صفحه 160 از 1371 نخستنخست ... 601101501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691702102606601160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام،
    شاید بهتر بود همون اول اشاره می کردم که من تو ایمیلم به این استاد، در مورد اینکه میخوام برای پاییز 2011 اپلای کنم و اینکه می خوام تو تیم تحقیقاتیش باشم و RA اش بشم، اشاره کرده بودم. واسه همین این جواب خیلی واسم گنگ و مبهمه. اگه RA نمی خواست، مثه خیلی های دیگه می گقت فعلا دانشجو نمی خوام و اگر هم از مختصر رزومه ای که تو ایمیلم به اون اشاره کرده بودم، خوشش می اومد، حداقل بایستی در مورد چیز های دیگه ای که من تو ایمیلم اشاره نکرده بودم، می پرسید. اصلا آیا ممکنه که ایمیل من رو نخونده باشه و همین طوری یه چیزی جواب داده باشه؟!!
    ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fallahnezhad نمایش پست ها
    سلام،
    شاید بهتر بود همون اول اشاره می کردم که من تو ایمیلم به این استاد، در مورد اینکه میخوام برای پاییز 2011 اپلای کنم و اینکه می خوام تو تیم تحقیقاتیش باشم و RA اش بشم، اشاره کرده بودم. واسه همین این جواب خیلی واسم گنگ و مبهمه. اگه RA نمی خواست، مثه خیلی های دیگه می گقت فعلا دانشجو نمی خوام و اگر هم از مختصر رزومه ای که تو ایمیلم به اون اشاره کرده بودم، خوشش می اومد، حداقل بایستی در مورد چیز های دیگه ای که من تو ایمیلم اشاره نکرده بودم، می پرسید. اصلا آیا ممکنه که ایمیل من رو نخونده باشه و همین طوری یه چیزی جواب داده باشه؟!!
    ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید.
    سلام،

بله ممکنه! بعلاوه ممکنه هنوز تکلیف پروژه هاش برای پاییز آینده مشخص نباشه و به همین خاطر بیشتر توضیحی نداده. ضمن اینکه خیلی از اساتید بیشتر کسانی رو که بهشون ایمیل می زنن تشویق به اپلای می کنن. چون این هم باعث میشه که دایره انتخاب بزرگتری داشته باشن و هم یک منبع درامد میشه واسه دانشگاه!

موفق باشید!

Junior Member

سلام بچه ها...این اولین جوابیه که من کلا گرفتم به نظرتون منظورش چیه؟
    I am forwarding your email to Dr.Shari, who is our graduate advisor. She will follow up with you on the application process, etc.
    همین یه جمله...
    این یعنی خوب یا یعنی بد؟؟

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط negin513 نمایش پست ها
    سلام بچه ها...این اولین جوابیه که من کلا گرفتم به نظرتون منظورش چیه؟
    I am forwarding your email to Dr.Shari, who is our graduate advisor. She will follow up with you on the application process, etc.
    همین یه جمله...
    این یعنی خوب یا یعنی بد؟؟
    سلام،

این رسما یعنی هیچی! یعنی اینکه به مسئول بخش تحصیلات تکمیلی معرفیتون کرده تا بهتون بگه که چطور باید اپلای کنید (مدارک لازم، ددلاین ها و...). اون شخص هم احتمالا بزودی یه template براتون میفرسته. شما در ابتدای راه هستید و ازینجور جواب ها زیاد خواهید گرفت. اصلا نا امید نشید و ادامه بدید.

موفق باشید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق- شریف

سلام،

من می خواستم بدونم جواب این اساتیدی که مثلا میگن رزومت خوبه، به کار آزمایشگاه ما می خوری و حتما اپلای کن رو چطوری بدم که هم ارتباط حفظ بشه و هم در مورد فاند و این حرفا بشه ازش پرسید
    مرسی

