صفحه 495 از 1371 نخستنخست ... 395445485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505545595995 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,941 تا 4,950 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

با سلام خدمت دوستان
    من حدود دو هفته پیش به یک استاد تو دانشگاه سیدنی ایمیل زدم و رزومم رو واسش فرستادم. سه چهار روز بعدش بهم ایمیل داد که "تو این هفته بهت دوباره ایمیل میزنم...." از اون روزی که این ایمیل رو بهم زده حدود ده روز میگذره اما جوابی نگرفتم. حتی یکبار هم بهش جهت یادآوری ایمیل زدم که منتظر ایمیلت هستم اما باز هم جواب نداد. میخاستم بدونم آیا لازم هست بهش ایمیل های یادآوری بزنم؟ به نظر شما امکانش هست همینطوری الکی بیخیال ما شده باشه؟! پیشاپیش مرسی از جوابتون.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mzn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من حدود دو هفته پیش به یک استاد تو دانشگاه سیدنی ایمیل زدم و رزومم رو واسش فرستادم. سه چهار روز بعدش بهم ایمیل داد که "تو این هفته بهت دوباره ایمیل میزنم...." از اون روزی که این ایمیل رو بهم زده حدود ده روز میگذره اما جوابی نگرفتم. حتی یکبار هم بهش جهت یادآوری ایمیل زدم که منتظر ایمیلت هستم اما باز هم جواب نداد. میخاستم بدونم آیا لازم هست بهش ایمیل های یادآوری بزنم؟ به نظر شما امکانش هست همینطوری الکی بیخیال ما شده باشه؟! پیشاپیش مرسی از جوابتون.
    دوست عزیز من اگه جای شما بودم، حتما مجددا ایمیل میزدم و یادآوری میکردم. گاهی اینقدر سرشون شلوغ میشه که واقعا فراموش میکنن... استادی بود که همیشه جواب ایمیل ها رو میداد، ولی یه بار جواب نداد و من چند مرتبه بهش یادآوری کردم تا بالاخره جواب داد و کلی هم عذرخواهی کرد که فراموش کرده.
    خودتون رو مشتاق نشون بدید و یه ایمیل محترمانه بفرستید.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط mzn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    حداکثر یه بار دیگه تو این چند روزه مناسبه !
    بیشترش دیگه لوس میشه و ممکنه آزار دهنده نیز بشه !
    استادا از این حرفا زیاد میزنن ! شما خیلی نباید روشون اعتماد 100% کنی
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

دوستان بنده به علت بی تجربه بودن چند بار شانس های خوبی رو در جواب به ایمیل اساتید از دست دادم. از شانسم اون موقع هر چی ایمیل می زدم همش جواب می اومد فکر می کردم همیشه اینجوریه
    اما امسال خیلی طول کشید تا معدود کسایی جواب بدن.الان یه جواب گرفتم از استادی که در طی 6 ماه پیگیری که جواب ندادن بالاخره موفق شدم جواب بگیرم. نمی خوام این یکی رو خراب کنم. چ.ن .اقعا به زیمنه کاریش علاقه دارم.لطفا راهنماییی کنید متن نامه رو چه جوری تنظیم کنم. انگلیسیم بد نیست منظورم نکات کلیدی و محوری نامه هست که اشاره کنید. البته به جز ارسال پروپوزال که خودش خواسته.

I apologise for taking so long to respond to you as I’ve been on leave and completing field work.
    It’s hard for me to determine if I’m suited to the way in which your research proposal may take shape.
    I generally conduct qualitative and ethnographically informed research.
    However, there are other members of Faculty who work in educational leadership and they may be willing to supervise you e.g., Dr George Odhiambo.
    I will need to see a more detailed research proposal before giving your request further consideration.

