صفحه 1069 از 1371 نخستنخست ... 69569969101910591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107911191169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,681 تا 10,690 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط apply_abroad نمایش پست ها
    سلام يه استاد بهم اينطوري جواب داده :

hi, Majid,
    I expect to have PhD position. Are you thinking to apply in the spring 2016 or fall 2016?
    به نظرتون چي جواب بدم بهتره؟؟ چون اصلا برام فرقي نداره البته fund هم ميخوام و نميدونم چطور بهش بگم هر زمان كه فاند ميدن يه جورايي
    تو رو خدا راهنماييم كنيد
    ممنوون
    ددلاین دانشگاه را چک کنید. برخی از ددلاینهای May2016 ممکن است فرصت زیادی برایتان نگذارند و اگر مدارک کاملتان از جمله زبان و... آماده نشده یا مثلا آزادسازی مدرک و... اصلا پذیرش May را مطرح نکنید.
    در مورد اینکه کدام حالت را چک کنید اگر هر دو گزینه را می توانید اپلای کنید، تا حدود زیادی مساله فاند برای استاد مشخص است و اگر تفاوتی در اثر زمان پذیرش شما باشد ایشان حتما مشخص خواهند نمود. با این حال پیشنهاد می شود به صورت ضمنی در مکاتبه بعدیتان مطرح کنید. مثلا اینکه می تونید در متن یک جا اشاره کنید:

I will be able to apply for either May or Fall 2016 intakes,
    Considering all conditions and opportunities, Please kindly let me know your recommendations- if any- and I will be able to apply in appropriate time.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

دوستان میشه نظرتون رو راجع به این ایمیل بگید - دانشگاه کالگری

Hi saria,

Thank you for your interest in my research program. The selection process is actually a pretty challenging one with several steps so please be patient as we go through each.

The first step is to determine if there is sufficient overlap in our interest. Can I get you to write a one or two page (max) statement of research interest. My current interests primarily lie in the area of privacy but I’m reasonably open in terms of where it is applied or what problem you might be interested in undertaking.

It appears that you have the minimum for acceptance with a TAship.

Please let me know, as well, if you have a source of funding external to the university or if you will need support from the University of Calgary.

I look forward to hearing from you,

با این توضیحات که اینترست من و استاد تو حوضه پایگاه داده هست، ولی استاد تو زمینه privacy تو پایگاه داده ها کار میکنه، که من هم علاقمند هستم ولی هیچ کار عملیاتی تو این زمینه انجام ندادم(4 سال سابقه کاری هم تو زمینه پایگاه داده هست)
    حالا چه جوابی باید بهش بدم
    یا توی ریسرچ اینترست چی بگم، می تونم مقاله اخیرش رو بگم که بهش علاقمند بودم؟
    آیا میشه بگم اگر نمره زبان بالاتر بگیرم می تونم TA ام رو تضمین کنم؟
    کلا این ایمیل ارزش وقت گذاشتن و مقاله خوندن رو داره؟
    این توضیح رو بدم که رزومه بچه هایی که تو این دانشگاه با این استاد کار میکنن خیلی بهتره (هر روزم رو ایمیلم کلیک میکنه !!!!!!!)
    I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

سلام بر دوستان

من به یکی از اساتید که زمینه های کاری من با ایشان 100% مطابقت داشت ایمیل دادم و از قضا ایشان هم پوزیشن داشتند. جوابی که بهم دادند این بود:

Please send your transcripts so I can evaluate your application fully.

من هم ریزنمرات رسمی مربوط به هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس را فرستادم. البته ایشان دو روز پیش ایمیل دادند و من دیروز صبح ریز نمرات را فرستادم. به نظر شما آیا این پاسخ امیدوارکننده است؟
    در ضمن یه استاد ایرانی هم در انتخاب افراد نقش داره که من بهش زنگ زدم اما جواب امیدوارکننده ای نداد فقط گفت که همکارم تصمیم گیرنده است.
    به نظر دوستان چقدر زمان میبره تا جواب را بهم بدهند؟ در ضمن نمره زبان من و معدلم هم از مینیمم این دانشگاه خیلی بالاتره

