صفحه 484 از 1371 نخستنخست ... 384434474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494534584984 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,831 تا 4,840 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

دوستان عزیز اجازه بدین با هر 2 شما مخالف باشم ... اولاً شما اگه بخای صبر کنید نتایج همه دانشگاهها بیاد و شما فکر کنی اطلاعات جمع کنی مشورت کنی تصمیم گیری کنی که مهلت تعیین شده گذشته ... خب حالا مهلت تعیین شده گذشته و از شما جواب میخان اما یکی دو دانشگاه تاپ هنوز جواب شما رو نداده ... چیکار میکنی ؟ نمیگی که نمیام میگی میام و اینطور میشه که دانشجو به 5 تا دانشگاه همزمان میگه میام اما نمیره ... وقتی شما گفتی میام دیگه عملاً پروسه پذیرش تمام شده و بقیه ریجکت میشن ...
    درجواب دوست دوممون باید بگم بله که بخت بقیه بسته میشه فرض کنید 20 متقاضی داریم که مینیمم ها را پاس کردن ... به نظر شما به هر 20 تای اینا پذیرش میدن ؟؟؟ نه که نمیدن ! بعد از رد کردن مرحله مینیمم شما رو از نظر مالی بررسی میکنن و اگر یکی از سه شرط زیر رو داشتی شما رو اکسپت میکنن: 1- با پول خودت میتونی درس بخونی و ضمانت بانکی و غیره داری 2- رزومت جوری هست که میتونی Scholarship بگیری 3- استاد پوزیشن خالی برای تحقیق داره و شما رو برمیداره یا سابقه تدریس خوبی داری و میتونی TA شی.
    خب دوست عزیز من اگر پوزیشن خالی استاد رو پر کنم بمعنی اینه که یکی دیگه که میتونست این پوزیشن رو پر کنه باید ریجکت شه ... بدترین حالت اینه که بعد از کلی وقت دانشجو بگه نمیام بنظر شما استاد میاد این دور باطل رو تکرار کنه و به 1ایرانه دیگه اعتماد کنه ؟؟؟ قدر مسلم اعتماد نمیکنه و میزاره سال دیگه 1چینی میگیره و دیگه هم ایرانی نخواهد گرفت.
    در ضمن استاد که تمپلیت برای من نفرستاده بود زمینه کاریمون کاملاً یکسان بود توی کل امریکا بیش از 5 استاد پیدا نمیشه که توی این زمینه کار کنه و این استاد هم وقت گذاشته بود کارای منو دیده بود حتی نقاط ضعف و قوتمم گفته بود. وقتی صحبت از رزومه کردم خواستم بگم مینیمم های پذیرش رو داشتم از سرشون هم بیشتر بود. منم مثل شما منتظر نتایج دانشگاههای Top 10 هستم اما به نظر من واقعاً فرقی بین دانشگاه 5 و 25 نیست و این درجه بندی بر حسب معیارهای متنوعیه و حتی میتونه برعکس باشه ! یعنی اگه معیارهای دیگه که برای ما مهمه رو اضافه کنیم و معیارهایی که برای ما مهم نیستو کم کنیم شاید جای دانشگاههای 5 و 25 عوض بشه ... این هم جواب یه فول پرفسور آمریکا که بتازگی بازنشسته شده به بنده: for PhD you should not look for universities but individuals. همونطور که گفتم مهم استاد و دانشجوه ... ممکن استاد برتر توی یه زمینه ای توی دانشگاه رتبه 80 باشه ... قدر مسلم دکتری زیر نظر اون استاد توی دانشگاه 80 بهتر از درس خوندن زیر نظر یه جوجه استاد توی دانشگاه MIT ...
    بهرحال این نظر شخصی منه و میتونه کاملاً اشتباه باشه حال و حوصله قانع کردن کسی هم ندارم و معمولاً نظر مخالف شما از اینجا میاد که توی ایران توزیع امکانات عادلانه نیست و کسانیکه شهرستان یا دانشگاه تهران یا شریف خوندن تفاوت ها رو حس میکنن ... اما توی امریکا این تفاوتها اگه وجود هم داشته باشه اصلاً محسوس نیست... آمریکا مثل یه دانشگاه بزرگه توی هر شهرش 100تا دانشگاه و موسسه آموزشی پژوهشی مختلف هست که شما میتونید برید باهاشون همکاری کنید و با اساتید از دانشگاههای دیگه در تماس باشید مثل ایران نیست که تحویل نگیرن ... به نظر من در یه شهر دانشگاه خیز پذیرش بگیری خیلی بهتره تا از یه دانشگاه تاپ پذیرش بگیری که دانشگاهی اطرافش نباشه ... چون در مورد اول میتونی از اساتید معتبر دانشگاههای مجاور استفاده کنی.

