صفحه 523 از 1371 نخستنخست ... 234234735135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335736231023 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,221 تا 5,230 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ممنونم
    دقیقا!!!!
    انگار شما پاپلیکشن های منو خوندید! هر کدوم یه سازی می زنه. یه مدته که فهمیدم خیلی اشتباه کردم و تازگیا متمرکز شدم. من فکر می کردم اون موقع هر کی ببینه میگه عجب آدم فعالی!!!!!!!!!!اما واسه ادامه تحصیل از رشتم خارج نشدم.

این پستو واسه این گذاشتم که عبرتی بشه واسه آیندگان و خیلی پراکنده کار نکنن یا به پیشنهاد دوست خوبی که در پیام خصوصی گفته بود، حداقل چند کار متمرکز هم داشته باشن.

بازم ممنونم از راهنمایی همه دوستان.
    ویرایش توسط marjan912 : June 12th, 2012 در ساعت 12:13 PM

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

سلام به همه ی دوستان، دو تا سوال دارم. امیدوارم مثل همیشه زود جواب بگیرم.
    سوال اولم اینه که در جواب استادهایی که لطف می کنن و درخواست من رو واسه همکارشون فرستادن چی بگم؟
    سوال دوم اینه که وقتی استادی توی ایمیلش، با اسم کوچیک امضا می کنه، باید تو جواب با همون اسم کوچیک خطابش کرد؟ حتی اگر بازم منو با فامیل خطاب کرده بود؟

Junior Member

دوستان سلام میشه کمکم کنید تا به این استاد جواب بدم آخه الان نمی دونم چی بگم اپلای نکردم چون پول اپلای نمی تونم بدم به خاطر عدم دسترسی به سیستم های پرداخت بعدم اینکه منظورش از چه موقع علاقه به ادامه درس دارم چیه؟ وای اگه یکی جوابم بده ممنونش می شم.
    Thank you for contacting me about conducting research on logistics. Have you applied and been accepted to UCF’s IEMS department? When are you interested in beginning your studies?

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    سوال اولم اینه که در جواب استادهایی که لطف می کنن و درخواست من رو واسه همکارشون فرستادن چی بگم؟
    سوال دوم اینه که وقتی استادی توی ایمیلش، با اسم کوچیک امضا می کنه، باید تو جواب با همون اسم کوچیک خطابش کرد؟ حتی اگر بازم منو با فامیل خطاب کرده بود؟
    مساله خیلی کلی و بزرگه. گاهی موضوع اینه که همکارش روی موضوعی که شما درخواست کرده ای بیشتر کار می کنه، بنابراین ترجیح می ده شما با اون در ارتباط باشی، گاهی هم مساله اینه که اون همکارش باید درباره پرونده شما تصمیم بگیره و البته می تونه کلی دلیل دیگه هم داشته باشه. اما کاری که تو باید بکنی اینه که از اولی تشکر کنی و سعی کنی با دومی از اول شروع کنی. دقیقا حس فروشنده رزومه ات رو داشته باش. وقتی یک مشتری تو رو می فرسته سراغ همکارش، این می تونه برای شما یک فرصت باشه چون اون یکی به احترام همکارش، دست کم یک بار رزومه ات رو نگاه می کنه، اگر ازش خوب استفاده کنی. وقتی هم با دومی شروع می کنی، از اول خودت رو معرفی کن و همه چیز رو از اول پیش ببر، اما تصور نکن چون از سمت همکارش فرستاده شی پس شانست بیشتر شده. سعی کن بفهمی چرا این کار رو کرده. یک کاری که نباید بکنی اینه که نباید هی تاکید کنی که فلانی اینطوری گفت اونطوری گفت، استادها هم آدم هستند و اینکه یکی جلوشون هی از یکی دیگه تعریف کنه یا هی به حرف های یکی دیگه استناد کنه، شاید خوششون نیاد.

هر کسی با هر روشی که می خواهد شما رو صدا کنه، مهم نیست، اما شما به طور رسمی صداش کن. این موضوع برای بعضی ها خیلی مهمه. مثلا یادمه استادی توی دفاع یکی، ازش تعریف می کرد و می گفت که شما همیشه من رو با عنوان پروفسور فلانی توی ایمیل ها خطاب کرده ای و این نشاندهنده شخصیت خوب شماست (اون استاد، داور پایان نامه اش بود، فرانسوی بود و توی آلمان کار می کرد)، یعنی این موضوع کاملا به فرهنگ بستگی داره و شما تا وقتی نرفتی پیششون باید مطمئن ترین حالت رو رعایت کنی و اون همانا اسم و عنوان رسمیه. حالا وقتی رفتی باید فرهنگ شون رو بشناسی و مطابق اون عمل کنی.
    این موضوع مهمی نیست، وقتت رو صرف این مسائل نکن، بعدا همه چیز حل می شه. کسی به خاطر عنوان ایمیل رد یا قبول نشده

