صفحه 152 از 1371 نخستنخست ... 521021421431441451461471481491501511521531541551561571581591601611622022526521152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    من بهش ایمیل زدم که کارهای پذیرشم رو انجام بده و منم سعی میکنم خودم بخشی از هزینه تحصیلم رو بدم. جالبه که خیلی به وجد اومده بود و ابراز خوشحالی کرد از تصمیم من و گفت سعی میکنه برام بورس بگیره! حالا منتظر مکاتبات بعدیم. به هر حال مرسی از نظرات و راهنماییهای دوستان
    به نظرم يك مقدار به جواب‌هاي كمتر اعتماد كنيد. منظورم اينه كه اگر قطعي حرف بزنند باز گاهي مشكلاتي پيش مي‌آد و نمي‌تونن فاند بدن، چه برسه وضعيت‌هاي شرطي. چندين نفر رو مي‌شناسم (از دانشگاه‌ها و كشورهاي مختلف) كه استاد بهشون قول فاند كامل رو داده بود ولي وقتي رفتند گفتند كه يا پروژه‌هاشون تاييد نشده، يا به تعويق افتاده يا حتي چون پروژه مشترك بوده بايد دانشجوي يكي ديگه رو ساپورت كنه و بنابراين از پول خبري نيست.
    البته نمي‌دونم فاندي كه مي‌خواد به شما بده از يك پروژه در حال اجراست يا تازه مي‌خواد شروع كنه. اگر تازه مي‌خواد كاري رو شروع كنه ريسكش خيلي بالاست. ولي اگر مي‌خواد روي TA يا پروژه‌هايي كه فراخوانش انجام شده كاري بهتون بده، احتمال موفقيت بالايي داره.
    موفق باشيد قربان

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    به نظرم يك مقدار به جواب‌هاي كمتر اعتماد كنيد. منظورم اينه كه اگر قطعي حرف بزنند باز گاهي مشكلاتي پيش مي‌آد و نمي‌تونن فاند بدن، چه برسه وضعيت‌هاي شرطي. چندين نفر رو مي‌شناسم (از دانشگاه‌ها و كشورهاي مختلف) كه استاد بهشون قول فاند كامل رو داده بود ولي وقتي رفتند گفتند كه يا پروژه‌هاشون تاييد نشده، يا به تعويق افتاده يا حتي چون پروژه مشترك بوده بايد دانشجوي يكي ديگه رو ساپورت كنه و بنابراين از پول خبري نيست.
    البته نمي‌دونم فاندي كه مي‌خواد به شما بده از يك پروژه در حال اجراست يا تازه مي‌خواد شروع كنه. اگر تازه مي‌خواد كاري رو شروع كنه ريسكش خيلي بالاست. ولي اگر مي‌خواد روي TA يا پروژه‌هايي كه فراخوانش انجام شده كاري بهتون بده، احتمال موفقيت بالايي داره.
    موفق باشيد قربان
    تازه داره پروپوزال رو مینویسه برای فاند. پس احتمالا یه امید الکی بهم داده!!!
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    تازه داره پروپوزال رو مینویسه برای فاند. پس احتمالا یه امید الکی بهم داده!!!
    پيشهاد مي‌كنم ارتباطتون رو حفظ كنيد. به هر حال بعد از پروپوزال و تاييدش پروژه‌اش شروع مي‌شه و دانشجو براي RA مي‌گيره. حالا شايد به خاطر مسائل دروني خودشون با تاخير شروع شه يا مقدار فاندي كه به دانشجو مي‌تونه بده تغييراتي كنه،‌ شايد هم يهو ديديد كه به موقع تونست پروژه‌ رو شروع كنه و فاند خوبي هم داد.
    به هر حال back up option خوبيه، از دستش نديد. شايد خداي نكرده ديديد كه تا سال بعد (يا هر زماني) فرصت مناسبي پيدا نكرديد و آخرش اين پروژه درست شد. اگر ارتباطتون رو قطع كنيد بلافاصله به دانشجوهاي ديگه‌اش فكر مي‌كنه،‌ مي‌دونيد ديگه، براي كسي صبر نمي‌كنند.

درود بر دوستان،
    چطوری میشه ارتباط رو حفظ کرد؟ منظورتون اینه که، مثلا هرچند وقت یه بار بهشون ایمیل بزنیم بگیم که الان دارم اینکار رو می کنم.
    طرف ناراحت نمیشه؟
    ممنون
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

Junior Member

.من این ایمیل رو از رییس دپارتمان دریافت کردم..چندروز پیش جواب پذیرشم اومد اما از فاند خبری نبود..من ایمیل زدم گفتم بدون فاند سختمه بتونم بیام حالا دیشب این ایمیل رو گرفتم.میخواستم نظرتون رو بگین.اینکه یعنی بهم میخوام فاند بدن؟یا هنوز ممکنه؟ بهتری جوابی که میتونم بدم چیه؟میشه انگلیسیشو واسم بنویسین؟ من اگه فاند بدن حاضرم به کلله برم..
    I’m writing to you to see if you’re still interested in enrolling in the Ph.D. program at this University. As you know, you have been accepted, but now there is a chance that you may be considered for full financial support throughout you studies. I just need to know if you’re still available and you haven’t committed to any other programs. Please let me know as soon as you can.
    Thank you,

