صفحه 258 از 1371 نخستنخست ... 1582082482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672683083587581258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member civettare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science - University of Alberta

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    من در ايميل بعدي در مورد فاند ازش پرسيدم اين جواب را داده. خودم فكر ميكنم سركاري هست. با توجه به اين جوابها و با توجه به اينكه سطح دانشگاه خيلي بالاست به نظر شما اپلاي كنم يا نه؟
    Hi Sara ,

Yes, you can mention me in your SOP.

If you are accepted, then let me know. Then, I look at my funding portfolio. Funding is always tight, so I will see if I have funding. If I don’t other faculty might. It will depend on the projects in place, at that time.

Sincerely,
    یک اصل کلی در مورد دانشگاه‌های top rank وجود داره و اونم اینه که اگه شما بتونین پذیرش بگیرین به احتمال بسیار زیاد فاند هم میگیرین. چون اصولا پول خیلی زیادی تو این دانشگاها در حال چرخشه! به نظر من بیشتر از اینکه به جواب این استاده دقت کنی به admission requirement دانشگاه توجه کن و ببین حداقل‌ها رو داری یا نه. توی اکثر دانشگاه‌های عالی پروسه پذیرش اولیه از اختیار استاد خارج هستش چون اینا applicantهای زیادی دارن و مجبورن قبل فرستادن پرونده‌ها به دانشکده یه غربال‌گری کامل انجام بدن. بنابراین به نظر من اگه مینیمم‌های دانشگاه رو داری و فکر میکنی از ***** دانشگاه رد میشی اپلای کن. من خودم این اشتباه رو کردم و به خاطر اینکه جواب‌های بسیار خوبی داشتم 3-4 تا دانشگاه top rank اپلای کردم ولی بعدش که ریجک شدم و از استادا پیگیری کردم فهمیدم اصلا پرونده من به دستشون نرسیده بوده. برای بعضی دانشگاه‌ها مثل Georgia Tech نمره GRE خیلی مهمه. من خودم بهت گفتم که 1-2تا دانشگاه خیلی تاپ تو سبد اپلایت بزار ولی مواظب باش زیاده‌رویم نکنی چون واقعا پول حروم کردنه و میتونی به اون پول شانستو جای دیگه امتحان کنی ؛)
    impossible is impossible...

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civettare نمایش پست ها
    یک اصل کلی در مورد دانشگاه‌های top rank وجود داره و اونم اینه که اگه شما بتونین پذیرش بگیرین به احتمال بسیار زیاد فاند هم میگیرین. چون اصولا پول خیلی زیادی تو این دانشگاها در حال چرخشه! به نظر من بیشتر از اینکه به جواب این استاده دقت کنی به admission requirement دانشگاه توجه کن و ببین حداقل‌ها رو داری یا نه. توی اکثر دانشگاه‌های عالی پروسه پذیرش اولیه از اختیار استاد خارج هستش چون اینا applicantهای زیادی دارن و مجبورن قبل فرستادن پرونده‌ها به دانشکده یه غربال‌گری کامل انجام بدن. بنابراین به نظر من اگه مینیمم‌های دانشگاه رو داری و فکر میکنی از ***** دانشگاه رد میشی اپلای کن. من خودم این اشتباه رو کردم و به خاطر اینکه جواب‌های بسیار خوبی داشتم 3-4 تا دانشگاه top rank اپلای کردم ولی بعدش که ریجک شدم و از استادا پیگیری کردم فهمیدم اصلا پرونده من به دستشون نرسیده بوده. برای بعضی دانشگاه‌ها مثل Georgia Tech نمره GRE خیلی مهمه. من خودم بهت گفتم که 1-2تا دانشگاه خیلی تاپ تو سبد اپلایت بزار ولی مواظب باش زیاده‌رویم نکنی چون واقعا پول حروم کردنه و میتونی به اون پول شانستو جای دیگه امتحان کنی ؛)
    ممنون دوست عزیز
    دانشگاه texas austin هست و من فکر میکنم اپلای نکنم بهتره چون رزومه ام در اون حدود نیست. حالا باز اگه استاد یکم با تمایل بیشتر حرف میزد یه چیزی. نظر شما چیه؟ با توجه به اینکه من یک تاپ رنک دیگه میخوام اپلای کنم. اونجا استاد گفته اگه از من بپرسن من میگم که میخوام با من کار کنی. با توجه به رزومه ام فکر کنم همون یه تاپ رنک بس باشه دیگه نه؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Junior Member hamidfarivar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

آقا سلام. میشه یه نظری راجع این میل بدین. با تجربه ها لطفا کمک کنن.
    در ضمن یک چیزی که خیلی ذهنمو مشغول کرده اینه که یک استاد دیگه هم هست تو همین دپارتمان که فیلد کاریش مثه این استاده که به من جواب داده خیلی بم میخوره. حالا من چیکار کنم با همین استاد برم جلو یا به اون استاد دیگه میل بزنم و شروع کنم به مکاتبه شاید که واسه فاند جواب بهتری بده؟ ها؟ جفتشونم اونطوری که از تو وب پیجاشون معلومه حسابی با هم ارتباط دارن. میترسم از اینجا مونده از اونجا رونده بشم اگه به اون میل بزنم. در ضمن هر دو استادی که گفتم کارشون درسته و chair و associate dean هستند. آقا یه دنیا تشکر...

