صفحه 1043 از 1371 نخستنخست ... 4354394399310331034103510361037103810391040104110421043104410451046104710481049105010511052105310931143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,421 تا 10,430 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه ایمیل زدم :
    Dear ProfessorXXX;
    My name is XXX and I am graduated of M.Sc. in Chemical Engineering from Iran University of Science and Technology, Tehran, Iran.
    My M.Sc. thesis project was “XXX”. In my thesis, I ..........

At the end, I am wondering if your group will be having any openings and whether I will have an opportunity to peruse my studies in your group.My C.V is also attached to the current email to provide more detailed information about my academic background.

بعد استاد خودش جواب نداده (mail track نشون می ده که باز نکرده - البته من کم کم دارم بش شک می کنم چون کسای دیگه هم ج دادن ولی track نشون میده که باز نکردن..) بعد یه مدت این ایمیل از coordinator دانشکدشون اومد:
    Your email sent to Professor XXX was forwarded to my attention. I would like to thank you for your interest in graduate studies in the Department of Chemical Engineering at XXX.To apply, and for a complete evaluation, you will need to complete an on-line application to our graduate program (https://app.applyyourself.com/?id=cmu-eng). Please indicate your general area of interest for advanced study and/or any general or specific research/faculty interests in your statement of purpose. We will look forward to reviewing your application, and your desire to pursue a research opportunity within Prof. XXX group will be considered.

حالا سوالای من اینه؟
    1- استاد خواسته بگه که باید تو admission process پذیرفته شم بعدش ببینیم چی میشه؟
    2- خوب استادا که معمولا خودشون یه ایمیل آماده دران بزنن چرا خودش مستقیم نزد (خسته میشد؟)
    3- ممکن یه کمی خوشش اومده باشه که فرستاده اونور؟(آخه آخر ایمیل اومده که intrest شما برا اینکه با اون استاد کار کنی بررسی میشه!آیا از طرف استاد اینو میگه یا کلا اینو به همه میگن؟)
    4- الان من باید دوباره به این استاد ایمیل بدم اگه آره چه بگم؟
    5- اگه به این ایمیل نباس بدم به یکی دیگه تو این دانشکده می تونم بدم؟ اگه او یکیم دقیقا همین مدلی بشه ضایع نیست؟

1. بله
    2. وقت و حوصله نداشته
    3. نه
    4. نه
    5. بله

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. بله
    2. وقت و حوصله نداشته
    3. نه
    4. نه
    5. بله
    ممنون از جوابتون
    من متوجه جوابتون به سوال 5 نشدم, میتونم به استاد دیگری تو این دانشکده ایمیل بدم؟ یعنی اگه این دومی هم دقیقا همین کارو بکنه ناجور نمیشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    من متوجه جوابتون به سوال 5 نشدم, میتونم به استاد دیگری تو این دانشکده ایمیل بدم؟ یعنی اگه این دومی هم دقیقا همین کارو بکنه ناجور نمیشه؟
    مشکلی نیست ولی بهتره از خود کووردینیتور دانشکده بپرسید که آیا میتونید با استادهای دیگر برای پیدا کردن سوپروایزر تماس بگیرید.

Junior Member

سلام من به یه استاد توی کانادا پیام زدم و زمینه کاری و سوابق تحصیلی خودم رو براش توضیح دادم ، و این جواب رو به من داده:

Since your interests align well with the directions of our research group, I will add your name to a short-list of candidates and get back to you in the coming months.

حالا به نظرتون میشه بهش امید داشت؟
    جوابش خوبه، عالیه ، یا معمولی؟
    چقدر روش حساب کنم؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran484 نمایش پست ها
    سلام من به یه استاد توی کانادا پیام زدم و زمینه کاری و سوابق تحصیلی خودم رو براش توضیح دادم ، و این جواب رو به من داده:

Since your interests align well with the directions of our research group, I will add your name to a short-list of candidates and get back to you in the coming months.

چقدر روش حساب کنم؟

ممنون
    جواب خوبی است ولی طبعا نمیتوانید رویش حساب قطعی کنید. بعنوان ممکن در لیستتان بگذاریدش.

سلام دوستان. بعد از ایمیل به یکی از اساتید دانشگاه استنفورد برای پذیرش در مقطع دکترا ایشون همچین جوابی به من دادند
    Thanks for your interest. At Stanford, individual faculty does not have the authority to admit students. So you have to apply through the regular channel.

منظورشون رو نمیفهمم. یعنی تو استنفورد استاد هیچ کاره است و نباید قبلش به استاد میل زد؟؟؟ حتی مقطع دکترا؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_ghaderi نمایش پست ها
    سلام دوستان. بعد از ایمیل به یکی از اساتید دانشگاه استنفورد برای پذیرش در مقطع دکترا ایشون همچین جوابی به من دادند
    Thanks for your interest. At Stanford, individual faculty does not have the authority to admit students. So you have to apply through the regular channel.