سلام دوستان عزیز
    من برای پسداک اپلای میکنم،خواستم بپرسم در پاسخ به اساتیدی که رزومه رو تایید می کنند ول میگن فاند نداریم و با فاند خودت به گروه ما ملحق شو،چه پاسخی بدم،ممنون،نمونه یکی از این ایمیلها در زیر آورده شده است
    Indeed Nasrin, you have a very nice CV and would fit. However, for the moment we do not have any open Post doc position. If you think you can get funding from Iran to come I can help you in writing a project
    all the best

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinmoradi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من برای پسداک اپلای میکنم،خواستم بپرسم در پاسخ به اساتیدی که رزومه رو تایید می کنند ول میگن فاند نداریم و با فاند خودت به گروه ما ملحق شو،چه پاسخی بدم،ممنون،نمونه یکی از این ایمیلها در زیر آورده شده است
    Indeed Nasrin, you have a very nice CV and would fit. However, for the moment we do not have any open Post doc position. If you think you can get funding from Iran to come I can help you in writing a project
    all the best
    دوست عزیز
    به نظرم به طور کلی و از روی احترام میتونید در جواب این ایمیل ها تشکر کنید و بگید که تمام سعیتونو میکنید که بتونید فاند مناسبی جور کنید و برای دانشگاه اقدام کنید
    یا اینکه میتونید تشکر کنید و بگید که متاسفانه بدون فاند نمیتونید اقدامی کنید

این از این!

اما در مورد اینکه حالا واقعا اقدام کنید یا خیر به خودتون و شرایط مالی و ... وابسته ست.
    جواب بالا رو من از روی احترام میگم که بفرستین چون بالاخره دنیای اکادمیک کوچیکه و ممکنه روزی همین استاد رو جای دیگه ای باهاش در ازتباط باشید

بازم نظر دوستان دیگه رو بگیرید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

من به یکی از اساتید که زمینه های کاری من با ایشان 100% مطابقت داشت ایمیل دادم و از قضا ایشان هم پوزیشن داشتند. جوابی که بهم دادند این بود:

Please send your transcripts so I can evaluate your application fully.

من هم ریزنمرات رسمی مربوط به هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس را فرستادم. البته ایشان دو روز پیش ایمیل دادند و من دیروز صبح ریز نمرات را فرستادم. به نظر شما آیا این پاسخ امیدوارکننده است؟
    در ضمن یه استاد ایرانی هم در انتخاب افراد نقش داره که من بهش زنگ زدم اما جواب امیدوارکننده ای نداد فقط گفت که همکارم تصمیم گیرنده است.
    به نظر دوستان چقدر زمان میبره تا جواب را بهم بدهند؟ در ضمن نمره زبان من و معدلم هم از مینیمم این دانشگاه خیلی بالاتره
    دوست عزیز
    به نظرم جواب خوبی گرفتین و به هر حال شما در حدی تایید شدید که استاد ازتون ریز نمرات رو خواسته. ازین به بعدش به رقیب های دیگه تون برای اون پوزیشن وابسته ست که آیا رزومه شما میتونه بین اونها نظر استاد رو جلب کنه یا خیر. که ایشالا همینطور هم خواهد بود
    در مورد اینکه چقدر زمان میبره نمیشه چیزی گفت چون بسته به اینکه برنامه ریزی اون استاد برای پوزیشنش کی باشه و تا کی بخواد پوزیشن رو پر کنه متفاوت میشه زمانش
    به هر حال شما کار خودتونو انجام دادید و به نظرم میتونید با توجه به ددلاین دانشگاه کمی صبر کنید و ببینید نظر استاد چی میشه
    اگه هم تا دو هفته بهتون جوابی ندادن میتونید یه ایمیل بزنید و جویا بشید که آیا فرد مورد نظر انتخاب شده یا هنوز در مرحله ارزیابی هستن
    البته احتمالا بین چند نفر از شما هم مصاحبه هایی رو برگزار کنند و بعد فرد نهایی رو انتخاب کنند
    و قاعدتا باید چه مثبت و چه خدایی نکرده منفی تمام کاندیدها رو از نتیجه مطلع کنند.
    من پیشنهادم اینه که چند وقتی منتظر بمونید و بعد در صورت نیومدن جواب یه پیگیری بکنید داستان رو

