صفحه 282 از 1371 نخستنخست ... 1822322722732742752762772782792802812822832842852862872882892902912923323827821282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,811 تا 2,820 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام. اين بستگي داره که آيا شما واقعا آپشن هاي ديگه داري يا نه. ظاهرا اينجور بنظر مي ياد که اين مي خواد تورو برداره ولي يخورده نامرديه اگه جاي هم ديگه پذيرش بگيري و اينجا نري چون داره ازت مي پرسه که if you have options at different places too پس اينجارو صادقانه جواب بده. درباره sop اگه تصميم گرفتي که جواب بدي بهش بگو اون استاد اولي جواب مثبت داده بود و گفته بوده که نزديکه بازنشستگيه اما همراه يه استاد ديگه مي تونه دانشجو بگيره و شما هم به همين دليل sop خودتونو بر اساس علاقه به فيلد x نوشته بودين و اگه الان لازمه عوضش کنيد.
    اگه نمي خواي فکر کنه که از همه چي خوشت مي ياد و فقط مي خواي بري اونجا، پس براي براش بنويس که آپشن هاي ديگه هم داري ولي مطمئنا به دليل X و X و ... (دانشگاه، کيفيت تحقيقاتش، اوضاع ريسرچ تو رشته شما و .....) اگه از اين دانشگاه پذيرش بگيري حتما اينجارو ترجيح مي دي. (اين فرض منه که اينجارو ترجيح مي دي باز بستگي به نظر و شرايط خودت داره ولي استادو نپيچون)
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

ApplyAbroad Guru

چون استاد قبلیه خودش هم گفته بود که نزدیک بازنشستگیه و تنهائی دانشجو نمیگیره شما تعهد خاصی به ایشون ندارید. ولی حالا سئوال اینه که آیا از فیلد این استاد جدید خوشتون میاد یا فقط به عنوان یک انتخاب آخر نگهش میدارین؟
    اگر رشته جدید رو هم دوست دارید میتونید بهش بگید که اتفاقا من به این زمینه هم علاقه دارم. لازم نیست در مورد SOP تان توضیح بدید مگر اینکه بپرسه. در زمینه option هم بستگی داره که شما واقعا فقط اینجا می خواهید باشید یا جای دیگه هم apply کردید.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    اساتید ممنون میشم مثل همیشه کمکم کنید
    4 ماه پیش یه استاد همچین جوابی داد (آمریکا) :
    During the past few years, my research interest has shifted to xxxx, and xxxxxx. In addition, as I approach retirement, I accept a new student in my lab only if his/her research can be supervised jointly with one of my professor colleagues. Clearly, you would be a suitable candidate under such considerations.
    بعد گفت پری اپلای کن... کردم... جواب اومد که خوبی رسمی اپلای کن کردم..
    یه دو ماهی باهم رابطه داشتیم.. مقاله فرستاد گفت نظرتو بگو و اینا دیگه... ولی الان یه مدت که جواب نمیده...
    تا اینکه امروز این ایمیل از یه استاد دیگه تو همون دپارتمان اومد:
    I just came across your application to our graduate program in Chemistry at xx. I saw you mentioned the name of xxx – he, however, is very close to retirement. Currently, the faculty members active in the direction of physical chemistry are xxxx (xxxx) and I myself. My engagement is mostly in xxxxx, including xxxxxx.
    Please let me know about your current plans, for example, if you still intend to pursue a PhD here at xx, or if you have options at different places too.

من تو SOP نوشته بودم با اون استاد قبلیه میخوام کار کنم... از طرفی فیلد استاد دومی از زمین تا آسمون با اون چیزی که من به عنوان اینترست تو SOP نوشتم فرق میکنه...
    حالا من چیکار کنم که خدارو خوش بیاد؟
    اگه جواب مثبت بدم نمیگه این از همه چی خوشش میاد و فقط میخواد بیاد اینجا؟ یا فقط بگم که من هنوز مایلم بیام اونجا و هنوز option دیگه ای ندارم؟
    منو راهنمایی کنید..plz
    بسیار ممنون از پاسختون
    من در جواب گفتم هنوز آفری از جایی ندارم و اگه دانشگاه شما پذیرفته بشم حتما میام... بعد جواب داد:
    Thanks for your response.
    I need to inquire if you would feel comfortable pursuing a PhD here at xxx (potentially in my group). Point is, we do not do much experimental work (in my group), and you would be required sooner or later (more sooner) to engage in computational work as well.
    بعد هم یکی از دانشجوهای postdoc که ایرانی هست رو معرفی کرده و گفته میتونی باهاش مشورت کنی...

به نظرتون باید رو پذیرش از اینجا حساب باز کنم دیگه؟

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, University of Tehran

آره آقا. بد به دلت راه نده. اونا نه مریضن نه با کسی رودربایستی دارند وقتی یکی را بهت پیشنهاد می کنه تا راجع به کارای گروه باهاش صحبت کنی مطمئن باش که می خواد برت داره. پیشاپیش تبریک می گم.

