صفحه 1232 از 1371 نخستنخست ... 2327321132118212221223122412251226122712281229123012311232123312341235123612371238123912401241124212821332 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,311 تا 12,320 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط bmest نمایش پست ها
    سلام
    دوستان استادی از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا در جواب اولین ایمیل من پاسخ زیر داده:
    Thanks for your interest to apply to ..... Your accomplishments so far as shown in your CV are very good and I encourage you to apply. You must follow the application procedure as described on our web page. Thanks and good luck.
    با توجه به اینکه من در ایمیل اول هیچی درباره ساپورت مالی نکردم و استاد هم هیچ چیز شخصی درباره اینکه حاضر هستن من را بپذیرن یا نه نگفتن، اگر امکانش هست راهنمایی کنید که من چطوری اینها را تو ایمیل بعدی مطرح کنم و ارتیاطم را با استاد حفظ کنم.
    مرسی
    دوست عزیز سلام,

استاد شما را تشویق کرده که اپلای کنی. اگر شما ابراز علاقه کردی که میخواهی به گروه این استاد ملحق بشی و این متنی که شما اینجا گذاشتید تنها پاسخ استاد بوده, برداشت من این هست که پاسخی که داده زیاد ساپورت کننده نیست. تشویق کرده مسیر اپلای کردن را پیش بگیرید.

اگر سوال خاصی در ایمیل خودتون پرسیدید و فقط این جواب را گرفتید که به نظر من ازش تشکر کنید و وقتی اپلای کردید میتونید استاد را در جریان بگذارید و منتظر بمونید ببینید که چی پاسخ میده.
    اما اگر چیزی نپرسیدید یا مطلبی را فراموش کردید بپرسید, در ایمیل تشکری که میزنید سوال هاتون را هم بپرسید.
    فقط سعی کنید قبل از زدن ایمیل وبسایت دانشگاه را با دقت بخونید و سوالی که جوابش در وبسایت هست را نپرسید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mithrah نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    من دو هفته پیش به یکی از اساتید ایمیل زدم و رزومم رو هم براش فرستادم. می دونم که ایمیلمو دیده اما هنوز جوابی نداده. حالا من نمی دونم با چه متنی بهش ایمیل بزنم و بگم که نظرش چیه. به نظرتون باید دوباره خودمو و کارهام رو و علاقه مندی هام رو با پیوست رزومه توضیح بدم؟
    دوستان یه سوال دیگه هم داشتم لطفا اگر صحت داره راهنمایی کنید. کسی از دوستان به من گفت که بهتره فاند رو از دانشگاه بگیرم تا از استاد. چون ممکنه در طول تحصیل از این مسئله سوء استفاده کنه و ممنکنه پروژه های مشکل دار به لحاظ اداره اطلاعات بدون اینکه بفهمیم بهمون بده. دوستان خواهش می کنم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید.
    دوست عزیز سلام,

شما میتونید ایمیل یاداوری بزنید اما اگر عجله ندارید بیشتر صبر کنید. اگر ایمیل یادآوری شما هم پاسخی نداشت میتونید بیخیال بشید مگر اینکه خیلی خیلی براتون این استاد مهم باشه و بخواهید به هر نحوی باهاش تماس بگیرید. در این صورت میتونید از طریق شخص سومی (مثلا یکی از دانشجو هاش) پیگیری کنید.

در مورد سوالتون در رابطه با فاند هم باید بگم که پولی که استاد ها برای شهریه دانشجو و همچنین حقوق اون پرداخت میکنن معمولا از پروژه های تحقیقاتی یا گرنت هایی که از ارگان ها یا سازمان های مختلف گرفتن میاد (مثل NSF, NIH, NASA, DOE, etc). در اصل شما وقتی از یک گرنت خاص حقوق میگیرید, باید روی اون گرنت کار کنید و پروژه های شما مرتبط با اون گرنت باشه. هرچند استاد این آزادی عمل را داره که شما را از یک گرنت خاص تغذیه کنه اما شما روی یک موضوع دیگه کار کنید. این معمولا حالتی هست که فاند شما را استاد میده.

