صفحه 1362 از 1371 نخستنخست ... 3628621262131213521353135413551356135713581359136013611362136313641365136613671368136913701371 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,611 تا 13,620 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط MamadFear نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من یه مدتی هست مدام یه اتفاق عجیب برام میفته دیگه خیلی ذهنمو درگیر کرده!

امروز برای بار چهارم این اتفاق افتاد که یه استادی من رو دعوت به مصاحبه کرد، حتی یک ساعت خاص رو هم به من گفت که اگه آمادگی داری زوم کال داشته باشیم، و بعد ایمیل من که تشکر کردم و گفتم بله حتما اون زمان حاصر هستم، دیگه جوابی به من نداد! این بار چهارمه و با چهار استاد مختلف که این اتفاق برام میفته! هر چهار بار هم بعد از ایمیلی که من میدم دیگه هیچ جوابی دریافت نمیکنم. واقعا خیلی رو مخم رفته.

متن ایمیل ها به صورت زیر بود:

ایمیل استاد:

Hi Mohammad.Thanks for your message. Would you be available for a zoom meeting tomorrow, say at 9am EST?

Sincerely,

ایمیل من:
    Dear Dr. XXX,

Thank you very much for your reply. Yes, I will be available at that time and I am happy to have a conversation with you.

Respectfully yours,
    Mohammad

و دیگه هیچ ایمیلی دریافت نکردم. دقیقا 3 بار دیگه همین اتفاق افتاده قبلا. به حدی رسیدم که فکر میکنم شاید ایمیل هام ارسال نمیشن! یا شاید متن ایمیل ام یه جوری هست که نا مناسبه. اگه کسی میدونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم.
    چه مطالبی رو بیان می کنین که جواب و پاسخ می گیرین؟ مرسی

Junior Member

بهشون ای دیتونو میدید؟
    ایمیل شما برای کالچر کانادا و حتی مقداری کالچر امریکا (امریکاییا رک تر و ساده ترن و ساده تر زندگی میکنن) نشان از بی تفاوتی شماست.
    اگه میخواید به من بگید بهتون میگم چی بگید.

مصاحبه هایی که قبلا گرفتم اگه توی زوم بود که استاد یه زوم میتینگ ست میکرد و لینکشو میفرستاد. بعضا هم با گوگل اسکجول تاریخ و ساعت رو میفرستادن همراه لینک. ولی در اسکایپ معمولا استاد آیدی اسکایپ میخواست. بنابرین توی این مورد من آیدی بهشون ندادم و باید میدادم به نظر شما؟

حتما خوشحال میشم که به من بگید باید چه جوابی بدم. من خودم ترسم از همینه که جوابم یه جور بی تفاوتی رو برسونه، هرچند که توی هر ایمیل عنوان میکنم که خیلی خوشحال میشم با شما صحبت کنم و.../ تا حالا چند بار هم با همین نوع جواب دعوت به مصاحبه شدم و مصاحبه هم انجام شده. به هرحال اگر توی خصوصی یا اینجا بهم بگید چه جوابی باید بدم ممنون میشم.

چه مطالبی رو بیان می کنین که جواب و پاسخ می گیرین؟ مرسی
    ایمیل های معمولی میزنم و رزومه و اینا میذارم. و خیلی خیلی ایمیل میزنم تا اینکه یکی دعوت به مصاحبه کنه، شاید در هر ماه یک یا دو نفر درخواست کنن. باز هم اگه توضیح دقیق تر خواستید توی خصوصی پیام بدید تا توی تلگرام یا جایی با هم صحبت کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    بهشون ای دیتونو میدید؟
    ایمیل شما برای کالچر کانادا و حتی مقداری کالچر امریکا (امریکاییا رک تر و ساده ترن و ساده تر زندگی میکنن) نشان از بی تفاوتی شماست.
    اگه میخواید به من بگید بهتون میگم چی بگید.
    سلام، ببخشید ولی امکانش هست که پاسخ به سوال این دوستمون رو اینجا هم توضیح بدین که اگه ما هم داریم اشتباهی می کنیم متوجه بشیم؟ چون برای من هم این اتفاق افتاده که استادی میگه حتما اپلای کن و من میخوام باهات کار کنم رو پروژه ایی که پیشنهاد دادی. ولی بعدش که من سوال میپرسم در مورد منابع مالی و این ها دیگه اصن میرن و ناپدید میشن. دریغ حتی از اینکه مسقیما بگن که نمی تونن ساپورت کنن که حداقل تکلیف ادم مشخص بشه و ادم بره دنبال استاد دیگه ایی. ممنون بابت راهنمایی و وقتتون.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام، ببخشید ولی امکانش هست که پاسخ به سوال این دوستمون رو اینجا هم توضیح بدین که اگه ما هم داریم اشتباهی می کنیم متوجه بشیم؟ چون برای من هم این اتفاق افتاده که استادی میگه حتما اپلای کن و من میخوام باهات کار کنم رو پروژه ایی که پیشنهاد دادی. ولی بعدش که من سوال میپرسم در مورد منابع مالی و این ها دیگه اصن میرن و ناپدید میشن. دریغ حتی از اینکه مسقیما بگن که نمی تونن ساپورت کنن که حداقل تکلیف ادم مشخص بشه و ادم بره دنبال استاد دیگه ایی. ممنون بابت راهنمایی و وقتتون.
    هیچوقت درباره منابع مالی تو ایمیل نپرسید.
    به چند دلیل:
    1. استاد خودش میدونه که دانشجو پول میخواد. خودش میگه.
    2. استاد فکر میکنه که برای شما پول ارجح بر فیلد کاریتونه.

