صفحه 1341 از 1371 نخستنخست ... 34184112411291133113321333133413351336133713381339134013411342134313441345134613471348134913501351 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,401 تا 13,410 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام دوستان

با یکی از اساتید استرالیا مکاتبه کردم و تقریبا جواب مثبتی گرفتم اما ایشون از من پروپازال خواسته و چنین متنی نوشته:

Finally, pls send me your research proposal ideas on the topic (max. 3-4 pages) – You need to build a research proposal on your topic; overall your proposal should contain: literature review, problems to solve, method proposed to be deployed and research plan for each of the 3 years of PhD.

با توجه به این که من شنیدم نوشتن پروپازال جزو مراحل دکتری هست و زیر نظر استاد سوپروایزر حتی ممکن 6 ماه طول بکشه و تصویب بشه دانشگاه، با توجه به گسترده بودن این چیزی که ایشون خواسته و برنامه ریزی سالانه و ... من اگر ایده ای هم بخوام از خودم ارائه بدم نوشتنش بسیار زمان بر و خروجی چیزی شبیه مقاله میشه. خواستم ببینم به نظرتون چه جوابی باید به ایشون بدم و آیا ارزشش رو داره چند ماه زمان بگذارم برای نوشتن همچین چیزی؟ چون تلویحا گفت اینو بفرست تا راجع به اسکولارشیپ و اپلای صحبت کنیم. ممنونم

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Lyapunov نمایش پست ها
    سلام دوستان

با یکی از اساتید استرالیا مکاتبه کردم و تقریبا جواب مثبتی گرفتم اما ایشون از من پروپازال خواسته و چنین متنی نوشته:

Finally, pls send me your research proposal ideas on the topic (max. 3-4 pages) – You need to build a research proposal on your topic; overall your proposal should contain: literature review, problems to solve, method proposed to be deployed and research plan for each of the 3 years of PhD.

با توجه به این که من شنیدم نوشتن پروپازال جزو مراحل دکتری هست و زیر نظر استاد سوپروایزر حتی ممکن 6 ماه طول بکشه و تصویب بشه دانشگاه، با توجه به گسترده بودن این چیزی که ایشون خواسته و برنامه ریزی سالانه و ... من اگر ایده ای هم بخوام از خودم ارائه بدم نوشتنش بسیار زمان بر و خروجی چیزی شبیه مقاله میشه. خواستم ببینم به نظرتون چه جوابی باید به ایشون بدم و آیا ارزشش رو داره چند ماه زمان بگذارم برای نوشتن همچین چیزی؟ چون تلویحا گفت اینو بفرست تا راجع به اسکولارشیپ و اپلای صحبت کنیم. ممنونم
    سلام. داشتن پروپوزال ۱۵۰۰ کلمه یه چیز بدیهی و لازم برای ایجاد ارتباط با اساتیده و برای هر دانشگاهی لازمه. شما حتما می بایست چند ماه برای پروپوزال رقابی و خوب وقت صرف کنید چون پیدا کردن یک موضوع معقول و در عین حال بدیع کار زمان بری هست. من پیشنهاد میکنم در خلال کارهای خودتون در روز چند ساعت رو به مطالعه و نوشتن پروپوزال اختصاص بدید و مطمئن باشید با داشتن رزومه خوب شانس خیلی خوبی برای پذیرش خواهید داشت. در مورد چارچوب پروزال بیشتر تحقیق کنید خروجی اون شبیه به ابتدای یک مقاله هست (شاید) و با یک مقاله کامل خیلی فرق میکنه. موفق باشید
    ویرایش توسط Hamidreza_s : April 27th, 2020 در ساعت 12:25 AM

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام دوستان

این با اونی که تو فکر شماس فرق داره. این پروپوزال اصلا قرار نیست اجرا بشه و فقط میخوان قدرت نوشتن و ایده پردازی شما رو ببینن.
    بنظر من زیاد روش وقت نزار.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Junior Member

خیلی ممنونم دوستان

این پیام رو هم از یکی از اساتید EPFL گرفتم. با توجه به سخت گیری های سوئیس و شناخت از دانشگاه های ایرانی، چون ریکامندیشین ها رو همون اول لازم داره آیا اونقدر + هست که اپلای رو انجام بدم؟ ممنونم

Thanks for your email. You need to apply to EPFL Doctoral school to be considered for a PhD position. You can list my name as a potential supervisor there. Best of luck.

