صفحه 266 از 1371 نخستنخست ... 1662162562572582592602612622632642652662672682692702712722732742752763163667661266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,651 تا 2,660 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    mehdi عزیز با عرض پوزش اما موافق نیستم. به عنوان کسی که آشنایی مختصری با فرهنگ و زبان روسی دارم و دوستانی داشتم که توی روسیه درس خوندن و زندگی کردن دارم این رو میگم. دوستان من بالاتفاق از محیط و دانشگاهها و کلا از همه چی راضی بودند. اگر بتونید با شرایط طبیعی (سرما!) کنار بیایید بقیه مسایل حل میشه. به نظر من فرصتهای خوب رو نباید به خاطر دلایلی مثل انگلیسی زبان نبودن اون کشورها همین جوری از دست داد
    من 2 سال به صورت فول تایم زبان روسی می خوندم و الان در حدود 6 سال هست که به دلیل علاقه ام مطالعات زیادی در ارتباط با فرهنگ ، ادبیات، و زبان روسی دارم.
    لذا در این ارتباط باید به دوستان بگم که به پنج دلیل بهتره روسیه رو به عنوان آخرین انتخاب هاتون در نظر بگیرید.
    1. هوای وحشتناکی که ماها هیچ وقت باهاش کنار نخواهیم آمد (جنس سرمای روسیه با سرمای کانادا فرق میکنه و فقط مربوط به درجه حرارت نیست و بسیار آزار دهنده تره)
    2. مردم روسیه انسانهای با فرهنگی هستند ولی متاسفانه به دلیل یه سری اتفاقات در چند سال گذشته مردم شهرهای مسکو و سن پترزبورگ اصلا با کله سیاها کنار نمیان و رفتار خیلی دوستانه ای با اونها ندارند.
    3. دانشگاهای روسیه متاسفانه اصلا در حد بالایی (در مقایسه با کانادا، امریکا، استرالیا، و انگلیس) نیستند.
    4. شما حتی جهت تحصیل در مقطع دکتری نیاز به یادگیری زبان روسی دارید که با توجه به مدتی که این زبان رو میخوندم باید بگم که یادگیری این زبان بسیار بسیار از زبان فارسی سخت تره (خواهش میکنم با انگلیسی که هرگزه هرگزه هرگز از نظر سختی حتی مقایسش هم نکنید) و بهتره بدونید که سومین زبان سخت دنیاست.
    5. متاسفانه جامعه علمی در روسیه به مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگه تمایل زیادی به تبادلات علمی و غیره با دنیای بیرون از راشن فدریشن نداره.
    جا داره اشاره کنم که بسیاری از مواردی رو که ذکر کردم مطالبی هستند که توسط دوستان متعدد روسی (native) که دارم مورد تاکید قرار گرفتند. البته باید اشاره کنم که این وسط نقاط مثبتی هم وجود دارند که اصلا با این نکات منفی قابل قیاس نبودند.
    *****!

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

دوستان این میل یعنی من ادمیشن رو گرفتم؟!!
    اینکه اضافه کرده شما برای گرفتن ادمیشن رسمی باید توسط دانشکده هم تایید بشی مشروطش نمیکنه؟ این استاد رئیس یک گروه آموزشی بزرگه که قراره من توی پروژه شون باشم و حرفش کاملا برو داره. به نظرتون ادمیشن قطعی شده یا مشروطه؟
    Dear Ms. XXXX
    This is to let you know that you have been successful in your application for one of our XXX Scholarships, and this email serves as an informal scholarship offer. Considering your background and abilities we think that you will be able to pick up skills in XX and XXX without too much trouble, plus we can provide some of this training through courses that you can attend after starting your PhD. A firm, formal scholarship offer can only be made after you have been accepted into the PhD program of the Faculty of XXX at the University of Sydney. Your tuition fees will be covered by the School of XXX.
    .......
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

سلام. من به یک استاد تو دانشگاه جورجیا تک 1ماه پیش میل زدم که آیا واسه دکترا سوپروایزم میکنه ؟ در جوابم اینو داده. به نظر شما این یعنی چی؟
    Thank you for your interest. You are welcome to apply to our PhD program. The decisions on admissions & assistantships are decided by the graduate committee. Once accepted, I'll be happy to discuss with you about research in my group. Wish you luck.

