صفحه 1198 از 1371 نخستنخست ... 1986981098114811881189119011911192119311941195119611971198119912001201120212031204120512061207120812481298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,971 تا 11,980 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام،
    من یه ایمیل خیلی مختصر در حد معرفی خودم و 2تا پروژه ای که دارم روش کار میکنم برای یه استادی فرستادم بدون CV حتی! و در جواب اینو گرفتم:
    Hi Sheida,

Your experience is impressive and you're very welcome to apply Ph.D. program under my supervision. More information can be found at ..... Let me know if you have any questions.

You can send me your application materials (CV, etc.)

حالا من اصلا نه مدارکم آمادس نه GRE دادم. میخواستم ببینم در جواب چی بنویسم که بتونم ارتباطمو باهاش حفظ کنم؟ ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان
    من نزدیک به 80 تا ایمیل زدم فقط 7 تا جواب دادند و بلا استثنا گفتند که position ندارن. این عادیه آیا؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Adiehs نمایش پست ها
    سلام،
    من یه ایمیل خیلی مختصر در حد معرفی خودم و 2تا پروژه ای که دارم روش کار میکنم برای یه استادی فرستادم بدون CV حتی! و در جواب اینو گرفتم:
    Hi Sheida,

Your experience is impressive and you're very welcome to apply Ph.D. program under my supervision. More information can be found at ..... Let me know if you have any questions.

You can send me your application materials (CV, etc.)

حالا من اصلا نه مدارکم آمادس نه GRE دادم. میخواستم ببینم در جواب چی بنویسم که بتونم ارتباطمو باهاش حفظ کنم؟ ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من نمیدونم وقتی مدارکتون آماده نیست خب چرا ایمیل زدید. منظورم اینه فقط در صورتی این ایمیل زدن منطقیه که شما بدونید به ددلاین های مربوطه (در صورت اکی دادن استاد) میرسید و مدارکتون و زبان و جی ار ای تا قبل ددلاین اماده میشه. اگه اینا رو چک نکردید و همینجوری ایمیل زدید فقط کارتون منطقی نیست چون اینجوری فقط استادها رو میسوزونید. وقتی مدارکی اماده نیست بازم میشه ایمیل زد و مکاتبه کرد ولی به شرطی که بدونید مدارکتون به ددلاین مورد نظر میرسه توی ماه های اینده.

نکته دوم نفرستادن سی وی تونه که خب من دلیلی اونم متوجه نشدم که چرا با همون ایمیل اول این سی وی رو نفرستادید.

حالا در کل:

ایشون احتمالا از همون دو تا پروژه ای که دارید روشون کار میکنید و همون بک گراند کوتاهی که گفتید خوششون اومده و احتمالا به زمینه کاری ایشون هم نزدیکه (اگه غیر از اینه که خب جوابشون یه تیمپلیته و واسه همه همینو میفرسته). من فکر میکنم مورد اوله. چون اخرشم ازتون خواستن که مدارک و سی وی تون رو براشون بفرستید.

شما مدارکی که دارید و همون سی وی تون رو براشون بفرستید. ازشون تشکر کنید و (اگه مدارکتون و حی ار ای تون) میرسه بگید که میخوایید برای تاریخ پیش رو اپلای کنید و ممنون میشید که ایشون شما رو دز این زمینه راهنمایی کنند.
    اگه هم به مقاله ای علاقه مندید از کارهاشون میتونید ابراز علاقه کنید و راجع به اون و رزومه تون و زمینه کاری مورد نظرتون هم باهاشون صحبت کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfaza نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نزدیک به 80 تا ایمیل زدم فقط 7 تا جواب دادند و بلا استثنا گفتند که position ندارن. این عادیه آیا؟؟؟
    دوست عزیز

من نظرخودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

خیلی وقت ها پوزیشن نداشتن معنای دیگه ای میده!
    خیلی وقت ها ممکنه استاد به هر دلیلی از رزومه و زمینه کاری شما خوشش نمیاد و محترمانه میگه من پوزیشنی ندارم
    خیلی وقت ها هم ممکنه واقعا پوزیشنی نداشته باشه
    اون تعداد ایمیل و جواب هم تقریبا منطقیه. این بسته به زمانی که شما ایمیل میزنی هم داره. شاید برای اون استادها و کشورها پوزیشن ها و زمان اپلای گدشته باشه و واقعا پوزیشنی الان نداشته باشن
    خیلی از دوستان همین تعداد ایمیل میزنن و کلا هیچ جوابی نمیگیرن. جواب منی گرفتن از بی حوابی خیلی خیلی بهتره
    به نظرم متن ایمیل
    سابحکت ایمیل
    نوع و استایل سی وی تون رو ادیت کنید و سعی کنید بهترشون کنید
    استادهای هدف مرتبط تری رو پیدا کنید
    تایم اپلای و گروه های تحقیقاتی خود اون استاد ها رو چک کنید و ببینید پوزیشنی دارن کلا یا نه