اما اگر شما خودتون از یک ارگان خاص یا دانشگاه یا ... فلوشیپ یا training grant بگیرید, تا حدود زیادی پروژه شما مستقل میشه. به طور تجربی بچه هایی که فلوشیپ دارن, تا حدی آزادی عمل بیشتری دارن برای کار کردن روی موضوع های مختلف و تا حدی از استادشون مستقل میشن. البته این استقلال در زمان پست داک میتونه بیشتر بشه و در زمان دکترا کمتر هست.

به طور کلی گرفتن فلوشیپ و فاند مستقل از گرنت های استاد خیلی خوب هست (بیشتر به خاطر پرستیژ و کلاسی که به رزومه شما میده) ولی اکثر دانشجو های دکترا از طریق گرنت های استاد هاشون فاند میشن. هر دو مکانیسم خوب هست و مشکلی ندارند.

شما اگر علاقه مند هستید که فلوشیپ یا grant training بگیرید, میتونید در ایمیلی که به استاد میزنید این مطلب را اشاره کنید و بپرسید شرایط و امکانات برای اپلای کردن برای این فلوشیپ ها چطور هست.

موفق باشید.

Junior Member

منم درست متوجه منظورش نشدم فقط به من گفت ممکنه چون فاند دستشه هر پروژه ای که ارائه بده مجبورم قبول کنم. مثلا پروژه های تحلیلی و نظری که ممکنه خودت زیاد تشخیص ندی تا چه حد موضوع حساسه واسه ایران. به من گفت که اداره اطلاعات در جریان همه چیز هست و براتون دردسر میشه. شما راجع به سوال بالاییش اطلاعی دارید ممنون میشم پاسخ بدید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mithrah نمایش پست ها
    منم درست متوجه منظورش نشدم فقط به من گفت ممکنه چون فاند دستشه هر پروژه ای که ارائه بده مجبورم قبول کنم. مثلا پروژه های تحلیلی و نظری که ممکنه خودت زیاد تشخیص ندی تا چه حد موضوع حساسه واسه ایران. به من گفت که اداره اطلاعات در جریان همه چیز هست و براتون دردسر میشه. شما راجع به سوال بالاییش اطلاعی دارید ممنون میشم پاسخ بدید
    گرنت های حساس دست بعضی دانشگاه ها و استادهاس. گرنت های NIH اکثرا safe هستند و همینطور NSF (تا حدودی).ولی مثلا DOE یا DOD اینطور نیست و برخی دیگه بطوریکه شمارو روی اون پروژه ها نمیذارن یعنی اصلا نمیتونید وارد اون lab ها بشید. شما حتی سرچ کنید هیچ چیزی راجع به این پروژه ها در گوگل پیدا نمیکنید... به نظر من اگر از این بابت نگرانی دارید و اگر قصد برگشت دارید بهتره از این استاد تشکر کنید و بگذرید.موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام,

من با این برداشت شما که ایمیل اساتید و محتوای اون (وقتی درخواست اطلاعات بیشتر میکنن و در ضمن میگن پذیرش از طریق کمیته انجام میشه) یک "فریب ماهرانه" هست, موافق نیستم.

اینکه پذیرش دادن و تصمیم نهایی اون دست admission committee هست در مورد خیلی از رشته ها صادق هست و فریبی درش وجود نداره.
    برای رشته هایی که این شرایط صادق هست, پرونده شما هرچقدر هم محکم و قوی باشه در نهایت زمان برگزاری جلسه کمیته با دیگر متقاضی ها مقایسه میشه, پس استاد نمیتونه سر خود قول بده. مگر اینکه استاد خودش عضو کمیته باشه و بتونه اعمال نفوذ کنه, این کار را هم در مورد های خاص شاید انجام دهند.

نکته دیگه هم اینکه در بسیاری از دانشگاه های معتبر درصد پذیرش دادن نسبت به کل متقاضی ها گاهی رقمی نزدیک به ۱۰ درصد پایین هست. بنابراین میتونید حدس بزنین که کسر قابل توجهی از متقاضی ها که از پرونده خوب و مناسبی برخوردار بودند, پذیرش نخواهند گرفت.

البته منکر این نمیشه شد که احتمالا هستند استاد هایی که به نحوی دانشجویی را سر کار بگذارند, اما این دسته افراد بخش کوچکی از جامعه اساتید را تشکیل میده. به نظر شخصی من این قدر مشغله استاد ها, دست کم اونهایی که من در آمریکا میبینم, زیاد هست و درگیر گرنت نوشتن, مقاله نوشتن, درس دادن, هدایت دانشجو های خودشون و پست داک هاشون, میتینگ های مختلف, کنفرانس ها و ... هستند که وقت آنچنانی براشون باقی نمیمونه که صرف متقاضی های پذیرش کنند, به ویژه وقتی مکانیسم دادن پذیرش از طریق کمیته باشه.

