صفحه 1071 از 1371 نخستنخست ... 71571971102110611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108111211171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,701 تا 10,710 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Banned

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_s_k نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    جواب ایمیل یه استاد این بوده
    Hello Mohammad!

Received with thanks. SCETI does not actually have technical staff but I have forwarded this to our College of Engineering if you are interested in becoming a grad student here. I have many Iranian colleagues, including the management of Tehran Traffic Control, Hojat Behrooz and many others

حالا چیکار کنم؟ چی جواب بدم؟ با سپاس
    سلام

این ایمیل صرفا اطلاع رسانی هست...
    اگر سوالی در مورد ادامه روند کار دارید، می تونید بپرسید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_s_k نمایش پست ها
    دوستان یکی بگه من چیکار کنم؟!!!
    قاعدتا منظورش اینه که به صورت رسمی از طریق College of Engineering اپلی کنید برای اینکه دانشجو بشید. حالا SCETI چیه من نمی دونم حتما خودتون بهتر می دونید. اینکه با ایرانی های زیادی همکاره هم که نشون میده نظر خوبی بهشون داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری - دانشگاه علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

این ایمیل صرفا اطلاع رسانی هست...
    اگر سوالی در مورد ادامه روند کار دارید، می تونید بپرسید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    من به عنوان مشاور با آقای بهروز برای مرکز کنترل ترافیک کار کردم، یه ایمیل بزنم و این رو بگم؟! چجوری بگم؟!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابری - دانشگاه علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    قاعدتا منظورش اینه که به صورت رسمی از طریق College of Engineering اپلی کنید برای اینکه دانشجو بشید. حالا SCETI چیه من نمی دونم حتما خودتون بهتر می دونید. اینکه با ایرانی های زیادی همکاره هم که نشون میده نظر خوبی بهشون داره.

SCETI مرکز تحقیقات ترافیک و زیرساختها توی دانشگاه شهری در کاناداست که سه چهار ساله با همکاری وزارت راه کانادا راه اندازی شده و یه جورایی فک کنم پلی بین دانشگاه و صنعت اونجاست، این استاد هم، رزومه های قبلیش بیشتر در پست های دولتی و وزارتی بوده، من گفتم چون تازه راه اندازی شده و بودجه زیادی به دانشگاه دادن، احتمالا میتونه گزینه مناسبی باشه، نمیدونم دیگه ایمیل بزنم دوباره یا نه؟

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

خوب در واقع میگه که SCETI مستقیما دانشجو نمی گیره و باید از College of Engineering اپلی کنید. چرا ایمیل نزنید؟ بپیرسید اگه برای همین College of Engineering اپای کردم و پذیرفته شدم شانس فاند دارم یا نه.

please contact me again in Jan when the admission for fall starts. we are now working on spring admission. thanks for your interest.
    با سلام خدمت دوستان
    این ایمیل رو بعد از اینکه سوال استاد پرسید که برا بهار میخوام اپلای کنم یا پاییز و من گفتم پاییز دریافت کردم.
    اولا آیا این به این معنی هست که رزومه مو خونده؟؟ چون دانشگاه سطح بالا بود madison Wisconsin بود.
    ضمنا با چه لحنی ازش تشکر کنم و بگم چشم؟؟
    ضمن اینکه بهتر نیست زودتر از ژانویه بهش میل بزنم؟؟
    ببخشید سوالم طولانی شد و ممنون از پاسختون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط apply_abroad نمایش پست ها
    please contact me again in Jan when the admission for fall starts. we are now working on spring admission. thanks for your interest.
    با سلام خدمت دوستان
    این ایمیل رو بعد از اینکه سوال استاد پرسید که برا بهار میخوام اپلای کنم یا پاییز و من گفتم پاییز دریافت کردم.
    اولا آیا این به این معنی هست که رزومه مو خونده؟؟ چون دانشگاه سطح بالا بود madison Wisconsin بود.
    ضمنا با چه لحنی ازش تشکر کنم و بگم چشم؟؟
    ضمن اینکه بهتر نیست زودتر از ژانویه بهش میل بزنم؟؟
    ببخشید سوالم طولانی شد و ممنون از پاسختون.
    فعلا که هیچ چیزی را مشخص نکرده اند و تعهدی هم ایجاد نکرده اند. برای چنین پاسخی قاعدتا تشکر لازم نیست مگر آنکه بخواهید از دریافت پاسخ و ایمیل قدردانی کنید.
    در زمان ذکر شده ممکن است فقط سابقه این ایمیل جهت ادامه بحث مفید واقع شود ولی اینکه از الان بتوان حساب خاصی باز کرد قطعا نیست.
    پاسخ اول دریافتی امیدوارکننده تر به نظر میرسید هرچند این جواب نیز فاقد بار منفی ذاتی است ولی چیزی به احتمال دریافت پاسخ مثبت در زمان مقتضی پیشنهادی ایشان برای پیگیری پروسه اضافه نمیکند.
    البته این بررسی درصورتی است که همان متن پیشنهادی قبلی (پست 10683#) را یا با همان مفهوم ارسال کرده باشید. اگر نه و مثلا تغییری در آمادگی برای شروع از هریک از دو ترم و اولویت به شروع از fall پیشنهاد خودتان بوده باشد که دیگر مساله تحلیلی متفاوت خواهد داشت و میتواند اندکی با دید مثبت تر ارزیابی شود. هرچند باز هیچگونه تعهدی ایجاد ننموده است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام بر دوستان

این پاسخ یکی از اساتید به ایمیل ارسالی من است:

Amir:
    Your research interests and background fit the scope of my research group. If you are admitted to the program, I will be glad to advise you.

