صفحه 220 از 1371 نخستنخست ... 1201702102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302703207201220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,200 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط chapdast نمایش پست ها
    سلام،

معمولا این جور جوابا یعنی اینکه طرف توی رزومه شما چیزای خیلی مثبتی دیده که حاضره وقت بذاره و باهاتون صحبت کنه. قصد طرف در ایجور موارد رو نمیشه دقیق پیشبینی کرد ولی خیلی کم پیش میاد که طرف ازت سوال علمی بکنه. اینو گفتم که استرس نداشته باشی. بیشتر سوالایی که میکنن اینه که زمینه علاقت چیه؟ در این مورد حتما ذهنتو آماده کن که بتونی مجابش کنی. دیگه اینکه اکثرا میخان ببینن چقدر علاقمندی و اینکه زبانت در حدی هست که بتونی ارتباط برقرار کنی.

حتما بهش زنگ بزن (البته قبلش یه ساعت یه روز خاصی رو باهاش ست کن)

تبریک میگم.

موفق باشی.

راستی یادم رفت بگم که همشم نذار اون سوال کنه. بخصوص در مورد فاند ازش بپرس.

سلام آقا امیر
    میشه بگید استاده از کدوم دانشگاهه؟ و یه چیزایی (اگه مشکلی نیس) از روزمه و شرایطتون بگید. از نمرات زبان و جی ار ای. همچنین، اگه لطف کنید و بگید که بعد از چه مدتی سرچ کردن به این استاده رسیدید منظورم اینه که طرفند خاصی داره یا باید اینقدر سرچ بزنم تا یکی رو پیدا کنم؟ راجع به دانشگاههای آمریکا: آیا استادی پیدا میشه که بگه من برات پذیرش میگیرم؟ کسی سراغ داشته؟ معمولا میگن ک کمیته پذیرش همه کاره اس؟؟؟؟

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط da_ha نمایش پست ها
    من تازه شروع کردم واسه جی-ار-ای و تا 27 آبان بیشتر وقت خوندن ندارم. 20 نوامبر تهران امتحان دارم. راهنمایی ضربتی شب امتحانی بلدی ک یه نمره ای بیارم ک زیاد ضایع نباشه !!!!
    چکار کنم؟
    تافل پی-بی-تی هم دادم ب امید خدا خوب میشم
    منم با خودت 20 نوامبر امتحان دارم البته هفته ی قبلشم باید 13 نوامبر تاافل IBT بدم ( پوسم کندس)
    این بحث GRE موضوع بحث اینجا نیست بیا تو بخش GRE همه اطلاهات هست منم اونجا هستم از بقیه ی بچه ها هم میتونی کمک بگیری

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

بچه ها من یه ایمیلی از یه استاده گرفتم که نوشته بود فاند نداره و این حرفا
    میخواستم یه اصرار دیگه بکنم و بگم حتی برای 2012 هم فاند نداری؟
    و اگه نه و اگه رزومه من خوبه میتونی یه استاد دیگه بهم معرفی کنی در همون زمینه کاری خودت که دانشجو قبول میکنه؟
    به نظرتون این کار خوبه یا بده؟
    کسی چنین تجربه ای داره؟
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    و اگه نه و اگه رزومه من خوبه میتونی یه استاد دیگه بهم معرفی کنی در همون زمینه کاری خودت که دانشجو قبول میکنه؟
    کسی چنین تجربه ای داره؟
    این که بگی به یه استاد دیگه معرفیت کنه رو نمی دونم. به نظرم خیلی خوب نمیاد. ولی خودم یه بار به یه استاد میل زدم و اون گفت که در حال حاضر opening نداره. من دلو زدم به دریا و بش گفتم خیلی به کارت علاقه دارم و میتونم حتی تا 2012 صبر کنم. اون موقع ممکنه بخوای؟ گفت آره، 6 ماه دیگه بام تماس بگیر. خیلی هم آدم کله گنده ای بود. هنوز 6ماه نشده که نتیجه رو بت بگم ولی اگه حتی کوچکترین روزنه امیدی هم وجود داره، تا اونجا که ممکنه سعی خودتو بکن. هیچ ضرری نداره.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

اصلا ایده خوبی نیست

کسی چنین تجربه ای داره؟

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

مرسی از جواباتون
    پس این کار رو نمی کنم.
    اما به نظر خودم هم اصرار کردن و منتظر موندن کار خوبیه
    فقط یه سوال دیگه
    با توجه به اینکه ددلاین های 2011 اکثر دانشگاههای اروپا تو رشته ما تا چند روز دیگه تموم میشه بهتر نیست توی نامه یا توی رزومه بنویسم که من میخوام برای 2012 اقدام کنم؟
    چون ممکنه استاده فکر کنه مثلا برای فوریه 2011 می خوام و همین جوری بگه فاند ندارم که تا حالا نزدیک 3 نفر همین رو بهم گفتن!
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

