صفحه 1236 از 1371 نخستنخست ... 2367361136118612261227122812291230123112321233123412351236123712381239124012411242124312441245124612861336 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,351 تا 12,360 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی عمران - زلزله

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

دوستان من برای دکتری اپلای کرده بودم که استادی برای من این جواب رو فرستاده:

Thank you for your message and interest in our work. I appreciate your skills and your cv. However, the problem is that as things currently stand, I do not have funding to support your studies. Next year we launch a new MSc in Earthquake Engineering and Infrastructure Resilience but I see that you already have an MSc. In any case, I wish you the best for your studies

من مشکلی برای مستر مجدد ندارم و دلیل اقدامم برای دکتری اینه که مستر معمولا فاند نداره. حالا چطور بهش بگم که من به همون مستر هم علاقمندم خیلی و مشکلی نیست و منو برای مستر بپذیره؟؟؟
    لطفا همفکری کنید

Junior Member

دوستان عزیز، یکی از استادا برای من این جوابُ نوشته:

Thank you for your message. I am very glad to hear of your interest in doing graduate work in linguistics at the University of Kentucky. I'm afraid that because of some rather serious budgetary problems in our College of Arts & Sciences, we will not be able to inaugurate our doctoral program in linguistics until the fall of 2018. I hesitate to recommend that you wait until then to come to the University; a better course of action might be to find a doctoral program that could admit you for the fall of 2017. Have you considered Stony Brook University in New York? I know that there are some people there actively working on Iranian linguistics. Another possibility might be the Department of Central Eurasian Studies at Indiana University.

از اون‌جایی که من برام فرق چندانی بین امسال و سال بعد نیست، به نظرتون بهش بگم تا سال بعد صبر می‌کنم؟ و این‌که با چه مضمونی بگم بهتره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط TehranTemp نمایش پست ها
    دوستان عزیز، یکی از استادا برای من این جوابُ نوشته:

Thank you for your message. I am very glad to hear of your interest in doing graduate work in linguistics at the University of Kentucky. I'm afraid that because of some rather serious budgetary problems in our College of Arts & Sciences, we will not be able to inaugurate our doctoral program in linguistics until the fall of 2018. I hesitate to recommend that you wait until then to come to the University; a better course of action might be to find a doctoral program that could admit you for the fall of 2017. Have you considered Stony Brook University in New York? I know that there are some people there actively working on Iranian linguistics. Another possibility might be the Department of Central Eurasian Studies at Indiana University.

از اون‌جایی که من برام فرق چندانی بین امسال و سال بعد نیست، به نظرتون بهش بگم تا سال بعد صبر می‌کنم؟ و این‌که با چه مضمونی بگم بهتره؟

تضمینی که نداده سال بعدیش پذیرش بده. بنظر من تشکر کنید و فعلا دنبال جای دیگری بگردید و اگر برای پاییز 2017 پیدا نکردید آن وقت دوباره این مورد را پیگیری کنید.

Junior Member

سلام دوستان. به نظرتون ارزش اپلای کردن رو داره؟
    Dear Amir,

You are welcome to apply to our department, but I have no funds to support new students at this time.

Thanks,

Prof. Jackson

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    بله و بنده هم تأکید کردم که خطاب شدن با خطاب کردن بسیار متفاوته و وقتی استاد کسی رو با اسم کوچیک خطاب می‌کنه به این معنی نیست که اون هم متقابلاً می‌تونه به اسم کوچیک خطاب کنه! البته که در خیلی جاها مرسومه بین دانشجوی دکترا و استاد تفاوت جایگاهی دیده نشه ولی موارد خلافش هم هست و در اون صورت اصلاً جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت این برخورد.

در مورد Dear هم فایلی که فرستادید ندیدم چیزی بگه. همون قسمتی که نقل کردید هم دقیقاً بیشتر نامناسب بودن استفاده‌اش رو نشون می‌ده. Rapport با Dear خطاب کردن و نام کوچک ایجاد نمی‌شه الزاماً. در عمل در ای‌میل‌ها بسته به جایگاه طرفین و میزان صمیمیت همون Hi، Hello و Good morning/afternoon و یا حتی Hey استفاده می‌شه. Dear برای مکاتبات رسمیه، ولی زیاد مناسب محیط آکادمیک نیست. ایراد خاصی هم نداره ولی شخصاً فکر می‌کنم استفاده نشه بهتره.

در مورد تجربیات شما اطلاعی ندارم. تجربیات خودم را می نویسم.
    در گروهی که من در آن کار میکردم 15 دانشجوی دکتری و حدود 35 نفر Supervisory و Advisory board داشتیم. در صندوق خروجی من حدود 480 ایمیل در ده ماه برای این گروه فرستاده شده است. اعضای گروه ما از کشورهای روسیه، رومانی، بلژیک، هلند، انگلیس، آلمان، ترکیه، اتیوپی، فیجی، نپال ،جمهوری آذربایجان و ایران بوده اند. هم چنین ایمیل های متعددی برای درخواست وسایل آزمایشگاهی و خرید کتاب به استرالیا و آمریکا ارسال کرده ام. علاوه بر در برنامه Outreach پژوهشی مان، با سازمان هایی نظیر WWF اوکراین و Danube delta biosphere Reserve مکاتبات رسمی و جدی د اشته ایم. برای درخواست مغزه های عمیق از دریای خزر با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان هم مکاتبه کرده ام. گذشته از این ها به صورت دائمی با مرکز زبان دانشگاه، اداره دانش آموختگان و تحصیلات تکمیلی و مدیریت منابع انسانی هم مکاتبات داخلی داشته ام.
    در انستیتوی محیط زیست با حدود 30 نفر به صورت مستقیم و روزانه مراوده داشته ام که شامل اساتید، دانشجویان دکتری و پسادکتری، تکنسین ها و کارمندان دانشگاه بوده اند. بلا استثناء در تمامی مکاتبات و مراودات از ترکیب Dear و نام کوچک استفاده کرده ام و در 98 درصد موارد جواب مثبت گرفته ام. اتفاقا این که شما می فرمایید که کسی را با نام خانوادگی و لقب بخوانیم، جزو موارد استثنایی است. به بخشی که آن را الحاق کرده ام دقت فرمایید. Friendly salutation.
    موفق باشید.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط TehranTemp نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات شما و هم‌چنین توضیحات دوستانمون ghlobe و imanprs.