استاد وقتی پول نداره، جواب ممکنه نده. شما مسئول افکار و درون استاد نیستید.
    کاری که شما میتونید بکنید،
    send a follow-up email:
    Hi Prof. ...
    I was wondering if you have any opinion on my previous email.
    I just want to know if I should have any hopes to join your group in the future.

Best,
    Chemistry

برای امریکا همین کافیه.
    به نظر من برای کانادا هم همین کافیه.
    sugar coat نکنید هیچی رو.
    ادمهایی اومدن دانشگاه قبلی من که نگاه میکردی میگفتی یا خدا اینها چطوری پذیرش گرفتن؟ شانسیه.
    امید داشته باشید و تلاش کنید و دست برندارید.
    استاد هم میدونه که خیلی چیزها به شانس شما بستگی داره.
    اون چیزی که باید اتفاق بیفته میفته. دست از تقلای الکی بردارید و انرژی رو بذارید روی کارهای دیگه.
    دست از overthinking بردارید.
    شما اگه قرار باشه با غیرمستقیم و در لفافه حرف زدن پذیرش بگیرید، همون بهتر که نرید اونجا.
    من تو کانادا اینجوری بودم:
    I was wondering .... blah blah blah di blah
    الان میگم چقدر الکی وقت گذاشتم رو شوگرکوت کردن.
    الان کل جمله م اینه:
    های
    اینو به من بده!!
    بای.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MamadFear نمایش پست ها
    مصاحبه هایی که قبلا گرفتم اگه توی زوم بود که استاد یه زوم میتینگ ست میکرد و لینکشو میفرستاد. بعضا هم با گوگل اسکجول تاریخ و ساعت رو میفرستادن همراه لینک. ولی در اسکایپ معمولا استاد آیدی اسکایپ میخواست. بنابرین توی این مورد من آیدی بهشون ندادم و باید میدادم به نظر شما؟

حتما خوشحال میشم که به من بگید باید چه جوابی بدم. من خودم ترسم از همینه که جوابم یه جور بی تفاوتی رو برسونه، هرچند که توی هر ایمیل عنوان میکنم که خیلی خوشحال میشم با شما صحبت کنم و.../ تا حالا چند بار هم با همین نوع جواب دعوت به مصاحبه شدم و مصاحبه هم انجام شده. به هرحال اگر توی خصوصی یا اینجا بهم بگید چه جوابی باید بدم ممنون میشم.

[/INDENT][/COLOR][/RIGHT]

