صفحه 271 از 1371 نخستنخست ... 1712212612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802813213717711271 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    اگه طرف حتی یه خورده هم آدم حسابی باشه حتما ناراحت میشه.
    در کل به هیچ وجه کار درستی نیست.
    از نظر اخلاقی هم به شدت کار بدیه.
    سلام

اگه بهش پیشنهاد بدم که 2 نفری کار کنیم چی؟
    به نظرتون خوبه یا ناراحت میشه؟ مثلا در حد همین کارایی که استاد خودمون میکنه از راه دور همکاری کنیم

(به همکاریش خیلی احتیاج ندارم و هدفم اینه که از اسمش استفاده کنم)

به نظرتون بهش بگم؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام

اگه بهش پیشنهاد بدم که 2 نفری کار کنیم چی؟
    به نظرتون خوبه یا ناراحت میشه؟ مثلا در حد همین کارایی که استاد خودمون میکنه از راه دور همکاری کنیم

(به همکاریش خیلی احتیاج ندارم و هدفم اینه که از اسمش استفاده کنم)

به نظرتون بهش بگم؟
    ببین دوست عزیز.
    این موردی که میگی باز از اون حالت قبلی خیلی بهتر و معقول تره ولی یه مسئله ای هست که شاید نشه روش نظر قطعی داد، آخه ممکنه مورد به مورد خیلی فرق کنه.
    ولی با توجه به تجربه شخصی من و مخصوصا که استاد مشاور تز فوقم از یه کشور اروپایی بود میتونم بگم که استادای درست حسابی مثل این استادی که من باهاش کار میکنم بسیار مسئولیت پذیرن و نسبت به کاری که قراره به اسمشون پابلیش شه احساس مسئولیت میکنند. (گفتم اگه طرف کار درست باشه)
    لذا باید ببینی که اولا طرف اونقدر روت شناخت داره که بخواد بهت اعتماد کنه و باهات اینجوری که میگی کار کنه؟ ثانیا اونقدر وقت داره که به این کار اختصاص بده؟ بعدشم میزان level رابطت باهاش در این حد هست؟
    همه دوستان این فروم میدونن که اکثر اساتید ایرانی که به عنوان استاد مشاور تعیین میشن حتی ممکنه تو دفاع هم بکنی ولی آخر سر نفهمن تو اصلا موضوع تزت چی بوده، ولی این مسئله در مورد اساتید کار درست اونوری صادق نیست، حرفم اینه که نمی تونی بگی که هیچ انتظاری از این استاده ندارم و فقط به این بهونه اسمشو میخوام بیارم چون اون استاد حتما اگه قبول کنه، میخواد که به اندازه محل اسمش درمقاله واقعا همون مقدار contribution به اون کار داشته باشه. (این یه تعهد اخلاقی بین همه محققا هست که متاسفانه بسیاری از اساتید رعایتش نمیکنن)
    در هر حال به نظر من اگر واقعا از استاد جواب خوبی گرفتید (نظر شخصی من اینه که) نیازی به چنین کاری نیست. این مسئله رو هم در نظر بگیرید که حتی ممکنه (حتی چند درصد) که استاد از این کارتون خوشش نیاد و از دستتون بره.

پ . ن : در مورد اون پستی هم که گذاشتید و مدیر محترم لطف کردن و بدلیل غیر مرتبط بودن حذفش کردن باید بگم اگه مقاله شما یا هر کس دیگه از ASME رد میشه دلیلش ایرانی بودن شما نیست بلکه کیفیت و بار علمی اون مقاله هست یا غیر مرتبط بودنش. هر سال مقالات زیادی از ایران در ASME ارائه میشه. استاد خود من امسال در ASME مقاله داشت و خودش هم رفت و ارائش کرد.

موفق و پیروز باشید.

Junior Member

سلام من با چند تا از اساتید دانشگاه تورنتو مکاتبه کردم. یکیشون که از همه کارش بیشتر با من مشابهت داشت و من خیلی علاقه و امید بهش داشتم زودتر ا همه جوا داده که : Thank you for your interest in our work. I am sorry but we do not have any openings. یعنی واقعا دانشجو نمی خواسته یا سوابق من رو نپسندیده؟ توی پروفایلش نزده بود که دانشجو می گیره یا نه.به نظر شما بهش ایمیل بزنم که امکانش هست من رو برای سال آینده رزرو کنه یا نه؟

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    آخه ددلاینش تا 15 ژانویه‌ست وقت برای قورت دادنش نیست. دو روز پیش ایمیل زدم. در ادامه اون ایمیلش هم اینو گفته
    In the
    meantime, you could apply for the IS PhD program at XXX, the deadline is
    January 15 and you can apply online.

