صفحه 1103 از 1371 نخستنخست ... 1036031003105310931094109510961097109810991100110111021103110411051106110711081109111011111112111311531203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,021 تا 11,030 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

سلام دوستان خوبم
    من از یکی از استادها جواب زیر و گرفتم با توجه به اینکه رنک دانشگاهش 118 تو رشته من هست میترسم اصلا فاند نداشته باشه، چطور میشه فهمید که این دانشگاه اصلا فاند داره یا نه؟ چون در لیست us؛ در ستون Engineering research expenditure نوشته NA. ممنون میشم راهنماییم کنید:
    Thanks for your interest in our program. Please submit a formal application for admission into our graduate program. I will be happy to have you as my PhD student.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mona1389 نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبم
    من از یکی از استادها جواب زیر و گرفتم با توجه به اینکه رنک دانشگاهش 118 تو رشته من هست میترسم اصلا فاند نداشته باشه، چطور میشه فهمید که این دانشگاه اصلا فاند داره یا نه؟ چون در لیست us؛ در ستون Engineering research expenditure نوشته NA. ممنون میشم راهنماییم کنید:
    Thanks for your interest in our program. Please submit a formal application for admission into our graduate program. I will be happy to have you as my PhD student.
    NA یعنی اینکه دانشگاه اطلاعاتش رواعلام نکرده. معنیش لزوما این نیست که فاند وجود نداره. من دانشگاه بدون رنک می شناسم که اتفاقا تو فاند دادن خوب هم عمل میکنه. اما به هر حال دانشگاه های کوچیک تر منابع فاند کمتری دارن.
    جواب هم تمپلیت هست و چیز حاصی نمیگه. شما می تونی یه ایمیل دیگه بزنی و ار فاند سوال کنی.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

توجه

دوستان عزیز
    از اونجا که خیلی از سوالات بچه ها تو این تاپیک در مورد ایمیل هایی که از اساتید دریافت می کنید مشابه هم هست، من یک توضیح مختصر در این باره میدم که از تجربه زیادی بدست اومده:

1- کلاً انتظار نداشته باشین که یک استاد تو همون ایمیل اول محو و مسحور رزومه و موضوع پیشنهادی شما بشه و جوابی بده که تا آخر زندگی تحصیلی خیال شما رو راحت کنه. هرچقدر هم که رزومه تون قوی باشه باز هم تا وقتی اپلای رسمی نکردین (و گاه تا وقتی که آفر رو اکسپت نکردین) برای استاد یک Potential Applicant هستید فقط.

ولی

2- خیلی وقت ها پیش میاد که اساتید ایمیلی در پاسخ به بچه ها ارسال میکنن که کاملا مشخصه به طور خاص برای اون فرد نوشته شده. مثلا استاد میگه من در فلان سال یک پایان نامه با همین موضوع رو سوپروایز کردم. یا اینکه مثلا توصیه میکنه تو پروپوزال یا حالا SOP این نکات رو رعایت کن. یا درباره نمره زبان، GRE یا ریزنمرات شما به طور خاص سوال می پرسه. این ایمیل ها عموما پاسخ های مناسبی محسوب میشن و کاملا یه پتانسیل قوی برای ادامه تحصیل شما هستن به شرطی که خوب بتونید با استاد تا زمان اپلای و بعد از اون بده بستان و ارتباط مداوم داشته باشید. (نه اینکه حالا هر هفته ایمیل بزنیدا! منظور اینکه طرف در جریان باشه که شما پیگیر هستید)

اما

3- حالت سوم که خیلی شایع هست و بیشتر ایمیل های دریافتی بچه ها رو شامل میشه زمانی هست که به نظر میرسه استاد یک ایمیل تمپلیت ارسال کرده و میتونه اون رو برای هر فرد دیگری ارسال کرده باشه. در این شرایط (به ویژه اگر استاد ترغیب به اپلای کرده باشه یا گفته باشه اسم منو رو به عنوان سوپروایزر بیار و ...) یعنی اینکه روی شما به عنوان یک Applicant دارای پتانسیل حساب کرده. اما شما هم اینو بدونید که از یک استاد نمیشه انتظار داشت تمام برنامه اش برای سال آینده رو صرفا روی یه کسی که قراره اپلای کنه تنظیم کنه. ممکنه اون استاد برای اون ترم تحصیلی مورد نظر چنین ایمیلی رو به 3، 5 یا 10 نفر ارسال کنه و ببینه کدوم اینها مصمم تر هستن. به نظر میرسه این برمیگرده به شما که خودتون رو از سایر Applicantها جدا کنید و در ذهن استاد جاتون محکم تر بشه. مثلا میتونید یکی دوتا از مقالات استاد رو با دقت بیشتری بخونید و روی آونها کامنت بدین و به تز خودتون که میخواین انجام بدین مرتبط کنید. یا اینکه اصن یک ورژن از پروپوزال اولیه یا SOP رو براش ارسال کنید و ضمنا به طور جدی بهش بگین که میخواین اپلای کنید.
    به هر حال این موضوع هم مدنظرتون باشه که الان در خیلی از دانشگاه ها (حتی امریکا) نقش استاد داره کمرنگ میشه در فرایند پذیرش و کمیته ها تصمیم گیری میکنن (که البته نفوذ و قدرت هر استاد متفاوته)

