صفحه 1240 از 1371 نخستنخست ... 2407401140119012301231123212331234123512361237123812391240124112421243124412451246124712481249125012901340 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,391 تا 12,400 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_1984 نمایش پست ها
    سلام

من تو بین 50-60 تا ایمیلی که زدم از 7-8 تاشون جواب گرفتم.

1) یکی از استادهای دانشگاه رنک یک رشته ما فیلد کاریش دقیقا فیلد کاری من و مقاله هام هست. بهم گفت اپلای کن اسم منم تو sop بیار. ما 7 پوزیشن phd داریم. گفتم نمره gre ام خوب نشده و تا قبلا از ددلاین نمی تونم دوباره امتحان بدم گفت درسته gre مهم ولی چیزهای دیگه هم مهمه گفت نمره هات رو دقیق بفرست تا آنستلی راهنمایی ت کنم، منم فرستادم ولی دیگه جواب نداد! چیکار کنم؟

2) استاد دانشگاه رنک 6 هم گفت رزومه ت جبران gre رو میکنه اپلای کن اسم منم بیار، راست میگن اینا؟

من نمره gre الان نزدیک 300 هست، تافلم هم لب مرزه ولی دو تا مقاله با if یکی 2.8 و یکی دیگه 4 دارم، هنوزم مقاله سامبیت شده دارم که ممکنه جوابش تا اخر دسامبر بیاد، سابقه داوری ژورنال ها و سابقه تدریس و ... هم دارم. رو حرفاشون حساب کنم؟ این 100 دلار اپلیکشن فی هام حروم نشه الکی؟
    سلام دوست عزیز،

۱- خیلی پیش میاد که اساتید با تاخیر جواب میدن. شما مواردی که خواسته را دوباره بفرستید و بگید نگران بودید که ایمیل اول به دستش نرسیده باشه. عملا یادآوری هم کردید اینجوری.
    ۲-دلیلی نداره دورغ بگن. البته باید ببینید دقیقا چه وعده ای به شما دادم و چه حمایتی قرار هست از پرونده شما انجام بدهند.

حتما پرونده شما از دیدشون شانس داشته که تشویق به اپلای کردن. ابن نشون میده شما در کل شانس خوبی برای گرفتن پذیرش دارید. شما بالاخره آخرش تعدادی اپلای میکنید و قرار نیست همه هم اکسپت کنن. جاهای متوسط هم اپلای کنید برای احتیاط. اگر جای خاصی را خیلی دوست دارید، بیشتر پیگیری کنید. از چند مسیر پیگیری کنید. با program coordinator ها یا افرادی ازین دست تماس بگیرید. خودتون را خیلی مشتاق نشون بدید. اگر بچه های ایرانی اونجا هستند باهاشون تماس بگیرید و ببینید کاری، کمکی از دستشون بر میاد. خلاصه کم نگذارید و دیگه نتیجه را بسپارید به خدا، آینده یا هرچی بهش اعتقاد دارید.
    موفق باشید

سلام دوستان، من به یکی از اساتید تو آمریکا ایمیل زدم و تو ایمیلم علایق تحصیلی و CVم رو گذاشته بودم و ایشون این جواب رو بهم دادن:

Dear …,

Thank you for your email and interest in the … program. It could be a strong complement to your … studies, as we will be focusing on the links between … and … in the coming years. The ... program is a 3.5 year professional … degree program for practicing in the U.S. and internationally. The ... Studies is a 2 year post-professional degree program that is research oriented. You may wish to look at both programs to see how they fit your interests.

واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید که این ایمیل اصلا امیدوار کننده هست یا فقط یه ایمیل معمولیه؟ چون اولین ایمیلم هست و اصلا تجربه ندارم!

Junior Member

سلام دوست عزیز،

۱- خیلی پیش میاد که اساتید با تاخیر جواب میدن. شما مواردی که خواسته را دوباره بفرستید و بگید نگران بودید که ایمیل اول به دستش نرسیده باشه. عملا یادآوری هم کردید اینجوری.
    ۲-دلیلی نداره دورغ بگن. البته باید ببینید دقیقا چه وعده ای به شما دادم و چه حمایتی قرار هست از پرونده شما انجام بدهند.

