صفحه 535 از 1371 نخستنخست ... 354354855255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455856351035 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,341 تا 5,350 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

دوستان این جواب رو از یه استاد ایرانی که تو رشته ای غیر رشته خودم کار میکنه گرفتم:

Dear Mahmoud- Salam to you and thanks for the email and the resume. It certainlylooks very impressive. Unfortunately we do not have an opening in our research teamfor the Fall of this year and there has been several others that have approached usearlier and are on a waiting list for a possible opening in the Spring 2013. Yourbackground has been in petroleum and I am wondering how you connected with myresearch. I would be glad to chat with you further on the possibilities and assistyou in any other ways that I can. Keep in touch and khoda hafez for now. Best;

به نظرتون میشه بش امیدوار بود؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان این جواب رو از یه استاد ایرانی که تو رشته ای غیر رشته خودم کار میکنه گرفتم:

Dear Mahmoud- Salam to you and thanks for the email and the resume. It certainlylooks very impressive. Unfortunately we do not have an opening in our research teamfor the Fall of this year and there has been several others that have approached usearlier and are on a waiting list for a possible opening in the Spring 2013. Yourbackground has been in petroleum and I am wondering how you connected with myresearch. I would be glad to chat with you further on the possibilities and assistyou in any other ways that I can. Keep in touch and khoda hafez for now. Best;

حتمن باهاش حرف بزن! قطعن می تونه بهت راهنمایی های ارزشمندی کنه. گروه خودش که احتمالن نه، ولی شاید افرادی رو توی دانشکده ی خودشون بهت معرفی کنه.

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamMB80 نمایش پست ها
    باز هم ممنون از جوابای کامل همتون

من یه مشکل اساسی دیگه هم دارم و واقعا ممنون میشم که راهنماییم کنین تا بفهمم قضیه از چه قراره و اون اینه که این mid-year/ End of Year برای اسکولارشیپ که مینویسن یعنی چی؟ اونیکه احتمال برنده شدنش بیشتره یعنی کدوم؟من برای گریفیث اپلای کردم یه ایمیل برام اومده که برای اسکولارشیپ در نظر گرفته نمیشی چون وقتش گذشته!!! من اصلا نمیفهمم. چون توی سایتش هنوز چند تا اسکولارشیپ هست که ددلاینش نگذشته. متن ایمیل رو براتون میذارم شاید کمک کنه:

Applications for the Mid-year Scholarship Round closed on 20 May 2012. Your application was received after this date and therefore cannot be considered for Scholarship in this round.
    Please advise the Higher Degree Research Student Centre, by no later than 4 days, if you would like to:

a) proceed with an application for candidature without a scholarship; or
    b) withdraw your application.

To view the schedule of dates for upcoming scholarship rounds please visit: http://www.griffith.edu.au/higher-de...edule-of-dates

الان باید چیکار کنم؟؟؟
    دوست عزیز. من متاسفانه جواب سوالتون را نمیدونمولی اگه جای شما بودم ازاستادی که باهاش در تماس بودم می پرسیدم. هم اینکه دوباره ابراز علاقه میکردم و بهش نشون میدادم با اینکه نمیخواد ساپورت مالی کنه چون علاقمندم دست نکشیدم و هم نظرش را میپرسیدم. مطمئنا خودش بهتر از هرکسی با سیستم اشنایی داره و از سبک ایمیلش متوجه میشید چقدر به کارتون علاقمنده. موفق باشید
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

بنظرم از اون استادای با حوصله و قابل اعتماد که هر کاری از دسش بربیاد را انجام میده. تعجبش از اینکه با وجود بکگراند متفاوت بهش ایمیل دادی نشون میده که گروه خودش نمیتونی بری (ولی این که رسما اینو نگفته بنظرم اگه باهات صحبت کنه ممکنه تصمیمای جدیدی بگیره به شرط اینکه بتونی اطلاعاتت را بتونی نشون بدی). ولی حتما میخواد کمکت کنه که بری دانشگاهشون. بعید میدونم سفارشتو به کسی بکنه ولی احتمالا بگه با کی و از چه دری وارد بشی که موفق بشی. حتما باهاش صحبت کن و خیلی جدی بگیرش. موفق باشی

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamMB80 نمایش پست ها
    ممنون از جواب هاي خوب شما دوستان...
    من يه چيزي رو نميفهمم و اون اينكه جواب اين استادها بايد چقدر اميدوار كننده باشه كه مطمئن باشي براي پذيرش ساپورتت ميكنه؟ آيا هميني كه بگه رزومت خوبه و موضوع بده يعني واقعا ميخواد من باهاش كار كنم؟
    از دوستانيكه پذيرش گرفتن ميخوام بپرسم چه تجربه اي داشتن؟ من ديشب به 4 تا استاد ايميل زدم 2 تاشون جواب دادن و موضوع دادن، مثل هميني كه اينجا گذاشتم و خيلي هم خوشحال نشون ندادن كه ميخوان با من كار كنن ولي گفتن رزومت خوبه من حاضرم سوپروايزرت بشم...شما اگر جاي من بوديدن بلافاصله اپلاي ميكردين يا اول يه جوري از ساپورت استاد براي گرفتن پذيرش مطمئن مي شديد و بعد اقدام ميكرديد؟ يه چيز ديگه اينكه من براي استراليا اقدام ميكنم و استاداي اونجا عموما فاند ندارند و بايد به اسكولارشيپ دلخوش بود.

