صفحه 1148 از 1371 نخستنخست ... 1486481048109811381139114011411142114311441145114611471148114911501151115211531154115511561157115811981248 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,471 تا 11,480 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متاسفانه برق و همین حوالی

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط htcwf نمایش پست ها
    سلام
    البته پاسخ جناب ghlobe به جای خودش متینه و ایشون جواب خیلی سوالات خود من رو هم دادن ولی من به نظرم اومد که تجربه خودم رو هم به جواب ایشون اضافه کنم خالی از لطف نیست.
    خود من الان تو یه دانشگاه با دو تا استاد در ارتباطم (با یکی کمتر و با یکی بیشتر) و هر دو هم اینو میدونند. جریان هم اینه که اول من به یکیشون ایمیل دادم و از رزومم خوشش اومد ولی جا نداشت و دومی رو به من معرفی کرد و گفت که ما با هم همکاری داریم. منم با دومی ارتباط برقرار کردم و اون هم خوشش اومد و الان هم هر کاری رو که میگه انجام بدم میگه من و دکتر فلانی رو در جریان بذار یا اینکه تو sop بنویس که میخوای با من و دکتر فلانی کار کنی. خلاصه منظورم اینه که مادامی که زمینه کاری نزدیک باشه خیلی هم چیز عجیبی نیست که با دو نفر همزمان در ارتباط باشید.
    حالا هم اگر اینجوری که میفرمایید زمینه کاری این دو استاد به هم نزدیکه و با هم همکاری دارند به نظرم مشکلی نخواهید داشت و حتما لازم نیست که یکی رو بپرونین و بد نیست اگه نشون بدید که به کار با هردو علاقه مندید. حالا اینکه چجوری باید این قضیه مطرح بشه واقعا من در حدی نیستم که بگم یا متنی بنویسم و باید دوستان باتجربه تر کمک کنند.

بازم اگر دوستان نظر دیگه ای دارند بفرمایند.
    مرسی سالار بابت راهنماییت

به نظرم اومد اگه یه خورده توضیح بدم شاید بد نباشه. من به دومی هم جواب دادم ولی به اولی اِ هیچی نگفتم که دومی هم بهم ایمیل زده. امروز دیدم اولی اِ ایمیل زده و پروسه اپلای رو به من نشون داده و گفته منتظرتم. جالبتر از همه اینه که گفته اسم من و دومی رو بیار تو اپلیکشنت(کاملا مشخصه که به هم دیگه گفتند و صحبت کردند چون من هیچی به اولی نگفته بودم در رابطه با دومی اِ).

توجه : منظور از اولیِ استاد اولی و منظور از دومی اِ استادِ دومی می باشد .

نکته ایی که می خوام بگم اینه که من تمام دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم رنک خیلی خوبی ندارند(بین 50 تا 150 اند). تمام استاد ها تو این رنک به من گفتن ما RA نداریم شما باید برید اپلای کنید و از دانشگاه یا TA یا scholarship بستانید. scholarship رو دانشگاه ها همیشه برای دانشجویان اینترنشنال در نظر می گیرند چون می خوان diversity اشون بره بالا، چونکه diversity دانشجویانشون در رنکینک دانشگاه آنها تاثیر دارد. نکته که حائز اهمیت است این است که ما ها نباید دنبال این دو مورد آخری باشیم، می دونید چرا ؟؟؟ شما وقتی برای PhD می خواید اپلای کنید باید استاد به شما RA بده و گرنه اون دو مورد دیگه که اصلا به استاد ربطی نداره و بر اساس رزومه اتون هست که کمیته بررسی می کنه. اگه شما دو مورد آخری رو بگیرید استاد ها خیلی زرنگ بازی در آوردن و از شما بیگاری می کشن، چونکه اونا پروژه ایی که از صنعت گرفته اند رو به شما می دن و هیچ پولی هم به شما نمی دهند. تنها فاکتوری که پیدا کردن استاد برای گرفتن فاند از دو نوع آخری اینه که استاد می تونه شما رو به عنوان کاندید در کمیته معرفی کنه و دیگر هییییییچ...