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

خیلی ممنونم دوستان

این پیام رو هم از یکی از اساتید EPFL گرفتم. با توجه به سخت گیری های سوئیس و شناخت از دانشگاه های ایرانی، چون ریکامندیشین ها رو همون اول لازم داره آیا اونقدر + هست که اپلای رو انجام بدم؟ ممنونم

Thanks for your email. You need to apply to EPFL Doctoral school to be considered for a PhD position. You can list my name as a potential supervisor there. Best of luck.
    کلا هیچ شانسی رو برای اپلای هرچند محدود از دست ندید!

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

در این متن استاد خودشان را به شکلی nominate کرده اند که راهنمای شما باشند که از دید من یعنی حداقل را در شما دیده اند و از این جهت مثبت است.

من میخواهم برای پستهای دیگر شما هم اینجا همفکری کنم و ان اینکه هیچ فرصتی را واقعا از دست ندهید.

برای استرالیا استاد پروپوزال 1500 کلمه ای خواسته اند که واقعا اصلا نباید انرا حتی سخت ببینید و اینکه تصمیم بگیرید که ایا بنویسید یا نه. حتما بنویسید. بدون توان نوشتن شاید 10 -یا واقعا خیلی بیشتر از 10- تا از این 1500 کلمه ای ها نمیشود دانشجوی دکتری در یک دانشگاه خوب یا حتی واقعا از دید من متوسط شد.

این 1500 کلمه ها و پروپوزالها فرصتهای شما برای بهتر شدن و نزدیک تر شدن به استاندارهای اولیه آموزشی دنیا هستند. بنابراین باید واقعا به شکل فرصت دیده شوند. متن را بنویسید از استادها کمک بگیرید بهترشان کنید و بهبودشان بدهید و خودتان متوجه میشوید که همزمان چقدر بهتر شده اید و در جریان این فعالیتها چقدر مطالب و مهارتهای جدید یاد گرفته اید.

ورود به دکتری برای هر دانشجویی راحت نیست - انهایی که در حد المپیادها و ... را جدا میکنم - و برای بچه های ایرانی به دلایل مختلف دشوار تر هم هست. بنابراین واقعا باید از پاسخهای مثبت استفاده کرد. در همین انجمن ما دوستانی بوده اند که علیرغم مکاتبات زیاد یک پاسخ ساده هم موفق نشده اند بگیرند. بنابراین حتما استفاده بفرمایید.

امید که زحمات شما با پذیرش و فاند از یک دانشگاه خیلی خوب به زودی به نتیجه برسد.

پایدار باشید

sghl
    خیلی ممنونم دوستان

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

دوستان عزیز سلام.
    پیشاپیش ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید. من با استادی در کانادا مکاتبه کردم و ایشون بعد از خوندن سی وی من چنین جوابی دادند:
    You have a strong CV – my congratulations on all of your hard work and success so far. I will take a while longer to look over your CV and consider what options we might have. At the moment, I do not have an open position, but we are reviewing that currently. I hope to get back to you soon.
    بعد در مورد آزمون زبانم پرسیدن که گفتم به خاطر کرونا لغو شده و به محض اینکه سنترها باز بشن امتحان میدم.
    حالا به نظرتون تا موقع آماده شدن نمره ی زبانم چطور باید با این استاد در ارتباط باشم؟ و اینکه اصلا لازم هست در ارتباط باشم باهشون؟ و اینکه چند درصد مکاتبه با استادایی که اینجوری جواب میدن به نتیجه میرسه؟

