صفحه 272 از 1371 نخستنخست ... 1722222622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812823223727721272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,711 تا 2,720 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

درود
    جواب ایشون امیدوار کننده هست. ولی تعیین کننده نهایی ادمیژن آفیس هست.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط terme نمایش پست ها
    سلام من با چند تا از اساتید دانشگاه تورنتو مکاتبه کردم. یکیشون که از همه کارش بیشتر با من مشابهت داشت و من خیلی علاقه و امید بهش داشتم زودتر ا همه جوا داده که : Thank you for your interest in our work. I am sorry but we do not have any openings. یعنی واقعا دانشجو نمی خواسته یا سوابق من رو نپسندیده؟ توی پروفایلش نزده بود که دانشجو می گیره یا نه.به نظر شما بهش ایمیل بزنم که امکانش هست من رو برای سال آینده رزرو کنه یا نه؟
    سلام دوست عزیز.
    در هر صورت ایشان چه رزومه شما را پسندیده نباشد و چه واقعاً ظرفیت جذب دانشجو نداشته نباشد، به طور صریح به شما پاسخ منفی داده است. در مورد سوال دوم هم در اینجا رزرو کردن مفهوم چندانی ندارد. فکر نمی کنم منظورتان از رزرو کردن این باشد که از الان برای سال بعد به شما پذیرش بدهند؟؟ چون از الان که راجع به سال آینده (مثلاً Spring 2012) نمی توان اظهار نظر کرد. ممکن است استاد گرنت بگیرد یا نگیرد یا دانشجویانی به مراتب قوی تر از شما سال بعد بخواهند برای همکاری با ایشان ابراز علاقه کنند یا هزاران احتمال دیگر که متصور است....
    شما در حال حاضر چه تضمین قطعی (Guarantee) می توانید به این استاد بدهید که سال بعد همین موقع دوباره برای همین استاد و دانشگاه اقدام کنید؟ با توجه به این که ممکن است در این مدت گزینه های بهتری را پیدا کنید که بخواهید به جای این دانشگاه برای آنها اقدام کنید. حتی اگر چنین ایمیلی هم بزنید، در نهایت ایشان احتمالاً به شما پاسخی خواهند داد با این مضمون که "برای سال بعد دوباره ایمیل بزنید، اگر شرایطتان خوب باشد و ظرفیت داشته باشیم، درخواستتان را بررسی خواهیم کرد". تصدیق می فرمائید که در اینجا رزور کردن به معنی تضمین قطعی دادن، موضوعیت ندارد.
    شما بهتر است از الان به فکر اساتید و دانشگاههای دیگر باشید، و اگر از بقیه اساتید این دانشگاه هم جوابهای مشابه ای گرفتید، حداقل برای امسال خیلی وقتتان را برای این دانشگاه تلف نکنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Question پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

I ask this more or less to relieve my own tension. Please give me your comments.
    After sending my proposal, a professor from Carnegie Mellon University replied this:
    You sound very well qualified. Please let the process in the department work its course. I look forward to meeting you if you come to visit.
    Thanks
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

And an email from UofT where I didn't want to apply prior to this professor's response (deadline is over!!!):
    I've been traveling for the past month and only got to this now. Did you submit an application to SGS? If not, please apply. While competition to join my group is tough (I receive about 50 applications per year), after reading your CV and statement of interests, I would like to consider your application.
    به جای اینکه به من بگید مُخ-Ø بگید مُخ-$.

