صفحه 4 از 1371 نخستنخست 1234567891011121314541045041004 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

!F
    Guest

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

من از دو تا استاد که جواب قطعی گرفتم برای من درباره وضعیت آب و هوایی و امکانات زندگی آن شهر و زمینه پروژه ای که قراره روش کار کنم توضیح دادند و گفتند که خوب حالا اگه دوست داری apply کن. تا این حد می تونید مطمئن بشید که 100% شما را می گیرند. وگرنه ممکنه بعدا به شما بگن فاندشون جور نشده و یا اینکه برای شما فاند ندارن. با تشویق کردن همه به apply کردن شانس خودشان را برای گرفتن یه دانشجوی خیلی خوب افزایش می دن.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

شاید fund برای مستر کمتر از phd باشه ولی اگه استادی بخواد بگیرتتون و fund داشته باشه دیگه حاشیه نمیره و در این مورد باهاتون حرف میزنه. تجربه من میگه همیشه وقتی استاد میلش بیشتر از 6-5 خط میشه و توش لینک واسه apply میذاره و از این چیزا میلش یک تمپلیت هست. چون اینقدر بیکار نیستن بیان کلی تایپ کنن تا بگن بد نیستی حالا apply کن. البته این دلیل نمیشه که هر وقت میل طولانی هم دیدید فکر کنید تمپلیت هست مثلا میلی که استاد یاسین زده رو اگه ببینید متوجه میشید که همش درباره یاسین توش صحبت شده و چون استاد میخواسته بگیرتش خوب وقت هم گذاشته و یک میل کامل زده. من خودم اینقدر از این جوابها که گفتن شرایطت خوبه و apply کن گرفتم که حد نداره ولی اگه قرار بود بهشون توجه کنم الان باید حداقل 20 تا دانشگاه apply میکردم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط eman
    منظورم از دوره آموزشی برای MS و PHD بود ؟ به هرحال برای فوق شما حدود 2ساله - و دکترا 4-5 سال هزینه دارید. برای همین فاند فوق راحتتر میدند. درسته؟
    نه کاملا برعکسه. شما در ۲ سالی که فوق می‌خونید عمدتا درگیر پاس کردن درس هستید و فرصت چندانی برای انجام کار تحقیقاتی ندارید. بنابراین اساتید تمایلی به ساپورت کردن دانشجوی فوق ندارند، اما دانشجویان دکترا فرصت کافی برای انجام کار تحقیقاتی دارند و می‌تونند تعداد نسبتا خوبی مقاله منتشر کنند.

tstudent
    Guest

ممنون از جوابهايتون... تا حدي از نگراني رهيدم يا مجبورم برهم چون كار ديگه اي كه از دستم بر نميياد ... خب يه good luck اي چيزي ... اينكه مداركتو بررسي ميكنيم ببينيم چي ميشه اي كه ميتونست بگه... ???

اينكه گفتين فوريه نزديكه يعني دير فرستادم؟؟؟ آخه خودش يه deadline تقريبي داده بود ... من فقط يه اشتباهي كردم كه application آنلاين رو هم صبر كردم تا مداركم آماده شد پر كردم.. :-\ حالا يه كم بگذره ببينم يه چيزي رو ميشه بهونه كنم براي سوال كردن يا نه... :

ما كه صبر ميكنيم ... اجرمون هم انشاءا... با خدا ...

1. الان ها سرشون خیلی شلوغه.
    2. اگه فرستادی و مطمئنی مدارکت دریافت شده حتما بررسی می شه.
    3. مثل شما بسیاری دیگه هم میل می زنن وقت ندارن جواب همه سوالات رو بدن به خصوص چیزایی مثل سوالات نامرتبط و تعارفت و ابراز احساسات
    4. بیش از حد به یک استاد و حرفاش دل نبند!!!. بدون که بهد از بررسی مدارک همه اگه 10 نفر apply کرده باشن و 2 نفر بخوان و شما دومی بشی بهت اطلاع میدن ولی اگه سومی شدی شاید جواب هم بهت ندن.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