امیدوارم موفق باشید

Junior Member

ببخشید آقا ali728 من یه سوالی برام پیش اومده حدوده 2-3 روز پیش یه ایمیل به یه استاد تو ملبورن زدم سره یه ساعت یه ایمیل اومد از طرفشون و بم گفتن تو گروه research دانشکدشون اپلای کنم cv و ریزنمرات میخواست و در ادامه ایمیل به صورت زیر نوشته شده بود :
    Upon receipt, your expression of interest will be reviewed by a group of academics, relevant to your research area, and if your academic and research background is considered to be competitive, we will be in touch with you to arrange further meeting/discussion by email or Skype.

You will be kept updated on the outcomes of the academic review meeting.
    ولی ایمیل معلوم بود بصورت تمپلیت بوده ولی در اخرش نوشته بود ببخشید اگه غلط املایی دارم (معلوم بود اون قسمت رو خودش نوشته ) دارم با موبایل جوابتون رو میفرستم
    حالا من نمیدونم چکار کنم جواب هم دادم مدارم رو تو اسرع وقت میفرستم ولی جوابی نیومد ب نطرتون تو همین سایت لینک که داده ثبت نام کنم ؟ رشته ام مکانیک هست برای مهندسی پزشکی اقدام کردم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط payamfi نمایش پست ها
    ببخشید آقا ali728 من یه سوالی برام پیش اومده حدوده 2-3 روز پیش یه ایمیل به یه استاد تو ملبورن زدم سره یه ساعت یه ایمیل اومد از طرفشون و بم گفتن تو گروه research دانشکدشون اپلای کنم cv و ریزنمرات میخواست و در ادامه ایمیل به صورت زیر نوشته شده بود :
    Upon receipt, your expression of interest will be reviewed by a group of academics, relevant to your research area, and if your academic and research background is considered to be competitive, we will be in touch with you to arrange further meeting/discussion by email or Skype.

You will be kept updated on the outcomes of the academic review meeting.
    ولی ایمیل معلوم بود بصورت تمپلیت بوده ولی در اخرش نوشته بود ببخشید اگه غلط املایی دارم (معلوم بود اون قسمت رو خودش نوشته ) دارم با موبایل جوابتون رو میفرستم
    حالا من نمیدونم چکار کنم جواب هم دادم مدارم رو تو اسرع وقت میفرستم ولی جوابی نیومد ب نطرتون تو همین سایت لینک که داده ثبت نام کنم ؟ رشته ام مکانیک هست برای مهندسی پزشکی اقدام کردم

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من خیلی خوب متوحه نشدم داستان رو. ولی به هر حال شما توی همون لینکی که بهتون گفته شده اپلی کنید و مدارکتون رو بفرستید. ضرری نداره که
    طبق گفته خودشون اگه مورد نظرشون باشه خب بهتون خبر میدن برای مراحل بعدی
    اگه براتون هزینه ای نداره که حتما بفرستید و شانستون رو امتحان کنید

اگه هزینه اپلای داره...خب ببینید چقدر شانس دارید و می ارزه که اپلای کنید یا نه

در هر صورت چه جواب تمپلیت باشه چه نباشه خیلی مهم نیست. رزومه ها باید برای اون لینک فرستاده بشه و بعد تصمیم بگیرن که شما رو میخوان یا نه و در صورت خواستن باهاتون ارتباط برقرار میکنن دوباره

اون اسم من رو هم که اون بالا نوشتین به من هیچ خبری نمیده این سایت. اتفاقی این پست رو دیدم. ازینجهت گفتم که اگه بعدا نوشتین و من متوجه نشدم و جوابی ندادم ناراحت نشین :‌ )

موفق باشید

Junior Member

دوستان من CV رو که برای یکی از اساتید کانادایی فرستاده بودم ظرف 1 ساعت برگشته یه ایمیل چند بخشب هبم زده با این ترتیب:

Dear Mr. xxxxx:

Thank you for your interest in my research projects and in joining my Laboratory.
    I always look for qualified Ph.D. graduate students to join my research team.

