صفحه 236 از 1371 نخستنخست ... 1361862262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462863367361236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    بچه ها یکی از استادهای دانشگاه بریتیش کلمبیا در جواب من اینو داده:
    I will accept a student next year if I have enough grant money. You should apply to our department online. The links are here:
    ......
    Please note the English language exam requirement. Based on my past experience, I will not consider waiving this requirement. Also, please be sure to apply to several universities to maximize your chance of being accepted somewhere. Good luck!
    من بهش گفتم که نمره زبان دارم و سمج شدم که نظرت رو در مورد رزومه ام و شانس پذیرشم بگو بعدش اپلای میکنم. اونم این جواب رو داد:
    I would have to see your full application and letters of reference before I could tell you whether or not I would admit you. I only do this through the official channels and after a lot of consideration. Chances are low at each university - that is why you should apply to several.

شما جای من بودید چی کار می کردید؟ اپلای می کردید؟ هیچ امیدی نداده. اصلا فکر کنم سی وی رو نخونده. نمیدونم چه کار کنم!
    خوب اگه استاد بخواد رزومهٔ هر نفرو بخونه و بگه شانس پذیرشت چقدره که باید کارشو ول کنه بیاد اینجا تو applyabroad
    خوب من اگه جای شما بودم در صورتی‌ اپلای می‌کردم که معدلم و رزومم خوب باشه و مهمتر اینکه واقعا در زمینهٔ تحقیقاتی‌ استاد یه background داشته باشم که اون رو متقاعد کنه که منو از بین بقیه انتخاب کنه! من نمیدونم شرایط شما چطور هست اما همیشه اینو در نظر داشته باشید که BC و بقیه دانشگاههای خوب کانادا، کلی‌ آدم شاخ از سراسر دنیا اپلای می‌کنن! فقط ببینید شریف، تهران پلیتنیک... چند نفر میشن!!!
    البته نمی‌خوام کسی رو ناامید کنم اما همیشه واقع بینانه تصمیم بگیرید و هیچ موقع هم خودتون رو دست کم نگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