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط مخ فی نمایش پست ها
    And an email from UofT where I didn't want to apply prior to this professor's response (deadline is over!!!):
    I've been traveling for the past month and only got to this now. Did you submit an application to SGS? If not, please apply. While competition to join my group is tough (I receive about 50 applications per year), after reading your CV and statement of interests, I would like to consider your application.
    به نظرم به این راحتی بیخیال نشین اونم تورنتو را. به استاد در مورد ددباین بگین. اون شاید بتونه براتون کاری کنه و اگه واسه فال هم نشه واسه ژانویه حتما میشه.
    فقط 50 تا در سال؟ من فکر کردم یه استاد در تورنتو 50 تا در روز دریافت میکنه!!!!!! 50 تا که فقط بچه های فروم خودمون هستن!!
    ویرایش توسط sara123 : January 14th, 2011 در ساعت 12:37 PM
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    دانشگاهش Pittsburgh هست. مطمئنا نامه پذیرش هر چه قدر هم زود بیاد برای 4 ماه دیگه ویزای امریکا آماده نیست هست؟ در مورد SOP نظری ندارید؟ تا حالا کسی SOP رو داده استاد بخونه؟
    این که شما sop را بدین کار درستی هست یا نه فقط به خصوصیات اخلاقی استاد بر میگرده و کسی نمیتونه نظر قطعی بده. بنابراین بهترین کار به نظر من اینه که فقط به استاد بگین که مواردی را که اشاره کرده بودن در sop تون نوشتین.

Senior Member naeemtop آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز.
    این موردی که میگی باز از اون حالت قبلی خیلی بهتر و معقول تره ولی یه مسئله ای هست که شاید نشه روش نظر قطعی داد، آخه ممکنه مورد به مورد خیلی فرق کنه.
    ولی با توجه به تجربه شخصی من و مخصوصا که استاد مشاور تز فوقم از یه کشور اروپایی بود میتونم بگم که استادای درست حسابی مثل این استادی که من باهاش کار میکنم بسیار مسئولیت پذیرن و نسبت به کاری که قراره به اسمشون پابلیش شه احساس مسئولیت میکنند. (گفتم اگه طرف کار درست باشه)
    لذا باید ببینی که اولا طرف اونقدر روت شناخت داره که بخواد بهت اعتماد کنه و باهات اینجوری که میگی کار کنه؟ ثانیا اونقدر وقت داره که به این کار اختصاص بده؟ بعدشم میزان level رابطت باهاش در این حد هست؟
    همه دوستان این فروم میدونن که اکثر اساتید ایرانی که به عنوان استاد مشاور تعیین میشن حتی ممکنه تو دفاع هم بکنی ولی آخر سر نفهمن تو اصلا موضوع تزت چی بوده، ولی این مسئله در مورد اساتید کار درست اونوری صادق نیست، حرفم اینه که نمی تونی بگی که هیچ انتظاری از این استاده ندارم و فقط به این بهونه اسمشو میخوام بیارم چون اون استاد حتما اگه قبول کنه، میخواد که به اندازه محل اسمش درمقاله واقعا همون مقدار contribution به اون کار داشته باشه. (این یه تعهد اخلاقی بین همه محققا هست که متاسفانه بسیاری از اساتید رعایتش نمیکنن)
    در هر حال به نظر من اگر واقعا از استاد جواب خوبی گرفتید (نظر شخصی من اینه که) نیازی به چنین کاری نیست. این مسئله رو هم در نظر بگیرید که حتی ممکنه (حتی چند درصد) که استاد از این کارتون خوشش نیاد و از دستتون بره.

پ . ن : در مورد اون پستی هم که گذاشتید و مدیر محترم لطف کردن و بدلیل غیر مرتبط بودن حذفش کردن باید بگم اگه مقاله شما یا هر کس دیگه از ASME رد میشه دلیلش ایرانی بودن شما نیست بلکه کیفیت و بار علمی اون مقاله هست یا غیر مرتبط بودنش. هر سال مقالات زیادی از ایران در ASME ارائه میشه. استاد خود من امسال در ASME مقاله داشت و خودش هم رفت و ارائش کرد.

موفق و پیروز باشید.