با سپاس از توجه شما

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوستان بنده به علت بی تجربه بودن چند بار شانس های خوبی رو در جواب به ایمیل اساتید از دست دادم. از شانسم اون موقع هر چی ایمیل می زدم همش جواب می اومد فکر می کردم همیشه اینجوریه
    اما امسال خیلی طول کشید تا معدود کسایی جواب بدن.الان یه جواب گرفتم از استادی که در طی 6 ماه پیگیری که جواب ندادن بالاخره موفق شدم جواب بگیرم. نمی خوام این یکی رو خراب کنم. چ.ن .اقعا به زیمنه کاریش علاقه دارم.لطفا راهنماییی کنید متن نامه رو چه جوری تنظیم کنم. انگلیسیم بد نیست منظورم نکات کلیدی و محوری نامه هست که اشاره کنید. البته به جز ارسال پروپوزال که خودش خواسته.

I apologise for taking so long to respond to you as I’ve been on leave and completing field work.
    It’s hard for me to determine if I’m suited to the way in which your research proposal may take shape.
    I generally conduct qualitative and ethnographically informed research.
    However, there are other members of Faculty who work in educational leadership and they may be willing to supervise you e.g., Dr George Odhiambo.
    I will need to see a more detailed research proposal before giving your request further consideration.

با سپاس از توجه شما
    خب به نظر من باید تشکر کنی و بگی که چقدر جدی هستی.
    چند تا نکته کلی رو می تونم بگم، اول اینکه باید خیلی جدی باشی و متن نامه ات نشون بده که با جدیت مشغول کار هستی تا بری اونجا. شاید خود شما جدی باشی، اما نامه ات اون رو نشون نده، چیزهایی بگذار توش که هر کسی می خونه بگه این خیلی مشتاقه که بیاد با ما کار کنه.
    دوم اینکه باید یک چیزهای اختصاصی مخاطبت داشته باشی. یعنی اگر اون رو برای کس دیگه ای بفرستی براش make sense نکنه. یک چیزهایی درباره کار و تحقیق با اون آدم بنویس که وقتی می خونه حس کنه کار کردن با شما مفیده و شما با کارهاشون کاملا آشنایی.
    بعد هم اینکه هر چیزی ازت خواسته اند رو انجام بده، مثلا اگر می خواهی پروپوزال بفرستی سر وقت بفرست. به نظرم فعلا به کس دیگه ای ایمیل نزن و با همین استاد ادامه بده.

یک چیزهای کلی هم هست که همیشه باید رعایت کرد تا طرف حس خوب پیدا کنه، به طور کاملا ناخودآگاه. مثلا سبک نوشتاری طرفت رو تقلید کن. اگر آخر نامه اسم کامل می نویسه، تو هم بنویس، اگر نمی نویسه، تو هم ننویس. ببین با چه سبکی شروع می کنه، مثلا با hi شروع می کنه یا رسمی، همون کار رو هم تو بکن. هیچ آدمی دربرابر تعریف و تمجید مقاوم نیست، از کارش خیلی حساب شده تعریف کن، البته در نظر داشته باش که سطح تمجید پذیری اونها کمتر از ماست، یعنی یک تعریف ساده کافیه، زیادی بشه، بد می شه. آدم ها دوست دارند طرفشون رو مشتاق ببینند، هیجان رو در متن وارد کن، یعنی وقتی کسی می خونه تصور کنه شما داری با تمام وجودت می نویسی و مخلصانه نوشته ای، نه اینکه یک نامه ساده اداری و برای مکاتبات روزمره است. اینکار رو هم با تمرین و مقایسه متن های مختلف می شه به دست آورد. شما هم که زبانت خوبه، نباید مشکلی داشته باشی.