می خواستم یه چیزی به همه بگم. طی این مدتی که با استادا مکاتبه می کردم و به اینجا سر می زدم متوجه شدم که خیلی از پستهایی که ما میذاریم اینجا واقعا ضروری نیست. خودمون اگر یه خورده با دقت و حوصله و البته با واقع بینی ایمیلهامونو بخونیم جواب سوالامونو میگیریم. یا اصلا اگه پستها رو حتی از 7-8 صفحه قبل بخونیم به احتمال زیاد یه مورد مشابه خودمون پیدا می کنیم و نیازی به مطرح کردن دوباره اون نیست. مشکل میدونین کجاست؟ خیلیهامون خودمون میدونیم جواب خاصی نگرفتیما، ولی انگار دلمون می خواد یکی بمون امید بده بگه رفتنی شدی دیگه... بعضیها هم یه سوالایی می پرسن که فروم رو ملزم به استخدام فالگیر میکنه!(خودمم از این چیزا پرسیدمااا) مدیرای این تاپیک خیلی لطف دارن که اینجارو اینجور آزاد گذاشتن و پستها رو پاک نمیکنن. ولی بیاین خودمون رعایت کنیم و با نذاشتن پست غیر ضروری کاری کنیم که فروم واسه بقیه مفید باشه (فروم ما، خانه ما!). و یه چیز دیگه. اکثر ما دیگه به مرحله ای از زندگی رسیدیم که باید independent تصمیم بگیریم. مخصوصا اگر واقعا می خوایم تو یه کشور دیگه تحصیل کنیم و موفق باشیم. کافیه یه نگاه به پستای قبلی این تاپیک بندازیم، کاملا دستمون میاد که چه جور جوابی گرفتیم و باید بتونیم مستقلا تصمیم بگیریم که حالا چه جوابی بدیم. اینجا رو باید بذاریم واسه سوالای موردی و جوابای مبهمی که بعضیا میگیرن. همین دیگه... موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    خوب اگه استاد بخواد رزومهٔ هر نفرو بخونه و بگه شانس پذیرشت چقدره که باید کارشو ول کنه بیاد اینجا تو applyabroad
    خوب من اگه جای شما بودم در صورتی‌ اپلای می‌کردم که معدلم و رزومم خوب باشه و مهمتر اینکه واقعا در زمینهٔ تحقیقاتی‌ استاد یه background داشته باشم که اون رو متقاعد کنه که منو از بین بقیه انتخاب کنه! من نمیدونم شرایط شما چطور هست اما همیشه اینو در نظر داشته باشید که BC و بقیه دانشگاههای خوب کانادا، کلی‌ آدم شاخ از سراسر دنیا اپلای می‌کنن! فقط ببینید شریف، تهران پلیتنیک... چند نفر میشن!!!
    البته نمی‌خوام کسی رو ناامید کنم اما همیشه واقع بینانه تصمیم بگیرید و هیچ موقع هم خودتون رو دست کم نگیرید.
    مرسی از جوابتون
    میدونم نباید انتظار وقت گذاشتن زیاد رو داشته باشم اما در این حد هم که حتی نگاهی هم به رزومه نندازی (طوری که نمره زبان رو نبینی) یه خورده عجیبه.شرایط من بد نیست و علایق و موارد تحقیقیمون هم نزدیکه فقط این جواب تقریبا سربالا کمی به شک ام انداخت که اصلا مینیمم شانس رو در گرفتن پذیرش دارم یا نه!
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    میدونم نباید انتظار وقت گذاشتن زیاد رو داشته باشم اما در این حد هم که حتی نگاهی هم به رزومه نندازی (طوری که نمره زبان رو نبینی) یه خورده عجیبه.شرایط من بد نیست و علایق و موارد تحقیقیمون هم نزدیکه فقط این جواب تقریبا سربالا کمی به شک ام انداخت که اصلا مینیمم شانس رو در گرفتن پذیرش دارم یا نه!
    برای دانشگاهی مثل BC اینکه از کدوم دانشگاه داری اپلای می کنی اصلا مهم نیست، اما همون طوریکه دوستمون توضیح دادن کلا متقاضی های قوی داره، هم دانشگاه خوبیه و هم در جای خوبی قرار گرفته از نظر زیبایی و آب و هوا و غیره به خاطر همین متقاضی های زیادی داره مخصوصا از ایران، اگه تو سایتش جستجو کنی می تونی ببینی که حتی برای بچه های دانشگاه آزادی هم شرایط مجزا قائل شده! به نظر من شما فقط کافی به سایت دانشکده موردنظری که می خواهید براش اپلای کنید برید، اونجا می تونید رزومه بچه هایی که اونجا در حال تحصیل هستند رو ببینی. اکثر دانشجوها رزومشون رو سعی می کنند قرار بدن و از این طریق خودتو با اونا مقایسه کنی. کلا اساتید کانادا کمتر به میل ها جواب می دن، به همین خاطر اگه فکر می کنی برای دانشگاه های مورد نظرت در کانادا شرایط مناسبی داری حتما اپلای کن.
    اینی که برات می نویسم هم تجربه خودمه: من خودم یک استاد پیدا کرده بودم تو BC که از CV خوشش اومده بود اما بعد اینکه کل مدارک رو خواست و براش فرستادم خیلی رک گفت رزومت خوبه ولی معدل کارشناسیت خوب نیست و نمی تونم تو کمیته پذیرش ازت حمایت کنم. (البته ایشون گفت معدل کارشناسیت زیر 16 هست، باید اشاره کنم که معدل کارشناسیم 15.92 و تو دو سال آخر کارشناسی معدلم بالای 17)

Senior Member sara123 آواتار ها

این تمپلیته؟ جواب لازم داره؟
    Dear Sara,

You have an impressive record and I encourage you to apply to ---- University. Your record would be competitively reviewed and all of our PhD students receive support. Sometimes it is a teaching assistant at the beginning and then it is transitioned to a research assistant ship. I would be interested in you experience to help develop advanced thermoelectric generators.

All the best,
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    این تمپلیته؟ جواب لازم داره؟
    Dear Sara,

You have an impressive record and I encourage you to apply to ---- University. Your record would be competitively reviewed and all of our PhD students receive support. Sometimes it is a teaching assistant at the beginning and then it is transitioned to a research assistant ship. I would be interested in you experience to help develop advanced thermoelectric generators.

All the best,
    سلام
    نه جواب نمی خواد
    تشکر هم که دوستان میگند واسشون تعریف نشده
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

It does look like a personal template. I would consider this option for application, but only after further correspondence and examination. Virtually, all professors encourage you to apply because it brings in money, and more importantly, credit to have a lot of applications. You should, on the other hand, make sure the chance of your admission is relatively high..