البته من براش 1 ایمیل دیگه هم فرستادم با این متن و بلافاصله اینجور جواب داد
    Dear Professor ....
    My sincere apologies for my late reply and many thanks for your respond and interest in my CV, I am happy that you fond me a strong candidate to be accepted as your PhD student.
    As you may know as an international student, it is very hard for me to cover the tuition fee and living fees in USA, I would be more than happy if you could briefly inform me about the available funding sources available to PhD students like me in the Georgia Institute of Technology Materials Science and Engineerin?

I thank you again for your help and consideration and I am looking forward to do my PhD under your supervision.

Very Sincerely.

جواب استاد:
    Most students accepted into the PhD program will also receive research assistantships, around $23,000/yr plus tuition.

درضمن من هنوز مدارک زبان آماده نیست و واسه پاییز سال دیگه میخوام اقدام کرده باشم.
    الان که میل زدم زود نبوده؟ چجوری با استاد ارتباطم رو ادامه بدم......
    مرسی اگه راهنماییم کنین

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

سلام
    یه استاد به من این جواب داده:
    Thank you Mohammad for your interest in joining my group. I would be glad to support your application so please go ahead and apply to the Nanoscience PhD program and let me know once your complete application has been submitted. Best Regards,
    من به قصد لپلای برای شیمی ایمیل زدم حالا این استاده گفته تو بخش نانوتکنولوژی اپلای کنم. آخه خودش هم تو دپارتمان شیمی هست هم تو نانو تکنولوژی... فقط فقط یکمی واسه ویزا تو نانو نگرانم .. به نظرتون چیزی در این مورد بگم یا نه؟؟ بخش نانو تکنولوژی تو همون دانشکده علوم هست و نوشته هم شیمی هم فیزیک میتونن آپلای کنن....
    یکی از دوستان که تو همین فروم هست واسه بهار 2011 3 هفته ای واسه شیمی این دانشگاه کلیر شد..(با همین استاد)
    ویرایش توسط rashdy_chem : December 28th, 2010 در ساعت 12:31 PM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    دوستان این میل یعنی من ادمیشن رو گرفتم؟!!
    اینکه اضافه کرده شما برای گرفتن ادمیشن رسمی باید توسط دانشکده هم تایید بشی مشروطش نمیکنه؟ این استاد رئیس یک گروه آموزشی بزرگه که قراره من توی پروژه شون باشم و حرفش کاملا برو داره. به نظرتون ادمیشن قطعی شده یا مشروطه؟
    Dear Ms. XXXX
    This is to let you know that you have been successful in your application for one of our XXX Scholarships, and this email serves as an informal scholarship offer. Considering your background and abilities we think that you will be able to pick up skills in XX and XXX without too much trouble, plus we can provide some of this training through courses that you can attend after starting your PhD. A firm, formal scholarship offer can only be made after you have been accepted into the PhD program of the Faculty of XXX at the University of Sydney. Your tuition fees will be covered by the School of XXX.
    .......
    سلام دوست عزیز.
    این ایمیل یعنی که شما تا گرفتن بورس این دانشگاه یک قدم فاصله دارید و آن یک قدم هم نهایی شدن نتیجه پذیرش شماست. در استرالیا به دلیل تفاوت زمان ددلاین بورس و پذیرش و تفاوتهایی که در بحث ویزای دانشجویی استرالیا بین حالت داشتن بورس و بدون بورس وجود دارد، رایج است که گاهی اول نتایج بورس اعلام شود و بعد نتایج پذیرش. (در حالت های خیلی نادر ممکن است کسی بورس بگیرد اما نتواند پذیرش بگیرد که این قضیه دلایل مختلفی مثل نقض مدارک و... می تواند داشته باشد.) من پیشنهاد می کنم شما حتماً فرآیند پذیرش را مطابق با دستورات ذکر شده در ایمیل ها و سایت دانشگاه دنبال کرده و مدارکتان را سر موقع و کامل بفرستید و ارتباطتان را با مسئول مربوطه حفظ کنید تا انشاالله با اخذ پذیرش، خود به خود بورس شما هم قطعی شود.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط morghedaryai نمایش پست ها
    سلام. من به یک استاد تو دانشگاه جورجیا تک 1ماه پیش میل زدم که آیا واسه دکترا سوپروایزم میکنه ؟ در جوابم اینو داده. به نظر شما این یعنی چی؟
    Thank you for your interest. You are welcome to apply to our PhD program. The decisions on admissions & assistantships are decided by the graduate committee. Once accepted, I'll be happy to discuss with you about research in my group. Wish you luck.