بازم نظر باقی دوستان رو بگیرید
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    به نظرم جواب خوبی گرفتین و به هر حال شما در حدی تایید شدید که استاد ازتون ریز نمرات رو خواسته. ازین به بعدش به رقیب های دیگه تون برای اون پوزیشن وابسته ست که آیا رزومه شما میتونه بین اونها نظر استاد رو جلب کنه یا خیر. که ایشالا همینطور هم خواهد بود
    در مورد اینکه چقدر زمان میبره نمیشه چیزی گفت چون بسته به اینکه برنامه ریزی اون استاد برای پوزیشنش کی باشه و تا کی بخواد پوزیشن رو پر کنه متفاوت میشه زمانش
    به هر حال شما کار خودتونو انجام دادید و به نظرم میتونید با توجه به ددلاین دانشگاه کمی صبر کنید و ببینید نظر استاد چی میشه
    اگه هم تا دو هفته بهتون جوابی ندادن میتونید یه ایمیل بزنید و جویا بشید که آیا فرد مورد نظر انتخاب شده یا هنوز در مرحله ارزیابی هستن
    البته احتمالا بین چند نفر از شما هم مصاحبه هایی رو برگزار کنند و بعد فرد نهایی رو انتخاب کنند
    و قاعدتا باید چه مثبت و چه خدایی نکرده منفی تمام کاندیدها رو از نتیجه مطلع کنند.
    من پیشنهادم اینه که چند وقتی منتظر بمونید و بعد در صورت نیومدن جواب یه پیگیری بکنید داستان رو

بازم نظر باقی دوستان رو بگیرید
    موفق باشید

مرسی از پاسخ حضرتعالی. حقیقتش من خواستم بهتون امتیاز بدم ولی متاسفانه سیستم قبول نکرد. به هر حال شرمنده.

حضورتون عارضم که اتفاقا این استاد پارسال هم دو تا دانشجوی ایرانی برداشت که هیچ کدوم مقاله نداشتند و طبق صحبت اون دوستم رزومه من از اون دو نفر خیلی بهتر بود اما متاسفانه هر دوتاشون تا الان نتونستند ویزا بگیرند. این یعنی اینکه نظر این استاد نسبت به ایرانی ها مثبته. حالا یه پیشنهاد دارم. به نظر شما بهتر نیست به اون استاد ایرانی دوباره زنگ بزنم و ازش خواهش کنم که به این استاد سفارش کنه؟ چون واقعا پوزیشن خوبیه. البته دانشگاهش زیاد جالب نیست. ممنونم

سلام مجدد خدمت دوستان

یه ایمیل دیگه از یکی از اساتید دریافت کردم با این مضمون:

Hello, Amir,

Thanks for your interest in working with my group. As a rule, I do not provide any financial support to new students in the first semester until I know their research ability. However, XXXXX University and the College of Sciences and Engineering have various financial aids that are based on competitive basis. Also, many international students have various jobs on campus to support their studies while attending XXXXX. You can find more information about my research interests from the XXXX link on the web, you can also apply the Ph.D. program in Engineering and Applied Sciences directly online. I hope this help your decision making and good luck to your endeavor.

Best regards,

خب الان دقیقا منظور این استاد چیه؟ فقط برای سال اول فاند نداره؟ ینی اگر من بتونم سال اول را اوکی کنم (مثلا از جیب خرج کنم) ایا 100% سال دوم به بعد فاند را بهم میده؟ به نظر شما الان چه جوابی به استاد بدم که این روزنه امید هم بسته نشه

ApplyAbroad Guru

مرسی از پاسخ حضرتعالی. حقیقتش من خواستم بهتون امتیاز بدم ولی متاسفانه سیستم قبول نکرد. به هر حال شرمنده.

حضورتون عارضم که اتفاقا این استاد پارسال هم دو تا دانشجوی ایرانی برداشت که هیچ کدوم مقاله نداشتند و طبق صحبت اون دوستم رزومه من از اون دو نفر خیلی بهتر بود اما متاسفانه هر دوتاشون تا الان نتونستند ویزا بگیرند. این یعنی اینکه نظر این استاد نسبت به ایرانی ها مثبته. حالا یه پیشنهاد دارم. به نظر شما بهتر نیست به اون استاد ایرانی دوباره زنگ بزنم و ازش خواهش کنم که به این استاد سفارش کنه؟ چون واقعا پوزیشن خوبیه. البته دانشگاهش زیاد جالب نیست. ممنونم
    اول اینکه خواهش میکنم وظیفه ست و نیازی به دادن امتیاز نیست اصلا
    دوم اینکه نظر باقی دوستان رو هم اینجا بگیرید ضرری نداره

