صفحه 1243 از 1371 نخستنخست ... 2437431143119312331234123512361237123812391240124112421243124412451246124712481249125012511252125312931343 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,421 تا 12,430 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    دوستان میشه در مورد نظر استاد زیر منو راهنمایی کنید. من رزومه و مقالات و زمینه مورد علاقه ام را واسش فرستادم اما این جوابو داده. درست نمی فهمم از من چی می خواد؟ آخه مقالاتی که خوندم به چه دردش می خوره؟! مقالاتی که دادم مگه کمه؟ میشه بگین چی می خواد که براش توضیح بدم. کمی ایمیلش واسم گنگه. مرسی

Thanks for your interest in my group. Unfortunately, the below is too generic for me to make a commitment that is worth hundreds of thousands of research dollars. If you are truly interested, then please detail your interest in my projects, what would you be interested to work on, which papers have you read and where do you see room for improvement?
    Also, I'd like to see more of a statement on qualifications, as your prior experience is electrical engineering based.
    در واقع از شما یکجور Research statement of interest یا پروپوزال خواسته. یعنی مشخص کنید به کدام پروژه ایشون علاقه دارید و در زمینه پروژه مربوطه چه کارهایی انجام داده اید و qualification های شما برای کار در این زمینه چیه. چه مقالاتی در زمینه مزبور خوانده اید و یک تحلیلی از آن مقالات ارائه کنید که کدام قسمت کار جای پیشرفت داره و نظیر آن. ظاهرا اطلاعاتی که قبلا برایش فرستاده بودید کلی بوده و مربوط به پروژه های مشخص ایشون نبوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    دوستان میشه در مورد نظر استاد زیر منو راهنمایی کنید. من رزومه و مقالات و زمینه مورد علاقه ام را واسش فرستادم اما این جوابو داده. درست نمی فهمم از من چی می خواد؟ آخه مقالاتی که خوندم به چه دردش می خوره؟! مقالاتی که دادم مگه کمه؟ میشه بگین چی می خواد که براش توضیح بدم. کمی ایمیلش واسم گنگه. مرسی

Thanks for your interest in my group. Unfortunately, the below is too generic for me to make a commitment that is worth hundreds of thousands of research dollars. If you are truly interested, then please detail your interest in my projects, what would you be interested to work on, which papers have you read and where do you see room for improvement?
    Also, I'd like to see more of a statement on qualifications, as your prior experience is electrical engineering based.
    سلام دوست عزیز

قبل از توضیح در مورد مطلبی که استاد گفته, یاداوری میکنم که شما دارید با ده ها نفر (یا شاید بیشتر) مثل خودتون و یا از خودتون بهتر برای ملحق شدن به گروه استادها رقابت میکنید. شما باید نهایت تلاش خودتون را انجام بدید تا به استاد نشون بدید برای موقعیتی که در آزمایشگاه و گروه اون وجود داره, شما بهترین گزینه هستید. برای نشان دادن همچین چیزی باید وقتی از علاقه ها, سابقه تحصیلی و تحقیقاتی خودتون صحبت میکنید و یا از آینده و موضوعاتی که میخواهید روش کار کنید صحبت میکنید, همه چیز مطابق نیاز های استاد باشه یا دست کم بیشترین نزدیکی به اون نیاز ها و علاقه ها و زمینه کاری استاد داشته باشه. پس غافلگیر نشید از دیدن همچین ایمیلی. به نظرم استاد خیلی مثبت برخورد کرده و باب ادامه ارتباط را باز گذاشته.

اما در مورد ایمیل.
    ظاهرا برداشتی که استاد از ایمیل شما یا اطلاعاتی که بهش دادید کرده این هست که خیلی کلی بوده. به عبارتی بر اساس این اطلاعات کلی (و شاید مبهم برای استاد) نمیتونه در مورد شما تصمیم بگیره که گزینه مناسبی هستید یا نه!
    گفته اگر "واقعا" علاقه مند هستید, با جزییات علاقه خودتون به زمینه کاری و تحقیقات این استاد توضیح بدید. قصد دارید روی چه چیزی کار کنید. میپرسه چه مقاله هایی از کار هایی که چاپ کرده را خوندید و به نظرتون کجا ها جای ارتقا و بهبود کارهای چاپ شده وجود داره.