موفق باشید
    دقیقاً.
    در این مورد این رو هم اضافه کنم که بعضاً قدرت اعمال نفوذ توسط استاد هم زیاده ولی همین هم دلیلی نمی‌شه که در صورت عدم رغبت سایر اعضای کمیته خودش رو به آب و آتیش بزنه برای یک دانشجو. وجهه‌ی کاری بلند مدت استاد در صورتی که چنین کاری کنه و در آینده مشخص شه دانشجو استحقاق اون دفاع رو نداشته خراب می‌شه و عموماً متقاضیان هم‌سطح دیگه‌ای هستند که با موافقت عمومی‌تری بشه پذیرفتشون و این ریسک رو نداشته باشه. بنابراین استاد کاملاً حق داره قول نده به کسی.
    از طرف دیگه این نگاه طلب‌کارانه نمی‌دونم از کجا ناشی می‌شه. روال کار به این شکله و دو طرفه هم هست. متقاضی هم به ده تا دانشگاه ابراز تمایل می‌کنه و اگه چهار تاش بگن می‌پذیریمت می‌شینه فکر می‌کنه و بعد انتخاب می‌کنه. مواردی هم داریم که همزمان چند تا آفر رو قبول می‌کنن به عنوان بک‌آپ! بعضاً دانشجو می‌ره و بعد جا می‌زنه. یا می‌ره و خوب نیست و اخراج می‌شه! همه‌ی این اتفاقات هست. ریسک برای هر دو طرف وجود داره. این که انتظار داشته باشیم استاد به اصطلاح همه‌ی تخم‌مرغ‌هاش رو توی سبد ما قرار بده انتظار غیرمعقولیه.

از اون طرف هم همیشه توصیه شده که به حرف یک استاد هیچ وقت حسابی فراتر از امیدواری باز نکنید. تا دریافت نامه‌ی رسمی پذیرش دانشگاه هیچ چیز قطعی نیست.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام به نطرتون اپلای کنم؟ هیچ چیز امیدوار کننده ای از خود متن برداشت نمیشه. فقط دعوت به اپلای رسمی کرده

Thanks for your interest in my lab - please formally apply to ..... and indicate in your essay how your interests align with the activities described on my lab web site

Junior Member shima0810 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ameir نمایش پست ها
    سلام به نطرتون اپلای کنم؟ هیچ چیز امیدوار کننده ای از خود متن برداشت نمیشه. فقط دعوت به اپلای رسمی کرده

Thanks for your interest in my lab - please formally apply to ..... and indicate in your essay how your interests align with the activities described on my lab web site

به نظر من که امیدوارکننده است. من جای شما باشم اپلای می کنم. مخصوصا اگر حوزه فعالیت های قبلیتون به کار این استاد نزدیک هست. استاد اگه نخواد رسما میگه.
    Nothing is IMPOSSIBLE, even the word itself says that I'M POSSIBLE

Junior Member

سلام دوستان
    وقتتون به خیر و خوشی
    من اخیرا یه ایمیل به یکی از اساتید برجسته یکی از دانشگاههای خوب کانادا زده بودم . ایشون هم 2 روز بعد از خوندن ایمیل من و چک کردن پروفایلم در ریسرچ گیت برداشته این ایمیل رو بهم زده:

DearXXXXX,

Thank you for your message.

Your CV is very interesting, but I don’t have a budget that allows me to support new student right now. So if you can support your studies by yourself, please let me know.

