صفحه 279 از 1371 نخستنخست ... 1792292692702712722732742752762772782792802812822832842852862872882893293797791279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,781 تا 2,790 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    من به یکی از استادای امریکا نزدیک‌های ددلاین میل زدم، گفت یه وقت واسه مصاحبه بذار و قبل از ددلاین اپلای کن. حالا من به امید این اپلای کردم، دو بار هم وقت مصاحبه دادم، اما جواب نداد و زنگ هم نزد. از 15 ژانویه که ددلاینش بود تا حالا. یادش رفته یا پشیمون شده نمی‌دونم. الان میل بزنم چی بگم؟ البته هنوز اپلیکیشنم کامل نیست یکی از ریکام ها مونده. چی می‌تونم بهش بگم با این اوصاف؟
    شما كه اپلاي كردي چرا ناقص؟ كامل كن پرونده‌ات رو. در عين حال هم از استاد بخواه كه هر وقت وقت داره بهت بگه تا باهاش تماس بگيري. مي‌توني به دفترش زنگ بزني و باهاش حرف بزني. اگر منشي داره اول به منشي‌اش زنگ بزن و بهش بگو مي‌خواهي با دكتر فلاني حرف بزني. مستقيم هم به خودش زنگ بزني هيچ عيبي نداره، خيلي هم خوبه. باور داشته باش كه يك زنگ زدن به هزارتا ايميل مي‌ارزه، از زنگ زدن غافل نشو، شايد سخت پيداش كني (تو اتاق نباشه مثلا) اما بسيار بسيار موثره.

Junior Member amir_abolhassani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE

سلام دوستان

با استاد یکی از جاهایی که اپلای کردم، چند ایمیل در مورد نوع اسیستنشیپ رد و بدل کردیم. من به 2 علت بر RA تاکید می کردم:
    1- قانون دانشگاه اینه که برای TA مهارت اسپیکینگ در تافل باید بالاتر از 26 باشد (برای من 22) و این یعنی دوباره امتحان دادن.
    2- واضحه که RA برای هر دانشجویی بهتر از TA
    اما فکر کنم استاد بنده خدا رو کلافه کردم، کسی نظری داره که چه جوری جواب ایشون بدهم.

Amir - I am not going to speculate anymore about your chance of receiving an assistantship offer. Your application will be evaluated in the same way as the other applications.
    شکست آن نیست که زمین بخوری، آن است که نتوانی بلند شوی.
    Prosperous individuals use failure as stepping-stones to new approaches and then to ‎eventual success.‎

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_abolhassani نمایش پست ها
    سلام دوستان

با استاد یکی از جاهایی که اپلای کردم، چند ایمیل در مورد نوع اسیستنشیپ رد و بدل کردیم. من به 2 علت بر RA تاکید می کردم:
    1- قانون دانشگاه اینه که برای TA مهارت اسپیکینگ در تافل باید بالاتر از 26 باشد (برای من 22) و این یعنی دوباره امتحان دادن.
    اما فکر کنم استاد بنده خدا رو کلافه کردم، کسی نظری داره که چه جوری جواب ایشون بدهم.

Amir - I am not going to speculate anymore about your chance of receiving an assistantship offer. Your application will be evaluated in the same way as the other applications.
    استاد داره به زبان بی زبانی میگه: امیر آقا شما که ما را خفه کردی. عجب غلطی کردیم گفتیم اپلای کن. به خود قرآن یه ایمیل دیگه بزنی خودم شخصا میرم اداره پذیرش پرونده تو میگیرم میندازم تو فایل خورد کن!

از شوخی گذشته یک ایمیل خیلی کوتاه بزنید معذرتخواهی کنید برای گرفتن وقت استاد و اشاره کنید که با کمال اشتیاق منتظر پاسخ مثبت دانشگاه هستید.

ApplyAbroad Guru

دوستان در تماس با اساتید باید چند نکته را رعایت کنند:

1. وظیفه استاد پذیرش گرفتن برای شما نیست. وظیفه استاد پیگیری اپلیکیشن شما نیست. وظیفه استاد حتی جواب دادن به سئوالات عمومی شما در خصوص پذیرش نیست. استاد فقط بررسی می کند که آیا شما را در گروه پژوهشی خود بپذیرد یا نه و آیا قبول کند سوپروایزر شما باشد یا نه. هر سئوال اضافی از طرف شما بی احترامی به استاد است. استاد بیکار که نیست که فقط بنشیند سئوالات پراکنده شما را جواب بدهد یا اپلیکیشن شما را پیگیری کند!

2. وظیفه شماست که همه اطلاعات لازم را از منابع مربوطه پیدا کنید. اگر جواب سئوالی که می خواهید بپرسید روی وب سایت دانشگاه هست، سئوال کردن آن از استاد نشان می دهد که شما حتی بلد نیستید یک وب سایت ساده را سرچ کنید. این موضوع به شدت توانائی شما را در نظر استاد در انجام پژوهش زیر سئوال می برد.

3. پیگیری پرونده خود را فقط باید از اداره پذیرش دانشگاه انجام بدهید، نه از استاد. فقط وقتی با استاد تماس بگیرید که می خواهید او را در جریان پیشرفت پرونده خود قرار دهید یا اگر مشکل اساسی در کار پذیرش شما پیش آمده است.

4. با عرض پوزش، اینکه "چقدر شانس پذیرش دارم" یا "چقدر شانس بورس دارم" سئوال احمقانه ای است. استاد علم غیب ندارد که بداند کیفیت پرونده سایر متقاضیانی که با شما رقابت می کنند چطور است، و حتی اگر هم بداند قانونا اجازه ندارد این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد. به استاد اطلاع بدهید اگر احتیاج به TA و RA دارید، ولی اگر استاد جواب داد که "پرونده شما در مقایسه با سایر متقاضیان بررسی خواهد شد" یعنی بیش از این در این خصوص مزاحمش نشوید.

