صفحه 151 از 1371 نخستنخست ... 511011411421431441451461471481491501511521531541551561571581591601612012516511151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

بچه ها من به یک استاد میل زدم و اون جواب داد که:
    It seems your research interest match our group's quite well, yes, I am
    still admitting new phd students.
    من ازش درباره فاند پرسیدم که اون جواب داد:
    We have just finished this years' scholarship allocation, you have to wait to apply in December.
    حالا به نظرتون جواب این میل رو چی بدم؟ نمی خوام این موقعیت رو از دست بدم و می خوام تو این مدت باقی مونده مخش رو بزنم که حتما بیگرم واسه دسامبر

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 1017 نمایش پست ها
    من واسه دکترای نانوتکنولوژی از دانشکده مکانیک با یه استاده مصاحبه داشتم. اون حسابی از رزومم راضی بود و پذیرش داد ولی مشکلی که خیلی درموردش بحث کرد این بود که دانشجوی قبلیش یه دخترایرانی بوده که شوهرش به رفتنش به کنفرانسها و تحققیقات ذر کشورهای دیگربه همراه استاده ایراد میگرفته.. اون بیشتر از این که درمورد پروزش حرف بزنه میخواست من این مشکی حساسیت مردهای ایرانی رو با شوهرم نداشته باشم.. اینقدر تاکید کرد که خودمم مشکوک شدم.. تو ایمیل ازش خواستم که ایمیل 2 تا دانشجوی ایرانیشو بده که داهنمایی بیشتری پیدا کنم ولی جواب داده:
    At first email:
    Please speak also with your family. As I told you, doing a PhD with me, for sure you became international recognized with many opportunities in all the world. However you should have the full support of your husband. Otherwise, you will be all the time under pressure and it will be very difficult for you to concentrate in the work.

As I told you previously please take a decision based only on your feelings and family support. ..... is an open and free country and you will find in .... persons from all the world including from Iran
    به نظرتون حساسیتش عجیب نیست؟ من خیلی نگران شدم . لطفا راهنماییم کنید... فقط یک هفته هم مهلت داده..
    این مطلب ربطی بهه این قسمت نداره ولی چون مشکلمو اینجامطرح کردم نتیجشم بگم:
    پس از صحبت با دانشجویی ایرانیش معلوم شد که استاده با دانشجوهاش مشکل پیدا میکنه... البته این جور آدمها زیادنیستن ولی باید مراقب بود.. بخصوص اون افرادی که میدونن ایرانی ها به دنبال خروج از ایرانن.. مراقب باشیم از چاله تو چاه نیفتیم.. قابل ذکره که این پروفسور 5 تا اختراع، کلی مقاله، سطح علمی بالا..داره ولی با مشکل اخلاقی..

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidjj نمایش پست ها
    بچه ها من به یک استاد میل زدم و اون جواب داد که:
    It seems your research interest match our group's quite well, yes, I am
    still admitting new phd students.
    من ازش درباره فاند پرسیدم که اون جواب داد:
    We have just finished this years' scholarship allocation, you have to wait to apply in December.
    حالا به نظرتون جواب این میل رو چی بدم؟ نمی خوام این موقعیت رو از دست بدم و می خوام تو این مدت باقی مونده مخش رو بزنم که حتما بیگرم واسه دسامبر
    بگو - منم خیلی دوست دارم این کار رو در این گروه- و دارم مدارکم رو اماده میکنم واسه اپلای
    اما اینها مهم نیست

در این مدت زمان هر دفعه به بهانه اپ دیت باهاش در تماس باش
    ایمیل ندده و بپرس اااا دیگه چه خبر
    اما مثلا ایمیل بده که من دارم واسه فلان مقاله این کارو میکنم
    یا فلان کارم رو به کنفرانس دادم
    یا بگو چه چیزایی رو بیشتر مطالعه کنم
    اون وسط های کار معلوممیشه که دیگه باید اپلای کنی یا نه