اما این جواب خیلی خوبی هم نیست، اما نباید ساده گرفتش، با جدیت دنبالش کن، چون غیر از این کار دیگه ای نمی تونید بکنید.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ممنون simplex عزیز
    شما همیشه خیلی دقیق و به موقع به دادم می رسید. تنها می تونم بگم God Bless You

درسته با شما موافقم که خیلی جواب خاصی نیست اما نمی دونم چی شده که اساتید نسبت به سال گذشته خیلی کمتر جواب می دن البته فکر می کنم به دلیل افزایش متقاضیان هم هست. اما تو همین تعداد اینم قنیمته و شاید یه نامه و یه پروپوزال خوب بتونه تاثیرگذار باشه.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان من به یه استاد در دانشگاه امریکا ایمیل دادم ولی استاد گفت

Thank you for your interest in my work and in studying ... at ... Unfortunately, the deadline for applying to the Ph.D. program in ... passed on January 15t.
    But since you appear to be a very promising candidate, I recommend that you apply in January 2013 for admission that fall. Here's a link to information about doctoral study in ... Please take a look at the information on the site, and let me know if you have any questions or concerns. If you apply and are accepted, I would be very happy to work with you.

این روال عادیه که بگه اپلای کن؟ منظورم اینه که این پاسخ برای این بوده که نمی خواسته باهام کار کنه یا واقعا خوشش اومده؟ حالا چی جوابش بدم؟ چقدر میشه رو حرفش حساب کرد؟ یعنی از الان تا سال اینده باهاش مکاتبه کنم؟ در ضمن ازم نه SOP خواسته نه پروپزال خودم بهش بگم اگه دوست داره براش بفرستم؟ دوستان نمیشه هیچ کاری کرد که برای امسال قبول کنه؟ اگر نمی شه چطوری میشه تا سال آینده حفظش کرد؟ دوستان این دانشگاه خیلی معروفه برام خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید. از همتون ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science-Dalhousie

سلام
    دوستان نظرتون راجع به این دو تا جواب چیه که از دوتا استاد گرفتم و چقدر میشه روشون حساب کرد؟

1-
    I'm glad to hear that you're interested in my field. For masters students I am looking for a good background (which you have) and compatible research interests (which you seem to have). All applications go through the Faculty, and I encourage you to apply.

2-
    It looks like our research interest align, but I cannot make any
    commitments about you joining my research group until you have
    formally applied to the program, are accepted by the university,and I
    can see your whole admissions package.

ApplyAbroad Hero

دوستان به نظرتون برای این جواب اپلای کنم یا باز این امریکایی ها دارن مارو سرکار میزارن؟ الان به Fall 2012 میرسه؟ تجربه نیومریکال با متلب دارم بش بگم فقط متلب ضایع نیست؟Dear Mahmoud,Thank you for your interest in our research. It sounds like you have some very relevant experience. How much work have you done with numerical modeling codes?I would encourage you to apply to our program. If you do so, the system will only allow you to apply for Spring 2013 admission. However, we can change this to Fall 2012 later if necessary.Best Regards,

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad نمایش پست ها
    سلام
    دوستان نظرتون راجع به این دو تا جواب چیه که از دوتا استاد گرفتم و چقدر میشه روشون حساب کرد؟

1-
    I'm glad to hear that you're interested in my field. For masters students I am looking for a good background (which you have) and compatible research interests (which you seem to have). All applications go through the Faculty, and I encourage you to apply.

2-
    It looks like our research interest align, but I cannot make any
    commitments about you joining my research group until you have
    formally applied to the program, are accepted by the university,and I
    can see your whole admissions package.
    خب درباره خیلی چیزها کسی نمی تونه نظری بده و شما فقط باید انجامش بدی و منتظر نتیجه باشی. یعنی تا اپلای نکنی نتیجه ای نمی گیری، خود استادها هم همین رو بهت گفته اند، یعنی باید اپلای کنی و شرایطت رو ببینند و در مقایسه با بقیه، تصمیم گیری کنند. کلی مطلب توی فروم درباره ارتباط با استاد هست، اون ها هم بخونی ایده های خوبی به دست می آری، اما باز تا اپلای نکنی هیچ کدوم از این حرف ها فایده ای نداره. اگر من بودم با این جواب ها، اپلای می کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)