ApplyAbroad Champion

جواب‌هایی که بقیه دوستان دادند اکثرا درسته و احتیاجی به نظر من نیست. فقط چون پیام خصوصی فرستاده بودید که نظرم رو بگم، می‌گم که نگران نباشید و جواب ندادن استاد اصلا به این معنی نیست که شما شانسی ندارید. ضمنا بعضی از پیشنهاد‌ها مثل فرستادن ecard به استاد رو من به هیچ وجه توصیه نمی‌کنم و باید بگم که چنین کاری اصلا professional نیست. الان دیگه فقط باید صبر کنید و ببینید که چی می‌شه.

همانطور که دوستان گفتند نگران نباش.

من تجربه مشابه شما رو داشتم با استادی که یکسال باهاش ارتباط email داشتم و دوتا appl online که پروپوزال من براش میفرستادم و REVISE میکرد داشت و یکی از reference ها رو ایشان باید وارد میکرد داشتم. حتی استاد من در ایران رو در یک کنفرانس دیده بود و قضیه من رو به استاد راهنمای پایان نامه ام گفته بود.

بعد از اینکه grant اش درست شد گفت مدارک رو بفرستم. منم فرستادم و ازش خواستم که مثل یک cASE دیگه ایرانی (با یه استاد دیگه البته) دانشگاهشون یک نامه به سفارت بزنه درباره من که زودتر برای ویزا اقدام کنم. استاد عزیز EMAIL های من رو میخوند اما جواب نمی داد! من واقعا نگران شدم حتی دوستمو فرستادم بیبنه آیا اصلا اتاقش هست یا نه؟! معلوم شد که هست و بعد از 2 ماه که هیچ FEEDBACK ه از INTERNATIONAL OFFICE هم نیامد EMAIL زذم و کلی ابراز نگرانی کردم. در کمال خونسردی گفت که مدارک من هنوز دستش نرسیده. و اخیرا بعد از 3 ماه email دریافت کردم که اواخر feb جواب نهایی رو میدن! البته 100% admission رو خواهند داد ...

کشور مورد نظر البته در اروپا هست.

این داستان رو گفتم که بدونی استادا اصولا واقعا اگر ضرورتی ببینن جواب email رو میدن!

فرستادن ecard به استاد رو من به هیچ وجه توصیه نمی‌کنم و باید بگم که چنین کاری اصلا professional نیست.
    ای کاش زودتر میگفتی
    یعنی من که برا کریسمس برای استاده email و عکس گل و اینها فرستادم حسابی ضایع کردم نه؟!
    چرا این حرفو میزنین؟
    کسی سابقه منفی داشته؟
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من تا حالا نفرستادم از این چیزا
    ولی به نظر من هم زیاد جالب نیست فرستادن این چیزا واسه استاد
    اونم وقتی اصلا معلوم نیست شما رو بگیره یا نگیره یا حتی اون دانشگاه پذیرش نگیرید.
    باز اگه استاد شما رو گرفته باشه یک چیزی
    ولی به هر حال من خودم این کار رو نمیکنم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

من هم با نظر m.hashemian موافقم. یک ایمیل دیگه بهش بزنید و بپرسید که آیا شانس گرفتن ساپورت مالی دارید یا خیر.
    این رو به طور کلی به خیلی از بچه‌ها می‌گم: اگر بخواهید هر جوابی که استادها می‌دهند رو به عنوان جواب کلیشه‌ای تلقی کنید و تحویل نگیرید، هیچ جایی برای apply کردن نمی‌مونه. انتظار نداشته باشید که استادها با یک دونه ایمیل و یک رزومه براتون کارت دعوت بفرستند. راه همینه که اگر جواب دادند یک ایمیل دیگه بزنید و پیگیری کنید. سعی کنید که ایمیل‌هایی بزنید که کوتاه باشه و جواب دادن بهش هم وقت‌گیر نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)