منظورشون رو نمیفهمم. یعنی تو استنفورد استاد هیچ کاره است و نباید قبلش به استاد میل زد؟؟؟ حتی مقطع دکترا؟؟؟

نمیشه گفت که استاد هیچ کاره است. ولی به هر حال شما باید اپلیکیشنتون رو برای دانشگاه و نهایتا اون دپارتمان مورد نظرتون کامل کنید
    ممکنه در مراحل اپلای نیاز داشته باشید استاد های مورد نظرتون رو معرفی کنید (اونجا حداقل میتونید ازین ایمیل زدن به استادا و هماهنگی قبلی باهاشون استفاده کنید)
    و یا مثلا Research Proposal ی رو بنویسید که نیاز باشه با استاد مورد نظرتون یه هماهنگی قبلی روش بکنید
    به هر حال این روند رو شما در دانشگاه های مثلا استرالیا هم خواهید دید. اونجا هم شما باید معمولا خودتون اپلای کنید و اسکولارشیپ ببرید تا مورد توجه اساتید قرار بگیرید. هر چند همونجا هم هماهنگی قبلی برای نوشتن اسم استاد ها در روند اپلای معمولا براتون لازمه
    در کل:
    بعضی از اساتید هم هستند که خودشون توی دانشگاه های امریکا توی لب و گروهشون پوزیشن خالی دارند و خودشون دنبال دانشجو هستند. مکاتبات با اونها میتونه معنای بییشتری داشته باشه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran484 نمایش پست ها

چقدر روش حساب کنم؟

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    جواب خوبی است ولی طبعا نمیتوانید رویش حساب قطعی کنید. بعنوان ممکن در لیستتان بگذاریدش.

در ادامه نظر دوست خوبم ghlobe اضافه میکنم که:

به نظرم جواب خیلی خوبی گرفتین. رفتن توی Short list یه استاد کار خیلی ساده ای نیست ولی مهمترین بخشش ایه که شما ازون Short list به عنوان گزینه نهایی انتخاب بشید.
    ایشون احتمالا با افرادی که در Short listشون هستند مصاحبه ای خواهند کرد و بعد فرد نهایی رو انتخاب میکنند.
    پس شما میتونید امیدوار باشید یه این داستان
    ولی
    در کل توی روند اپلای تا روزی که سوار هواپیما میشید به قولی هیچی 100% نیست. بنابراین خیلی از دوستان گزینه های دیگه رو هم بررسی میکنند. منم پیشنهادم به شما همینه.
    دقت کنید که اون استاد هم همین روند رو پیش میگیره و گزینه های مختلف رو برای خودش نگه میداره

حتی بوده دوستانی که مثلا از یه استاد انادا و یکی توی امریکا اکسپت داشتند
    بعد رفتن کانادا و بعد یک سال اون استاد رو پیچوندن و رفتن پیش استاد امریکاشون!!

بنابراین چیزی رو قطعی فرض نکنید ولی در کنارش امیدوار هم بمونید

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : August 7th, 2015 در ساعت 12:43 PM

سلام دوستان. بعد از ایمیل به یکی از اساتید دانشگاه استنفورد برای پذیرش در مقطع دکترا ایشون چنین جوابی به من دادند
    Hi!

Thanks for reaching out and for your interest in Stanford and my research group. I definitely encourage you to apply to Stanford Computer Science Phd program.

I will be taking Phd students to my group next year but the admissions committee has to admit you first. Our department has a special committee that examines all the applications and selects the admits. Professors may not accept students on their own. As you can imagine admission into Stanford CS Ph.D. program is extremely competitive, since we get many more qualified applicants than we can accept. It is somewhat easier to get admitted to the MSc program.

You can find more about the Stanford PhD application process on our department website:http://www.cs.stanford.edu/Admissions/applicants.html

Wishing you all the best and lots of luck!

منظورش چیه ؟ از نظر خودش من مورد تاییدم یا نه؟
    در پاسخ بهتره چی براش بنویسم؟
    میشه یه پاسخ نمونه برای من ارسال کنید ؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط nasistarstar نمایش پست ها
    سلام دوستان. بعد از ایمیل به یکی از اساتید دانشگاه استنفورد برای پذیرش در مقطع دکترا ایشون چنین جوابی به من دادند
    Hi!

Thanks for reaching out and for your interest in Stanford and my research group. I definitely encourage you to apply to Stanford Computer Science Phd program.

I will be taking Phd students to my group next year but the admissions committee has to admit you first. Our department has a special committee that examines all the applications and selects the admits. Professors may not accept students on their own. As you can imagine admission into Stanford CS Ph.D. program is extremely competitive, since we get many more qualified applicants than we can accept. It is somewhat easier to get admitted to the MSc program.

You can find more about the Stanford PhD application process on our department website:http://www.cs.stanford.edu/Admissions/applicants.html

Wishing you all the best and lots of luck!

منظورش چیه ؟ از نظر خودش من مورد تاییدم یا نه؟
    در پاسخ بهتره چی براش بنویسم؟
    میشه یه پاسخ نمونه برای من ارسال کنید ؟
    استاد گفته نظرشون حسن ختام نیست و باید کمیته پذیرش برای پذیرش دانشجو تصمیم بگیره و در ادامه گفته چون پذیرش دکترا خیلی رقابتی هست شاید بهتر باشه برای مستر اپلای کنید (به جهت اینکه فاند کمتر تعلق می گیره رقابت کمتره)، به نظرم دلیلی نداره به این ایمیل جوابی بدید! اگر رزومه تون در حد این دانشگاه هست که اپلای کنید و گرنه عطایش را به لقایش ببخشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)