صفحه 1068 از 1371 نخستنخست ... 68568968101810581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107811181168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,671 تا 10,680 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Member AitUniversity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Inspection, Petroleum University of Technology

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام
    دوستان استاد در دانشگاه درکسل از رزومه من خوشش اومده، الان ایمیل زده نمیتونم نظر کامل بدم چون نمراتت و رنک کلاسی و نمره زبانت نیست تو رزومت
    معدل لیسانس و ارشدم 15.88 و رنکم هم به ترتیب 10/40 و 8/14
    بنظرتون رنک رو بگم مثلا 4/40 و ...؟ ممکن ک بفهمه؟
    و زبان هم الان دارم برای آزمون آماده میشم، بنظرتون چ بگم

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    من به چند تا از اساتید ایمیل زدم و اونا گفتن که پوزیشن ندارن. به نظرتون اپلای کنم؟ چون یکیشون گفته بود که ممکنه استادای دیگه داشته باشن فاند و هنوز تکلیف فاندها برای 2016 معلوم نیس. چکار کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2002a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنمایی کنید که به همچین ایمیل هایی چجوری جواب بدم؟

Dear Hamed,

Thank you for your message and for your interest in my research group. I do generally take in one or two new students to my lab each year. Decisions on offers of positions in my group are based on the full applicant pool each year. In order to be considered for a position, please submit a full application to my department before the deadline in December. Please note that admission is highly competitive, and offers of admission do not guarantee offers of funding. I will not know funding availability for new students in my group until spring at the earliest.

Best regards,

دوست عزیز
    به نظر من تشکر کنید و بگید که در اولین فرصن اپلیکیشنتون رو کامل میکنید
    بعد خودتون تصمیم بگیرید که با ریسک نبود فاند این هزینه اپلیکیشن رو میخوایید بدید یا نه
    من پیشنهادم اینه در هر حال اپلیکیشنتون رو کامل کنید
    و بالاخره این یه اپشن میشه ایشالا اگه استاد نهایتا شما رو بخواد
    اون وقت یه اپشنه رو میزتون و اگه اپشن بهتری داشتین کار رو با اپشن بهتر ادامه میدین
    فقط کامل شدن اپلیکیشنتون رو حالا هر وقتی که کامل کردید قبل از ددلاین به اطلاع استاد مربوطه هم برسونید
    و بگید که امیدوارید برای عضویت در تیم تحقیقاتیشون شانسب براتون باشه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AitUniversity نمایش پست ها
    سلام
    دوستان استاد در دانشگاه درکسل از رزومه من خوشش اومده، الان ایمیل زده نمیتونم نظر کامل بدم چون نمراتت و رنک کلاسی و نمره زبانت نیست تو رزومت
    معدل لیسانس و ارشدم 15.88 و رنکم هم به ترتیب 10/40 و 8/14
    بنظرتون رنک رو بگم مثلا 4/40 و ...؟ ممکن ک بفهمه؟
    و زبان هم الان دارم برای آزمون آماده میشم، بنظرتون چ بگم

دوست عزیز
    اگه بعدا توی ترجمه مدارکتون مثلا ریز نمرات به این رتبه ها اشاره ای نشده باشه
    و بعدا مثلا از استادتون نپرسه و استادتونم سوتی نده قاعدتا متوجه نمیشه
    هرچند ممکنه کار ایده ای نباشه که غیرواقع حرف زد
    ولی نمیشه واثعیت رو انکار کرد که خیلی از دوستان رزومه هاشون به همین ترتیب پر رنگ تر میکنن
    من پیشنهاد نمیکنم چیزی بهتون
    بیشتر به خودتون وابسته ست
    ولی بعید میدونم خیلی کار فاجعه ای باشه و شاید من اگه خودم بودم این کارو میکردم (صادقانه گفتم!)
    در مورد زبان هم میتونید بهشون بگید که:
    من در تاریخ فلان امتحان میدم. و سطح زبانم خیلی خوبه و حتما مینیمم خواسته شده توسط دانشگاه رو هم میارم و مشکلی ازون جهت نیست.
    البته اسن استاد میخواد خودش بدونه سطح زبانتون رو و شاید میخواد با کاندیداهای دیگه مقابسه تون کنه. به هر حال چون هنوز امتحان ندادید فقط میشه از عباراتی مثا"Fluent" و خیلی خوب استفاده کرد در این مرحله