حتما پرونده شما از دیدشون شانس داشته که تشویق به اپلای کردن. ابن نشون میده شما در کل شانس خوبی برای گرفتن پذیرش دارید. شما بالاخره آخرش تعدادی اپلای میکنید و قرار نیست همه هم اکسپت کنن. جاهای متوسط هم اپلای کنید برای احتیاط. اگر جای خاصی را خیلی دوست دارید، بیشتر پیگیری کنید. از چند مسیر پیگیری کنید. با program coordinator ها یا افرادی ازین دست تماس بگیرید. خودتون را خیلی مشتاق نشون بدید. اگر بچه های ایرانی اونجا هستند باهاشون تماس بگیرید و ببینید کاری، کمکی از دستشون بر میاد. خلاصه کم نگذارید و دیگه نتیجه را بسپارید به خدا، آینده یا هرچی بهش اعتقاد دارید.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.

اینا هیچ قولی به من ندادند، فقط گفتن اپلای کن و اسم ما را هم تو sop بیار ، کمیته بررسی میکنه و نگران gre ات هم نباش! gre مهم هست ولی تنها عامل تعیین کننده نیست!

من نگران اینم که نکنه به همه همین جواب رو میدن؟!!

دو سه نفر دیگه هم از دانشگاههای رنک 52 - 56 هم همین جواب رو دادند و strongly تشویقم کردن به اپلای.

به نظر شما معقوله که من این دو تا دانشگاه رنک یک وشش ، بعدش دانشگاههای با رنک 29 و 40 و 52 و 56 را اپلای کنم؟
    سراغ رنک های پایین تر هم برم؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

بچه ها، من هم یه دانشگاهی بود در مورد ایمیل دادن به استادها، توش نوشته بود یه سری مطالبی رو و هم اینکه براساس تجربه خودم که اینکارو کردم بگم.

من دو خط ایمیل دادم تا الان به حدود15 استاد برای همه هم اینو نوشتم! " استاد عزیز من میخام با تحت نظر شما دکتری رو بگذرونم، و اینم رزوممه و ... " حالا به زبان محترمانه انگلیسی شده.
    دو خط خورده ای!
    ولی برای یه سریا اینکارو کردم، برای یه سریا نه! ولی تقریبا یه نتجه یکسال داشته.
    آقا استادها ایمیلتونو میخونن، به 1001 دلیل، شاید نخان یا نشه باهاتون کار کنن یا ...
    ول من میومدم، در متنی که به استاد میفرستادم یا در رزومم، لینک ریسرچ گیت مقاله هامو میزارم، اون وقت از روی ریدش میفهمم چند نفر مقالمو خوندن! به قطع هم بهتون میگن، بالای 80 درصد از استادها رزومم خوندم، چه از روی ریسرچ گیت چه ...
    با همین ایمیل ساده، طرف راحت یا خودش یا منشیش یا یکی دیگه!!! بهم گفت من الان نمیتونم داشنجوی جدید بگیرم، سرم شلوغه، دوست ندارم باهات کار کنم، کلا اپلای کن، کمبته برات یکیو پیدا میکنه، و یا کلا جواب نداد، که تابلو حال نکرده.

ولی یه موردی، به نظرم باید معتبر نشون داد که شما تو حوزه استاد کار کردی، مقاله بارزترینشه، مستندات دیگه!
    شما مقاله نداری، و کاریم نکردی، باعلاقه خالصانه و ... که استاد بهت ایمیل نمیده. (شایدم داد )
    من که تا الان هرچی ایمیل دادم، 50 درصدش پاسخ دادن، بقیه رو هم از روی ریسرچ گیت فهمیدم، خونده مقاله مو و جواب نداده یعنی حال نکرده یا اون 1000 تا دلیل دیگه.
    دیگه به نظرم بیای مقالاتشو بخونی و 10 ساعت توضیح بدی و .... فایدهنداره! به نظرم!