1- در مورد این بخش از نامه‌تون یه توضیحی می‌خواستم:
    My convenient time is fall 2017. However, it would be flexible.
    این باعث نمی‌شه که استاد فکر کنم من مصمم نیستم برای امسال؟

2- اگه به جای «vacant funded Ph.D. positions» از «vacant Ph.D. positions» استفاده بشه بهتر نیست؟ اشاره‌ی مستقیم به کلمه‌ی فاند وجهه‌ی نامناسبی نداره؟

3- بعد از Dear یا Mr. و القاب مشابه، توی خط بعد نیاز به نوشتن Hello نیست؟ مثل:

Dear ....

Hello,

Thanks for your kind message....

یا این‌که خط اول لقب و نام طرف، و خط دوم بلافاصله شروع نامه؟

4- ضمناً ممنون می‌شم رزومه‌تون رُ به پاسختون ملحق کنین که بتونم ببینم. به بخش Resume and CV انجمن مراجعه کردم، اما تعداد تاپیکا و پستا خیلی بیش‌تر از اونه که بشه به راحتی یه مورد خاصُ پیدا کرد.

با تشکر.
    در تاپیکی به نام باید ها و نبایدهای نوشتار آکادمیک این بحث ها را به صورت مفصل انجام داده ام. به نظرم استفاده از درس زیر در سایت Coursera بسیار مفید خواهد بود:

https://www.coursera.org/learn/profe...emails-english
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در مورد استفاده از اسم کوچک توجه کنید که فرهنگهای مختلف روال متفاوتی دارند. اگر نام کوچک استاد را بکار ببرید یک استاد فرضا آسیایی یا خاورمیانه ای دانشگاه امریکا ممکنست تعبیر متفاوتی از آن نسبت به یک استاد امریکایی داشته باشد. امریکایی ها معمولا اهمیتی نمیدهند ولی برای فرهنگ های دیگر ممکنست برخورنده باشد.
    با تشکر از شما
    این موضوع را در تاپیک «بایدها و نبایدهای نوشتار آکادمیک» مفصلا توضیح داده ام. فرهنگ های شرق آسیا، برزیل و بخش هایی از خاورمیانه High context و فرهنگ های اروپایی، آمریکایی و استرالیایی Low context هستند. در فرهنگ های High context سن و سال و لقب و جایگاه تعیین کننده است، اما در فرهنگ های Low context لزوما چنین نیست.
    برای تکمیل بحث به ماژول هفته پنجم درس زیر در سایت Coursera مراجعه فرمایید.
    https://www.coursera.org/learn/profe...emails-english

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه من به استاد تمام دانشگاه کورتین ایمیل دادم. اینو جواب داد، کلا یه سوالی، مگه تو استرالیا نباید پروپوزال رو اول ببینه استاد و بعدش بررسی کنه و اکی بده ، نده .... ؟ پس چرا میگه اول بفرست به هماهنک کنندذه و .... . بعدشم یگه ما همون لحظه نمیتونیم بررسی کنیم.!!
    Thank you for your email. I think that your published paper is very interesting.

I’d be very grateful if you submitted a detailed application to us and, to that end, I will refer you to our PhD coordinator. Of course, we cannot give you a decision at the moment but you can feel free to put down my name as a prospective supervisor.Thank you for your email..

مرسی
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Fastronomer آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ameir نمایش پست ها
    سلام دوستان. به نظرتون ارزش اپلای کردن رو داره؟
    Dear Amir,

You are welcome to apply to our department, but I have no funds to support new students at this time.

Thanks,

Prof. Jackson

ایشون صراحتا فرمودند فاند ندارند. اگه به کار با ایشون علاقه دارید و رزومه مناسبی برای فاند های مربوط به دانشگاه و یا دیپارتمان دارید اپلای کنید.
    the best , never rest

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fastronomer نمایش پست ها
    ایشون صراحتا فرمودند فاند ندارند. اگه به کار با ایشون علاقه دارید و رزومه مناسبی برای فاند های مربوط به دانشگاه و یا دیپارتمان دارید اپلای کنید.
    سلام خیلی ممنون. سوال منم همین هست. چون بقیه میگن یا جا نداریم یا فاند نداریم و تمام. ولی این استاد اولش اینجوری میگه (زمینه کاریش به من میخوره). منظورش پذیرش بدون فاند هست یا نه ممکنه طبق گفته شما خود دپارتمان مثلا فاند به من اختصاص بده؟ بعد اگه فاندی در کار باشه یعنی مقدارش مثل فاندی هست که مثلا قرار بود استاد بده یا نه کمتره؟ نمیدونم چرا اینجوری گفته، روی تعارف و احترام گفته یا نه مثلا شانسی دیده ک بتونم پذیرش بگیرم
    ویرایش توسط ameir : November 24th, 2016 در ساعت 06:19 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)