Junior Member

مرسی از جواباتون
    پس این کار رو نمی کنم.
    فقط یه سوال دیگه
    با توجه به اینکه ددلاین های 2011 اکثر دانشگاههای اروپا تو رشته ما تا چند روز دیگه تموم میشه بهتر نیست توی نامه یا توی رزومه بنویسم که من میخوام برای 2012 اقدام کنم؟
    چون ممکنه استاده فکر کنه مثلا برای فوریه 2011 می خوام و همین جوری بگه فاند ندارم که تا حالا نزدیک 3 نفر همین رو بهم گفتن!
    شما برای ادامه تحصیل در اروپا باید برای اسکارشیپ ها اپلای کنی و بتونی یکی از اونارو ببری. نمیشه خیلی رو استادها حساب وا کرد. مورد دیگه اینکه مثلا در استرالیا که سیستم فاند گرفتن از دانشگاههاش مثل اروپاست، شما با پولی که از اساتید می گیری به عنوان RA یا TA فقط خرج و مخارج زندگیت رو تامین می کنه اونم به سختی ولی هزینه دانشگاه رو مجبوری یا خودت یا با بردن اسکارشیپ تامین کنی. فکر می کنم اروپا هم به همین شکل باشه البته مطمئن نیستم باید دوستان با تجربه تر نظر بدن، ولی اینو می دونم که در اروپا برای فاند گرفتن خیلی نمی شه رو استادها حساب وا کرد.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی از جواباتون
    پس این کار رو نمی کنم.
    فقط یه سوال دیگه
    ببین اینم ایده خوبی نیست که از حالا میل بزنی واسه 2012
    و ددلاینها هم اکثرا هنوز وقت دارن
    در ضمن به نظر من هم بهترین کار واسه شما اینه که به همون استادی که گفته فاند ندارم میل بزنی و بگی که میخوای واسه بورس دانشگاه اقدام کنی که بقول خودشون مثل یه مسابقست.
    بگو میخوام واسه بورس دانشگاه اقدام کنم و از شما میخوام که potential supervisor باشی
    بعد ازش درخواست research proposal کن و واسه پذیرش و بورس دانشگاه اقدام کن، البته اگه شرایطت طوری خوب هست که فکرمیکنی ممکنه بورس رو ببری

Senior Member sara123 آواتار ها

استادي در مورد پول بهم گفت سال اول هم شهريه ات را مي دم و هم بهت حقوق مي دم. سال دوم بستگي به عملكردت در سال اول داره اگه پيشرفتي حاصل شده باشه كه با هم ادامه مي ديم وگرنه پول بي پول! طبيعيه؟
    استاد هم خيلي جوان بود تازه phd گرفته و تازه استناد شده و گفت من دانشجوي hard working مي خوام و گفت مي توني از july بيايي زودتر كه كارت را شروع كني. من هم گفتم آره. حالا نمي دونم اون دو ماه هم بهم حقوق مي ده يا نه؟ از اينكه استاد اينقدر هوله هم نگرانم. استادم مي گه از اين استادا بر حذر باش چون بهت خيلي استرس وارد مي كنن. اما خوب همين استاد تا حالا از من خوشش اومده و من چاره اي ندارم. نظر شما چيه؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    استادي در مورد پول بهم گفت سال اول هم شهريه ات را مي دم و هم بهت حقوق مي دم. سال دوم بستگي به عملكردت در سال اول داره اگه پيشرفتي حاصل شده باشه كه با هم ادامه مي ديم وگرنه پول بي پول! طبيعيه؟
    استاد هم خيلي جوان بود تازه phd گرفته و تازه استناد شده و گفت من دانشجوي hard working مي خوام و گفت مي توني از july بيايي زودتر كه كارت را شروع كني. من هم گفتم آره. حالا نمي دونم اون دو ماه هم بهم حقوق مي ده يا نه؟ از اينكه استاد اينقدر هوله هم نگرانم. استادم مي گه از اين استادا بر حذر باش چون بهت خيلي استرس وارد مي كنن. اما خوب همين استاد تا حالا از من خوشش اومده و من چاره اي ندارم. نظر شما چيه؟
    فعلا اینو تو آب نمک داشته باش جاهای دیگه هم اقدام کن ببین چی پیش میاد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)