Junior Member

سلام.اگه ممکنه به من بگید این استاد دقیقا چی می گه.مخصوصا منظورش از جمله اول چیه؟بقیه اساتیدی که تا الان باهاشون مکاتبه کردم خیلی مستقیم جواب دادن مثلا اینکه ظرفیت نداریم یا زمان applyگذشته یا چیزای دیگه.می خوام بدونم به طور کلی نظر خودش بیشتر مثبته یا منفی.ممنون

I am pleased to hear of your interest in this field general and in the University of Chicago's program in particular.
    Our admissions process begins with a committee and then moves through smaller subcommittees. Each year the university tells us exactly how many students we may admit, and though the number varies year by year, it is always much smaller than the number of qualified applications we receive. Given the process, the truth is that detailed conversations between faculty and prospective students can be much more productive later in the process. Please do submit your application in accordance with the official instructions that you can find on the art history department website, and we'll take it from there.

نقل قول نوشته اصلی توسط مهلا نمایش پست ها
    سلام.اگه ممکنه به من بگید این استاد دقیقا چی می گه.مخصوصا منظورش از جمله اول چیه؟بقیه اساتیدی که تا الان باهاشون مکاتبه کردم خیلی مستقیم جواب دادن مثلا اینکه ظرفیت نداریم یا زمان applyگذشته یا چیزای دیگه.می خوام بدونم به طور کلی نظر خودش بیشتر مثبته یا منفی.ممنون

I am pleased to hear of your interest in this field general and in the University of Chicago's program in particular.
    Our admissions process begins with a committee and then moves through smaller subcommittees. Each year the university tells us exactly how many students we may admit, and though the number varies year by year, it is always much smaller than the number of qualified applications we receive. Given the process, the truth is that detailed conversations between faculty and prospective students can be much more productive later in the process. Please do submit your application in accordance with the official instructions that you can find on the art history department website, and we'll take it from there.
    هیچ چیز مثبت یا منفی نگفته، فقط گفته بر طبق دستورالعمل اپلای کن و در طول پروسه Review کردن اپلیکیشنت اگه استادی بخواد بهتره که اون موقع با هم در ارتباط باشید !

Member

دوستان من از یه دانشگاه استرالیایی این جوابو گرفتم
    Hi MaryamX is an area we are interested in, mostly from the perspective of XX and XXX. However at this point I do not have any funded positions to offer. I would suggest visiting YY and see if any opportunities there suit. If you wish to apply please let me know and we can work on a proposal for you.
    Regards
    من چطور ازش شانسمو واسه اسکالرشیپ بپرسم ؟ آخه من عمرا بدون فاند نمیرم و شنیدم واسه مستر استرالیا بد فاند میده

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    Hi MaryamX is an area we are interested in, mostly from the perspective of XX and XXX. However at this point I do not have any funded positions to offer. I would suggest visiting YY and see if any opportunities there suit. If you wish to apply please let me know and we can work on a proposal for you.
    Regards
    من چطور ازش شانسمو واسه اسکالرشیپ بپرسم ؟ آخه من عمرا بدون فاند نمیرم و شنیدم واسه مستر استرالیا بد فاند میده
    بنده خدا خودش گفته پوزیشن نداره ممکنه توی YY چیزی پیدا بشه ... یه نگاهی بنداز پیدا نشد هم یعنی دیگه نیست ... چی رو میخای ازش بپرسی ؟! در مورد اسکالرشیب هم این بنده خدا چه میدونه بستگی به دانشجویانی داره که برای اون اسکالرشیپ اپلای میکنن و رقابتیه ... رزومه و معدل عالی داری بسمه الله ...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

