صفحه 1105 از 1371 نخستنخست ... 1056051005105510951096109710981099110011011102110311041105110611071108110911101111111211131114111511551205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,041 تا 11,050 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من با یکی از اساتید یکی از دانشگاههای آمریکا مکاتبه کردم (اون موقع نمره GRE توی رزومه نداشتم) ایشون این جواب رو دادن:
    Your background is interesting and your TOEFL is good. When you know your GRE score, you can contact me again.

بعد از اینکه نمرم اومد (Q168, V151, W3) دوباره بهشون ایمیل زدم و اطلاع دادم و این جواب رو دریافت کردم:

It’s an ok to good score. W can be higher. You can still apply and we will compare you with other applicants.

1- اگر شما بودید اپلای میکردید برای این دانشگاه؟ لازم به ذکره که این دانشگاه فقط دو تا استاد داره که زمینه کاریشون خیلی به من نزدیکه.
    2- لازم هست به این ایمیل پاسخی بدم؟

پیشاپیش ممنون

اصولا بهتره توقع نداشته باشید که زمینه کاری شما و استاد دقیقا فیت باشه. اگه دانشگاه و استاد و فاند دقیقا طبق خواسته شخصی پیش بره باید گفت لوک خوش شانسه. بنابراین به استادای دیگه که زمینه کاری کمی نزدیک هم باشن فکر کنید.
    نمره GRE خیلی خوبی دارید. به نظرم یا استاد توقعش بالاس یا دانشگاه تاپ هست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوتونيک-دانشگاه تبريز

سلام دوستان
    من به یه استاد ایمیل زدم و اون منو معرفی کرد به یه استاد دیگه که اگه قبول کنه با هردوشون مشترکن کار کنم با این ایمیل

> It’s difficult for me to bring you to XXXX and have you study exclusively
    > at XXX. One possibility for you is to contact Prof.XXXX and apply
    > to get a scholarship for your tuition fees at XXXX university. Both XXX
    > and XXXX are located close to each other. If you are successful, I can
    > co-supervize your PhD with Prof. XXX, and we will both contribute to your
    > salary. You will be able to access both our labs.

این ایمیل رو به استاد دوم هم فوروارد کرده، بنظر شما ایمیلی که به استاد دوم میزنم چه جوری باشه؟ تو ایمیل بگم که این استاد من رو به شما معرفی کرد و اگه جوابتون مثبت باشه مشترکن باهاتون کار کنم؟

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط tafshar11332 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به یه استاد ایمیل زدم و اون منو معرفی کرد به یه استاد دیگه که اگه قبول کنه با هردوشون مشترکن کار کنم با این ایمیل

> It’s difficult for me to bring you to XXXX and have you study exclusively
    > at XXX. One possibility for you is to contact Prof.XXXX and apply
    > to get a scholarship for your tuition fees at XXXX university. Both XXX
    > and XXXX are located close to each other. If you are successful, I can
    > co-supervize your PhD with Prof. XXX, and we will both contribute to your
    > salary. You will be able to access both our labs.

این ایمیل رو به استاد دوم هم فوروارد کرده، بنظر شما ایمیلی که به استاد دوم میزنم چه جوری باشه؟ تو ایمیل بگم که این استاد من رو به شما معرفی کرد و اگه جوابتون مثبت باشه مشترکن باهاتون کار کنم؟
    سلام
    آره دیگه حتما بگو چون اون بالاخره میفمه. بگو با توجه به پاسخ فلانی و فیلد کاری شما، این خیلی فرصت مناسبیه برای من که زیر نظر هر دوی شما کار کنم. خیلی مختصر از موضوع مدنظرت بگو. قبلش هم برو اینترست استاد و ببین و تو ایمیلت به اونها اشاره کن که فکر نکنه صرفا چون استاد قبلی گفته داری مکاتبه میکنی. بدونه که حداقل از تخصصش آگاهی داری.
    البته گویا با توجه به ایمیل استاد قبلی باید ازش درباره اسکالرشیپ هم بپرسی
    یا حق ...