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    درود بر دوستان،
    چطوری میشه ارتباط رو حفظ کرد؟ منظورتون اینه که، مثلا هرچند وقت یه بار بهشون ایمیل بزنیم بگیم که الان دارم اینکار رو می کنم.
    طرف ناراحت نمیشه؟
    ممنون
    سوال سختيه، كاملا به استاد مربوطه. ببينيد هيچ كسي از كاري كه براش فايده نداشته باشه، يا وظيفه‌اش نباشه خوشش نمي‌آد. اگر به استادي ميل بزنيد و جوابتون رو بده به اين معني نيست كه هميشه جواب مي‌ده، چون فقط تا يه حدي براش اهميت داره كه نقش آكادميكش رو براي كمك به دانشجوهاي غريبه حفظ كنه.
    بايد راهي رو انتخاب كرد كه استاد حس كنه اين ارتباط براش مفيده.
    مثلا اگر داريد براش پروپوزال تهيه مي‌كنيد بايد حس كنه "اين دانشجو داره دقيقا در راستاي چيزي كه تو ذهنمه حركت مي‌كنه و اگر بياد پيشم خوب مي‌تونم راهنماييش كنم تا به نتيجه‌اي كه مي‌خوام برسه"، يا اگر مي‌خواهيد راضيش كنيد كه براي سال بعد به شما پذيرش بده بايد يك همچين چيزي رو از نامه‌هاي شما حس كنه "اين دانشجو آدم فعال و پرتوانيه، منظمه، مودبه، خوب ارتباط برقرار مي‌كنه و هم نتيجه خوب توليد مي‌كنه هم دردسر زا نيست".
    واقعا كار سختيه، اخلاق اساتيد با هم فرق مي‌كنه، آدم هستند ديگه. فرض كنيد مي‌خواهيد يك ارتباط غيرحضوري با يك دوست داشته باشيد، ببينيد چقدر سخته، حالا حفظ ارتباط با استاد بسيار سخت‌تر از اينه.

اگر تا حدي ازتون راضيه، بايد هر از چندگاهي چند خط ايميل بزنيد كه مثلا دارم مي‌خونم كه نمره gre ام رو ببرم بالا، يا دارم فلان موضوعي كه تو اون مقاله گفتيد رو مي‌خونم و فكر مي‌كنم بشه اين روش رو روي فلان مساله پياده كرد. موقع اپلاي و نزديك برگزاري جلسات تصميم‌گيري زنگ زدن هم بسيار موثر مي‌تونه باشه.

من با اين كارهاي اينجوري با چندتايي ارتباط دارم و جواب‌هاي خوبي گرفتم. مثلا براي دانشگاهي كه نمره‌هاي زبانم خيلي كم بود، استاده كلي وقت مي‌گذاشت و ايميل مي‌زد و مي‌گفت كه قراره چه اتفاقي بيفته و چكار مي‌خواد برام بكنه و دعوام مي‌كرد كه نمره‌ greيت خيلي بد شده و از اين حرفا. (اخرش هم نتونست كاري كنه و ريجكت شدم، اما پرونده‌ام رو رسما چند هفته‌اي نگه داشته بود تا بشه كاري كرد).

بايد خودمون رو بگذاريم جاي استاد ببينيم تا چه حدي مي‌خواهيم براي دانشجوي غريبه‌اي كه شايد صدها نفر مثل اون از كشورهاي مختلف بهش هي ايميل مي‌زنند و خيلي‌هاشون رزومه‌هاي بهتري دارند يا انگليسي‌شون بهتره و نامه‌هاي بهتري مي‌نويسند، وقت بگذاريم و اين وقت گذاشتن مفيد هست يا نه.

يك موضوع بسيار مهم اينه كه هيچ وقت ايميل‌ها مخصوصا اولين ايميل‌ها نبايد جوري باشه كه طرف فكر كنه اين آدم داره يك متن رو broadcast مي‌كنه، يعني يك متن رو داره به اساتيد مختلف مي‌زنه بلكه يكيش بگيره. حتما بايد توي يك پاراگراف درباره اينكه چرا داريد باهاش مكاتبه مي‌كنيد بگيد، در حد دو سه خط.
    موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza59 نمایش پست ها
    .من این ایمیل رو از رییس دپارتمان دریافت کردم..چندروز پیش جواب پذیرشم اومد اما از فاند خبری نبود..من ایمیل زدم گفتم بدون فاند سختمه بتونم بیام حالا دیشب این ایمیل رو گرفتم.میخواستم نظرتون رو بگین.اینکه یعنی بهم میخوام فاند بدن؟یا هنوز ممکنه؟ بهتری جوابی که میتونم بدم چیه؟میشه انگلیسیشو واسم بنویسین؟ من اگه فاند بدن حاضرم به کلله برم..
    I’m writing to you to see if you’re still interested in enrolling in the Ph.D. program at this University. As you know, you have been accepted, but now there is a chance that you may be considered for full financial support throughout you studies. I just need to know if you’re still available and you haven’t committed to any other programs. Please let me know as soon as you can.
    Thank you,

