر شما اپلای می کنن؛ میزان برتری رزومه اونها در مقایسه با شما.
    ممکنه استادی بعد از دریافت ایمیل شما و مشاهده رزومه شما علاقه مند همکاری با شما بشه و به همون طریق و با همون ادبیاتی که گفتم این تمایل خودشو ابراز کنه. اما بعد از شما یک یا چند دانشجوی دیگه به این استاد ایمیل میزنن که رزومه به مراتب بهتری از شما دارند و بالطبع شانس بیشتری برای پذیرش و دریافت فاند خواهند داشت و این استاد همون توصیه رو به این دانشجوها می کنه (که اپلای کنن و در SOP نام استاد رو ذکر کنن). مشخصه که بعد از ارجاع فایل دانشجویان به استاد مربوطه، ایشون دانشجوهای با رزومه قویتر رو انتخب می کنه! اینجاست که شانس خودشو تو پروسه اپلای نشون میده.
    شما به خدا توکل کن و با توجه به پاسخ هایی که از اساتید میگیری انتخاب هاتو داشته باش.
    موفق باشید
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Junior Member

به استاد ایمیل زدم یک روز بعد این جواب رو داده:

Dear Mr. --------
    Thank you for your message, and I am glad that you are interested in pursuing a doctorate. All applications must go through the University of Oxford’s admissions system, and the University decides which Faculty member should supervise, when the admissions decision is made. The information you need is on the website at these addresses:

http://www.ox.ac.uk/admissions/gradu...rses/dphil-law
    http://www.law.ox.ac.uk/postgraduate/research.php

I cannot give you an assessment of whether your application would be successful, because all decisions are made by the Law Faculty’s admissions committee. But I do hope that you will apply.

With best wishes,

Yours truly,

چقدر میشه امیدوار بود؟

Banned

به استاد ایمیل زدم یک روز بعد این جواب رو داده:

Dear Mr. --------
    Thank you for your message, and I am glad that you are interested in pursuing a doctorate. All applications must go through the University of Oxford’s admissions system, and the University decides which Faculty member should supervise, when the admissions decision is made. The information you need is on the website at these addresses:

http://www.ox.ac.uk/admissions/gradu...rses/dphil-law
    http://www.law.ox.ac.uk/postgraduate/research.php

I cannot give you an assessment of whether your application would be successful, because all decisions are made by the Law Faculty’s admissions committee. But I do hope that you will apply.

With best wishes,

Yours truly,

چقدر میشه امیدوار بود؟
    سلام

حتی به application شما ابراز علاقه هم نکرده، چه رسد به وعده وعید برای پذیرش!...
    روی این جواب نمیشه حسابی باز کرد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

یکی از اساتید در پاسخ به مکاتبه من این پاسخ رو داده:

Dear Hossein (if I may),

Thank you very much for your interest. You have an impressive background indeed and you seem well prepared for further studies in XXXX. I am flattered that you would like to study with me.

Our PhD admissions process requires you to make an application to xxxx. You can find information about that here: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

If you do apply, you can indicate on your application your interests, and particularly any interest in studying with me. The admissions committee will then take all this information into account when admitting students. All admissions decisions are made by the department as a whole, so the decision to admit you would not be mine. But if you stand out as an especially strong applicant with a special interest in working with me, that will put you in a good position.

Best of luck with your future studies!

Sincerely, XXX

سوال من از کسایی که تجربه موفق توی زمینه پذیرش داشتند اینه که چجوری میتونم از این موضع استاد برای گرفتن فاند حداکثر استفاده بهینه رو بکنم؟ آیا باید این ایمیل رو به قسمت پذیرش دانشگاه نشون بدم؟
    فکر میکنید الان چیکار کنم و چه پاسخی به این نامه بدم ؟ مثلا از استاد تشکر کنم و بهش بگم حتما در روزهای آینده از طریق پذیرش دانشگاه اقدام میکنم و اون رو بیخبر نمیگذارم و مشتاقم ارتباطمون رو هم حفظ کنیم.
    آیا لازمه ازش بخوام کار دیگه ای برام انجام بده؟ همونطوری که گفتم هدف من فول فانده و میخوام از این ایمیل استاد استفاده درستی بکنم
    از راهنماییتون متشکرم

ApplyAbroad Guru

یکی از اساتید در پاسخ به مکاتبه من این پاسخ رو داده:

Dear Hossein (if I may),

Thank you very much for your interest. You have an impressive background indeed and you seem well prepared for further studies in XXXX. I am flattered that you would like to study with me.

Our PhD admissions process requires you to make an application to xxxx. You can find information about that here: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

If you do apply, you can indicate on your application your interests, and particularly any interest in studying with me. The admissions committee will then take all this information into account when admitting students. All admissions decisions are made by the department as a whole, so the decision to admit you would not be mine. But if you stand out as an especially strong applicant with a special interest in working with me, that will put you in a good position.

Best of luck with your future studies!

Sincerely, XXX

سوال من از کسایی که تجربه موفق توی زمینه پذیرش داشتند اینه که چجوری میتونم از این موضع استاد برای گرفتن فاند حداکثر استفاده بهینه رو بکنم؟ آیا باید این ایمیل رو به قسمت پذیرش دانشگاه نشون بدم؟
    فکر میکنید الان چیکار کنم و چه پاسخی به این نامه بدم ؟ مثلا از استاد تشکر کنم و بهش بگم حتما در روزهای آینده از طریق پذیرش دانشگاه اقدام میکنم و اون رو بیخبر نمیگذارم و مشتاقم ارتباطمون رو هم حفظ کنیم.
    آیا لازمه ازش بخوام کار دیگه ای برام انجام بده؟ همونطوری که گفتم هدف من فول فانده و میخوام از این ایمیل استاد استفاده درستی بکنم
    از راهنماییتون متشکرم
    دقیقا همین خط دومی که گفتید. بهش پاسخ بدید و تشکر کنید و بگید حتما اپلای می کنید. وقتی اپلای کردید دوباره یک ریپلای کنید و توضیح بدید که اپلای کردید و اسم ایشون رو بنویسید. لازم نیست این ایمیل رو به کسی نشون بدید. همین که اسم استاد رو بنویسید اونها نظر استاد رو می پرسند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE_Telecommunications

سلام دوستان. یه استادی تو ترکیه قبل اینکه نتایج اعلام بشه ازم خواست که اینترستم رو مشخص کنم و چند بارم ایمیل داد که اپلیکشنت رو قبول کردیم و نگران نباش و گفتش که منتظر نتایج هستم. البته اینم بگم که من اصلا بهش ایمیل نزده بودم. الان واسم کتاب و فیلد مطالعه فرستاده و ازم خواسته بخونمشون. منم ازش پرسیدم فاند میدی ؟ گفت الان ندارم ولی دارم درخواست پروژه میدیم. همین. به نظرتون چی کارکنم ؟ اینم بگم ارشد و دکترا تو آمریکا خونده و پست داکشم تو کارنی ملون گرفته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)