سوم در مورد نکته ای که فرمودید:
    شما یه بار با اون استاد ایرانی تماس گرفتید و ایشون گفتن که تصمیم گیرنده نیستن. شاید تماس مجددتون جالب نباشه. قاعدتا توی پروسه اپلای نباید کسی یا چیزی رو Force کنید چون ممکنه صفرا بیفزاید و نتیجه عکس بده.
    من واقعا نمیدونم. شاید اگه حودم بودم و خیلی این موضوع رو مخم بود نهایتا به استاد ایرانی یه ایمیل (و نه تماس تلفنی) تشکر میزدم و ازشون میخواستم که در صورت صلاحدید منو به استاد اصلی ریکامند کنند. (هرچند معمولا استادی که شما رو نشناسه هیچوقت همچین ریسکی نمیکنه. حالا چه اینکه شما ایرانی باشید یا نباشید). شاید اگه همون دوستتون پی گیر کارتون بشه بهتر باشه!
    بازم میگم اگه خیلی رو مختونه این داستان این کارو بکنید والا شاید بهترین سناریو این باشه که بذارید روال عادی داستان پیش بره.(من فکر میکنم ایده الش اینه که روال عادیش پیش بره)
    نکته دوم همین نگرفتن ویزا هم خودش مورد مهمیه. وقتی دو نفر قبل شما نتونستن ویزا بگیرن شما نمیخوایید این ریسک رو برای خودتونم در نظر بگیرید؟
    اینهمه وقت و زمان و اعصاب بذارید و بعدش بهتون به هر دلیلی ویزا ندن. این ریسک رو همون استاد اصلی هم مطمئن باشید در نظر میگیره.
    منظورم اینه که هرچند این پوزیشن خوب باشه ولی شما پوزیشن های دیگه تونو موازی پی بگیرید. مسئله ندان ویزا چیر ساده ای نیست

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام مجدد خدمت دوستان

یه ایمیل دیگه از یکی از اساتید دریافت کردم با این مضمون:

Hello, Amir,

Thanks for your interest in working with my group. As a rule, I do not provide any financial support to new students in the first semester until I know their research ability. However, XXXXX University and the College of Sciences and Engineering have various financial aids that are based on competitive basis. Also, many international students have various jobs on campus to support their studies while attending XXXXX. You can find more information about my research interests from the XXXX link on the web, you can also apply the Ph.D. program in Engineering and Applied Sciences directly online. I hope this help your decision making and good luck to your endeavor.

Best regards,

خب الان دقیقا منظور این استاد چیه؟ فقط برای سال اول فاند نداره؟ ینی اگر من بتونم سال اول را اوکی کنم (مثلا از جیب خرج کنم) ایا 100% سال دوم به بعد فاند را بهم میده؟ به نظر شما الان چه جوابی به استاد بدم که این روزنه امید هم بسته نشه
    دوست عزیز
    این استاد ترم اول رو بهتون فاندی نمیده و فاند رو منوط کرده به توانایی علمی شما. هرچند اونور ابی ها معمولا دروغ گو نیستن و اگه کمکی ازشون بر بیاد انجام میدن ولی نمیشه خیلی هم خوشبین بود و برای ترم های بعدی ممکنه به هر دلیلی فاند شما قطعی نشه. اینو ازیم جهت عرض میکنم که ریسک این داستان رو بدونید. و هیچ داستان 100 درصدی نخواهد بود. ممکنه 99درصد باشه ولی 100 نیست !!
    و به شما پیشنهاد شده از فاندهای رقابتی دانشگاه استفاده کنید.
    اگه واقعا میخوایید اپلای کنید خب برای اون فاندهای دانشگاه هم همزمان اپلای کنید تا در صورت برنده شدن اون فاندها دید بهتری داشته باشین به اینده مالیتون
    در مورد جواب هم چیز خاصی نمیشه گفت جزاینکه از استاد تشکر کنید و بگید که اپلای خواهید کرد و ایشون رو در جریان اپلایتون خواهید گذاشت.

بعدش حالا میتونید خودتون تصمیم بگیرید که ایا میخوایید با این شرایط اپلای کنید با خیر

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)