استاده اینقدز سرسنگین نیست که قبول نکنه
    من قبلا بهش ایمیل زدم گفتم به عنوان داور معرفیت میکنم و خوشحال شد.
    اما به قول شما بهتره از اینکار صرفنظر کنم.
    به نظرتون به عنوان داور هم معرفیش نکنم؟

بعد در مورد ASME من میدونم اکسپت میشه گرفت اما اکسپت گرفتن از ASME به مراتب سخت تر از elsevier هست و من یبار شنیدم بیشتر به خاطر ایرانی بودن هست.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    استاده اینقدز سرسنگین نیست که قبول نکنه
    من قبلا بهش ایمیل زدم گفتم به عنوان داور معرفیت میکنم و خوشحال شد.
    اما به قول شما بهتره از اینکار صرفنظر کنم.
    به نظرتون به عنوان داور هم معرفیش نکنم؟

بعد در مورد ASME من میدونم اکسپت میشه گرفت اما اکسپت گرفتن از ASME به مراتب سخت تر از elsevier هست و من یبار شنیدم بیشتر به خاطر ایرانی بودن هست.
    اول که باید بگم که به هیچ وجه حسابی روش نیست که اگه شما داور معرفیش کنید مقالتونو واسه داوری بیش ایشون بفرستن. ولی اگه فرضو بر این بگذاریم که بفرستن دو حالت داره.
    یا اینکه کارت خیلی پرفکتو عالیه که خوب قطعا تاثیر مثبت داره و ازت بیشتر خوشش میاد.
    یا اینکه ممکنه از کارت ایراد اساسی بگیره که در این حالت هم نمیشه گفت ازت ناامید میشه ولی امکان هم داره باخودش بگه این دیگه کیه بابا! خدا رو شکر که فهمیدم این کاره نیست!!
    در ضمن این نکته رو هم فراموش نکنید که هر چقدر هم کارتون و مقالتون از نظر خودتون عالی باشه شاید از نظر یه reviewer ایرادای اساسی داشته باشه که در برخی موارد ممکنه شما هم با نظرش موافق نباشید.
    به هرحال به نظر من بسته به خودتون، کارتون و استاد مربوطه هست کاملا.
    نظر شخصی من در مورد این مورد خاص اینه که شما بیش از حد به این مسائل حاشیه ای توجه میکنید. بهتره انرژیتونو همشو یه جا متمرکز نکنید.

Junior Member

سلام.
    استادی بعد از یک ماه در جواب ای-میل من اینگونه جواب داده اند

Hi ...,

Yes, I am recruiting Ph.D. graduate students starting at Summer/Fall 2011. I encourage you submitting your application as soon as possible. If you have questions, please contact ........... of our department who will give you answers.

البته من در ای-میل خود به ایشان CV خود را فرستادم و با اعلام علاقه به زمینه کاری ایشان، در مورد پذیرفتن دانشجویان دکترا برای ترم پاییز 2011 توسط ایشان سوال پرسیده بودم.
    لطفاً بفرمایید این جواب آیا امیدوار کننده است یا خیر؟ در جواب چه باید بگویم؟
    ممنون از همه شما عزیزان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Queens نمایش پست ها
    سلام.
    استادی بعد از یک ماه در جواب ای-میل من اینگونه جواب داده اند

Hi ...,

Yes, I am recruiting Ph.D. graduate students starting at Summer/Fall 2011. I encourage you submitting your application as soon as possible. If you have questions, please contact ........... of our department who will give you answers.

البته من در ای-میل خود به ایشان CV خود را فرستادم و با اعلام علاقه به زمینه کاری ایشان، در مورد پذیرفتن دانشجویان دکترا برای ترم پاییز 2011 توسط ایشان سوال پرسیده بودم.
    لطفاً بفرمایید این جواب آیا امیدوار کننده است یا خیر؟ در جواب چه باید بگویم؟
    ممنون از همه شما عزیزان.
    به نظرم همین که جا خالی داره خودش امیدوار کننده س اما استاد گفته اپلای کن تا شما را بعدا با دانشجوهای دیگه که اپلای کردن هم مقایسه کنه و بعدا انتخاب کنه. استاد احتمالا چند تا جای خالی داره چون هم واسه فال هم تابستون دانشجو میخاد. به نظر من اپلای کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)