Dear Hamidreza:
    Thanks for your interest in our work. Your background looks interesting. At this time I'm uncertain about how many (if any) new student's I'll be able to take on in the fall because I don't know how many of my current students will finish and my funding is also not set. I encourage you to apply. We've had other good students apply from Iran but it is common for them to have visa troubles. I hope that doesn't happen to you.
    Thanks again,

Junior Member civettare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science - University of Alberta

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfarivar نمایش پست ها
    در ضمن یک چیزی که خیلی ذهنمو مشغول کرده اینه که یک استاد دیگه هم هست تو همین دپارتمان که فیلد کاریش مثه این استاده که به من جواب داده خیلی بم میخوره. حالا من چیکار کنم با همین استاد برم جلو یا به اون استاد دیگه میل بزنم و شروع کنم به مکاتبه شاید که واسه فاند جواب بهتری بده؟ ها؟ جفتشونم اونطوری که از تو وب پیجاشون معلومه حسابی با هم ارتباط دارن. میترسم از اینجا مونده از اونجا رونده بشم اگه به اون میل بزنم. در ضمن هر دو استادی که گفتم کارشون درسته و chair و associate dean هستند. آقا یه دنیا تشکر...

Dear Hamidreza:
    Thanks for your interest in our work. Your background looks interesting. At this time I'm uncertain about how many (if any) new student's I'll be able to take on in the fall because I don't know how many of my current students will finish and my funding is also not set. I encourage you to apply. We've had other good students apply from Iran but it is common for them to have visa troubles. I hope that doesn't happen to you.
    Thanks again,
    به نظر من این جواب جواب خاصی نیست چون هیچ تضمین خاصی نداده. نمیشه رو این جواب حسابی باز کرد دوست عزیز. اگه جوابی که از اون یکی استادم گرفتی بزاری میشه در مورد اونم نظر داد ؛)
    impossible is impossible...

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfarivar نمایش پست ها

Dear Hamidreza:

Thanks again,
    اولا که کار خوبی اصلا نکردی که به هر دوشون میل زدی.
    اگه با اون میخواستی کار کنی و میگی جوابتم داد باید پیشو میگرفتی و دیگه میل به این نمیزدی و اگه میخواستی با این یکی کار کنی باید از همون اول به همین دومی ایمیل میزدی ، ولی الان دیگه anyway (اینو گفتم چون در صورت ایجاد تاثیر بد از این مسئله تو ذهن استاد ممکنه باعث شه که استاد مربوطه کلا دید بدی به ایرانیها پیدا کنه و از شما که بگذره دیگه به اپلیکیشن دانشجوهای ایرانی توجه نکنه)
    حالا هم دیگه بستگی به خودت داره که پی کدومشونو بگیری. ببین کدوم بهتر تحویلت گرفتن و اینکه کدوم برش بیشتری دارند و از همه مهمتر کدوم فیلد کاریش بیشتر مورد توجهتونه

سلام در مورد این ایمیل نظر شما چیه؟
    x---, unfortunately I do not have any open positions at this time. I encourage you to apply to our department and contact other professors in your areas of interest. As Associate Chair of Graduate Affairs, please contact me if you have any questions
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    سلام در مورد این ایمیل نظر شما چیه؟
    x---, unfortunately I do not have any open positions at this time. I encourage you to apply to our department and contact other professors in your areas of interest. As Associate Chair of Graduate Affairs, please contact me if you have any questions
    دلیل اینکه جوابت رو داده رو میشه بیشتر به سمتش به عنوان Associate Chair of فلان نسبت داد تا علاقس به کار باهات لذا promising نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دلیل اینکه جوابت رو داده رو میشه بیشتر به سمتش به عنوان Associate Chair of فلان نسبت داد تا علاقس به کار باهات لذا promising نیست
    خیلی ممنون ، چرا به سمتش ربط داره؟
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون ، چرا به سمتش ربط داره؟
    خب واضحه، جوابت توی عنوان سمتشه Associate Chair of چیی؟ Graduate Affairs
    همونطوری که میدونید توی همه دانشگاها برخی از اعضا هیئت علمی رو به چنین سمتهایی قرار میدن واسه هماهنگی امور

Junior Member

هر چی فکر می کنم نمی دونم چطوری بحث فاند مطرح کنم
    که به طرف بر نخوره

میشه کسی یه جمله مودبانه بنویسه که در لفافه بحث فاند. مطرح کنه؟ (به انگلیسی)

می ترسم بپره

در ضمن آیا پرسیدن مقدار شانس پذیرش از استاد ممکنه تاثیر منفی بذاره که طرف خودشو باور نداره؟

دوستان من کمی عجله دارم ممنون میشم یکی کمک کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    به نظر من این جواب از تمپلیت خارج شده ولی هنوز خیلی جدی نیست.
    سئوال در مورد فاند نتایج بدی به همراه نداره... سئوال نکردن نتایج بدتری به همراه داره... سردرگمی ُ احتمال ریجکت شدن بالاتر(به دلیل واقع بینانه نبودن اپلیکیشن) ُ ناامیدی و تضعیف روحیه میتونه از نتایج سوال نکردن باشه. هیچ دلیلی وجود نداره که شما درمورد مسایل مالی با استادتون صحبت نکنید. (البته میشه به زبون خوب یا بد این مسایل رو مطرح کرد که داستان جدایی داره). حتی من از جوی که در اینجا میبینم فکر میکنم اگه کسی درباره فاند سوال نکنه استادا تعجب میکنن... شما قراره برای استادتون ۵ سال کار کنید (در آمریکا) آیا نباید روی دستمزدتون به توافق برسید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)