بازم نظر باقی دوستان رو بگیرید حتما،

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط min23 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من به چند تا از اساتید ایمیل زدم و اونا گفتن که پوزیشن ندارن. به نظرتون اپلای کنم؟ چون یکیشون گفته بود که ممکنه استادای دیگه داشته باشن فاند و هنوز تکلیف فاندها برای 2016 معلوم نیس. چکار کنم؟

دوست عزیز
    به نظر من استادی که مستقیما گفته پوزیشنی نداره اینقدری ارزشمند نیست که بخوایید واسش امید و وقت و هزینه بذارید و اپلای کنید.
    ولی اگه استادی گفته پوزیشن داره و فقط بحث فاندینگش فعلا معلوم نیست:
    من توصیه میکنم در این مورد اگه اپشن بهتری با فاند دارید خب برای اون اپلای کنید و اگه اپشن بهتری ندارید برای همین استادی که فعلا فاندینگش معلوم نیست اپلای کنید
    چون به هرحال ایشالا اگه رزومه تون تایید میشه و شما رو بخواد به یه اپشن روی میزتون تبدیل میشه و این پروسه خودش زمانبره و شاید تا اونموقع شما اپشن های بهتری رو برای خودتون ساختید
    نهایتا اگه خواستید که پی ماجرا رو میگیرید و اگه نخواستید که ادامه ش نمیدید. ولی اگه اپلای نکنید و بعدا بفهمید استاده فاندش جور شده دلتون میسوزه

نظر شخصی من بود البته (اگه بحث اپلیکیشن فی ها اذیتتون نمیکنه و وقت و اعصاب و بحث هزینه ایش رو میتونید هندل کنید)
    البته اینجوریم نیست که ادم برای 100 تا پوزیشن اپلای کنه
    به هر حال شما خودتون واقفید و میدونید چفدر شانس دارید تقریبا و بر همون معیار اپلای کنید بهترین شانس هاتون رو
    ایشالا که اکی بشه براتون چیزی که میخوایید

موفق باشید

Junior Member

دوستان سلام
    من دو سوال از خدمتتون دارم
    1) استادی در پاسخ به ایمیل من گفته Send your masters dissertation خوب ایشون مگه نمیدونه پایان نامه من فارسیه؟ من در جواب باید چی بگم بهشون؟

2) وقتی در تماس با اساتید شما رو به مسئولین دانشگاه یا مسئول اون دپارتمان ارجاع می دن مثلا می گن
    I have forwarded your details to my colleague Prof. Khelifa Mazouz who is responsible for our PhD programme.
    این یعنی استاد در پذیرش شما نقشی نداره و فاندی از این طریق در کار نیست؟ دیگه ارزش نداره پیگیری کنیم؟

ممنون از شما

ببخشید من یه سوالی داشتم
    وقتی جوابهای میون راه معطل مثل این پایینی رو دریافت میکنیم که مشخصه همینطوری یه چیزی نوشتن که اپلای کن و اینا ، چیکار کنیم؟
    Thank you for your email. Your track of record looks very impressive. I encourage you to apply through our department's online recruiting system. I look forward to your application.
    Best,

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوالی داشتم
    وقتی جوابهای میون راه معطل مثل این پایینی رو دریافت میکنیم که مشخصه همینطوری یه چیزی نوشتن که اپلای کن و اینا ، چیکار کنیم؟
    Thank you for your email. Your track of record looks very impressive. I encourage you to apply through our department's online recruiting system. I look forward to your application.
    Best,

دوست عزیز
    لزوما این جور جواب ها جواب های سرسری نیستند و میتونن اتفاقا خیلی خوب اهم از آب در بیان
    چون در بعضی موارد استاد بهتر ازین هم جوابی نمیده (مثلا در مواردی در امریکا و استرالیا)
    و استاد میخواد که شما رسما اپلای کنید و اپلیکیشن شما رو ببینه و بعد در مقایسه با دیگران نظر نهاییش رو بده. پس همیشه اینجور جواب ها بد و الکی نیست

پیشنهاد شخصیم بهتون اینه:
    بر طبف تجربه خودتون که مطمئنا خودتون بهتر میتونید شانستون رو تا حدی تخمین بزنید
    و با توجه به نزدیکی رزومه و زمینه کاریتون به اون استاد
    و اگه "حس میکنید" این این گزینه میتونه براتون یه اپشن باشه
    و اگه مشکلی با پرداخت اپلیکیسن فی ها و وقت و هزینه و اعصاب گذاشتنشون ندارید