البته بنده تا الان عرض کردم 15تا ایمیل بیشتر ندادم! ولی 8 تا پاسخ گرفتم. تعداد "Read" ها هم تویه ریسرچ گین 12 تا بیشتر شد.
    نرم افزار ترکر هم نصب نکردم.

یه مورد دیگه م اینکه، تویه رزومتون 10تا ریسرچ اینترست نذارید! که همه طعمی توش باشه . من دوتا فقط گذاشتم!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام
    اگه یه سری از استاداایی که جواب ایمیل دادن و گفتن:
    "سی ویت خیلی خوبه تشویق میکنم اپلای کنی اینجا ممکنه حتی چنتا استاد هم باشه که بخوان باهات کار کنن و حتما این دانشگاه رو مد نظر قرار بده و... " یا اینکه گفتن
    "رکوردت خوبه اپلای کن به من هم بگو " ،
    " سی ویت قویه و خیلی شباهت داره به اون کارایی که ما میکنیم و ... اپلای کن و بهم بگو بعد تشکر کنه ازت چون چینی بوده استاده " ،
    "یه ایمیل تمپلیت بده و بگه اپلای کن"
    " بگه حتی من یکی از تحقیقات اتی در مورد اون چیزی که تو داری انجام میدی پس حتما اپلای کن و.. "

بعضیا هم بگن تو هیچی بلد نیستی یا اسکیل ست لازم رو نداری یا دانشجو نمیخوام یا جواب ندن و...

شما جای من باشین به کدوما اپلای میکنیید !؟ این اپلای چقدر زود تر از ددلاین دانشگاه باید باشه !؟ اگه مدرکی رو خواسته با پست بفرستین چقدر طور میکشه این فرستادنش !؟؟! بعد موقع پر کردن اپلیکیشن اگه نمرات زبان نداشته باشیم خیلی بده !؟

سوال1: اگه نمره تافل یا ی ار ای به اون مینیم دانشگاه نرسه کلا اپلای نکنیم چون شانسی اصلا نیست !؟ حتی اونایی که اونطوری جواب دادن ؟
    سوال2: ...

خیلی ممنون از جوابتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_MTM نمایش پست ها
    سلام
    اگه یه سری از استاداایی که جواب ایمیل دادن و گفتن:
    "سی ویت خیلی خوبه تشویق میکنم اپلای کنی اینجا ممکنه حتی چنتا استاد هم باشه که بخوان باهات کار کنن و حتما این دانشگاه رو مد نظر قرار بده و... " یا اینکه گفتن
    "رکوردت خوبه اپلای کن به من هم بگو " ،
    " سی ویت قویه و خیلی شباهت داره به اون کارایی که ما میکنیم و ... اپلای کن و بهم بگو بعد تشکر کنه ازت چون چینی بوده استاده " ،
    "یه ایمیل تمپلیت بده و بگه اپلای کن"
    " بگه حتی من یکی از تحقیقات اتی در مورد اون چیزی که تو داری انجام میدی پس حتما اپلای کن و.. "

بعضیا هم بگن تو هیچی بلد نیستی یا اسکیل ست لازم رو نداری یا دانشجو نمیخوام یا جواب ندن و...

شما جای من باشین به کدوما اپلای میکنیید !؟ این اپلای چقدر زود تر از ددلاین دانشگاه باید باشه !؟ اگه مدرکی رو خواسته با پست بفرستین چقدر طور میکشه این فرستادنش !؟؟! بعد موقع پر کردن اپلیکیشن اگه نمرات زبان نداشته باشیم خیلی بده !؟

سوال1: اگه نمره تافل یا ی ار ای به اون مینیم دانشگاه نرسه کلا اپلای نکنیم چون شانسی اصلا نیست !؟ حتی اونایی که اونطوری جواب دادن ؟
    سوال2: ...