توجه به این نکته ضروریه که اگر استاد تمایلی به کار با شما نداشته باشه یا اصلا جوب نمیده یا اینکه خیلی رک میگه موضوع کار ما به هم نمیخوره یا اینکه برای سال دیگه دانشجو نمیگیرم و ...

به امید موفقت همه بچه ها
    یا حق ...

Junior Member

خيلي ممنون از توضيحاتتون:

به نظرتون من اگر خيلي رك بصورت ذيل در خصوص فاند بپرسم ، ناراحت ميشه و يا شانسمو از دست ميدم منظورم اينه كه ممكنه تاثير منفي بذاره
    ممنون ميشم جواب بديد.
    I would like to know if any financial support would be available at U of xx for my studies

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

به نظرتون من اگر خيلي رك بصورت ذيل در خصوص فاند بپرسم ، ناراحت ميشه و يا شانسمو از دست ميدم منظورم اينه كه ممكنه تاثير منفي بذاره
    ممنون ميشم جواب بديد.
    I would like to know if any financial support would be available at U of xx for my studies
    والا این برمیگرده به مکاتبات قبلی شما با استاد و اینکه در چه موضعی نسبت به هم هستید. ولی من مثل همیشه پیشنهاد میدم که غیر مستقیم بپرسید. مثلا اینکه آیا Separate Application نیاز هست برای فاند؟
    حتی اگر هم میخواین مستقیم بپرسید از ادبیاتی مثل جمله زیر اگر استفاده کنید شاید بهتر باشه:
    It would really be appreciated if you inform me about...
    یا حق ...

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ممنون ميشم جواب بديد.
    If you really need funding to go there, then ask him directly like
    Can I have financial support from .. ? j
    Or Do I have a chance to receive funding
    Or Is the position paid? j
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Guru

ممنون ميشم جواب بديد.
    برای چی باید ناراحت باشه؟ اگر فاند لازم دارید صریحا بپرسید.

سلام دوستان. ببخشيد در جواب چطور و با چه متن و لحني بنويسم فاند ميخوام؟ و آيا ازش بپرسم كه فاند هاي دانشگاهو ميتونه جور كنه يا نه؟؟
    Dear Majid,

Thank you for your interest. Please let me know if you expect financial assistance or you are self-funded. At this moment I am not extending funds to MASc students from abroad.

Pouya

سلام دوستان میشه یه نمونه تشکر برای این ایمیل بگید At this time I am not sure about my funding situation in Fall of 2016. I will keep you updated if something becomes available.

Junior Member

سلام دوستان، ممنون می شم اگه بتونید راهنماییم کنید. اخیرا شروع به ایمیل زدن به اساتید کردم و خوب شاید حدود 30 ایمیل ارسال کرده ام صرفا به دانشگاه های موجود در آمریکا. رشته ام هم مهندسی هست. رزومه ام کامل هست (دو ثبت اختراع + کنفرانس بین المللی + دو مقاله در مرحله داوری + معدل بالا) و تنها نمرات زبانم در سطح متوسط قرار دارد. متاسفانه از این تعداد ایمیل هایی که فرستادم فقط چند نفر پاسخ داده اند که از این تعداد چندین نفر اشاره کرده اند که اپلای بکنم و با توجه به هزینه ی بالا، عملا امکانش ببرام محیا نیست و میخواهم فقط در مواردی که شانس بالایی دارم اقدام بکنم. برای همین اگر امکان دارد دوستانی که تجربه دارند راهنمایی ام کنند، ممنونشان می شوم.
    جواب هایی که گرفته ام: (نمونه جواب های مثبت)

1. You have a nice CV and relevant background. I would certainly be interested in accepting a student like yourself into our group. However, you need to apply to get admission to the PhD program before I can do anything. The website: ----- has more information on our graduate program and how to apply. Please let me know if you have any questions - I hope that you apply!Best regards,

2. Thank you for your interest in my research and our PhD program.

Your credential looks good.
    I forwarded your name to our grad program coordinator.
    I encourage you to apply for our PhD program.
    Best,

با این پاسخ ها، آیا شانس پذیرش همراه با فاند دارم؟ و اینکه علت پاسخ ندادن اساتید دیگر چی می تونه باشه؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)