I agree that letter of gratitude won't be necessary, but the info you provided is not enough to decide whether it's a serious encouragement or just a quick template reply.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    It does look like a personal template. I would consider this option for application, but only after further correspondence and examination. Virtually, all professors encourage you to apply because it brings in money, and more importantly, credit to have a lot of applications. You should, on the other hand, make sure the chance of your admission is relatively high..

I agree that letter of gratitude won't be necessary, but the info you provided is not enough to decide whether it's a serious encouragement or just a quick template reply.

ممنون از شما و masoudjoon
    شما چه اطلاعات لازم دارین تا تشخیص بدین که جدی هست یا نه؟ من می تونم از طریق pm بفرستم.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Junior Member

سلام

من از یه استاد دیگه این جواب رو گرفتم . حالا سوالم اینه که چقدر می شه روی این جور ای میل ها برای فاند تو مقطع مستر حساب باز کرد. با تجربه تر ها جواب بدن ممنون

While my group does more symbolic reasoning and reactive control, your
    background in computational intelligence would be a nice fit in my
    group. I can offer you an unfunded position in my lab, which entitles
    you to a desk, workstation, and a position in my group. We typically
    do not fund Masters students at ..., but if you prove
    yourself to be a capable individual, opportunities often come up for
    funding. The Games + Learning Lab does support the highest number of
    funded Masters students.

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط gsalehipour نمایش پست ها
    می خواستم یه چیزی به همه بگم. طی این مدتی که با استادا مکاتبه می کردم و به اینجا سر می زدم متوجه شدم که خیلی از پستهایی که ما میذاریم اینجا واقعا ضروری نیست. خودمون اگر یه خورده با دقت و حوصله و البته با واقع بینی ایمیلهامونو بخونیم جواب سوالامونو میگیریم. یا اصلا اگه پستها رو حتی از 7-8 صفحه قبل بخونیم به احتمال زیاد یه مورد مشابه خودمون پیدا می کنیم و نیازی به مطرح کردن دوباره اون نیست. مشکل میدونین کجاست؟ خیلیهامون خودمون میدونیم جواب خاصی نگرفتیما، ولی انگار دلمون می خواد یکی بمون امید بده بگه رفتنی شدی دیگه... بعضیها هم یه سوالایی می پرسن که فروم رو ملزم به استخدام فالگیر میکنه!(خودمم از این چیزا پرسیدمااا) مدیرای این تاپیک خیلی لطف دارن که اینجارو اینجور آزاد گذاشتن و پستها رو پاک نمیکنن. ولی بیاین خودمون رعایت کنیم و با نذاشتن پست غیر ضروری کاری کنیم که فروم واسه بقیه مفید باشه (فروم ما، خانه ما!). و یه چیز دیگه. اکثر ما دیگه به مرحله ای از زندگی رسیدیم که باید independent تصمیم بگیریم. مخصوصا اگر واقعا می خوایم تو یه کشور دیگه تحصیل کنیم و موفق باشیم. کافیه یه نگاه به پستای قبلی این تاپیک بندازیم، کاملا دستمون میاد که چه جور جوابی گرفتیم و باید بتونیم مستقلا تصمیم بگیریم که حالا چه جوابی بدیم. اینجا رو باید بذاریم واسه سوالای موردی و جوابای مبهمی که بعضیا میگیرن. همین دیگه... موفق باشید
    You sound quite sane, dear gsalehipour I commend you on your wisdom.
    Unfortunately your post after only a couple of hours has shifted back enough to make sure that no one will see it any more, especially being located at last post of a page; Of course I don't mean that always all the posts on the last page of a topic are read!

Having encountered this topic, through someone else's previous post, for the first time, I felt a tad bit surprised at 2360+ posts in three years; If we consider the pre-application process going on for about 3 months a year that makes it about 10 posts per day! quite impressive, not to add the fact that these pre-app mass-mailings are useless and usually profs. do not get themselves in this funny game. After all we all know that choice of advisor and many other issues are 99% of times a post-admission routine. Yes, you may get extreme and satisfying answers if your case is extreme too (extremely bad or extremely good) but ... how can you be sure?? SO almost always we are in a twilight zone that neither we nor they are capable of lighting it up, not at least until all of our documents are evaluated by admission office people, especially when we consider the obvious: How can you decide about someone 100%-sure while you know there are other people out there possibly a lot better?! consensus of this whole topic.

I wish all of us less-mass-mailing and a good lock.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)