ببینید استاد میخواهد ببینه شما دنبال چی هستید و دنبال جزییات هست و اینکه چقدر کارهای اون را با دقت بررسی کردید و چه برداشتی از آینده تحقیقاتی این کار ها دارید. سعی کنید به صورت خلاصه جزییاتی که خواسته را بنویسید و براش بفرستید. در ضمن گویا زمینه تحصیلی شما با زمینه کاری تحقیقاتی استاد تفاوت داره (برداشت من از جمله آخر این هست) و باید به نحوی قابلیت و صلاحیت خودتون را برای این تغییر زمینه هم بهش نشون بدید. مثل درس هایی که در زمینه جدید پاس کردید یا تجربه هایی که در این زمینه دارید.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir university of technology

با سلام دوستان ممنون می شم نظرتونو در مورد ایمیل دریافت شده بگین:
    Hi Babak,
    Please go ahead and apply to the BME program at Western. Once the application is submitted, send me the application number.
    Thanks,

لازم به ذکره که قبل از این ایمیل دو بار هم استاد ایمیل زده بود یکبار در مورد رزومه سوال کرده بود و یکبار هم پایان نامه
    ویرایش توسط Fastronomer : December 14th, 2016 در ساعت 01:51 PM

Junior Member

سلام دوستان

من تقریبا 2 ماه پیش با یکی از استادا اسکایپ داشتم. تو اون لحظه دانشجو میخواست بگیره و در نهایت منو نگرفت!.....تو مصاحبش گفتbe in touchباش و از اینا....هر وقتم میل میزنم جوابمو میده.

در مورد paper خودش ازش سوال پرسیدم و درسایی ک درس میده...

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...در مورد چی باهش صحبت کنم؟ نمیخوام منو یادش بره.

ممنون از دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط biomann نمایش پست ها
    با سلام دوستان ممنون می شم نظرتونو در مورد ایمیل دریافت شده بگین:
    Hi Babak,
    Please go ahead and apply to the BME program at Western. Once the application is submitted, send me the application number.
    Thanks,

لازم به ذکره که قبل از این ایمیل دو بار هم استاد ایمیل زده بود یکبار در مورد رزومه سوال کرده بود و یکبار هم پایان نامه
    .

دوست عزیز
    به نظرم اگه با پرداخت اپلیکیشن فی مشکلی ندارید حتما اپلای کنید و خبر تکمیل اپلای تون رو به استاد اطلاع بدید
    جواب هایی ازین دست به هر حال جواب های خوبی هستند و شما هم با استاد چند بار در ارتباط بودید
    ولی بدونید که هیچی با توجه به این جواب 100 در 100 نیست ولی قابلیت خوبی برای قطعی شدن داره و به هر حال باید شانستون رو امتحان کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط splash2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تقریبا 2 ماه پیش با یکی از استادا اسکایپ داشتم. تو اون لحظه دانشجو میخواست بگیره و در نهایت منو نگرفت!.....تو مصاحبش گفتbe in touchباش و از اینا....هر وقتم میل میزنم جوابمو میده.

در مورد paper خودش ازش سوال پرسیدم و درسایی ک درس میده...

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...در مورد چی باهش صحبت کنم؟ نمیخوام منو یادش بره.

ممنون از دوستان
    .

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر بافی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم نیازی به ارتباط توی این لول که شما درس هایی که استاد تدریس میکنه رو بپرسید، نیست (البته این نظر شخصیه منه و دلیلی نمیشه کارتون اشتباه باشه)
    منظورم اینه شما نمیتونید این استاد رو با این ایمیل ها برای مدت طولانی نگه دارید

- ایشون یا از رزومه شما خوشش میاد یا نمیاد
    - ایشون یا پوزیشن دکترا در اینده نزدیک خواهد داشت یا نخواهد داشت

اگه در اینده نزدیک ایشون پوزیشن دکترا داتشه باشه و شما دوباره اپلای کنید و بهشون ایمیل بزنید و خلاصه ای از گذشته رو شرح بدید حتما شما رو به یاد خواهند اورد . چون اسکایپ هم که کردید و رزومه تون حتما روی میزشون هست (جزو اپشن هاشون هست)
    اگه ایشون در اینده نزدیک (که به تایم اپلای شما بخوره) پوزیشنی نداشته باشه خب که هیچی و ارتباط شما فقط یه ارتباط اکادمیک خواهد بود