من سر این موضوع 1.5 سال همش این کارو می کردم و چشم به راه استاده بودم هر روز تا مبادا پریده باشه
    البته اون بمن همون هفته اول گفت من تو رو گرفتم و فاندم رو هم گفت
    اما ادمیه دیگه
    گفتم مبادا زیر سرش بلند بشه
    مثل همین زیر سر بلندی های روزمره

یه بار اینقدر دیگه هیچی نداشتم بگم که یه بار عکس از خودم و چند تا گل و بلبل اینا فرستادم گفتم راستی ایران این شکلیه ......

Member m.a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام
    چقدر میشه رو جوای این استاد حساب کرد. البته تو ایمیلی که بش زده بودم صریحا گفته بودم اگه ساپورت مالی نباشه نمیتونم افرشون رو قبول کنم.ممنون میشم راهنمایی کنین نمیخوام زیاد منتظرش بمونم. مرسی.
    Congratulations Mohsen on your acceptance to the program. I am currently looking for possibilities for TA/RA for those that had been admitted. I will get back with you in the next few weeks. Best regards,

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

اینکه چقدر روحرفش میشه حساب کرد که 100%
    اما اینکه ایا فاند بده یا نه دیگه بستگی به شانسته که گیرش بیاد
    فکرکنم این خبرهای خوبی بهت بده

Member m.a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    اینکه چقدر روحرفش میشه حساب کرد که 100%
    اما اینکه ایا فاند بده یا نه دیگه بستگی به شانسته که گیرش بیاد
    فکرکنم این خبرهای خوبی بهت بده
    ممنون از جواب دلگرم کننده تون. این استاده خیلی وقته باهاش در تماس بودم از قبل از اپلای. گفته بود که دنبال اگه فاند گیرش بیاد حتما منو در نظر میگیره.ولی این اواخر یه خورده دیر جواب میداد.فکر کنم زیر سرش بلند شده بود.
    راستی چند وقتی بود کمتر میومدین تو فروم.1.5 سال پیش از نظراتتون در قسمت تافل فروم خیلی استفاده کردم. براتون ارزوی موفقیت میکنم.
    دکمه امتیازتم فشاریدم.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

یه استاد از دانشگاه اوتاوا کانادا به من دیروز ایمیل زده بود و من بهش گفتم که برای ادامه تحصیل نیاز به ساپورت مالی دارم. حالا اون تو ایمیل جدیدش گفته:
    Dear Iman,

In your application you mentioned that "you are prepared to finance your studies", isn't that right? Anyways, presently I do not have sufficient fund to support you especially you are an international student. However I am in the process of writing grant proposals so if I get any of these funded then I can for sure partially support part of your studies. Let me know what you decide before we move forward.
    حالا من به نظرتون چی بگم؟بگم که الان وضع مالیم خراب شده یا بگم که برام پذیرش بگیره که این فرصت رو از دست ندم؟
    چون شاید بقیه جاها جور نشه!
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Junior Member AMDD آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. at Univ. of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    یه استاد از دانشگاه اوتاوا کانادا به من دیروز ایمیل زده بود و من بهش گفتم که برای ادامه تحصیل نیاز به ساپورت مالی دارم. حالا اون تو ایمیل جدیدش گفته:
    Dear Iman,

In your application you mentioned that "you are prepared to finance your studies", isn't that right? Anyways, presently I do not have sufficient fund to support you especially you are an international student. However I am in the process of writing grant proposals so if I get any of these funded then I can for sure partially support part of your studies. Let me know what you decide before we move forward.
    حالا من به نظرتون چی بگم؟بگم که الان وضع مالیم خراب شده یا بگم که برام پذیرش بگیره که این فرصت رو از دست ندم؟
    نظر من:

این کاملا بستگی به شرایط واقعی شما داره. اگه واقعا شرایط مالی شما بد شده براش توضیح بدید و کمک (حتی partial) بخواهید. ولی اگر واقعا مشکل مالی ندارین و فقط ادمیشن میخواین و این دانشگاه اونقدر براتون ارزش داره، خوب پذیرش رو فک کنم راحت براتون بگیره. بعدا اگه برین اونجا و اون فاندی رو که میگه بگیره به احتمال قریب به یقین کمکتون میکنه چون توی این ایمیل قولشو داده.