Junior Member

من مشکلی داشتم در تماسم با استادها
    من چندماه پیش باگروهی در اروپا آشنا شدم که روی پروژه ای کار می کردند و به دانشجو نیاز داشتند و ظاهر امر اینگونه بود که چندان شباهتی به کار من نداره کارشون آنچه در وب سایت گروهشون دیدم و مقالات سال 2010 آنها دیدم که فضای کاریشون با نوع روش حل من برای مساله متفاوته چند بار مصاحبه تلفنی و اینها و در نهایت دعوت شدم اونجا و از روی کنجکاوی و از برای تفریح رفتم اونجا 15 نفر از صبح تا شب ریختند رو سرم و سوال پرسیدند و بعد هم اتاق کارمو نشون دادند و منت می کشیدند که برم ولی در حین این توضیحات یکی از بچه ها فهمیدم که اینا تازه وارد فیلد من شدند و شدیدا دارند سرمایه می ریزند درو دیوار آزمایشگاه هم تازه پر شده بود از این نوع جل کردن مساله. اینم بگم عده بسیار محدودی تو این فیلد کار می کنند و منم خودمو کشته بودم به یک ایده ناب برای پروژم برسم. اون سوالی از من روی یکی کارهام که هنوز چاپ نشده و من از روی سادگی بهشون داده بودم کرد و سوال پشت سوال و منم چون فکر می کردم اینها تو این فیلد سررشته ای ندارند براش کامل راه حل خودم و راهی که می خواستم برم و کارهایی که برای اون مشکل کرده بودم توضیح دادم براش جالب اومد و گفت کدهاش باشه خیلی بهتره! کلا در این مصاحبه همشون دقیق چشماشون در اومده بود که چطور من به این کار رو آوردم و تنهایی کار کردم بسی سوژه جالبی براشون بودم! با چشمای عجیب نگام می کردند چپ و راست سوال پشت سوال و خدا نصیب کسی نکنه مصاحبه این مدلی!ا.بعد بعدازظهر اونروز من دیدم اوشون سمینار داره منم به عنوان عضو بردند تو جلسه سمینار دیدم ای دل غافل آخر پاور پوینتاش اومده راه حل منو زده و میگه این راه حلیه که در جواب به سوالات من داده اینش دیگه خداییش بد لج در آور بود آخه میذاری لااقل بگو من بهت یاد دادم نه اینکه خودت برای من گفتی!خواستم یک چیزی بگم اما سکوت کردم نا نداشتم از پس همه ریخته بودند رو سرم و من گرسنه خسته تشنه تا عصر نگه داشته بودند. بعد رسید به نتیجه گیری گفتند باید به ما کداتو بدی تا بگیم می خواهیمت یا نه! گفتم ندارم که گفتند برو تهران بده گفتم استادم باید اجازه بده! من حاضر بودم با وجودی که این کار هنوز چاپ نشده به اینها کدهامو بدم اما اینها بد نامردی کردند. موقع خداحافظی هم همه ازمی پرسیدند کی میای استاده می گفت زود کاراتو بکن بیا ولی آخرش یاد حرفش افتاد راستی کدها را بده هنوز بهت پذیرش ندادیم! من با این نوع رفتار مشکل دارم چون بسی نامردی بود کار کسی که میز کارش کنار من بود از طرفی می گم بی خیال کار اینها بشم اینها نامردند از طرفی عاشق این کارم چون خیلی فکر می کنم آینده داره و براش 2.5 سال زحمت کشیدم و به چشم میدیدم اونجا نتایج زحمتهامو که از اونها جلوتر بودم اما اونها تیم 35 تایی بودند من به تنهایی کار می کردم
    امروزم استاده بهم این ایمیل را زد
    I would like to remind you that we are expecting you to send us a sample of the software you wrote, this is essential to complete the evaluation of your application. We expect you to send us some programs that have been written by yourself only (not someone else's program that you modified0, that can be compiled and executed, and are documented to the extent that we can understand what the code does.
    دیگه توضیح و مستندات هم می خوان که کامل باشه اما چه تضمینی داره منو بگیرند کاری که هنوز چاپ نشده اصلا درخواستشون یکم نامردی نیست؟ اصلا درسته با اینها کار کردن؟ راهنماییم کنید چی جواب بدم؟

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط app2010 نمایش پست ها
    چرا کسی راهنمایی نکرد؟
    سلام دوست عزیز،

راستش مورد شما خیلی خاصه و اصلا نمیشه نظر دقیقی داد! من با شما موافقم! اینا دارن بدجوری نامردی می کنن! اینکه پذیرش دادن به شما رو مشروط به این کردن که کدها رو براشون بفرستید، اونم بعد از کلی مصاحبه و سوال جواب، مشکوک میزنه! من اگه خودم بودم اعتماد نمی کردم و سعی می کردم سریعتر ایدم رو پابلیش کنم قبل از اینکه هرگونه سو استفاده احتمالی صورت بگیره! به نظر من خیلی راحت میتونید بگید که استادتون گفته که تاقبل از چاپ شدن کارتون نمی تونید کدهاش روبه کسی ارائه بدید. اگه شما یه ایده تاپ داشته باشید، موقعیت جاهای دیگه هم قطعا براتون خواهد بود، خصوصا بعد از چاپ شدن مقالتون. موفق باشید!
    The best way to predict the future is to invent it