5. جمع بندی اینست که حفظ تماس با استاد خوب است، ولی مراقب باشید سئوالاتی که ربطی به استاد ندارد یا اطلاعاتش را از منبع دیگری می توانید بدست بیاورید نکنید.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_abolhassani نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظر من دیگه پاپیش نشو چون ظاهرا این مورد طبق روال خودش باید طی بشه و این نوع پیگیری شما ممکنه تاثیر منفی هم بگذاره.
    بگذارید کارا روال عادی خودشو طی کنه.
    موفق باشید.

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    به نظر من شما اگه از اول بهش گفتين كه كي امتحان دارين بهش ايميل يزنين و بگين من با ETS تماس گرفتم و اونها گفتن متاسفانه اگه امتحان شما 12 فوريه باشه نتايج فلان موقع آماده ميشه. بعد بگين كه اميدوارين تا اون موقع بتونين پرونده ام را نگه دارين و بگين كه اصلا دوست ندارين فرصت كار با ايشون را از دست بدين و ازش بخوايين كه راهنماييتون كنه يا اگه هر پيشنهادي واسه از دست ندادن اين فرصت داره بهتون بگه.
    به استاده ایمیل زدم و گفتم که نمره GRE تا حداقل 40 روز دیگه حاضر می شه و نمی تونم تا 17 فوریه بهشون نمره رو برسونم ( قبلا گفته بود که تا 17 هم نمره رو برسون که در مورد فاند تصمصم گیری بشه)
    و اون هم این جواب رو بهم داده :

I thought you could get the result immediately… I guess not. Without your GRE score, we cannot formally accept you or apply for scholarships for you. We will have to hold off your application until we receive the complete information.

I don’t think this late GRE score would change the outcome of the acceptance. But, it will impact assistantships or scholarships you may or may not receive.

نظرتون چیه ؟
    من بهش جوابی بدم یا نه؟
    Believing everybody is dangerous, but believing nobody is more dangerous

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasi نمایش پست ها
    به استاده ایمیل زدم و گفتم که نمره GRE تا حداقل 40 روز دیگه حاضر می شه و نمی تونم تا 17 فوریه بهشون نمره رو برسونم ( قبلا گفته بود که تا 17 هم نمره رو برسون که در مورد فاند تصمصم گیری بشه)

I thought you could get the result immediately… I guess not. Without your GRE score, we cannot formally accept you or apply for scholarships for you. We will have to hold off your application until we receive the complete information.

I don’t think this late GRE score would change the outcome of the acceptance. But, it will impact assistantships or scholarships you may or may not receive.

نظرتون چیه ؟
    من بهش جوابی بدم یا نه؟
    سلام

نگران نباش.

به نظر من Severity ایش این قدر هام نیست که می گه! خودش هم گفته که دینایال نداره!

صبور باش. ایشالا درست می شه.

ApplyAbroad Guru

نظرتون چیه ؟
    من بهش جوابی بدم یا نه؟
    میگه پذیرش شما پابرجاست ولی متاسفانه فاندینگ بورس تحصیلی رو احتمالا ممکنه از دست بدهید.
    میتونید از خودش بپرسید آیا راهی هست. اگر به شما قول RA داده بپرسید آیا RA و TA پابرجا می مونه یا نه.

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    میگه پذیرش شما پابرجاست ولی متاسفانه فاندینگ بورس تحصیلی رو احتمالا ممکنه از دست بدهید.
    میتونید از خودش بپرسید آیا راهی هست. اگر به شما قول RA داده بپرسید آیا RA و TA پابرجا می مونه یا نه.

نه هیچ قولی بهم نداده بود ولی گقه بود صلاحیت دریافت اسکولارشیپ داری . من فکر کنم این فاندی که میگه شامل RA ,TA هم میشه که یعنی عملا باید قیدشو بزنم.
    من احتمالا می تونم هزینه زندگی واسه یک ترم رو خودم پرداخت کنم یعنی ترم اول رو بدون فاند سرکنم.
    به نظرتون الان بهش ایمیل بزنم و بگم که شانسم واسه گرفتن فاند در ترم های بعد چقدره یا صبر کنم که جواب نهایی پذیرش رو اعلام کنن بعدش.
    متاسفانه من فقط همین جا اپلای کردم و همین یه امید رو دارم.
    و گرنه باید صبر کنم واسه ترم دیگه

ممنون می شم دوستان از تجربشون منو راهنمایی کنن
    Believing everybody is dangerous, but believing nobody is more dangerous

ApplyAbroad Guru

نه هیچ قولی بهم نداده بود ولی گقه بود صلاحیت دریافت اسکولارشیپ داری . من فکر کنم این فاندی که میگه شامل RA ,TA هم میشه که یعنی عملا باید قیدشو بزنم.
    اسکولارشیپها همه deadline های سفت و سخت دارند، درنتیجه شما ممکن است آنها رو از دست بدهید. ولی RA معمولا از بودجه پژوهشی خود استاد است و تا حالا ندیدم در این مورد deadline داشته باشد. مگر اینکه استاد بخواهد شخصا اولویت بندی کند که به کدام دانشجو RA بدهد و به کدام ندهد. در مورد TA بستگی به سیاست دانشکده دارد. بعضی دانشکده ها TA ها را از چند ماه قبل تعیین می کنند و بعضی در آغاز هر ترم.

من فکر نمی کنم این تاخیر روی TA و RA تاثیر بگذارد. اگر استاد از اول به شما قول RA نداده بوده که شاید با نمره GRE هم ندهد. شما در مورد RA از استاد قبلا سئوال کرده بودید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)