به نظرم اپلای کنید و این مورد رو ایشالا در صورت تایید استاد و گذشتن از سد رقیب های احتمالیتون برای خودتون به یه اپشن روی میزتون تبدیل کنید
    بعدا میتونید در صورت داشتن اپشن های دیگه موارد دیگه رو هم پی بگیرید و نهایتا بهترین رو انتخاب کنید

ولی اگه خودتون حس میکنید رزومه تون دوره نسبت به استاد و احتمال میدید که نمیتونید توی اون تیم تحقیقاتی باشید خب بیخیالش بشید و انرژیتون رو برای جای دیگه سیو کنید
    در پست های قبلی هم عرض کردم
    نمیشه ادم 1000 تا جا رو اپلای رسمی کنه!! خیلی هاشون ریکامندیشن های انلاین میخوان و شما نمیتونید از استادهاتون بخوایید که کلی براتون ریکامندیشن انلاین پر کنن! خیلی هاشون همون یه دونه اول رو هم به زور پر میکنن بالاخره باید چند جا رو که فکر میکنید شانس بیشتری دارید رو انتخاب کنید
    و اینو میدونم تشخیصش سخته ولی هیشکی بهتر از خودتون نمیتونه در این موارد براتون تصمیمی بگیره

ایشالا که یکیشون اکی بشه و همونی بشه که میخوایید
    موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : September 10th, 2015 در ساعت 12:11 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mgorji نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من دو سوال از خدمتتون دارم
    1) استادی در پاسخ به ایمیل من گفته Send your masters dissertation خوب ایشون مگه نمیدونه پایان نامه من فارسیه؟ من در جواب باید چی بگم بهشون؟

2) وقتی در تماس با اساتید شما رو به مسئولین دانشگاه یا مسئول اون دپارتمان ارجاع می دن مثلا می گن
    I have forwarded your details to my colleague Prof. Khelifa Mazouz who is responsible for our PhD programme.
    این یعنی استاد در پذیرش شما نقشی نداره و فاندی از این طریق در کار نیست؟ دیگه ارزش نداره پیگیری کنیم؟

ممنون از شما

دوست عزیز
    1. شما باید خلاصه ای از پایان نامه تون رو به زبان انگلیسی براشون بفرستید. مطمئنا شما دو صفحه اخر پایان نامه ایرانیتون هم انگلیسیه! نیست؟ توی تمپلیت دانشگاه ما که بود! و از طرفی شما روی پایان نامه تون مقاله هایی دادید ویا دارید میدید. بنابراین به صورت انگلیسی محدوده کاری پایان نامه رو معلوم کردن و بحث خلاصه در مورد اینکه چیکار کردید و چه نتایجی گرفتید و هدف چی بوده نباید دشوار باشه. پیشنهاد میکنم همچین خلاصه ای از پایان نامه و نتایج و هدفش رو اماده کنید و کلا داشته باشید. اونا مسئول این نیستن که زبان ما فارسیه
    2. نه اتفاقا!! در خیلی از موارد استاد خودش به دلایلی (ممکنه سرش شلوغ باشه و یا دیسیپلین گروه این باشه) شما رو به مسئول دانشجوها ارتباط میده. و اتفاقا بد هم نیست. احتمالا ایشون شما رو راهنمایی میکنه که چجوری اپلای کنید و مثلا ممکنه در اینده هماهنگی های لازم رو انجام بده و مثلا وقت مصاحبه احتمالی رو ست کنه و...... به هر حال ممکنه استاد شما رو اکی دونسته که شما رو برای ادامه ارتباط و امورتون به مسئول مربوطه ش مرتبط کرده. و اصولا تیم های تحقیقاتی دنیا همچین مسئولی رو دارن همیشه. میتونید توی خیلی از دانشگاه ها این مورد رو ببینید

موفق باشید

سلام يه استاد بهم اينطوري جواب داده :

hi, Majid,
    I expect to have PhD position. Are you thinking to apply in the spring 2016 or fall 2016?
    به نظرتون چي جواب بدم بهتره؟؟ چون اصلا برام فرقي نداره البته fund هم ميخوام و نميدونم چطور بهش بگم هر زمان كه فاند ميدن يه جورايي
    تو رو خدا راهنماييم كنيد
    ممنوون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)