اگه ایشون از تم رزومه شما خوشش اومده باشه مطمئن باشید حتما در نظرش میگیره و همینی که شما به مصاحبه اسکایپ ایشون رسیدید نشون میده که رزومه شما رزومه ای بوده که توجه ایشون رو جلب کرده

خلاصه کنم:

به نظرم میتونید ارتباط اکادمیکتون رو در همین حدی که راجع به پیپر یا زمینه کاری ایشون صحبت کنید، خودتون پیشنهادی اگه دارید ارائه کنید، شاید همکاری علمی در اینده بشه اتفاق بیفته و .....نگه دارید
    نگران فراموشی ایشون نباشید چون اگه توی تایم اینده و نزدیک (که به تایم اپلای شما بخوره ) ایشون پوزیشنی داشته باشه و شما براش اپلای کنید و بگید که جزو اپشن های اصلی ایشون برای پوزیشن قبلی بودید خیلی بعیده که شما رو به یاد نیارن

موفق باشید

Junior Member

ممنون

فقط بگم(اصلاح کنم) میدونستم چه درسی ارایه میکنه گفتم واسه فلان درست کتاب چی بخونم؟

حرف شما درست به نظر خودمم بعضی اوقات میل زیاد زدن استاد رو دور میکنه از ادم...اون احتمالا یادش میمونه. ولی تو مصاحبش حداقل 3-4 بار گفت در تماس باش. نگرانم ک اگه میل نزنم فک کنه جایی دیگه ای رفتم ....علاقه ندارم و این چیزا...خودش همیشه ان لاینه.

حالا اگه بازم موضوعی برای تماس باهش به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط splash2000 نمایش پست ها
    ممنون

فقط بگم(اصلاح کنم) میدونستم چه درسی ارایه میکنه گفتم واسه فلان درست کتاب چی بخونم؟

حرف شما درست به نظر خودمم بعضی اوقات میل زیاد زدن استاد رو دور میکنه از ادم...اون احتمالا یادش میمونه. ولی تو مصاحبش حداقل 3-4 بار گفت در تماس باش. نگرانم ک اگه میل نزنم فک کنه جایی دیگه ای رفتم ....علاقه ندارم و این چیزا...خودش همیشه ان لاینه.

حالا اگه بازم موضوعی برای تماس باهش به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین.

.

دوست عزیز

باز هم من نظر خودمو میدم و شما حتما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    توی کامنت قبلی عرض کردم در ارتباط بودن یا نبودن شما وقتی حالت مثبتی برای شما پیدا میکنه که ایشون در اینده ای نزدیک توی تایم اپلای شما پوزیشنی داشته باشند
    که اگه داشته باشند و شما اپلای کنید و بگید که قبلا جزو اپشن های ایشون بودید و مصاتحبه هم شدید حتما شما رو به یاد خواهند اورد
    اگه هم پوزیشنی نداشته باشند دیگه اینی که شما رو یادش بمونه یا نمونه اهمیتی پیدا نمیکنه و فقط جنبه رابطه امادمیکش ممکنه براتون ارزشمند باشه
    بنابراین فکر میکنم که تکلیف ایمیل هاتون معلومه

در مورد موضوعات هم
    همونطور که خودتون هم گفتین ایمیل های زیاد زدن و شاید بدون موضوع پر اهمیت زدن ممکنه استاد رو از شما دور کنه
    چون به هر حال ایشون هم مشغولیت های خاص خودش رو داره
    ولی اگه پروپوزال خاصی مد نظرتونه یا برای ادامه کار های مقاله هاشون و مقاله هاتون ایده ای دارید و یا میخوایید همکاری داشته باشید در این زمینه ها میتونید باهاشون در ارتباط باشید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان، این چند نمونه از ایمیل های دریافتیه منه میخوایتم نظرتون رو بدونم چون نمیخوام در این مرحله که باید پول بریزیم! انتخاب الکی و اشتباهی بکنم ... البته هیچ کدوم جواب درست حسابی ندادند ، نمیدونم بیخیال اپلای اینا شم یا امیدی هست ... ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید.
    1)
    I encourage you to apply to X, your background looks strong and there are several faculty here who would be interested in working with you. In XX
    we always have openings every year for new students (note
    that the openings are also for signal processing, not just communications). At this point it is impossible to say how many openings there will be and who we will make offers to, but your background is good and is consistent with those who have received offers in the past.