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sma14184 نمایش پست ها
    دوستان سلام میشه کمکم کنید تا به این استاد جواب بدم آخه الان نمی دونم چی بگم اپلای نکردم چون پول اپلای نمی تونم بدم به خاطر عدم دسترسی به سیستم های پرداخت بعدم اینکه منظورش از چه موقع علاقه به ادامه درس دارم چیه؟ وای اگه یکی جوابم بده ممنونش می شم.
    Thank you for contacting me about conducting research on logistics. Have you applied and been accepted to UCF’s IEMS department? When are you interested in beginning your studies?
    منظورش اینه که از چه ترمی میخوایید درس خوندن را شروع کنید؟ (مثلا spring ya fall 2013)
    برای سوال اولتون هم کاملا مشخص هست که میخواد بدونه که ایا در دانشگاه قبول شدید یا نه؟ شما میتونید بگید هنوز نه ولی علاقمندم که برای فلان ترم اپلای کنم و خوشحال میشم شما سوپروازرم بشید.
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sma14184 نمایش پست ها

دوست خوب اين جواب خيلي كليه . و پرسيده كه آيا دپارتمان قبولت كرده يا نه. شما كه ميگي مداركتو نفرستادي هنوز؟‌بعدم شايد شك كرده كه داري براي ترمي غير پاييز اقدام ميكني.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

Homo جان اي ول به اين وسواس . اول كه يه تشكر ساده بي پيرايه. جواب دومتم اينكه شما هميشه استاد رو ماداميكه نديدي و باهاش رفيق نشدي با تايتل و اسم بزرگ صدا كن چون در فرهنگ اونا اسم كوچك رايج هست اما براي نزديكان نه هر شخصي. هرگز تا استادي بهت اجازه نداده اسم كوچك بكار نبر Rude و Impolite خواهد بود.

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

چون به سوالاتون جواب داده شده بود نخواستم دخالت کنم ولی حالا حس میکنم بد نیست منم تجربه را در این مورد بگم. به نظر من عنوان و اسم کوچیک بهترین نوع صدا زدن اساتید هست ولی خوب این مورد 100% نیست باید دید برای کجا میخوایید اپلای کنید. مثلا من در دانشگاه خودم هیچوقت اساتید را حتی برای 1 بار با فامیل صدا نمیکردیم مثلا یه پرفسور را میگفتیم Billy. اصلا و به هیچ وجه مرسوم نبود فامیلشون را صدا کنیم و خودشان هم اصلا دوست نداشتن. ولی برای میل چون میخواستم احترام نگه دارم مینوشتم Professor Billy. برای همین وقتی خواستم برای دکترا بامه نگاری کنم باز هم از همین روش استفاده کردم. ولی با این وجود این مسئله مهم نیست چون اونا با افراد مختلف در تماسن و تفاوت فرهنگی را درک میکنن.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    چون به سوالاتون جواب داده شده بود نخواستم دخالت کنم ولی حالا حس میکنم بد نیست منم تجربه را در این مورد بگم. به نظر من عنوان و اسم کوچیک بهترین نوع صدا زدن اساتید هست ولی خوب این مورد 100% نیست باید دید برای کجا میخوایید اپلای کنید. مثلا من در دانشگاه خودم هیچوقت اساتید را حتی برای 1 بار با فامیل صدا نمیکردیم مثلا یه پرفسور را میگفتیم Billy. اصلا و به هیچ وجه مرسوم نبود فامیلشون را صدا کنیم و خودشان هم اصلا دوست نداشتن. ولی برای میل چون میخواستم احترام نگه دارم مینوشتم Professor Billy. برای همین وقتی خواستم برای دکترا بامه نگاری کنم باز هم از همین روش استفاده کردم. ولی با این وجود این مسئله مهم نیست چون اونا با افراد مختلف در تماسن و تفاوت فرهنگی را درک میکنن.

آيدا جان ايشون هنوز استاد و از نزديك نديده . لذا اگر بهش بگه Billy يه كم بده. شما تو دانشگاه بوديد. اين دوست اگر بره دانشگاه ناچار خواهد بود به صدا كردن اسم كوچك عادت كنه. اين چيزيه كه ديگه الان اكثر دوستان ميدونن. لذا تا نديده و اون شخص بهش اجازه نداه حس خوبي در استاد ايجاد نميكنه. شايد در ناخود آگاهش بگه نيومده چه خودموني. شايدم خوشش بياد اما نامه نگاري فرمال اينو تاييد نميكنه.
    شاد زي

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    آيدا جان ايشون هنوز استاد و از نزديك نديده . لذا اگر بهش بگه Billy يه كم بده. شما تو دانشگاه بوديد. اين دوست اگر بره دانشگاه ناچار خواهد بود به صدا كردن اسم كوچك عادت كنه. اين چيزيه كه ديگه الان اكثر دوستان ميدونن. لذا تا نديده و اون شخص بهش اجازه نداه حس خوبي در استاد ايجاد نميكنه. شايد در ناخود آگاهش بگه نيومده چه خودموني. شايدم خوشش بياد اما نامه نگاري فرمال اينو تاييد نميكنه.
    شاد زي
    نمیدونم. شاید. فکر کنم حق باشماست. پس من در این مورد سوتی دادم با یه استاد در تماس بودم به اسم کوچیک صداش میکردم. اون اول فامیلم را صدا کرد باز من 2 ریالیم نیافتاد بعد 1 یا 2 ایمسل اونم شروع کرد یه اسم کوچیک صدا کردنم در عوض کلی باهام رفیق شد :دی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)