تمام این چند خظ بالا بر می گرده به صحبت با چند تا دانشجویی که دقیقا رفتن و تجربیاتشون رو در اختیار من قرار دادند و با هم صحبت کردیم و من هم بر خود لازم و واجب دانستم (من عاشق این چند کلمه در مقدمه کتاب هام) که با بقیه در جریان بذارم.

و من الله توفیق

حرفتون درست هست تقریبا به خصوص در مورد ta ولی من موافقم نیستم که برای شروع این فاندها بدند. شما اول کار باید درس پاس کنی و امتحان جامع هم هس. تازه شما هم معلوم نیست چه گلی از آب در بیای یعنی اصلا داستان شما رسما نه به باره نه به داره هنو. فاند ra رو خوب سعی می کنند به کسی بدند که تکلیفش معلومتره. یعنی حداقل سال دوم به بعد و باید این رو بخوایید به نظر من. اگر قرار باشه شما سال 3 phd هم تز انجام بدی هم ta باشی زیاد جور در نمیا! حالا اینکه استاد چقدر میخوره یا دانشگاه چقدر میخوره بحث های جانبی هست. به هر حال در نهایت کل قضیه بیشتر از همه به نفع ما جهان سومی هاست پس بهتره دم نزنیم ضمنا همونطور که گفتین اون دو مورد هم تا جایی که میدونم در حالت کلی این طور نیست که بدون نظر استاد و اینا باشه. کمیته یا هرچی که اسمش هست چند تا از استادان دیگه ... بعدشم ایرانی ها دیگه diversity حساب نمیشن! اگر اکثریت نباشن دیگه بعد چین و هند حتما هستند.diversity میشه تانزانیا، گینه بیصاحاب، ... scholarship یا fellowship معمولا از ra رقابتی تره. مگه اینکه دانشگاهش طوری باشه که استاداش کلا تو چرت باشن و کلا چیزی به اسم ra نباشه اونجا. در هر حال هر خراب شده ای تحت هر اسمی بهتون پول داد و مسئولیتی (تا اطلاع ثانوی) نخواست به نظرم با کله برید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متاسفانه برق و همین حوالی

سلام دوستم،

به نظرم از ایشون بپرس "ماذا فآزآآآ !!! " به عبارتی بگو الان یعنی چی ؟؟؟

حتما شما تو رزومه اتون یا ایمیل گفتی من لنگ پول ام. اینکه اپلای کن که نشد حرف... خیلی ها کلی قول و قرار می زارن با هم بعد استادِ می ره با یکی دیگه می ریزه رو هم(عجب استادای بی خانواده اییی اند واقعا).

نمی دونم شایدم این یه قسمتی از حرف های ایمیلش باشه و کلی تمجید کرده باشه که شما نذاشتید!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Simone نمایش پست ها
    با سلام
    من این ایمیل رو گرفتم... به نظرتون جواب استاده از سر باز کنیه دیکه... اصلا جواب ندم؟
    I encourage you apply for our PhD program.

Best,

ApplyAbroad Veteran

سلام،
    بالاخره من هم بعد از یه مدت خیلی طولانی و نا امید کننده، یک جواب ایمیل از یک استاد توی آمریکا گرفتم . ممنون میشم دوستان نظرشون را بفرمایند اگر شما جای من بودید اپلای میکردید؟؟؟
    مرسی
    Dear .........I would strongly advise you to apply for PhD from in ........ Department. Please submit your application to graduate school and keep me posted on the progress of your application process.

Thanks,
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanics of Bio-System engineering

سلام دوستان،
    من متن ایمیل زیر رو از استادی در آلمان دریافت کردم، خواستم بدونم نظرتون چیه؟ اینکه اپلای کنم یا نه؟ یا اینکه این ایمیله فقط یه ایمیل اتوماتیکه برا همه؟

Dear Mr Jafari,

thank you very much for your request.

We would be glad to welcome you in our workgroup, but I have to inform you that will not have capability to finance your stay here.
    Go get funding you may try to applicate at www.daad.de or www.iaeste.de - please check there for possibilities.
    If you like to apply within an appropriate funding program, we gladly support you with assistance.