We hope you will strongly consider X for your graduate work

---------------------------
    2)
    Dear Milad,

Thank you for your interest of the research topics in my group. I do see a very good match between your (very strong) background and our research topics. At this point, I would like to suggest to apply the PhD/MS program in the ECE department at the XXX. I will review your application material formally after the initial screening process. Please let me know when you complete your application.

Thanks!!

--------------------------------------------------
    3)

Hello,

Please apply and put down my name as suggested supervisor.

----------------------------------------------------------------------------
    4)

Thanks for your interest in pursuing the MASc degree at XXX under my supervision. I will review your application file after all the documents (including transcript, TOEFL score, and reference letters) have been received by the department. Applicants who are accepted in my research group will have full financial support in terms of a research assistantship.

Regards,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    5)

Dear Milad,

Thank you for your interest in applying for graduate
    studies under my supervision.

I am looking for excellent candidates for next year.
    One of my research projects regards XXX

Please submit a full application (see the link
    and I will thoroughly examine it.

--------------------------------------------------------------------------
    6)

Dear applicant :

Please submit your application to our graduate school. You may indicate me as a potential supervisor. Once your application is completed and you are assigned a student number, let me know and I'll review it.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% %%%%%%%%

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_MTM نمایش پست ها
    سلام دوستان، این چند نمونه از ایمیل های دریافتیه منه میخوایتم نظرتون رو بدونم چون نمیخوام در این مرحله که باید پول بریزیم! انتخاب الکی و اشتباهی بکنم ... البته هیچ کدوم جواب درست حسابی ندادند ، نمیدونم بیخیال اپلای اینا شم یا امیدی هست ... ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید.
    1)
    I encourage you to apply to X, your background looks strong and there are several faculty here who would be interested in working with you. In XX
    we always have openings every year for new students (note
    that the openings are also for signal processing, not just communications). At this point it is impossible to say how many openings there will be and who we will make offers to, but your background is good and is consistent with those who have received offers in the past.

We hope you will strongly consider X for your graduate work

---------------------------
    2)
    Dear Milad,

Thank you for your interest of the research topics in my group. I do see a very good match between your (very strong) background and our research topics. At this point, I would like to suggest to apply the PhD/MS program in the ECE department at the XXX. I will review your application material formally after the initial screening process. Please let me know when you complete your application.

Thanks!!

--------------------------------------------------
    3)

Hello,

Please apply and put down my name as suggested supervisor.

----------------------------------------------------------------------------
    4)

Thanks for your interest in pursuing the MASc degree at XXX under my supervision. I will review your application file after all the documents (including transcript, TOEFL score, and reference letters) have been received by the department. Applicants who are accepted in my research group will have full financial support in terms of a research assistantship.

Regards,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    5)

Dear Milad,

Thank you for your interest in applying for graduate
    studies under my supervision.

I am looking for excellent candidates for next year.
    One of my research projects regards XXX

Please submit a full application (see the link
    and I will thoroughly examine it.

--------------------------------------------------------------------------
    6)

Dear applicant :

Please submit your application to our graduate school. You may indicate me as a potential supervisor. Once your application is completed and you are assigned a student number, let me know and I'll review it.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% %%%%%%%%

سلام دوست عزیز،

به نظر من ایمیل دوم از باقی بهتر هست. اما به طور کلی لحن همه ایمیل ها مشابه هست. اگر دغدغه اقتصادی مانع این هست که انتخاب مناسبی داشته باشید، می تونید بر اساس پارامتر هایی که دارید انتخاب ها را محدود کنید. مثلا فارغ از شانس پذیرش آیا دانشگاه هایی هستند که خودتون خیلی تمایل داشته باشید؟
    نکته دیگه اینکه می تونید از استاد هایی که صحبتی در مورد شانس پذیرش نکردن ایمیل بزنید و بپرسید. شاید حتی فکر بدی نباشه از دغدغه اقتصادی صحبت کنید.

اما به طور کلی در نهایت شما باید بین همه گزینه ها تعدادی را انتخاب کنید و احتمالا تعدادی رجکت خواهید شد و تضمینی نیست که هر جا اپلای کنید بگیرید و بالاخره مقداری پول هزینه رجکت ها خواهد شد.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)