Junior Member

سلام دوستانبه ی استاد چینی توی کانادا ایمیل زدم و بعد از اینکه بهم اکی داد و گفت اسمش رو به عنوان سوپروایزر میتونم بیارم ازش راجع به فاند پرسیدم و این جواب رو بهم داد:

Please apply first. Your application will be reviewed by the committee.

You will be notified when the decision is made.
    الان من باید چ کنم؟ همین الان اپلای کنم واسه این دانشگاه؟ ی مشکلی هست اینه که من مدرکم رو گذاشتم کاریابی که بتونم ازادش کنم. اونم حدود عید ازاد میشه.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

نقل قول نوشته اصلی توسط saleh66 نمایش پست ها
    سلام دوستانبه ی استاد چینی توی کانادا ایمیل زدم و بعد از اینکه بهم اکی داد و گفت اسمش رو به عنوان سوپروایزر میتونم بیارم ازش راجع به فاند پرسیدم و این جواب رو بهم داد:

الان من باید چ کنم؟ همین الان اپلای کنم واسه این دانشگاه؟ ی مشکلی هست اینه که من مدرکم رو گذاشتم کاریابی که بتونم ازادش کنم. اونم حدود عید ازاد میشه.
    منظور استاد اینه که تصمیم گیرنده کمیته است و خودش نقشی نداره (حداقل درباره فاند) یا اسنکه گرنت نداره شخصا.
    درباره مدرک به تاپیک مربوطه مراجعه کنید ولی علی الحساب بگم که اگر مدرک رسمی ندارید باید برای دانشگاه مقصد توضیح بدین که فعلا می تونید ریزنمرات غیررسمی بفرستید و بعدا رسمی
    انشالله قبول کنن
    یا حق ...

در تکمیل حرف دوست خوبم hamed1908
    به نظر من برای کشوری مثل کانادا که کاملا استاد محور هست اصلا این ایمیل قابل اتکا نیست. از استاد بپرسید که آیا اسم ایشون رو می تونید در اپلیکیشن ذکر کنید و حاظر هست که شما رو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کند یا نه. بعد از این که جواب این سوال رو گرفتید می تونید در مورد فاند و باقی مسائل هم ازشون بپرسید و با خیال راحت تر تصمیم بگیرید. در مورد اپلی هم بهتره زمان ددلاین دانشگاه رو چک کنید. بیشتر دانشگاه ها تو کانادا فعلا برای بهار دانشجو میگیرن و برای ترم پاییز هنوز فک کنم زمان مناسبی برای اپلی باشه.