Regards
    همونجور که حمیدرضا گفت توی زمینه ی شما معلومه که پروژه ی فاند داری نداره که بده بهتون. به نظر میاد ولی تمایل داره حتما دانشجو بگیره. اگه توی لینکی که داده زمینه کاری پیدا کنید که علاقه داشته باشید، احتمال داره بتونید ازش فاند بگیرید.
    اسکولارشیپ استاد نقش نداره. برای فوق توی استرالیا گرفتنش کار سختیه و بعضی بچه ها میگن نشدنی. ولی به نظرم، اگه بیشتر فکرت روی گرفتن فاند توی پروژه هایی که استاده داره کار میکنه، باشه. شانس خیلی بیشتری داری.

Member

دوستان من واسه مستر به استادا میل میزنم. این استاد از یکی از یونی های استرالیا جواب داده که:
    Dear Maryam,

Thanks for your email.
    Your credentials are very impressive.
    I recommend to apply for a PhD scholarship for overseas students.
    Probably, you can find all relevant information on XX website.
    You can name me as your potential PhD supervisor,
    and I will strongly support your application.

Best regards,
    خوب به نظرتون این الان چجوریه؟ بعدشم به نظرتون چجوری میشه راضیش کرد که واسه مستر با فاند سوپروایزرم بشه

دوستان من واسه مستر به استادا میل میزنم. این استاد از یکی از یونی های استرالیا جواب داده که:
    Dear Maryam,

Thanks for your email.

Best regards,
    خوب به نظرتون این الان چجوریه؟ بعدشم به نظرتون چجوری میشه راضیش کرد که واسه مستر با فاند سوپروایزرم بشه

Well Maryam, this looks good to follow ! However, I am a little bit mixed up ! Professor tells you to name him/her as your PhD supervisor and you're gonna ask him/her for master's? I can't understand actually, but keep in mind that he/she is talking about scholarships not his/her grant !l

Dear Maryam,

Thanks for your email.

Best regards,
    احتیاج به راضی کردن نیست این بنده خدا خودش داوطلبانه میخاد سوپروایزر شما بشه البته فکر کنم از اونجاکه اسکالرشیپ برای مستر بندرت پیدا بشه گفته برای اسکالرشیپ دکتری اپلای کن اسم این بنده خدا رو هم حتماً بنویس ... کلاً پست شما به قول دوستمون نامفهومه شما میگی مستر استاده گفته دکتری ... اما در نهایت چون خوشش اومده اگه اسکالرشیب اوکی نشد میتونی چونه بزنی که 1راهی یه پروژه ای برات پیدا کنه ... اما فعلاً همون که گفته انجام بده.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    احتیاج به راضی کردن نیست این بنده خدا خودش داوطلبانه میخاد سوپروایزر شما بشه البته فکر کنم از اونجاکه اسکالرشیپ برای مستر بندرت پیدا بشه گفته برای اسکالرشیپ دکتری اپلای کن اسم این بنده خدا رو هم حتماً بنویس ... کلاً پست شما به قول دوستمون نامفهومه شما میگی مستر استاده گفته دکتری ... اما در نهایت چون خوشش اومده اگه اسکالرشیب اوکی نشد میتونی چونه بزنی که 1راهی یه پروژه ای برات پیدا کنه ... اما فعلاً همون که گفته انجام بده.
    خوب تمام قضیه همینه که میخوام واسه مستر اقدام کنم و این استاده گفته که واسه PHD اپلای کن. من اصن PHD نمیخوام! الان یه میل زدم که برنامه ی طولانی مدت تحصیلم معلوم نیس و میشه فقط واسه مستر سوپروایزرم بشه یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)