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط nimmm نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.
    پیشاپیش ممنون که وقت میذارید و پاسخ میدید. من با استادی در کانادا مکاتبه کردم و ایشون بعد از خوندن سی وی من چنین جوابی دادند:
    You have a strong CV – my congratulations on all of your hard work and success so far. I will take a while longer to look over your CV and consider what options we might have. At the moment, I do not have an open position, but we are reviewing that currently. I hope to get back to you soon.
    بعد در مورد آزمون زبانم پرسیدن که گفتم به خاطر کرونا لغو شده و به محض اینکه سنترها باز بشن امتحان میدم.
    حالا به نظرتون تا موقع آماده شدن نمره ی زبانم چطور باید با این استاد در ارتباط باشم؟ و اینکه اصلا لازم هست در ارتباط باشم باهشون؟ و اینکه چند درصد مکاتبه با استادایی که اینجوری جواب میدن به نتیجه میرسه؟
    سلام. مشخصا از رزومتون خیلی خوششون اومده و این خبر خوبیه!‌ با اینکه پوزیشن باز ندارن ولی همچنان به نوعی میخوان ارتباطشون با شما حفظ بمونه. بنظرم صبر کنید یکی دو هفته احتمالا بنا به حرفشون مجدد بهتون ایمیل میزنن. اگر نزدن شما یک ایمیل دیگه بزنید ازشون بپرسید در مورد آپشن هایی که خودشون گفتن به نتیجه ای رسیدن یا خیر و شما همچنان مشتاق به تحصیل زیر نظر ایشون هستین.

بله قطعا باهاشون ارتباطتون رو حفظ کنید تا زمانی که از جای دیگه‌ای پذیرش نگرفتید.

در مورد به نتیجه رسیدن واقعا هیچکس نمیتونه نظری بده. هم شرایط فعلی دنیا راکد هست و هم پوزیشن این دانشگاه ظرفیت نداره ولی خب شما علاقه مندی استاد رو دارید که این خودش قدم بزرگیه. خیلی از دوستان هستن که جوابی از اساتید موردنظزشون نمیگیرن.

موفق باشین

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط nimmm نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.
    سلام دوست عزیز

منهم به شما تبریک میگویم که تا این حد موفق بوده اید.

روشن است که نامه مثبتی است و شروع خیلی خوبی برای شماست. استاد شرایط شما و خودشان را بررسی کرده اند و خیلی روشن و باصداقت امکان پذیرش شما را توضیح داده اند.

از دید من بعد از قطعی شدن تاریخ امتحان زبان آنرا به استاد اعلام کنید و بفرمائید در این فاصله اگر اطلاعات یا مدارک بیشتری لازم دارند شما آمادگی دارید که ارسال بفرمائید. و اینکه امیدوارید که هرچه زودتر با ایشان کار کنید.

در این فاصله البته همه فرصتهای دیگر را هم با جدیت پیگیری بفرمائید.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

سلام به همگی دوستان من برای چند استاد واسه دکترای حقوق ایمیل زدم و به دو شکل جواب گرفتم حالا روی کدوم حساب کنم ؟؟

۱- گروه اول گفتند ممنون که میخوای بیایی و از این حرفا و برامون پروپوزال بفرست
    ( یه سوال دارم .... اقا این چه سیستمیه من واسه پروپوزال ارشد چندین بار به استاد راهنمام متن میدادم و اصلاح میکرد حالا ازکجا بدونم استاده اصلا خوشش میاد یانه که یهو بفرستم ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین میدونم واسه دکترا اجباریه ولی اخه چرا استادا خودشون یه موضوعی نمیدن ادم تکلیفش رو بدونه ..... دستم به دامنتون (()

۲- گروه دوم مستقیما ایمیلم رو فرستادن واسه ادمیشن ها و گفتند که فرستادیم ایمیلت رو به فلانی که مسئول پذیرشه .... اون مسئوله هم سیر تاپیازه اپلای رو بهم میگه .... حالا این یعنی چی ؟ یعنی سوپروایزرم شد همون استاده که ایمیل رو فوروارد کرد؟ بعد دیگه پروپوزال نمیخوان ؟؟؟
    یکی از دانشگاه مونترال هم شدیدا تحویلم گرفت گفت اسمم رو بنویس جزو سوپروایزر های پیشنهادیت حالا وقتی اسمی از پروپوزال نمیارن یعنی نمیخوان ؟! اقا میترسم بپرسم و یادشون بیفته ) جرات ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)