Dear Professor ....
    My sincere apologies for my late reply and many thanks for your respond and interest in my CV, I am happy that you fond me a strong candidate to be accepted as your PhD student.
    As you may know as an international student, it is very hard for me to cover the tuition fee and living fees in USA, I would be more than happy if you could briefly inform me about the available funding sources available to PhD students like me in the Georgia Institute of Technology Materials Science and Engineerin?

I thank you again for your help and consideration and I am looking forward to do my PhD under your supervision.

Very Sincerely.

جواب استاد:
    Most students accepted into the PhD program will also receive research assistantships, around $23,000/yr plus tuition.

درضمن من هنوز مدارک زبان آماده نیست و واسه پاییز سال دیگه میخوام اقدام کرده باشم.
    مرسی اگه راهنماییم کنین
    سلام دوست عزیز.
    هر دو جوابی که استاد برای شما فرستاده تمپلیت (یعنی نمونه آماده) هست. اکثر اساتید خارجی در اولین پاسخ، فرد متقاضی را به اقدام رسمی برای پذیرش تشویق می کنند. در ایمیل دوم هم سیاست کلی دانشکده را ذکر کرده اند که گویا اکثر دانشجویانی که بتوانند از این دانشکده در مقطع دکتری پذیرش بگیرند، خود به خود کمک هزینه RA به اضافه پوشش شهریه را دریافت خواهند کرد. این طور که معلوم است این استاد در کمیته پذیرش نقشی نداشته یا اگر هم داشته تمایلی نشان نداده است که این موضوع را بیان کند.
    به نظر من بهترین کاری که شما می توانید بکنید این است که خروجی های تحقیقاتی این استاد (مثل مقالات کنفرانسی و ژورنالی) که در این مدت تا زمان معلوم شدن نتیجه پذیرش منتشر می شود را دنبال کنید تا بعداً در صورت اخذ پذیرش آمادگی ذهنی کافی برای بحث در مورد عنوان پروپوزال تحقیقاتی و احیاناً مصاحبه تلفنی یا اینترنتی را داشته باشید. ضمن این که به روال عادی امور خود مثل اقدام برای مدارک زبان، مقاله، توصیه نامه و نوشتن SOP و جستجو برای اساتید و دانشگاههای دیگر و... بپردازید. با توجه به پاسخ روشنی که این استاد داده است و ذکر این جمله که "Once accepted, I'll be happy to discuss with you about research in my group" ارسال ایمیل های بیشتر به این استاد با عناوینی همچون احوالپرسی، تبریک سال نو، نظر سنجی در مورد شانس پذیرش و... چندان کار حرفه ای ارزیابی نمی شود و بیشتر استاد را کلافه و عصبی می کند تا حدی که ممکن است به آدرس ایمیلتان به دید SPAM نگاه کرده و آن را ***** کند. ضمناً این که الان با وی تماس گرفتید، فی النفسه مشکلی ندارد.
    پیشنهاد می کنم در رابطه با بحث ارتباط با اساتید این تاپیک و پست را هم بخوانید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    یه استاد به من این جواب داده:
    Thank you Mohammad for your interest in joining my group. I would be glad to support your application so please go ahead and apply to the Nanoscience PhD program and let me know once your complete application has been submitted. Best Regards,
    من به قصد لپلای برای شیمی ایمیل زدم حالا این استاده گفته تو بخش نانوتکنولوژی اپلای کنم. آخه خودش هم تو دپارتمان شیمی هست هم تو نانو تکنولوژی... فقط فقط یکمی واسه ویزا تو نانو نگرانم .. به نظرتون چیزی در این مورد بگم یا نه؟؟ بخش نانو تکنولوژی تو همون دانشکده علوم هست و نوشته هم شیمی هم فیزیک میتونن آپلای کنن....
    یکی از دوستان که تو همین فروم هست واسه بهار 2011 3 هفته ای واسه شیمی این دانشگاه کلیر شد..(با همین استاد)
    سلام دوست عزیز.
    این مسئله بستگی به این دارد که علایق تحقیقاتی آتی این استاد و گروه تحقیقاتی اش چیست، چون ممکن است ایشان عضو دپارتمان شیمی باشد و قبلاً در رشته شیمی هم کار کرده باشند، منتهی بخواهد در آینده نزدیک (مثلاً ترم پائیز 2011) صرفاً بر روی بحث نانو متمرکز شود و در این زمینه دانشجو بگیرد. به هر حال پیشنهاد می کنم این مسئله را به صراحت قید کنید که شما بیشتر علاقمند هستید که برای دوره دکترای شیمی این دانشگاه اقدام کنید و آیا ایشان در این زمینه هم موضوع در دست کار دارند یا خیر؟
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