ممنون
    والا پیشنهاد من اینه که به مساله یک جور دیگه ای نگاه کنی. دیدت به استادها چیه؟ به نظر من باید استادها رو آدم های دقیقی ببینی که قصد و هدف شون از گرفتن دانشجوی جدید، کمک به انجام کارهای خودشون و در ضمن موفق تر شدن در جمع علمی رشته شونه. هر چی هم می گه و هر کاری می کنه در همین راستاست. اهل سرکار گذاشتن و اذیت کردن هم نیست (حالا بعضی ها شاید باشند، بعضی ها اصلا مریض هستند، اما فرض کن که طرف شما آدم حسابیه. چون شما که دلت نمی خواهد بری با کسی کار کنی که دیوانه است که). وقتی می گه برای این اسکالرشیپ اپلای کن، شاید به صد نفر دیگه هم بگه، اما واقعا منظورش اینه که بهترین دانشجوی ممکن رو بگیره. شما یا باید کنار بکشی و بگذاری بقیه توی رقابت شرکت کنند و شما دنبال کس دیگه ای باشی، یا اینکه شما هم وارد بشی و با قدرت رقابت کنی. آخرش هم معلوم نیست. هر کی بهتر بازی کنه می بره. اما شما تا بازی نکنی اصلا نمی دونی بازیکن خوبی هستی یا نه. این کار وقت گیره! درسته، هست. اما دنیا اینجوریه، هر کاری توش نیازمند وقت و انرژِی گذاشتنه.

آیا باید به کس دیگه ای هم ایمیل بزنی؟ بستگی به آن کیس داره. مثلا اگر من با رئیس یک دپارتمان در تماس باشم، دیگه به هیچ وجه به بقیه ایمیل نمی زنم. یا اگر قراره بقیه استادها هم من رو به همون اسکالرشیب راهنمایی کنند، باز دیگه ایمیل زدن توجیهی نداره. اما اگر حس می کنی استاد دیگه ای هست که شرایط بهتری داره، چرا که نه. اما قبلش باید تکلیفت رو با اولی مشخص کنی. مثلا می شه به اولی گفت که چون من شدیدا به کمک مالی نیاز دارم، باید با اون استاد تماس بگیرم، شاید اون بتونه بهم کمک کنه.

ما ایرانی ها به خاطر شرایطی که توش زندگی می کنیم، دوست داریم همه چیز رو پیچیده و سخت کنیم و فکر می کنیم که زرنگی باید کرد. اما دنیا اینجوری نیست. شما خیلی ساده باید ارتباط داشته باشی، خیلی صادقانه، اما هوشمندانه. مثلا یک ایمیل زشت و بدترکیب، نشاندهنده ناهوشمند بودن نویسنده است. یعنی خیلی دقیق کار کن، هوشمندانه بنویس، درست بنویس، اما صادقانه و ساده. می شه رزومه رو اونقدر بد درست کرد که کسی رغبت نکنه بهش نگاه کنه، اما می شه خیلی خوب درستش کرد که هر کسی با دیدنش لذت ببره. این ربطی به محتویاتش نداره که می تونه راست یا دروغ باشه.

حالا اگر من بودم، همه کسایی که بهم جواب داده اند رو پیگیری می کردم. می رفتم تا جایی که بودجه ام اجازه می ده اپلای می کردم. هر کدوم از این پیگیری ها دنیایی از کار داره و خیلی وقت می گیره، درسته، و باید هم همین باشه. گفته که مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد. حالا ما توی باغ بیل نمی زنیم، کارمون همین کارهای نوشتاری و سرچ و ارتباطه.

به نظرم ساپورت استاد برای پذیرش به اندازه اشتیاق شما برای رفتن به اونجاست. همه آدم ها، عاشق آدم های عاشق اند. وقتی کسی ببینه شما چقدر با اشتیاق داری برای رفتن پیشش و کار کردن باهاش تلاش می کنی و چقدر انرژی داری، ناخودآگاه علاقمند می شه از شما حمایت کنه. فقط باید بهش نشون بدی که چقدر علاقمندی. و این هم می شه هنر شما در ارتباط. فرض کن کسی توی همون ایمیل های اول از استاد بپرسه که حالا راست و حسینی بگو ببینم می خواهی بهم پول بدی یا داری سرکارم می گذاری، مطمئن هستم که کسی برای نویسنده این ایمیل با چنین مضمونی تره هم خرد نمی کنه. اصلا کار راحتی نیست که کسی به شما بگه حتما ساپورتت می کنه. شاید درصد خیلی خیلی کمی از دانشجوهایی که هر سال پذیرفته می شوند چنین شرایطی رو داشته باشند. اکثر دانشجوها، با شرایط شما و شاید بدتر از شما اپلای کرده اند و خیلی معمولی پذیرش و پول گرفته اند.