الان به نظر شما این یه تمپلیت حساب میشه؟ آیا اصلا میتونم امیدوار باشم؟ و دیگر اینکه به نظر شما استاد فاند داره یا نه؟ چون بر فرض که من ادمیژن را بگیرم پس تکلیف فاند چی میشه؟

سلام

یه ایمیل دیگه هم از یکی از اساتید کانادا دریافت کردم:

Hi Amir,
    Thank you for your messages. I would like to discuss opportunities for PhD work with you. Perhaps we can Skype next week?

بعد از دریافت این ایمیل حدودا 2 دقیقه بعد بهش ایمیل دادم و کلی تشکر کردم و گفتم که لطفا زمان و تاریخ مصاحبه به همراه مواردی که قرار است راجع به آن بحث کنیم را بفرمایید. البته خیلی خیلی محترمانه اینها را بهش گفتم.
    در ادامه هم ID اسکایپ به همراه شماره تلفن و شماره موبایلم را بهش دادم. تا الان که 13 ساعت گذشته. به نظر شما چقدر دیگه بهش ایمیل بدم و ازش راجع به زمان مصاحبه بپرسم؟

ممنون میشم

سلام دوستان
    یه سوالی داشتم از دوستان با تجربه
    برخی دانشگاه ها هستن که کاملا ادمیشن کمیته بیس هستند مثل دانشگاه های تاپ 5 که خیلی هامون میشناسیمشون. تو این دانشگاه ها استاد چقدر قدرت داره؟ یعنی مثلا اگه بهشون ایمیل بزنیم حق داره بگه قطعی اوکی هست؟ خب سوالی که برای من پیش میاد اینه که هیچ وقت نمیشه استادی قطعی اوکی بده همونطور که ما هم نمی تونیم قطعی بهشون بگیم میایم. چون به دلایلی یکی اینکه تا سال بعد فاندش چقدر باشه و یکی این که ممکنه به هر دلیلی کیس بهتری باشه و اون استاد هنوز همه کیس هارو ندیده نمیتونه قطعی اوکی بده. این که دوستان میگن جواب باید بگیرید از استاد منظورشون دقیقا چه جوابی هست؟
    مثلا من به یکی از همین دانشگاه های خوب ایمیل زدم و این جوابو گرفتم:

Dear ....,

thank you very much for your interest in a PhD at ...! Please apply to the ... Ph.D. program at the Department's website; since Ph.D. students are admitted via a departmental committee. I wish you the best of luck!

Best wishes,
    ....

و این در حالی است که من رزومه قوی ای دارم و البته هنوز تافل و جی آر ای ندادم.
    خب این جواب به چه معناست؟ خوبه یا بده؟
    چند استاد دیگه هم بودن که خیلی خوب و طولانی جواب دادن ولی گفتن باید اپلای کنی و دست ما نیست. البته نه از همین دانشگاه. مثلا گفتن پذیرش کمیته جدا و مستقل هست و اگر قبول شدی اون وقت منو در جریان بزار. خب این یعنی چی؟ چه برداشتی میشه کرد؟ خوشش اومده؟ خوشش نیومده؟
    مثلا یکی دیگه هم اینه:

Dear ...,

Thanks for your inquiry. Given your background and interests I do wish to strongly encourage you to apply to our PhD program in .... Unfortunately, however, the numbers of people applying every year to our program to work in ... has gotten to be so large that I'm not able to interact personally with applicants before the admissions process has run its course. At ... the admissions committee makes its decisions autonomously; once they've made their decisions, if you've been admitted I'll be happy to talk with you about research possibilities in my group.

Regards,
    ...

از این دو تا ایمیل به نظرتون چه برداشتی میشه کرد؟
    و یه سوال دیگه هم این که اگه استادی جواب نداد، دوباره بهش ایمیل بزنیم؟ آخه من شنیدم تو یه دانشگاه نباید به بیش از یه حدی استاد ایمیل زد. اون حد چند نفرن؟ اگه یه سری جواب ندادند، به بقیه بزنیم؟ یا این کارو نکنیم؟ چون بودن دوستای من که از یک دانشگاهی جواب نگرفتن ولی اونجا قبول شدن.
    سوال بعدی هم این که اساتید قبل پذیرش هم مصاجبه و اسکایپ می کنند؟ آخه من تا حالا نشنیده بودم.
    اگه بشه یکی از دوستان به چند تا سوالی که من پرسیدم (ترجیحا به همش) جواب بده بسیار ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)