مي‌خواد مطمئن شه كه اگر بهت فاند بده حتما مي‌ري اونجا، يعني مثلا نمي‌خواي بري دانشگاه ديگه‌اي، چون اگر به شما فاند بده و نري بعدا كلي كار اداري داره و وقتش هدر مي‌شه، شايد هم تا يكي دو ترم اين مشكل ادامه داشته باشه.
    يك چيزي شبيه اين بگيد:

اول تشكر كنيد بابت نامه‌اش و جوابش. بعد بگيد:
    I value studying and doing research in your department (OR under your supervision) very important and if I get funding I will definitely join your department.
    آخرش هم بگيد كه منتظر جوابش هستيد.

با احتمال بالا مي‌شه انتظار داشت كه فاند رو بده به شما، احتمالا اين ايميل رو به چند نفر ديگه هم زده و منتظره تا يكي رو انتخاب كنه (چون گفته may be considered ...). به هر حال شانستون خيلي بالاست. بعيده اين پيشنهاد رو به خيلي‌ها داده باشه.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    سوال سختيه، كاملا به استاد مربوطه. ببينيد هيچ كسي از كاري كه براش فايده نداشته باشه، يا وظيفه‌اش نباشه خوشش نمي‌آد. اگر به استادي ميل بزنيد و جوابتون رو بده به اين معني نيست كه هميشه جواب مي‌ده، چون فقط تا يه حدي براش اهميت داره كه نقش آكادميكش رو براي كمك به دانشجوهاي غريبه حفظ كنه.
    بايد راهي رو انتخاب كرد كه استاد حس كنه اين ارتباط براش مفيده.
    موفق باشيد
    سلام صدرا جون،
    اطلاعات مفیدی بهم دادی. در حال حاضر با 3 تا از دانشگاه های مختلف مکاتبه کردم. وعده دادن به شرط قبول شدن در دانشگاه بهم فاند RA
    بدن. اولش میخواستم برای پاییز 2010 اقدام کنم ولی نمره هام خوب نشد. باهاشون در مورد بهار 2011 صحبت کردم گفتند باشه. چون تا بهار خیلی وقته گفتم باهاشون در ارتباط باشم بهتره.

دوستان گرامی‌ ،لطفا برای صحبت‌های دو نفره از پیغام خصوصی استفاده کنید .با تشکر
    ویرایش توسط shamim65 : May 1st, 2010 در ساعت 11:03 PM دلیل: پیغام خصوصی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    سلام صدرا جون،
    اطلاعات مفیدی بهم دادی. در حال حاضر با 3 تا از دانشگاه های مختلف مکاتبه کردم. وعده دادن به شرط قبول شدن در دانشگاه بهم فاند RA
    بدن. اولش میخواستم برای پاییز 2010 اقدام کنم ولی نمره هام خوب نشد. باهاشون در مورد بهار 2011 صحبت کردم گفتند باشه. چون تا بهار خیلی وقته گفتم باهاشون در ارتباط باشم بهتره.
    یه ایمیل آماده کردم. اگه موافق باشید این فایل رو براتون به صورت pm بفرستم.
    ممنون میشم در مورد این نامه نظرتون رو بدونم.
    مشكلي نيست، ولي معلوم نيست بتونم كمك بزرگي بكنم. چون بايد استادها رو هم شناخت تا بشه نامه مناسبي نوشت. پيشنهاد مي‌كنم بگرديد ببينيد از بين دوستانتون كسي توي اون دانشگاه هست يا نه، يا يك ايراني كه اونجا باشه. اينجوري خيلي بهتر مي‌توني با استاد ارتباط داشته باشي و مراحل جلب رضايتش رو انجام بدي. به نظرم خيلي خوب صفحه‌هاي اساتيد رو ببين. تا جايي كه من ديدم اونايي كه خانواده دوست هستند بهتر از دانشجوها حمايت مي‌كنند، خلاصه مثل يك پروژه نگاه كن به هر استاد، توي اين چند ماه كه تا اپلاي فاصله است حسابي جاسوسي كن و مخ بزن D:
    موفق باشيد

صدرا جون دستت درد نکنه، 2 روز قبل همون نامه که براتون فرستاده بودم تا نظر بدین،
    دیروز با کمی ویرایش برای استادم فرستادم. نیم ساعت بعد بهم ایمیل زد:

Thanks for the update. Would you please send a PDF copy of your Materials & Design paper to me? Best wishes in your TOEFL exam.
    منم فورا مقاله رو فرستادم.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)