Please note that I have very limited funding for new graduate students. بعدش چند تا خط چینی اینجوری گذاشته و زیرش:
    ----------------------------------
    تو این قسمت یه متن طولانی و از قبل آماده شده گذاشته که شامل موارد زیر هست:
    شرایط دادن فاند (یه عالمه نوشته)
    یکی دو تا ایمیل از کارمندان برای اینکه سوالم رو ازشون بپرسم
    یکی دو تا لینک در مورد نحوه فاند
    دوباره یه خط چین اینجوری
    -----------------------
    نوشته اگه هنوز هم پایه ای با من کار کنی:
    اگه اپلای کردی خبرش رو به من بده. خوشحالم میشم که برم ری ویو کنمش
    + چند تا لینک که منتهی به صفحات مربوط به اپلای و مراحل اون و مدارک و ... اینا میشه (متن از قبل آماده)
    بازم یه خط چین:
    --------------------------
    یه سری توضیحات در مورد نحوه محاسبه فاند (متن از قبل آماده)

حالا به نظرتون چقدر میشه امیدوار بود به این استاد و من در جواب چی بنویسم به نظرتون؟

ممنون از توجهتون

Junior Member

دوستان من CV رو که برای یکی از اساتید کانادایی فرستاده بودم ظرف 1 ساعت برگشته یه ایمیل چند بخشی بهم زده با این ترتیب:

Dear Mr. xxxxx:

Thank you for your interest in my research projects and in joining my Laboratory.
    I always look for qualified Ph.D. graduate students to join my research team.

Please note that I have very limited funding for new graduate students. بعدش چند تا خط چینی اینجوری گذاشته و زیرش:
    ----------------------------------
    تو این قسمت یه متن طولانی و از قبل آماده شده گذاشته که شامل موارد زیر هست:
    شرایط دادن فاند (یه عالمه نوشته)
    یکی دو تا ایمیل از کارمندان برای اینکه سوالم رو ازشون بپرسم
    یکی دو تا لینک در مورد نحوه فاند
    دوباره یه خط چین اینجوری
    -----------------------
    نوشته اگه هنوز هم پایه ای با من کار کنی:
    اگه اپلای کردی خبرش رو به من بده. خوشحالم میشم که برم ری ویو کنمش
    + چند تا لینک که منتهی به صفحات مربوط به اپلای و مراحل اون و مدارک و ... اینا میشه (متن از قبل آماده)
    بازم یه خط چین:
    --------------------------
    یه سری توضیحات در مورد نحوه محاسبه فاند (متن از قبل آماده)

حالا به نظرتون چقدر میشه امیدوار بود به این استاد و من در جواب چی بنویسم به نظرتون؟

ممنون از توجهتون

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. دوستان با توجه به اینکه من هیچ تجربه ای از ایمیل زدن نداشتم تا به حال، نیاز به راهنمایی دارم.
    پریروز اولین ایمیل رو زدم به استادی در آمریکا، که البته دانشگاهش تاپ نیست.
    امروز این جواب رو گرفتم:

Hello Ali,

I am not sure about funding for the next year. You can email you GRE score once it is ready.

Thanks,
    1- جواب تمپلیت هست ؟
    2- میشه گفت مایله منو بگیره ولی نمیدونه فاند داره یا نه ؟ شایدم منتظر دانشجوهای بیشتره و میخواد از آخر تصمیم بگیره ؟
    3- الان چه جوابی بهش بدم ؟
    4- من جی ار ای رو حدودا سه ماه دیگه میخوام بدم، تو این مدت چطوری با ایشون در ارتباط باشم ؟

خیلی خیلی ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. دوستان با توجه به اینکه من هیچ تجربه ای از ایمیل زدن نداشتم تا به حال، نیاز به راهنمایی دارم.
    پریروز اولین ایمیل رو زدم به استادی در آمریکا، که البته دانشگاهش تاپ نیست.
    امروز این جواب رو گرفتم:

Hello Ali,

I am not sure about funding for the next year. You can email you GRE score once it is ready.

Thanks,
    1- جواب تمپلیت هست ؟
    2- میشه گفت مایله منو بگیره ولی نمیدونه فاند داره یا نه ؟ شایدم منتظر دانشجوهای بیشتره و میخواد از آخر تصمیم بگیره ؟
    3- الان چه جوابی بهش بدم ؟
    4- من جی ار ای رو حدودا سه ماه دیگه میخوام بدم، تو این مدت چطوری با ایشون در ارتباط باشم ؟

خیلی خیلی ممنون.
    تمپليت نيست.براي فاند مطمئن نيستند و ميخوان نمره GRE رو ببينند تا بتونند تصميم بگيرند که شمارو بگيرند يا نه و چون نمره تافلتون خوب شده شايد بتونند براتون فاند جور کنند. بابت توجه و وقتي که گذاشتند تشکر کنيد و بگيد تاريخ امتحانم نوامبر؟ هست و به محض دريافت نمره براتون ارسال مي کنم. موفق باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)