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط app2010 نمایش پست ها
    چرا کسی راهنمایی نکرد؟
    سلام دوست عزیز.
    ابتدا ورود شما را به فروم خوشامد میگویم. برای رسیدن سریعتر به جواب، بهتر است سوالاتتان را مختصر و مفید بپرسید. اما نظر بنده این است که اگر استاد مورد نظر بدون نام بردن از شما جوابی که شما به دست آورده بودید را به عنوان جواب نهایی معرفی کرده است (حتی اگر شما را به عنوان عضو گروه معرفی کرده باشند.) این کار مصداق کامل سرقت علمی یا Plagiarism محسوب می گردد. چنین عملی در دانشگاههای کشورهای غربی حتی می تواند منجر به برکناری یک عضو هیئت علمی دانشگاه گردد. اشتباه شما این بوده است که همانجا به کار اشتباه آن فرد اعتراض نکردید. در هر صورت یک راه این است که در ایمیلی ابتدا ناخشنودی خود را از این عمل ابراز کنید و سپس ذکر کنید که با توجه به کامل نشدن کار ارسال کدها ممکن نیست اما اگر مایل هستند، می توانند بعد از اظهارنظرقطعی در مورد دادن پذیرش در این مورد صحبت کنند. یادتان باشید در حال حاضر آنها هیچ حقی بر گردن شما ندارند و این شما نیستید که باید حسن نیت خود را اثبات کنید. ضمن این که اگر نتایج کار شما به اسم آنها چاپ شود یا آنها کد را بگیرند و به شما پذیرش ندهند علاوه بر آن که خودتان مقصر اصلی محسوب می شوید هیچ راهی برای اثبات این قضیه نخواهید داشت. در کارهای حرفه ای غفلت در حفاظت از یافته های علمی خویش را نمی توان به نامردی دیگران تفسیر کرد. از بابت پاسخ رد آنها هم نگران نباشید چون چنین کار علمی قطعاً خواهان دیگری نیز خواهد داشت.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام
    بچه ها این جواب یعنی محترمانه ی نه؟؟؟
    I am very happy about your interest in BYU as an excellent graduate school. We have several professors who would be interested in your skills. Please follow the instructions on our web page to apply for admission.
    I am sure that you will enjoy studying at BYU. We have had students from Iran join our graduate program in the past years, and they have done well and enjoyed living here.
    جواب ندم اصن؟یا بگم مرسی؟ یا بگم آقای محترم دستم به دامنت ؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negin513 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها این جواب یعنی محترمانه ی نه؟؟؟
    I am very happy about your interest in BYU as an excellent graduate school. We have several professors who would be interested in your skills. Please follow the instructions on our web page to apply for admission.
    I am sure that you will enjoy studying at BYU. We have had students from Iran join our graduate program in the past years, and they have done well and enjoyed living here.
    جواب ندم اصن؟یا بگم مرسی؟ یا بگم آقای محترم دستم به دامنت ؟؟؟
    درود
    ایشون گفتند که دستور العمل اپلای رو مطالعه کنید وطبق اون واسه اپلای اقدام کنید.
    و گفتند که هستند اساتیدی که مرتبط به کار شما باشه.
    از ایشون تشکر کنید به خاطر پاسخ به ایمیل شما و خودتون home page سایر اساتید همین دانشگاه رو چک بفرمایید و سعی کنید با اساتیدی دیگری که زمینه کاریشون به شما میخوره ایمیل بزنید.
    ولی حتما حتما جواب این استاد را بدهید و از ایشون هم بی نهایت تشکر کنید .بوِیژه اینکه ایران رو می شناسن و قبلا هم با دانشجویان ایرانی کار کرد ه اند.
    محترمانه و بهترین پاسخ رو به ایشون بدهید تا دیدشون به دانشجویان ایرانی حسابی مثبت تر از قبل بشه و در آینده واسه بقیه بچه های ایرانی راه باز تر بشه.
    البته، می تونید از ایشون خواهش کنید که اساتیدی رو که در دانشگاه خودشون میشناسن به شما معرفی کنندو شما هم در ایمیل به اساتیدی احتمالی که به شما معرفی می کنند بگویید که فلانی معرفیتون کرده.

شاد باشید.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)