صفحه 171 از 1371 نخستنخست ... 711211611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801812212716711171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mv1365 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر شما در جواب این ایمیل چی باید نوشت؟ اصن لازم هست جوابی داده بشه ؟

2010.09.19/16:50

Dear Mr. ...,

Thank you for your interest. Yes, I could have an opening for a new PhD
    student in Fall 2011.

As you have an outstanding record, I would encourage you to apply - the
    procedure should be spelled out on the ECE Dept website. I believe the
    deadline for applications is early January.

Best wishes,

سلام،

دوست خوبم حداقل حسنی که این جواب داره اینه که شما الان میدونید ایشون پوزیشنی داره که شما بخواین براش اپلای کنید و وارد رقابت با سایرین بشید. در جوابشون می تونید تشکر کنید و بگید که اپلای می کنید. اگر هم می خواین ارتباطتون رو با استاد حفظ کنید، مطلبی رو که اینجا توضیح دادم مطالعه بفرمایید. پیروز باشید.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%9F&p=298178
    The best way to predict the future is to invent it

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من از یه استادی این جواب رو گرفتم

I am happy that you want to join us. As a first step I would like you to contact one of my students. ..... to discuss the alignment of your interests with our group.

به اون دانشجو هم میل زدم در مورد current project ها ، حالا به نظرتون با استاد در مورد fund و اینها صحبت کنم بهتره یا اینکه با دانشجوش بحث رو ادامه بدم؟ ( کلا رو چی مانور بدم در هر دو مورد؟)
    مرسی
    سلام،

دوست من بهتره که اول روی ارتباط با دانشجو مانور بدید. تا اونجا که ممکن هست اطلاعات کسب کنید و بر اساس اطلاعاتی که بدست میارید، با استاد ارتباط رو میتونید ادامه بدید. موفق باشید.
    The best way to predict the future is to invent it

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

من به یک استادی ایمیل زدم این جواب رو به من داد:
    I encourage you to apply to our graduate program (...). If you get admitted and are offered a teaching assistantship from the dept. I will be happy have you join our group. Currently, all my grant funds are committed to other graduate students and postdocs, hence will not be able to support you through grants

آیا با teaching assistantship میشه از عهده هزینه تحصیل و زندگی در ایالت کلرادو آمریکا بر اومد؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

مرد مومن حالتی که ایشون اینجا گفته همون TA شدن هست که so called بهش میگند فاند گرفتن-بعبارت دیگه استاده گفته اگه فاند گرفتی از دانشکده بیا دانشجو من بشو (که واقعا خسته نباشند)-بله شما اگه این فاند رو بگیری هزینه هات کاور هست (این TA منظور دو تا برگه صحیح کردن نیست چون اون موضوش فرق داره)
    تو خط بعدی هم که دیگه علنا میگه خودم فاند ندارم
    اما من در تعجبم که استاد باید TA بخواد و واسش TA انجام داد-چطور ایشون گفته ببین دانشکده TA میکنه یا نه-خط دومش این حالت رو هم رد میکنه که فاندها توسط خود دانشکده افر میشند

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    مرد مومن حالتی که ایشون اینجا گفته همون TA شدن هست که so called بهش میگند فاند گرفتن-بعبارت دیگه استاده گفته اگه فاند گرفتی از دانشکده بیا دانشجو من بشو (که واقعا خسته نباشند)-بله شما اگه این فاند رو بگیری هزینه هات کاور هست (این TA منظور دو تا برگه صحیح کردن نیست چون اون موضوش فرق داره)
    تو خط بعدی هم که دیگه علنا میگه خودم فاند ندارم
    اما من در تعجبم که استاد باید TA بخواد و واسش TA انجام داد-چطور ایشون گفته ببین دانشکده TA میکنه یا نه-خط دومش این حالت رو هم رد میکنه که فاندها توسط خود دانشکده افر میشند
    سلام

مهدی جان بعضی از دپارتمانها TA دپارتمان میده و استاد از پولش نمیده مخصوصا دانشگاه های وابسته به State. یعنی هد دپارتمن تصمیم میگیره پول به چه کسی بدهند که خیلی رقابتش هم بیشتر است. این استاد دستشان درد نکنه منظور ش این بوده که اگه شما فاند از دپارتمان گرفتید تشریف بیارید من فقط ادوایزر باشم و موضوع تحقیق بدون پول با من باشه.
    What Goes Around...Comes Around