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    اصولا بهتره توقع نداشته باشید که زمینه کاری شما و استاد دقیقا فیت باشه. اگه دانشگاه و استاد و فاند دقیقا طبق خواسته شخصی پیش بره باید گفت لوک خوش شانسه. بنابراین به استادای دیگه که زمینه کاری کمی نزدیک هم باشن فکر کنید.
    نمره GRE خیلی خوبی دارید. به نظرم یا استاد توقعش بالاس یا دانشگاه تاپ هست!
    حق با شماست. بله اساتید دیگه هم اگر پذیرای ما باشن که مایه بسی افتخاره برای بنده. از این بابت عرض کردم که استاد کاملا مطابقی هستن ایشون بعلاوه یکی دیگه از اساتید که تصویر روشنتری خدمت دوستان در مورد وضعیت ارایه کرده باشم وگرنه اساتید دیگری هم هستن در این دانشگاه که من خیلی خوشحال میشم اگه منو بپذیرن.
    دانشگاه هم رنک 63 us news رو توی رشته ما داره که خوب همچین زیادی تاپ محسوب نمیشه اما نسبت به GRE سختگیره ظاهرا و نمره پیشنهادیش Q151, V153, W4.5 هست که متاسفانه رایتینگ رو من به مرحمت سنتر سازمان سنجش گل کاشتم. استاد هم به نظرم بیشتر اینگونه پاسخ داده که اگه فردا روزی خواست ما رو پس بزنه بهونه رو بذاره سر نمره کم رایتینگ آیا شما هم اپلای رو توصیه میکنید؟
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    حق با شماست. بله اساتید دیگه هم اگر پذیرای ما باشن که مایه بسی افتخاره برای بنده. از این بابت عرض کردم که استاد کاملا مطابقی هستن ایشون بعلاوه یکی دیگه از اساتید که تصویر روشنتری خدمت دوستان در مورد وضعیت ارایه کرده باشم وگرنه اساتید دیگری هم هستن در این دانشگاه که من خیلی خوشحال میشم اگه منو بپذیرن.
    دانشگاه هم رنک 63 us news رو توی رشته ما داره که خوب همچین زیادی تاپ محسوب نمیشه اما نسبت به GRE سختگیره ظاهرا و نمره پیشنهادیش Q151, V153, W4.5 هست که متاسفانه رایتینگ رو من به مرحمت سنتر سازمان سنجش گل کاشتم. استاد هم به نظرم بیشتر اینگونه پاسخ داده که اگه فردا روزی خواست ما رو پس بزنه بهونه رو بذاره سر نمره کم رایتینگ آیا شما هم اپلای رو توصیه میکنید؟
    با این نمرات پیشنهادی حرفمو پس می گیرم که "یا استاد توقعش بالاس یا دانشگاه تاپ هست"می گم این دانشگاه کلا قاطیه!
    من بودم ایمیل می زدم بهشون می گفتم که W از صفر تا 6 هست. شاید نمی دونن بندگان خدا.
    سال قبل میانگین یه جایی مثل California Irvine با اون همه اپلیکنت 3.5 بوده برای انشا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    در تکمیل حرف دوست خوبم hamed1908
    به نظر من برای کشوری مثل کانادا که کاملا استاد محور هست اصلا این ایمیل قابل اتکا نیست. از استاد بپرسید که آیا اسم ایشون رو می تونید در اپلیکیشن ذکر کنید و حاظر هست که شما رو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کند یا نه. بعد از این که جواب این سوال رو گرفتید می تونید در مورد فاند و باقی مسائل هم ازشون بپرسید و با خیال راحت تر تصمیم بگیرید. در مورد اپلی هم بهتره زمان ددلاین دانشگاه رو چک کنید. بیشتر دانشگاه ها تو کانادا فعلا برای بهار دانشجو میگیرن و برای ترم پاییز هنوز فک کنم زمان مناسبی برای اپلی باشه.
    ممنونم از هر دوی شما عزیزان. حالا فرض کنیم من بخام بذارم و حدود Mar برای این دانشگاه اپلای کنم که مدرکم ازاد بشه تا اون موقع. آیا توی این فاصله باید به استاد مدام ایمیل بزنم که فراموش نکنه من رو؟؟ چی کار باید بکنم به نظرتون؟

ممنونم از هر دوی شما عزیزان. حالا فرض کنیم من بخام بذارم و حدود Mar برای این دانشگاه اپلای کنم که مدرکم ازاد بشه تا اون موقع. آیا توی این فاصله باید به استاد مدام ایمیل بزنم که فراموش نکنه من رو؟؟ چی کار باید بکنم به نظرتون؟
    فک نکنم نیاز مبرمی باشه. بعد از اینکه ok رو گرفتید می تونید تا زمان اپلی دست نگه دارید. به هر حال اگه استادی قوی تر از شما رو پیدا کنن بی شک ایشون رو بر می دارن و ایمیل زدن شما در این مدت کمترین تاثیر رو می تونه داشته باشه. ولی قبل اپلی رسمی می تونید به هشون یادآوری کنین که می خوایین اپلی بکنید و ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)