اگر تو استرالیا باید به اسکالرشیپ دل خوش بود، خب همینه دیگه. شما هم برای اسکالرشیپ ها اپلای کن. و سعی کن اونقدر خوب اپلای کنی که توی رقابت برنده باشی. غیر از این می خواهی چه کار کنی؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

"I would be glad to chat with you further on the possibilities and assistyou in any other ways"

When he says other ways I guess he want to help you to find the appropriate way. It seems that he is a nice guy I recommend you to ask him for help
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام دوستان من پذیرش مستر دارم ( بدون سوپروایزر) بعد توی لیست اساتید دانشگاه استادی رو پیدا کردم که زمینه کاری اش بهم میخوره و نوشته بود اگه دانشجوی مستر دانشگاه هستید برای شرکت در پروژه ها تماس بگیرید. منم ایمیل زدم و گفتم که زمینه کاری ام چیه و علاقه مندم همکاری کنم. یک ساعت بعد اینو نوشته:
    Yes we have such projects.

When would you have time to meet?

Best regards

حالا من تا سپتامبر که ویزام بیاد که نمی تونم برم اونجا حضورا ملاقات کنم ( فکر میکردم میگه رزومه بفرست) به نظر تون چه جوابی بدم که این موقعیت از دست نره؟ ممنونم
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

نقل قول نوشته اصلی توسط Gita نمایش پست ها
    سلام دوستان من پذیرش مستر دارم ( بدون سوپروایزر) بعد توی لیست اساتید دانشگاه استادی رو پیدا کردم که زمینه کاری اش بهم میخوره و نوشته بود اگه دانشجوی مستر دانشگاه هستید برای شرکت در پروژه ها تماس بگیرید. منم ایمیل زدم و گفتم که زمینه کاری ام چیه و علاقه مندم همکاری کنم. یک ساعت بعد اینو نوشته:

Best regards

حالا من تا سپتامبر که ویزام بیاد که نمی تونم برم اونجا حضورا ملاقات کنم ( فکر میکردم میگه رزومه بفرست) به نظر تون چه جوابی بدم که این موقعیت از دست نره؟ ممنونم
    شما خواه ناخواه باید حقیقت را بگید ولی این به این معنی نیست که قراره پزیشن را از دست بدید. معمولا پزیشن هاشون را از الان پر میکنند و می دونن که الان تابستانه و معمولا دانشجوها پاییز شروع به کار میکنند. شما بگو که سپتامبر میری ولی بهشون بگید که حاضرید در مورد پروژه ها به صورت انلاین یا ... صحبت کنی.

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

Best regards

با تشکر از آیدای عزیز. من به استاد جواب دادم که هنوز ایرانم ولی به محض اینکه ویزا بگیرم میام دانشگاه.حالا تا اون موقع اگه میتونم آنلاین همکاری داشته باشم خوشحال میشم. اونم نیم ساعت بعد در جواب گفت :
    Perfect

Let me know as soon possible you will arrive so we can setup a meeting

نمی دونم چرا انقدر روی میتینگ تاکید میکنه؟ اصلا نمیگه رزومه بفرست یا مثلا انلاین مقاله کارکنیم ( البته شایدم چون بیشتر پروژه هاش experimental هست لابد انلاین نمیشه) ممنون میشم نظر یا پیشنهادی دارید مطرح کنید دوستان.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

ApplyAbroad Veteran

با تشکر از آیدای عزیز. من به استاد جواب دادم که هنوز ایرانم ولی به محض اینکه ویزا بگیرم میام دانشگاه.حالا تا اون موقع اگه میتونم آنلاین همکاری داشته باشم خوشحال میشم. اونم نیم ساعت بعد در جواب گفت :
    Perfect

Let me know as soon possible you will arrive so we can setup a meeting

نمی دونم چرا انقدر روی میتینگ تاکید میکنه؟ اصلا نمیگه رزومه بفرست یا مثلا انلاین مقاله کارکنیم ( البته شایدم چون بیشتر پروژه هاش experimental هست لابد انلاین نمیشه) ممنون میشم نظر یا پیشنهادی دارید مطرح کنید دوستان.
    ببینید ایشون معلومه که دانشجو لازم دارند و شما هم خوب موقعی بهشون ایمیل زدید. بهتره به محض اینکه رسیدید برید پیشش و باهاش صحبت کنید، تاکیدش روی قرار ملاقات هم برای این هست که حتما میخواد در مورد مواردی صحبت کنه که حتما شما باید ببینید و اونجا تصمیمتون رو بگیرید در مورد همکاری...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)