خیلی ممنون از جوابتون
    سلام دوست عزیز،

به نظر من اینکه کجا ها اپلای کنید بیشتر به نظر و شرایط شما بستگی داره تا ایمیل هایی که دریافت کردید، حداقل در رشته های علوم پایه و برخی مهندسی ها در دانشگاه های آمریکا تعیین کننده شما هستید و ایمیل استادها تا حدی میتونه کمک کنه، به ویژه وقتی کسی حاضر میشه پرونده شما را در کمیته ساپورت کنه.
    بنابراین بر اساس بودجه و اولویت ها و شرایط خودتون اپلای کنید. به نظر من حتما به جاهایی که شما رو تشویق کردن و گفتن شانس خوبی دارید اپلای کنید.

معمولا فرقی نداره زمان اپلای تا وقتی که قبل از مهلت باشه، جز در موارد خاص.
    اینکه چه پستی استفاده میکنید تعیین میکنه چقدر طول می‌کشه.
    وجود نقص در مدارک. مثل نمرات زبان، گاهی کاملا باعث رد شدن پرونده شما میشه. اگر این شرایط براتون وجود داره حتما با مسؤل پروگرام چک کنید. در مورد نمره جی آر ای هم همین طور.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

دروود دوستان من پیرو ایمیل قبلی ، استادی در استرالیا با من چند بار در ارتباط بوده هم هر بار از گفتن اینکه منو بعنوان محقق میخواد طفر رفته و عملاً نگفته ریسرچ پلنی هم بنویس (مقطع دکتری)
    حالا امروز ایمیل زده و این متن رو ارسال کرده به نظر شما بهترین جواب چی میتونه باشه؟

As you stated, you would like to do research on HC engineering and optimization. Can you think how would you apply that to the area of ambient intelligence (e.g., Smart Homes with IoT sensing network? I’m currently interested in someone who can contribute to one of my projects listed below:

IoT-enabled Smart Home & Ambient Assisted Living

• Automatic user behaviour, lifestyle and health learning for intelligent, personalised services recommendation
      • Health & Safety risks analytics for a safer smart home

However, you are welcome to suggest any other topics that you think it is related to my projects.

Regards,

الان دقیقاً چه جوابی براش بدم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_1984 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.

اینا هیچ قولی به من ندادند، فقط گفتن اپلای کن و اسم ما را هم تو sop بیار ، کمیته بررسی میکنه و نگران gre ات هم نباش! gre مهم هست ولی تنها عامل تعیین کننده نیست!

من نگران اینم که نکنه به همه همین جواب رو میدن؟!!

دو سه نفر دیگه هم از دانشگاههای رنک 52 - 56 هم همین جواب رو دادند و strongly تشویقم کردن به اپلای.

به نظر شما معقوله که من این دو تا دانشگاه رنک یک وشش ، بعدش دانشگاههای با رنک 29 و 40 و 52 و 56 را اپلای کنم؟
    سراغ رنک های پایین تر هم برم؟

دوست عزیز

در ادامه نظر دوستان ، من نظر خودمو میدم شما باز نظر باقی دوستان رو بگیرید

نکته ای که اینجا مهمه اینه که معمولا (عرض نکردم همیشه!) نمره زبان شما و اینی که منیمم های دانشگاه رو داشته باشید کانسرن استاد نیست
    ازینجهت که استاد مطمئنه وقتی پرونده شما برای بررسی دستش میرسه شما حتما ***** مینیمم ها رو رد کردید ودر غیر این صورت پرونده شما توی پروسه بررسی قرار نمیگرفت
    البته باید این نکته رو هم گفت که خیلی وقت ها و خیلی جاها، شما مینیمم های مورد نظر دانشگاه و دپارتمان رو نداری ولی با حمایت استاد مربوطه تون یا همون نمره پایین تر از حد مجاز رو براتون قبول میکنند و پرونده تون توی بررسی قرار میگیره و یا اینکه بهتون وقت میدن که بعدا نمره زبان مورد نیاز رو بعد ددلاین ها برسونید و به طور موازی پرونده تون مورد بررسی قرار میگیره
    منظورم اینه که استاد ها توی بعضی جاها (جاهایی هم هستن که از دست استاد هیچ کاری بر نمیاد و شما راهی جز داشتن مینیمم ها ندارید) میتونن همچین نقشی رو بازی کنند در مورد مینیمم های مورد نیاز
    حالا این بحث برای نمره زبان و معدل و جی ار ای یه داستانه