Dear Professor ....

Very Sincerely.

جواب استاد:

مرسی اگه راهنماییم کنین
    دوست عزیز
    شما اگه ایمیل هم نمیزدی هیچ فرقی نمیکرد چون در GeorgiaTech پذیرش دانشجو صرفا از طریق graduate office انجام میگیره و استاد نقشی نداره. (مگه شرایط استثنایی و خاص ،مثلا استاد مورد نظر یه کله گنده ای توی اون کمیته پذیرش باشه)
    و با توجه به اینکه میگی نمره زبان هنوز نداری کلا بیخیالش شو فعلا

Junior Member civettare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science - University of Alberta

Dear Professor ....

Very Sincerely.

جواب استاد:

مرسی اگه راهنماییم کنین
    همونطور که مهدی هم گفت Georgia Tech‌ یک Graduate office‌سفت و سخت داره که اگه حداقل‌هارو نداشته باشی اصلا پروندتو به دانشکده نمیفرسته! من از روی تجربه بهت میگم که پولتو دور نریز! من یه جواب خوب استادای اونجا داشتم و حتی با هم تلفنی هم حرف زدیم و به من گفت که به Graduate office اعلام میکنه که منو میخواد و فاند هم برای ساپورت من داره! دیگه از این بهت میشه؟! من تافلم آماده بود و نمره خوبیم داشتم (105) ولی نمره GRE آماده نبود و وقتیم فرستادمش زیاد نمره جالبی نبود (1140). reject شدم و حتی استادم رفت و برام پیگیری کرد که ببینه چرا این اتفاق افتاده و رسما بهم گفت که دلیل ریجکت شدنم نمره GRE بوده! خلاصه که به نظر من پول دور ریختنه اگه بدو یه نمره GRE خوب واسه Georgia Tech‌ اپلای کنی.
    impossible is impossible...

Junior Member reza_moohebat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS: Computer engineering (Azad university) MS:IT Management (Payame Noor, Tehran) To be continued

سلام من بعد از فرستادن CV خودم برای استاد ضمیمه کردن ریزنمرات و رزومه خودم اعلام آمادگی کردم که آمادم تو زمینه تحقیقاتیش که دقیقا با زمینه تحقیقاتی و مقالات دوره فوفم منطبق بود، باهاش همکاری کنم و بشه سوپروایزرم. خوشبختانه فردا جواب داد. اما متن جواب در حد نیم خط بود و نامه جوابیه خطاب به مسئول دفتر پذیرشه و به برای من و اون فردی که مسئوا دفتر پذیرش بوده ارسال شده. محتوای نامه به این شکله:
    برای محمد لینک مربوط به پذیرش دوره دکتری را ارسال کنید. متشکرم

حالا به نظرتون معتی این نامه چی میتونه باشه. مثبته؟ منفیه؟ خنثیاس؟ نمی دونم چرا خطاب به خودم هیچی نگفته. شما چی فکر میکنید؟
    Where there is a will, There is a Way

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)