خوش‌بختانه مقاله‌ها رو بچه‌های همین فروم زحمتشو کشیدن. خیلی هنر کنم مقاله‌ها رو بخونم دیگه به ایده دادن نمی‌رسم. می‌خوام بهش بگم که اسمشو به عنوان سوپروایزم می‌خوام بنویسم اما در مورد مقاله‌ها چی بگم؟ سوال پرسیدن و اینا رو بذارم واسه بعد اپلای؟

به امید موفقیت همه و به‌ویژه بچه‌های TMU
    من یکی از مقاله‌ها رو خوندم و به استاد میل زدم و چند تا ایده دادم. اونم گفت که روی این زمینه پروپوزال سابمیت کردم و دانش‌جو می خوام.
    در انتها گفته:
    If you are admitted to the PhD program, can you start in
    Summer 2011? Would it be possible if I could have a phone interview with
    you?

1. منظورش از تابستون یعنی دقیقا کی؟ سپتامبر که باشه که خب طبیعیه. منظورش اول تابستونه؟
    2. در مورد دو تا سوال بالا چه جوابی بدم؟
    3. در ضمن در مورد sop هم به یه چیزایی اشاره کرده و گفته که چه مواردی رو توش بیارم. به نظرتون بهش بگم که SOP مو بخونه؟ (با توجه به این‌که دو روز تا ددلاین مونده)

Senior Member sara123 آواتار ها

من یکی از مقاله‌ها رو خوندم و به استاد میل زدم و چند تا ایده دادم. اونم گفت که روی این زمینه پروپوزال سابمیت کردم و دانش‌جو می خوام.
    در انتها گفته:
    If you are admitted to the PhD program, can you start in
    Summer 2011? Would it be possible if I could have a phone interview with
    you?

1. منظورش از تابستون یعنی دقیقا کی؟ سپتامبر که باشه که خب طبیعیه. منظورش اول تابستونه؟
    2. در مورد دو تا سوال بالا چه جوابی بدم؟
    3. در ضمن در مورد sop هم به یه چیزایی اشاره کرده و گفته که چه مواردی رو توش بیارم. به نظرتون بهش بگم که SOP مو بخونه؟ (با توجه به این‌که دو روز تا ددلاین مونده)
    این جواب خیلی خوبی هست و شما تا گرفتن پذیرش یکی دو قدم بیشتر فاصله ندارین.
    مورد اول یعنی از may 2011 درستون را شروع کنین. شما با توجه به جایی که دانشگاه هست باید حساب کنین که آیا میتونین تا اون موقع ویزا بگیرین یا نه؟ برای اینکار هم باید بدونین که چه زمانی نامه پذیرش براتون میاد. به نظر من بگین اگه بتونین ویزا بگیرین خیلی خوشحال میشین که زودتر شروع کنین. این نشون میده شما علاقمند هستین.
    در مورد سوال دوم هم چاره ای ندارین جز اینکه قبول کنین. این یه فرصت عالیه.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

دانشگاهش Pittsburgh هست. مطمئنا نامه پذیرش هر چه قدر هم زود بیاد برای 4 ماه دیگه ویزای امریکا آماده نیست هست؟ در مورد SOP نظری ندارید؟ تا حالا کسی SOP رو داده استاد بخونه؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

دانشگاهش Pittsburgh هست. مطمئنا نامه پذیرش هر چه قدر هم زود بیاد برای 4 ماه دیگه ویزای امریکا آماده نیست هست؟ در مورد SOP نظری ندارید؟ تا حالا کسی SOP رو داده استاد بخونه؟
    من برای ETH این کار رو انجام دادم. ولی برای دانشگاههای آمریکا نه! سعی کنید خیلی موضوعاتی که به عنوان علاقه خودتون مطرح می کنید رو منطبق با زمینه کاری استاد قرار بدهید و به مشخصه های بارز خودتون که توسط مقالات و...تایید می شن هم اشاره کنید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

دوستان عزیز یکی از اساتیدی که بهم ok داده بود، بعد از ارسال مدارک بهش میل زدم و اینو اعلام کردم. گفته که
    Hello Homa:

Thanks for your email. Your application is now with the admission
    committee now. Let's keep our fingers crossed

خب؟!

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

فعلا کاری لازم نیست بکنید غیر از keeping your fingers crossed ! زمان بدید تا به نتیجه ای برسند و تصمیمشون رو به شما ابلاغ کنند (معمولا از طریق account ی که در سایت دانشگاه براتون باز میکنند و همچنین نامه کاغذی)...
    تبریک میگم! شما از این مرحله ارتباط با اساتید و این حرفا گذر کرده اید! منتظر نتایج پذیرش باشید.
    لا حول و لا قوه الا بالله

جوابش امیدوار کننده هست یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)