حالا تا نظر دوستان باتجربه تر چی باشه...

موفق باشین.
    خدایا... قبل از دادن هر نعمتی، اول لیاقتشو بده

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    Dear Iman,

سلام. با توجه به این که استاد در ایمیلش به طور مستقیم علت درخواست فاند رو نپرسیده، بهتره شما هم در پاسختون چیزی در این مورد قید نکنید. می تونین بهش بگین که من موافقم و باقی قضایا. بعد که نتایج پذیرشتون اومد اون موقع می تونین تصمیم بگیرین که با توجه به گزینه های دیگر، این گزینه رو قبول کنین یا نه. از بابت تعهد اخلاقی به استاد و خراب شدن ذهنیتش نسبت به ایرانی ها و... هم نگران نباشید، چون این جناب استاد هم آن چنان قول محکمی به شما نداده است و دادن فاند آن هم از نوع غیر کامل و با هزار اما و اگر خیلی لطف بزرگی محسوب نمی شود و چه بسا بعداً که شما رفتید کانادا، به شما بگه شرمنده پروپوزال هایی که نوشتم هیچکدوم پذیرفته نشد و بنابراین از فاند هم خبری نیست. ضمن این که درخواست فاند از سوی دانشجوی خارجی آن هم از کشورهایی مثل ایران اصلاً چیز عجیبی نیست که این جناب استاد متعجب شده است. در کل سعی کنید چنین گزینه هایی که حالت مشروط دارند را از دست ندهید و به عنوان سوپاپ اطمینان نگه دارید، اما از نظر اولویت آنها را در کف انتخاب ها قرار دهید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام. با توجه به این که استاد در ایمیلش به طور مستقیم علت درخواست فاند رو نپرسیده، بهتره شما هم در پاسختون چیزی در این مورد قید نکنید. می تونین بهش بگین که من موافقم و باقی قضایا. بعد که نتایج پذیرشتون اومد اون موقع می تونین تصمیم بگیرین که با توجه به گزینه های دیگر، این گزینه رو قبول کنین یا نه. از بابت تعهد اخلاقی به استاد و خراب شدن ذهنیتش نسبت به ایرانی ها و... هم نگران نباشید، چون این جناب استاد هم آن چنان قول محکمی به شما نداده است و دادن فاند آن هم از نوع غیر کامل و با هزار اما و اگر خیلی لطف بزرگی محسوب نمی شود و چه بسا بعداً که شما رفتید کانادا، به شما بگه شرمنده پروپوزال هایی که نوشتم هیچکدوم پذیرفته نشد و بنابراین از فاند هم خبری نیست. ضمن این که درخواست فاند از سوی دانشجوی خارجی آن هم از کشورهایی مثل ایران اصلاً چیز عجیبی نیست که این جناب استاد متعجب شده است. در کل سعی کنید چنین گزینه هایی که حالت مشروط دارند را از دست ندهید و به عنوان سوپاپ اطمینان نگه دارید، اما از نظر اولویت آنها را در کف انتخاب ها قرار دهید.
    موفق باشید.
    من بهش ایمیل زدم که کارهای پذیرشم رو انجام بده و منم سعی میکنم خودم بخشی از هزینه تحصیلم رو بدم. جالبه که خیلی به وجد اومده بود و ابراز خوشحالی کرد از تصمیم من و گفت سعی میکنه برام بورس بگیره! حالا منتظر مکاتبات بعدیم. به هر حال مرسی از نظرات و راهنماییهای دوستان
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)