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    سلام

مهدی جان بعضی از دپارتمانها TA دپارتمان میده و استاد از پولش نمیده مخصوصا دانشگاه های وابسته به State. یعنی هد دپارتمن تصمیم میگیره پول به چه کسی بدهند که خیلی رقابتش هم بیشتر است. این استاد دستشان درد نکنه منظور ش این بوده که اگه شما فاند از دپارتمان گرفتید تشریف بیارید من فقط ادوایزر باشم و موضوع تحقیق بدون پول با من باشه.
    برای دانشجویان خارجی تو سایتشون گفتند که تماس با استاد قبل از پذیرش تاثیر خیلی زیادی داره:

Identifying a willing advisor is of immense importance in the admission process of our graduate program.
    We strongly encourage you to review the Faculty Profiles (...) on our
    website, and contact each faculty member you would be interested in working with prior to completing your
    application. The Department of Biology receives a large volume of applications and direct communication
    between you and your preferred faculty member(s) will expedite our consideration of your application.

این میرسونه که همه چیز دست دپارتمان نیست و استاد هم در پذیرش نقش داره و احتمالاً هم استاد به دپارتمان میگه که به دانشجو TA بدین یا نه و اگه دانشجو هم شرایط TA گرفتن را داشته باشه دپارتمان موافقت میکنه. وقتی اول با استاد تماس گرفتم، گفت که من تعطیلاتم و میام مورد شما رو بررسی میکنم و بعد از برگشتن هم چنین جوابی به من داد. آیا میشه رو حرف این استاد حساب کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط tondarchabok نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستاني كه لطف كردند و جواب من را دادند
    ميدونيد من چند تا مشكل دارم
    اول اينكه تو همين فروم خوندم كه بايد از الان واسيه استادها ميل زد دم deadlineها سرشون شلوغه با اين اوصاف كه هنوز خيلي مونده فكر نكنم كسي جواب قطعي كه نا حتي خوبي از استادي بگيره درسته؟
    دوم اينكه من واقعا نميتونم بيش از 3 ميليون واسيه پذيرش خرج كنم و واسيه آمريكا و كانادا يعني واسه چند جا ميشه امسال با اين پول اپلاي كرد؟
    سوم اينكه با توجه به نكته قبل واسم مهم هست كه حتما بتونم ok قطعي از استاد بگيرم اينو بايد تا گرفتن نمره تافل و جي آر اي به تعويق بندازم؟
    چهارم اينكه رشته من كم هست و موضوع كاري من كه ديگه كمتر شايد در كل بشه 25 جا را دقيق تو فيلد من تو دنيا پيدا كرد آيا نكته + حساب ميشه يا منفي؟ يعني به فكر فيلدهاي ديگه رشته ام باشم شانس پذيرش و ساپورت استادها كمتر نيمشه؟
    در ضمن بايد بگم من فوقم را مهندسي و در صنعتي اصفهان با معدل 18 (17.75 بدون پايان نامه) گرفتم يه نمره تافل 570 از PBT دارم اما 1 هفته ديگه iBT ميدم
    دقیقا ، حداقل توی رشته ی خودم با نامه نگاریهایی که تا الان کردم ، کمتر کسی بوده که حتی فایل رزومم رو بخونه ! چه برسه بخواد جواب ایمیل بده .

اون تعدادی هم جواب دادن گفتن که اصلا هنوز میزان فاندی که برای فال 2011 میگیرن بهشون اعلام نشده !

در مورد رشته هم درکت میکنم و صد البته نکته ی بغرنج و منفی حساب میشه !!! سعی کن توی نامه نگاریت هات خودت رو نیاز به سابقت نچسبونی و خودت رو یک فرد با استعداد نشون بدی که توی هر فیلدی میتونه

کار کنه !