ایمیل های معمولی میزنم و رزومه و اینا میذارم. و خیلی خیلی ایمیل میزنم تا اینکه یکی دعوت به مصاحبه کنه، شاید در هر ماه یک یا دو نفر درخواست کنن. باز هم اگه توضیح دقیق تر خواستید توی خصوصی پیام بدید تا توی تلگرام یا جایی با هم صحبت کنیم.
    بله.
    ببینید همونطور که بالا گفتم باید رک و شفاف و صادق باشید،
    ازینورم نباید بی تفاوت باشید.
    باید سمج و خیلی مصر باشید.
    من اگه بودم حتما همیشه برای راحتی کار ای دیمو میذاشتم، ساعت ها رو همه به ساعت اون شهر مینوشتم،
    و تلفنمو هم مینوشتم.
    و بهترین ساعت که میشه حرف زد رو هم مینوشتم.
    با ادمها شفاف باشید. شفافیت متفاوت از بی ادبی هست.
    هم شفاف باشید هم رک هم مصر باشید.
    Hi Prof....
    Thank you very much for your reply.
    Yes, of course I would like to have a chat. I will look forward to receive more information about the date and the time of our video chat, and I am writing all contact information in order to to reach out:
    ......
    ....
    ...
    ...
    Thank you and I will be thankful if I hear back from you.
    Best,
    Chemistry

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

به چند دلیل:
    با کمال اجترام، نظر بنده در این مورد مخالف نظر شماست. اگر فاند لازم داریدحتما از استاد در مورد فاندینگ سوال کنید. الان تعداد دانشجوهای بین المللی که سلف فاند یا با اسکالرشیپ های دولت خودشان میخواهند بیایند زیاد شده و استادها در این مورد نمیتوانند وضعیت شما را حدس بزنند. بهیچ عنوان مشکلی نیست که شما در ایمیل خودتان سوال کنید که آیا در صورت پذیرش فاند به شما تعلق میگیرد یا نه.

ApplyAbroad Guru

به چند دلیل:
    ...
    ...
    ..

...
    ...
    Chemistry
    در مورد پرسیدن فاند من هم با نظر جناب قلوب موافقم. ذر برخی موارد به خصوص وقتی از کشورهای منطقه خاورمیانه به طور کلی دانشجو اپلای میکند تصور فاندهای دولتی برای استاد ممکن است مطرح باشد. در حال حاضر خیلی از دانشجویان کشورهای منطقه خلیج فارس به خصوص از این قبیل فاند در امریکای شمالی استفاده میکنند. همچنین اسکالرشیپهای اکسترنال یا سلف فاندهای احتمالی که استاد تنها بخشی از هزینه توییشن فی یا تمام آن(بدون استیپند) را پوشش می دهد نیز در برخی گروهها از قدیم معمول بوده است و سوال در این مورد برخلاف فرهنگ پیش زمینه ای برخی از ما ایرانی ها اصلا غیرمودبانه یا غیرپروفشنال نیست.
    در مورد کامپلیکیت نکردن متن ایمیلها و right to the points بودن ایمیل با شما موافقم. اصولا به نظر من ایمیل در فرهنگ کشورهای غربی و صنعتی با مفهومی که برخی از ما ایرانیها از آن استفاده میکنیم متفاوت است. ایمیل باید کوتاه و مختصر در حد نیاز و خالی از توضیح واضحات و مقدمه و موخره های طولانی باشد تا افراد در فرصت کوتاهی بتوانند مرور و به تعداد زیادی از آن پاسخ دهند. برخی از ما متاسفانه هنوز با یک سیستم صحیح ارتباط دیجیتال آشنایی فرهنگی لازم را نداریم. این هم به یک فقدان آموزش و نداشتن پیش زمینه لازم برمیگردد که تا مدتی ممکن است طول بکشد تا فرد به این ساختار فرهنگی غالب عادت کند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

به چند دلیل:

استاد وقتی پول نداره، جواب ممکنه نده. شما مسئول افکار و درون استاد نیستید.
    کاری که شما میتونید بکنید،
    send a follow-up email:
    Hi Prof. ...
    I was wondering if you have any opinion on my previous email.
    I just want to know if I should have any hopes to join your group in the future.

Best,
    Chemistry

برای امریکا همین کافیه.
    به نظر من برای کانادا هم همین کافیه.
    sugar coat نکنید هیچی رو.
    ادمهایی اومدن دانشگاه قبلی من که نگاه میکردی میگفتی یا خدا اینها چطوری پذیرش گرفتن؟ شانسیه.
    امید داشته باشید و تلاش کنید و دست برندارید.
    استاد هم میدونه که خیلی چیزها به شانس شما بستگی داره.
    اون چیزی که باید اتفاق بیفته میفته. دست از تقلای الکی بردارید و انرژی رو بذارید روی کارهای دیگه.
    دست از overthinking بردارید.
    شما اگه قرار باشه با غیرمستقیم و در لفافه حرف زدن پذیرش بگیرید، همون بهتر که نرید اونجا.
    من تو کانادا اینجوری بودم:
    I was wondering .... blah blah blah di blah
    الان میگم چقدر الکی وقت گذاشتم رو شوگرکوت کردن.
    الان کل جمله م اینه:
    های
    اینو به من بده!!
    بای.