Best regards,

خب ایشون پول نداره و منم پول ندارم. ولی به همین راحتی ها ازم نگذشته و یه همچین ایمیلی رو زده. ضمنا این استاد خیلی کارش با من منطبقه و کلی هم شاگرد ایرانی داره تو لابراتورش.
    دوستان می تونید راهنمایی کنید که بهترین جوابی که می تونم بهش بدم چیه؟ این استاد و دانشگاهش به نظرم اینقدر خوب هست که ارزش یک یا دو ترم صبر کردن رو داشته باشه. ممکنه که در آینده فاند جور بشه؟ می تونم بهش بگم که می تونم صبر کنم اگه بعدا فاند جور شد خبرم کن؟ یا جواب بهتر دیگه ای میشه داد؟
    ممنون از همتون

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    سلام
    یه مشکلی وجود داره. اینکه میگید بعضی روزها ایمیلتون رو چند بار چک می کرده غیر منطقی میاد. چون اساتید دانشگاههای خوب امریکا اینقدر سرشون شلوغ است که بعضا حتی برای یه جواب یک جمله ای هم وقت ندارن چه برسه به اینکه برن بشینن و در یه روز یه ایمیل یه اپلیکنت چند بار بخونن!! این احتمال وجود داره که اون افزونه tracker به نوعی اشتباه بکنه یا دقیق نباشه. به نظرم خودتون با یه ایمیل آزمایشی ترکرتون رو چک کنید و نتیجه رو گزارش کنید. گذشته از این، اگه اگه یه اپلیکنت اینقدر برای یه استاد مهم باشه که هر روز بره ایمیلهاش رو چند بار بخونه، به جای اینکارها یه قرار مصاحبه باهاش می ذاره یا جوابهای بهتر و محکمتری رو بهش می ده.
    حال باز این نظر شخصی من بود. دوستان هم بهتره اظهار نظر کنن.
    خیلی ممنون ازپاسختون
    ترکر فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه امتحان کردم چون قبلا، راستش من حدس می زنم که میخواد اطلاعات بیشتری در مورد رزومه ام بدست بیاره چون تا جای که فهمیدم اساتید توی مصاحبه هاشون بیشتر از کارهایی که فرد انجام داده (مقاله ها، پروژه ها و ...) سوال میکنند. متن ایمیل من هم 7 تا لینک داشت به مقاله هام. حالا پس اینکه اصلا چرا جواب داده اگر همه چی دست کمیته است و میخواد تو آب نمک بخوابونه؟ چون جاهای زیادی ایمیل فرستادم و پاسخ ندادند (رنک بدتر از این دانشگاه)، این استاد هم میتونست خیلی ساده جواب نده...
    البته منکه در نهایت در حال پر کردن فرم اپلای برای این دانشگاه هستم (لنگه کفش در بیابان! )

خوشحال میشم دوستان نظرشون رو لطف بفرمایند...

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتتون به خیر و خوشی
    من اخیرا یه ایمیل به یکی از اساتید برجسته یکی از دانشگاههای خوب کانادا زده بودم . ایشون هم 2 روز بعد از خوندن ایمیل من و چک کردن پروفایلم در ریسرچ گیت برداشته این ایمیل رو بهم زده:

DearXXXXX,

Thank you for your message.

Your CV is very interesting, but I don’t have a budget that allows me to support new student right now. So if you can support your studies by yourself, please let me know.

Best regards,

خب ایشون پول نداره و منم پول ندارم. ولی به همین راحتی ها ازم نگذشته و یه همچین ایمیلی رو زده. ضمنا این استاد خیلی کارش با من منطبقه و کلی هم شاگرد ایرانی داره تو لابراتورش.
    دوستان می تونید راهنمایی کنید که بهترین جوابی که می تونم بهش بدم چیه؟ این استاد و دانشگاهش به نظرم اینقدر خوب هست که ارزش یک یا دو ترم صبر کردن رو داشته باشه. ممکنه که در آینده فاند جور بشه؟ می تونم بهش بگم که می تونم صبر کنم اگه بعدا فاند جور شد خبرم کن؟ یا جواب بهتر دیگه ای میشه داد؟
    ممنون از همتون
    سلام دوست عزیز,

فکر میکنم تکلیف شما کاملا مشخص هست مگر اینکه امکان اپلای کردن برای فلوشیپ یا گرنت دانشجویی وجود داشته باشه.
    یک نکته را هم بگم که هیچ استادی به دانشجوی خوبی که پول خودش را با خودش میاره نه نمیگه! بنابراین این استاد لطفی در حق شما نکرده که این طوری جواب داده.

ممکن هست این استاد در آینده گرنت بگیره ممکن هم هست نگیره. غیر منطقی هست برای همچین شرایطی صبر کنید.

پیشنهاد من این هست که در مورد فلوشیپ بپرسید و اگر امکانش نبود باقی گزینه های خودتون را پیگیری کنید.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)