برای iBT تون آرزوی موفقیت دارم . البته این رو هم بگم من با چند تا استاد Gatech که نامه نگاری کردم و رزومم رو خونده بودن گفته بودن نمره ی GRE براشون خیلی مهمه توی تصمیم گیری نهایی .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

سلام
    یه استادی از طریق یکی از همکارهای ایرانیش (که من قبلا رزومم رو واسش فرستاده بودم) مطلع میشه که من تو زمینه کاملا مشابهی با اون قرار دارم (در واقع تو 2010 و 2009 دو تا ژورنال کاملا مشابه با کار من داره که تازه من دارم آمادش میکنم برای review). بهم ایمیل میزنه (subject: Admission) !!! که انگار زمینه های مشترکی داریم کار میکنیم. اون دو تا مقالشو همراه دو تا دیگه تو ایمیلش میفرسته میگه بخون چک کن که آیا کارامون یکی هست یا نه. دیدم چیزی رو که اون با مثال زدن دو تا ISI در آورده بود رو من به صورت ریاضی ثابتش کرده بودم!!! تو جوابم میگم بله کارامون خیلی بهم شبیه با این تفاوت ها یه کوچولو از کار خودم رو هم واسش میفرستم ازش هم راجع به open position سوال میکنم. بعد یه هفته هنوز بهم جواب نداده. می خوام بهش میل بزنم شما میگید چی بهش بگم؟

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_7730 نمایش پست ها
    سلام
    یه استادی از طریق یکی از همکارهای ایرانیش (که من قبلا رزومم رو واسش فرستاده بودم) مطلع میشه که من تو زمینه کاملا مشابهی با اون قرار دارم (در واقع تو 2010 و 2009 دو تا ژورنال کاملا مشابه با کار من داره که تازه من دارم آمادش میکنم برای review). بهم ایمیل میزنه (subject: Admission) !!! که انگار زمینه های مشترکی داریم کار میکنیم. اون دو تا مقالشو همراه دو تا دیگه تو ایمیلش میفرسته میگه بخون چک کن که آیا کارامون یکی هست یا نه. دیدم چیزی رو که اون با مثال زدن دو تا ISI در آورده بود رو من به صورت ریاضی ثابتش کرده بودم!!! تو جوابم میگم بله کارامون خیلی بهم شبیه با این تفاوت ها یه کوچولو از کار خودم رو هم واسش میفرستم ازش هم راجع به open position سوال میکنم. بعد یه هفته هنوز بهم جواب نداده. می خوام بهش میل بزنم شما میگید چی بهش بگم؟
    خب اين خوبه كه اين ارتباط برقرار شده. عجله زيادي نداشته باش اما ارتباط رو هم حفظ كن. به نظرم خوب بود كه در ايميل اول فقط به سوال‌هاش جواب مي‌دادي و سوال پرسيدن رو مي‌گذاشتي براي بعد.
    يك هفته زمان زيادي نيست. آدم هزار تا كار براش پيش مي‌آد توي يك هفته كه كارهاي مهم خودش رو هم فراموش مي‌كنه چه برسه به درخواست پذيرش.
    به نظرم يه نامه ديگه آماده كن با پي‌دي‌اف مقاله‌هات و توش بنويس كه اين فايل‌ها رو براش اماده كردي و مي‌فرستي و بگو كه قصد داري براي ادامه تحصيل اقدام كني و ازش بپرس كه بهت راهنمايي بده و اينكه آيا خودش مي‌خواد دانشجوي جديد بگيره يا نه. يك جوري ايميل رو بزن كه صبح جمعه كه مي‌ره سركار اول نامه‌هاش ببيندش.

موفق باشي

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

دوستان یه سوالی داشتم(سعی کردم تو مربوط ترین تاپیک بپرسم).

دوستان یه استادی همین امروز از من Transcript خواستش، من هم براش فرستادم. حالا اون طوری که من آزمایشگاه این استاد رو دیدم یه دانشجوی ایرانی که Phd رو فکر کنم سال 2009تموم کرده (بگیم استاد بهتره) اونجا باهاش کار میکنه و همچنین جزو Sessional lecturer ها هستش. حالا من میگم که این استاد به احتمال زیاد واسه بررسی ریز نمرات من بره سراغ دانشجو های ایرانیش.
    میخواستم بدونم که آیا این کار درستی هستش که من به اون دانشجوی ایرانی میل بزنم و در مورد Transcript ام توضیح بدم که مثلا من چند ترم اول رو بر اساس فلان مشکلات بد گذروندم اما ترم های بعدش که درس ها هم تخصصی تر شده بودن یه پیشرفت شدیدی ایجاد کردم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)