بله.
    باید سمج و خیلی مصر باشید.
    من اگه بودم حتما همیشه برای راحتی کار ای دیمو میذاشتم، ساعت ها رو همه به ساعت اون شهر مینوشتم،
    و تلفنمو هم مینوشتم.
    و بهترین ساعت که میشه حرف زد رو هم مینوشتم.
    با ادمها شفاف باشید. شفافیت متفاوت از بی ادبی هست.
    هم شفاف باشید هم رک هم مصر باشید.
    Hi Prof....
    Thank you very much for your reply.
    Yes, of course I would like to have a chat. I will look forward to receive more information about the date and the time of our video chat, and I am writing all contact information in order to to reach out:
    ......
    ....
    ...
    ...
    Thank you and I will be thankful if I hear back from you.
    Best,
    Chemistry
    یادم رفت اینو اضافه کنم،
    شما بلاخره قراره با اون استاد صحبت کنید روی اینترنت، صحیحه؟ اونجا ازش بپرسید.
    و ضمنا استاد اگه فاند نداشته باشه خودش میگه اول.
    من نمیدونم همه ادمها چطوری فکر میکنن ولی تجربه درس و ریسرچ توی سه تا کشور به جز کشوری که توش به دنیا اومدم (المان کانادا و امریکا) بهم نشون داده که اساتید معمولا اگه فاند نداشته باشن همون اول میگن. ولی برای محکم کاری میتونید روز مصاحبه ازشون بپرسید.
    ایمیل رو طولانی نکنید با نوشتن این چیزها.
    برای فاند به ادمین دپارتمان ایمیل بزنید، و بهش بگید هی من میخوام با این استاد کار کنم، یا علاقه دارم باهاش کار کنم، باید با خودش صحبت کنم یا با دپارتمان که ببینم فاند میدن یا نه؟
    سطح کار رو پایین نیارید با این کارها. از ادم مربوطه بپرسید. ادمین اگه بخواد و یا اطلاعات بیشتر بخواد شما رو ریفر میده به همون استاد یا به یکی دیگه. یا اگه ادمین جواب غیر روشن داد، برگردید به استاد و بگید من از ادیمن پرسیدم و جواب قاطعی نگرفتم. از کی باید بپرسم درباره فاند؟
    استاد مسئول پاسخگویی به همه چیز نیست.
    ولی خب زندگی خود شماست و ما هم اینجا مینویسیم و نهایتا خودتون همه دیتاها رو بذارید کنار هم و تصمیم بگیرید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

دوستان یه استادی بعد دیدن ترنسکریپتام اینو فرستاده

I would encourage you to apply to our programs so that all potential supervisors (myself included) can view your complete file.

چیز خاصی نیست؟ ولش کنم؟ اگر میخواست منو بهم میگفت مستقیما؟ بچه هایی که تجربه دارین ممنون میشم راهنمایی کنیین.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

چیز خاصی نیست؟ ولش کنم؟ اگر میخواست منو بهم میگفت مستقیما؟

از دید من پاسخ خیلی عادی با میزان کمی نگاه مثبت است. فرمایش استاد روشن و متین است نه پشتیبانی خاصی کرده اند و نه رد کرده اند که رویه عمده دانشگاههای کمیته محور است.

از دید من <ولش> نکنید به هر حال فرصتی است و موفقیت هم در پس یکی دو تا از همین فرصتهاست.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    دوستان یه استادی بعد دیدن ترنسکریپتام اینو فرستاده

I would encourage you to apply to our programs so that all potential supervisors (myself included) can view your complete file.

چیز خاصی نیست؟ ولش کنم؟ اگر میخواست منو بهم میگفت مستقیما؟ بچه هایی که تجربه دارین ممنون میشم راهنمایی کنیین.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    من از یه استاد پیام دریافت کردم که اگه میخوای اپلای کنی دانشگاه روند خودشو داره. حالا به بقیه استادی بخش ایمیل بدم یا کلا بیخیال این دانشگاه بشم؟ چون بران امکان پرداخت اپلیکیشن فی تو دانشگاه وجود نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)