صفحه 3 از 1371 نخستنخست 12345678910111213531035031003 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lili
    من شنيدم كه استاداي چيني اينكار رو ممكنه بكنن ولي استاداي ديگه كمتر اين كار رو مي كنن ولي انسان يك موجود غير خطي است و نميشه هيچ وقت نتيجه گيري كلي كرد.
    نه لزوما. خیلی از استادها این کار رو می‌کنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

یه نکته ای که امیدوارم همه دوستان بهش توجه داشته باشن اینه که هیچ وقت جواب یه استادو هرچی هم بهتون گفته باشه به شکل نامناسبی ندین.
    چون با این کار یه پیش زمینه منفی در مورد ایرانی ها در ذهن اون استاد و به طبع در تمام دانشکده و دانشگاه ایجاد میشه و از اونجا که همین الانشم روی ایرانی ها حساسیت زیاده ممکنه کار بچه های بعدی در آینده با مشکل روبه رو بشه.

چرا بی خیال شد. ببین هیچ استادی بهت نمی گه من تو را 100 در صد می خوام. چون ممکن هست بعد از email تو. یکی دیگه با رزومه ی بهتری بهش email بزنه. بنظر من اگه استاد اشاره کرده که شرایطت خوبه و .. و فکر می کنی بتوی شرایط graduate office رو هم داشته باشی apply کن و به استاد بگو که مدارکت رو فرستادی و همین طور تو SOP اشاره کردی که می خواهی تو گروه اون باشی.
    موفق باشی به امید این که همه دوستان بتونند به دانشگاه ی که می خوان برسن.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Senior Member

من نگفتم بی خیال می شم، اما خوب، ... البته شاید هم باید روی همین موند و امیدوار بود. آخه من توی یه دانشگاه دیگه ای به یه استادی ایمیل زدم، همه چی مثبت پیش رفت، فقط اولش گفت قبل از من که به کس دیگه ای ایمیل نزدی؟ گفتم نه (شانس آوردم، چون این اولین نفر بود ;D) بعدش قبول کرد همه کارا رو اونجا برای من انجام بده، حتی App Fee هم ندم تا کاملاً OK بشم.

به همین خاطر توی این دانشگاه هم می ترسم به یکی دیگه ایمیل بزم، بعدش یا این بفهمه که به اون یکی ایمیل زدم و بپره، یا اون یکی بفهمه که به این ایمیل زده بودم و بی خیال من بشه.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    من نگفتم بی خیال می شم، اما خوب، ... البته شاید هم باید روی همین موند و امیدوار بود. آخه من توی یه دانشگاه دیگه ای به یه استادی ایمیل زدم، همه چی مثبت پیش رفت، فقط اولش گفت قبل از من که به کس دیگه ای ایمیل نزدی؟ گفتم نه (شانس آوردم، چون این اولین نفر بود ;D) بعدش قبول کرد همه کارا رو اونجا برای من انجام بده، حتی App Fee هم ندم تا کاملاً OK بشم.
    آقا این رو بچسب که وضع fund فعلا خراب هست.

به نظر من این استادی که گفتی جوابش معمولی هست. وقتی اینطوری جواب میده نبایدم انتظار داشته باشه به کسی دیگه میل نزنی. چون جواب قطعی که نداده خوابوندتت تو آب نمک. تازه من میگم ممکن هست اصلا رزومت رو هم ندیده باشه و همینطوری این جواب رو به همه فرستاده باشه. این طور که بر میاد زیاد حرفش تو دانشکده برش نداره که گفته اول پذیرش بگیر تا ببینیم چی میشه.من میگه به بقیه میل بزن ببین چی میشه اگه بازم جوابهای امیدوارانه گرفتی خوب بفرست ضرری نداره ولی فقط به خاطر همین اگه بخوای apply کنی فکر نکنم نتیجه خیلی خوبی داشته باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

هیچ جوابی رو نمیشه قطعی دونست
    ولی این جوابی هست که یکی از دوستام گرفته و تا حدی امیدوارکننده تر هست و با توجه به رزومه دوستم میتونه امیدوار باشه:

I plan to accept two new PhD students to work with me beginning next fall. Your background appears to be very good so you definitely have a chance. I especially like the fact that you already have a publication. When I make the decision, I look at GRE scores, courses taken, class rank, and grades
    .
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

همون طور که وحید هم گفت، جواب صد در صدی وجود نداره، فقط اینه که بفهمید استاد که به شما جواب داده اصلاً CV شما رو دیده یا نه همین طوری یه چیزی نوشته، یا اگر CV رو دیده و خوشش اومده، فاند داره به شما بده یا نه؟ شما کافیه بهش بگید که برای ادامه تحصیل در اونجا به فاند نیاز دارید، معمولاً استاد در جواب بهتون میگه که با این شرط شما هم باز راضیه یا نه!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

بابک جان واسه پذیرش مستقیم به دکترا،مگه نباید یه سری واحد اضافه از فوق تو لیسانست گذرونده باشی؟
    everything happens for a reason

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط itskasra
    بابک جان واسه پذیرش مستقیم به دکترا،مگه نباید یه سری واحد اضافه از فوق تو لیسانست گذرونده باشی؟
    نه چنین قانونی به طور کلی وجود نداره. البته همه دانشگاه‌ها شرایط و مقررات یکسانی ندارند و ممکنه بعضا هم از شما خواسته باشند که شرایط خاصی داشته باشید تا بتونید مستقیم برای دکترا اقدام کنید، ولی به طور کلی در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا این موضوع رایجه که دانشجوها از لیسانس مستقیم پذیرش دکترا بگیرند و همون طور که گفتم احتمال گرفتن ساپورت مالی و حتی پذیرش در این صورت معمولا بالاتره.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

بابک جان راست میگن. تو UK هم اینجوریه. ضمنا اگه شما تو پروسه PhD تو UK که همش با research هست، درسی رو واسه پروژه لازم داشتین که تو master پاس نکردین خود استاد بهتون میگه و معرفتون میکنه به استاد لازم تا برین پاس کنین
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)