Good luck
    With kind regards

سلام

Thanks for your email, We are accepting PhD students, and I’d love to hear more about your particular research interests for the PhD. Most questions about logistics and funding can be answered by our graduate coordinator. I’ve pasted in below the general info she sent me to share with perspective students.

Thanks for getting in touch! I hope to talk more about your research in the future.

بچه ها این یعنی استاد فاند نداره برای ریسرچ؟ دانشگاه آمریکاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،
    بالاخره من هم بعد از یه مدت خیلی طولانی و نا امید کننده، یک جواب ایمیل از یک استاد توی آمریکا گرفتم . ممنون میشم دوستان نظرشون را بفرمایند اگر شما جای من بودید اپلای میکردید؟؟؟
    مرسی
    Dear .........I would strongly advise you to apply for PhD from in ........ Department. Please submit your application to graduate school and keep me posted on the progress of your application process.

Thanks,
    دوست عزیز
    به نظرم جواب خوبی گرفتین
    تاکید موکد کردن که اپلای کنید و اگه پوزیشن براتون ارزشمنده خب اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید (من بودم میکردم)
    استاد رو هم در جریان روند کاراتون بذارید

این نظر منه شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_jafari6 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من متن ایمیل زیر رو از استادی در آلمان دریافت کردم، خواستم بدونم نظرتون چیه؟ اینکه اپلای کنم یا نه؟ یا اینکه این ایمیله فقط یه ایمیل اتوماتیکه برا همه؟

Dear Mr Jafari,

thank you very much for your request.

We would be glad to welcome you in our workgroup, but I have to inform you that will not have capability to finance your stay here.
    Go get funding you may try to applicate at www.daad.de or www.iaeste.de - please check there for possibilities.
    If you like to apply within an appropriate funding program, we gladly support you with assistance.

Good luck
    With kind regards
    دوست عزیز
    ایشون ذکر کردن که نمیتونه شما رو فاند کنه و ازتون خواسته که خودتون در صوورت جور کردن فاند بعد براشون اپلای کنید که باید بهشون بگید خسته نباشید واقعا!!!!!!!!!!!!!
    اگه قرار باشه شما خودت فاند پیدا کنی یا خودت خودتو فاند کنی و هزینه هاتو بدی خب چرا نگیرتتون؟!!!
    منظورم اینه مهم اینه که اون استاد تقبل کنه که فاند شما رو بده و الا بدون فاند شما میتونی از بهترین دانشگاه های دنیا هم احتمالا پذیرش بگیری...
    من شخصا برای همچین جواب هایی اپلای نمیکردم چون نمیتونم خودم خودمو فاند کنم با از جایی فاند جور کنم...

این نظر منه البته و دلیل نمیشه درست باشه
    نظر باقی دوستان رو هم بگیرید...

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Simone نمایش پست ها
    سلام

Thanks for your email, We are accepting PhD students, and I’d love to hear more about your particular research interests for the PhD. Most questions about logistics and funding can be answered by our graduate coordinator. I’ve pasted in below the general info she sent me to share with perspective students.

Thanks for getting in touch! I hope to talk more about your research in the future.

بچه ها این یعنی استاد فاند نداره برای ریسرچ؟ دانشگاه آمریکاس

دوست عزیز
    نمیشه گفت چیزی .... من جای شما باشم همونجور که خودشونم گفتن از منشی مربوطه در مورد فاند و شرایط میپرسم
    خیلی از استادها یه منشی دارن که اون تمام کارهاشونو میکنه و شما میتونین دیتیل ماجرا رو از منشیه بپرسید و خیال خودتونم راحت بشه

موفق باشید

سلام دوستان جوابی که از یکی از اساتید دانشگاه های آمریکا هس گرفتم این هست... در جوابش چی بنویسم و اصلا چه طور جوابی هس؟ ممنون می شم نظر دوستان رو بدونم

Thanks for your email and interesting in my research group. Please go ahead to apply our PhD program as soon as possible.
    My regards!

- XXX

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)