نکته دوم اینکه خیلی از استاد ها (بازم عرض نکردم همگی) دلشون میخواد رزومه های خوب رو (مثل رزومه شما) حتما جزو انتخاب هاشون داشته باشن. به همین دلیل هر رزومه خوبی که دستشون بیاد سوای اینکه قبلا به یکی دیگه هم همین عبارت رو گفتن و تشویق کردن یا نه، به اپلای کردن مشتاق میکنند
    اینجوری این استاد ها در نهایت اپشن های بهتر و زیاد تری دارند که از بینشون بهترین رو انتخاب میکنند
    منظورم اینه تشویق یه استاد همیشه به معنای اکسپت نهایی نیست هرچقدر هم که اون تشویق به اپلای قوی باشه

ولی همه اینها اصلا و ابدا نباید در شما نا امیدی ایجاد کنه
    شما رزومه خوبی داری و رزومه ت هم خواهان داره.
    حالا کاری که میشه کرد اینه:

1. اگه با پرداخت اپلیکیشن فی ها مشکلی ندارید خب حتما اپلای کنیو شانستون رو امتحان کنید و ببینید چی میشه
    2. اگه پرداخت اپلیکیشن فی ها براتون سخته و روش کانسرنی دارید حتما به منشی مروبطه گروه و یا مسئول Graduate school ایمیل بزنید و شرایط رو بپرسید که ایا با نداشتن مینیمم ها هیچ راهی وجود داره یا نه. و نقش استاد چیه و چقدره. بگید که شما مینیمم رو ندارید ولی بعدا میتونید برسونید و اینکه استاد با رزومه شما موافقت کرده و نمره زبانتون هم براش قابل قبول بوده و .....
    حنی میتونید کالشون کنید و خب نگرانیتون برطرف میشه
    بعلاوه اگه دانشجوی ایرانی یا غیرایرانی ولی اینترنشنال اونجا هست میتونید بهش ایمیل بزنید و ازشون بپرسید شاید اون ها هم شرایط مشابهی داشتن
    در کنار اینها منتظر بمونید شاید اون استاد ها بهتون جواب بدن . دوستمونم گفتن خیلی استاد ها ممکنه به دلایلی دیر تر جواب بدن. الانم که نزدیک تعطیلاته و ....

موفق باشید

Junior Member

سلام ممنون از راهنمایی تون.

جهت تجربه برای بقیه دوستان میگم:

من ایمیل زدم به آدرس ایمیلی که خودشون واسه ادمیشن گذاشته بودن و گفتم نمره هام کمه ولی استاد بهم گفته اپلای کن آیا پرونده بررسی میشه. 17 دقیقه بعد جواب داد که اونی که تو سایت هست ave هست و حتما بررسی میشه و اپلای کن و اگر نمره جدیدی گرفتی بفرست بازم.
    ددلاین 15 دسامبر هست ولی اگر تا فردا سابمیت اولیه انجام بشه 50 دلار ارزونتره. من ازشون پرسیدم که پروسه بررسی کی شروع میشه گفت 3 ژانویه و هر موقع هر چیز جدیدی خواستی اضافه کنی ایمیل کن من واست اضافه میکنم.

سلام دوستان

من از یکی از اساتید دانشگاه های آمریکا بعد از اولین مکاتبه و ارسال رزومه این جواب رو گرفتم:

I am not sure of my hiring situation yet. I will definitely consider your case when I review all the accepted graduate students next year.

به نظرتون در جواب چی بگم؟ میخوام که من رو هم تا اون موقع به یاد داشته باشه و در نظر بگیره و بدونه که برای کار با اون مشتاقم.

بسیار ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)