صفحه 2 از 1371 نخستنخست 123456789101112521025021002 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

متاسفانه این روزها به خاطر جنگ بودجه تحقیقاتی در آمریکا خیلی کم شده و احتمال این که استادها نتونند fund بگیرند کم نیست. فکر می‌کنم بد نباشه با اساتید دیگه هم تماس بگیرید (البته اگر فکر می‌کنید مورد مناسب دیگه‌ای از نظر زمینه تحقیقاتی وجود داره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرتون درباره ی جواب این استاد چیه؟

به نظر من مي توني دو دانشكده در يك دانشگاهو اقدام كني.
    اگه مشكل recom داري برو سريش شو از استادات يكي ديگه هم بگير.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

ساسان جان
    جواب این استاد نه تنها بی‌ادبی نیست، بلکه خیلی هم مودبانه است!
    در آمریکا قوانینی وجود داره که اجازه نمی‌ده هر کسی روی هر پروژه‌ای کار کنه. حتی بعضی از پروژه‌های تحقیقاتی خیلی خاص که معمولا به نوعی مربوط به تجهیزات نظامی می‌شه وجود دارند که فقط و فقط کسانی که پاسپورت آمریکایی دارند اجازه کار کردن روشون رو دارند. در نتیجه این که چه کسانی می‌تونند روی پروژه کار کنند و چه کسانی نمی‌تونند از کنترل استاد خارجه.
    این طرف هم که در انتهای ایمیلش معذرت خواهی کرده بابت این موضوع. به نظر من که به هیچ وجه عکس‌العمل ناجوری نشون نده و حتی یک ایمیل هم بزن و ازش تشکر کن که لطف کرده و برات توضیح داده که چرا نمی‌تونه قبولت کنه.

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سازمان اف.بی.آی مستقیما چک میکنه که دانشجوهای ایرانی روی جه پروزههایی کار میکنن. بنابراین، اگر استادی اشتباها هم دانشجوی ایرانی بگیره، باهاش تماس میگیرن. حتی پروزههایی هم که سری نیست و به امور نظامی مستقیما مربوط نمیشه، اتفاق افتاده که با استاد تماس بگیرن. در اون صورت استاد باید یک جوری مساله را حل کنه.
    باید بگم که مشکلات ایرانی بودن به محدودیت پروزه ختم نمیشه. در هر مرحله ای از زندگی در آمریکا، یک مشکی برای ایرانیها وجود داره و به این زودیها دست از سرتون بر نمیداره. اگرچه برخورد مردم آمریکا با ایرانیها بد نیست، هر جا که پای قانون پیش می آید، یک چیزی بر علیه ایرانیها وجود داره. بنابراین اگر می خواهین به آمریکا بیایید، باید خودتون را وفق بدین. وگرنه خیلی اذیت میشین. بخصوص اینکه میبینید قوانین برای citizens کشورهای دیگه خیلی خوب است. این هم نتیجه قلدر بازی بین المللی و ادعاهای بیخود و بی جهت!!

پیش فرض آیا از متن نامه به استاد می توان فهمید که استاد دانشجو را می خواهد؟

سلام
    من به چند استاد از دانشگاه های مختلف email زدم و بعد از حدود 8-9 روز یکشون این طور جواب داده:

Glad to hear that you are interested in Robotics and Georgia Tech. ?I encourage you to apply to the graduate program. ?I plan to accept 2 PhD students into my group this fall, but I also work with Masters students on research problems. ?I look forward to reviewing your application.

به نظر شما این پاسخ مثبت تلقی می شود یا یک پاسخ ساده است که استادها به همه کسانی که بهشون email می زنند می دهند. من برای استاد CV ام را فرستاده بودم. شما اگه جای من بودید جواب این email را چی می دادید. فکر می کنید اگه من رک از استاد بپرسم که آیا من را درگروهش قبول می کند بد باشد؟
    از تک تک دوستان که به سوالات جواب می دهند متشکرم.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا از متن نامه به استاد می توان فهمید

جوابش کاملا روشن هست میخواد مدارک رو بفرستی تا بررسی کنه. این نامه ای که به تو زده منو یاد نامه ای انداخت که یه استاد به من زده بود (بعد از اینکه 3-2 بار براش میل زدم) و گفت رزومت رو خوندم و شرایطت بسیار خوب هست و من 2 تا دانشجو میخوام که تو قطعا برای این موضوع شانس زیادی داری و مدارکت رو بفرست برام. بعد از اون من چند بار بهش میل زدم و سایر مدارکم رو فرستادم ولی اصلا دیگه جواب نداد. بعد فهمیدم که سرش خیلی شلوغ هست و تازه کلی تحویل گرفته که همون میل رو هم زده. نمیشه گفت قطعا میگیرتت ولی به نظر میرسه شانس خوبی داشته باشی. باز بهش میل بزن و مقالات و ریز نمراتت رو بفرست ببین جواب میده یا نه. ولی سعی کن در اولین فرصت مدارکتو بفرستی واسش تا بررسی کنه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : آیا از متن نامه به استاد می توان فهمید که استاد دانشجو را می خواهد؟

وحید جان
    مرسی از راهنماییت.
    طبق حرفی که می زنی استاد شما اعلام کرده بوده که از resume شما خوشش آمده بوده اما این استاد اشاره ای به رزومه من نکرده . فکر می کنی اگه من خودم ازش بخوام که نظرش را نسبت به رزومه من بگه بد باشه؟
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا از متن نامه به استاد می توان فهمید که استاد دانشجو را می خواهد؟

احتمالا نگاه کرده که جوابت رو داده و گفته مدارکتو بفرست.اگه هم نظرش منفی بود نسبت به رزومه اصلا شاید جواب نمیداد.من فکر نمیکنم اگه باز بهش میل بزنی شرایط فرق کنه ولی بعید میدونم میلش یک template معمولی باشه. چون معمولا تو template اشاره نمیکنن چند تا دانشجو میخوان.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

دوستان
    همیشه در نظر داشته باشید
    که اگه کسی واقعا طلبه رزومه شما بشه
    فقط نمیگه اپلای کن و تمام
    حتما برات چند تا جمله می نویسه
    البته گاها یه سری استادا یه ایمیل دارن که برای همه همونو می نویسن ولی خیلی کمه

مگر اینکه استاد خیلی خیلی خفن باشه و سرش خیلی شلوق باشه که اون وقت زیاد وقت نداره برات بنویسه

ولی من استاد خفنم زیاد دیدم که اگه طلبه کسی باشن پیگیری می کنن
    موفق باشید
    کیوان

Junior Member

من شنيدم كه استاداي چيني اينكار رو ممكنه بكنن ولي استاداي ديگه كمتر اين كار رو مي كنن ولي انسان يك موجود غير خطي است و نميشه هيچ وقت نتيجه گيري كلي كرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)