دوستان توی این فرم های extra grant که مربوط به mitacs هست، منظور از suggested reviewers چیه؟

یکی از اساتید دانشگاه انتخاب safe من این فرم رو پر کرده و برای من فرستاده و اسم یکی از اساتید دانشگاه های انتخاب اصلی من به عنوان suggested reviewers ذکر شده! خب اینکه خیلی بده. البته هنوز هیج کدوم از این دو دانشگاه admission قطعی به من ندادن و این grant هم از طرف استاد به عنوان یک آپشن اضافه مطرح شده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط homa61 نمایش پست ها
    دوستان توی این فرم های extra grant که مربوط به mitacs هست، منظور از suggested reviewers چیه؟

یکی از اساتید دانشگاه انتخاب safe من این فرم رو پر کرده و برای من فرستاده و اسم یکی از اساتید دانشگاه های انتخاب اصلی من به عنوان suggested reviewers ذکر شده! خب اینکه خیلی بده. البته هنوز هیج کدوم از این دو دانشگاه admission قطعی به من ندادن و این grant هم از طرف استاد به عنوان یک آپشن اضافه مطرح شده.
    هر grant application باید توسط یک کمیته متخصصین بررسی و تائید بشه. اینکه suggested reviewer مربوطه از دانشگاه انتخاب اصلی شماست بخودی خود کار شما را اونجا خراب نمیکنه مگر اینکه شما با ایشون قبلا تماس گرفته باشید یا ایشون عضو کمیته پذیرش باشه یا اینکه قصد داشته باشید با همین استاد suggested reviewer اونجا کار کنید.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    بسیار ممنون از پاسختون
    من در جواب گفتم هنوز آفری از جایی ندارم و اگه دانشگاه شما پذیرفته بشم حتما میام... بعد جواب داد:
    Thanks for your response.
    I need to inquire if you would feel comfortable pursuing a PhD here at xxx (potentially in my group). Point is, we do not do much experimental work (in my group), and you would be required sooner or later (more sooner) to engage in computational work as well.
    بعد هم یکی از دانشجوهای postdoc که ایرانی هست رو معرفی کرده و گفته میتونی باهاش مشورت کنی...

به نظرتون باید رو پذیرش از اینجا حساب باز کنم دیگه؟
    من رشتم نه شيمي بوده نه فيزيک نه شيمي فيزيک. ولي دوستانم تو اين رشته ها بودن و مي دونم شما تو شيمي فيزيک نسبت به بقيه رشته هاي شيمي کار آزمايشگاهي کمتر داري و بيشتر کار با کامپيوتر و محاسباتيه. اين استاد هم گفته کار آزمايشگاهي زياد ندارن و کارشون بزودي بيشتر مي ره رو فاز محاسباتي . احتمال مي دم با توجه به زمينه کاري استاد قبلي که بيشتر آزمايشگاهي بوده، مي خواد مطمئن بشه شما به اين جور تيپ کارا هم علاقه داري يا نه. يعني اگه بيشتر کارت محاسباتي باشه باز راحتي و مشکلي نداري؟
    انشالا پذيرشو مي گيري. با اون دانشجوي ايراني هم روابطتتو بيشتر کن و بعد از چند تا ميل ازش بپرس که مي شه رو پذيرش اين دانشگاه مطمئن بشي.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

من یه دانشگاهی قبول شدم که از استاد جواب داشتم. حالا از دانشگاه جواب اومده و من میخواستم با استاد تماس بگیرم اما سوالم اینه که اگه الان به استاد ایمیل بزنم و در مورد بورس بگم و بگه اوکی هست اونوقت انتظار نداره منم سریعتر بهش جواب بدم؟ چون من شاید جاهای بهتر جواب بگیرم و اینجا نرم

به نظرتون ایمیل بزنم بهش یا مثلا 10 روز دیگه صبر کنم؟

آقا تو رو خدا همینجا کمکم کن اولین جوابمه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هر grant application باید توسط یک کمیته متخصصین بررسی و تائید بشه. اینکه suggested reviewer مربوطه از دانشگاه انتخاب اصلی شماست بخودی خود کار شما را اونجا خراب نمیکنه مگر اینکه شما با ایشون قبلا تماس گرفته باشید یا ایشون عضو کمیته پذیرش باشه یا اینکه قصد داشته باشید با همین استاد suggested reviewer اونجا کار کنید.
    ببینید استاد دانشگاه x که رنکش پایینتر از دانشگاه y است و هردو تو کانادا هست، به من پیشنهاد گرنت اضافه mitacs رو داد(تو پستهای قبلی هم ازش یه سوال پرسیده بودم) و منم پر کردم. حالا revise اش کرده و دیدم که اسم استاد دانشگاه y به عنوان suggested reviewer زده شده و من با هر دو در ارتباط میلی خوبی بودم و هر دو توی دانشگاه های خودشون potential supervisor من بودن.
    حالا این یه جوریه دیگه! کاری بکنم!؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط homa61 نمایش پست ها
    ببینید استاد دانشگاه x که رنکش پایینتر از دانشگاه y است و هردو تو کانادا هست، به من پیشنهاد گرنت اضافه mitacs رو داد(تو پستهای قبلی هم ازش یه سوال پرسیده بودم) و منم پر کردم. حالا revise اش کرده و دیدم که اسم استاد دانشگاه y به عنوان suggested reviewer زده شده و من با هر دو در ارتباط میلی خوبی بودم و هر دو توی دانشگاه های خودشون potential supervisor من بودن.
    حالا این یه جوریه دیگه! کاری بکنم!؟
    اگر بتونین ازش بخواین که suggested reviewer رو تغییر بده بهتره. بهش گفته بودین که جاهای دیگه هم apply کردین یا خیر؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)