صفحه 596 از 1371 نخستنخست ... 964965465865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066466961096 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,951 تا 5,960 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    پ
    منظورش اینه فاند رو بیخیال شو خودت یه کاری بکن؟
    دقیقا.

اگه این استاد واقعا منو می خواد خب چرا فاند نمی ده؟
    چون گفته فاند نداره دیگه.

اگر نمی خواد پس چرا جواب ایمیلامو میده و هی تو حرفاش ابراز علاقه می کنه؟
    برای اینکه شما هی بهش ایمیل میزنین و اون فکر کرده شاید شما با هزینه خودتون میخواهین برین!

درباره فاند بازم بهش ایمیل بفرستم؟
    بگم اگه فاند نده نمیام؟
    اگرگفته که فاند نداره دیگه چی ازش میخواهین بپرسین؟ گفته نداره دیگه. اگر فاند لازم دارین ایشون رو فراموش کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط your_star نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    والله ما یه میل دادیم به یه استادی تو ubc
    اینم در جواب میل ما نه گذاشت نه ورداشت فقط اینو گفته:
    Hi Mehdi,

Are you a self funded student?

یعنی همین دوخط.نه گفت خوبی نه گفت بدی هیچی!
    حالا احتمال زیادی میدم که وقتی من بگم نه اینم خیلی راحت دور منو خط بکشه
    الان یه سوالم دارم اینه که مگه میشه پوزیشن دکتری برای یه اینترنشنال مثل من اصلا فاند نداشته باشه و من سلف فاندد بشم؟
    موندم چه جوابی بهش بدم کفیه به نظرتون اینو بگم فقط:
    Dear ...
    no unfortunately I won't be able to be self funded(or I cannot afford for myself) so I need to be funded to pursue my education and life as a phD student in Canada
    sincerely yours
    ممنون میشم کمک کنید.
    بیخودی حساسیت به خرج ندین و وقتتون رو روی Position های دیگه بذارین، بیخیال شین.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoush1689 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من چند وقت پیش برای یک پوزیشن دکترا در دانمارک به استاد مربوطه ایمیل زدم و مدارکم رو هم براش ارسال کردم . اونهم گفت حتما اپلای کن. 3 ماه بعد از اپلای استاد به من ایمیل زد که تو در short list من هستی و وقت مصاحبه اسکایپ داد. خلاصه مصاحبه به سختی (از لحاظ کیفیت اسکایپ و تلفن) انجام شد. و ظاهرا ایشون هم خوشش اومد و ضمن مصاحبه هم گفتن که از رزومه و پیپر و کارهای تکنیکی من در مقالاتم خوششون اومده و زبان و ارتباطم هم خوب هست. من هم راضی هستم و به نظرم اومد که مصاحبه خوبی بوده و بعد از مصاحبه هم ایمیل زدم و تشکر کردم برای وقت و توضیحات. اما ایشون می خواد در این مرحله از بین 5 نفر ، 1-2 نفر رو انتخاب کنن(اولین مصاحبشون با من انجام شد). قرار هست تا 1-2 هفته آینده نتیجه رو اعلام کنن. فکر می کنید الان در این مرحله من لازم هست باهاشون در تماس باشم همچنان؟ با چه بهانه و عنوانی مجددا ایمیل بزنم یا اینکه کلا منتظر باشم ببینم چه جوابی می دن؟
    خیلی استرس دارم و نگران هستم.

ممنون می شم از راهنمای های دوستان با تجربه در این زمینه
    پیرو پست قبلی من، استاد مذکور نهایتا این ایمیل رو به من زده و در مورد نتیجه مصاحبه این زور گفته:

Dear Farnoush

I have now made a decision regarding the PhD position. I am sorry to inform
    you that, despite your excellent qualifications, you did not get the position.

The five candidates on my short list were all highly qualified for the position.
    You were #2 on my list after the round of interviews. If I later find funding for
    an additional PhD position in this area, I will contact you.

Cheers

به نظر شما می شه منتظرش موند یا این یک جواب محترمانه هست و من کلا بی خیال این پوزیشن بشم
    ضمنا این استاد پروژه های زیادی در حوزه کای من داره و کلا آدم رک و صمیمی هم هست
    من باز هم باهاش در تماس باشم و از کارهای خودم بگم یا اینکه صبر کنم تا خودش تماس بگیره
    کلا برداشت مثبت می شه از این ایمیل داشت؟در جوابش غیر از تشکر و تعارف بهتره چی بگم که مشتاق تر بشه برای انتخاب بعدی؟

ممنونم

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoush1689 نمایش پست ها
    پیرو پست قبلی من، استاد مذکور نهایتا این ایمیل رو به من زده و در مورد نتیجه مصاحبه این زور گفته:

Dear Farnoush

I have now made a decision regarding the PhD position. I am sorry to inform
    you that, despite your excellent qualifications, you did not get the position.

The five candidates on my short list were all highly qualified for the position.
    You were #2 on my list after the round of interviews. If I later find funding for
    an additional PhD position in this area, I will contact you.

Cheers

به نظر شما می شه منتظرش موند یا این یک جواب محترمانه هست و من کلا بی خیال این پوزیشن بشم
    ضمنا این استاد پروژه های زیادی در حوزه کای من داره و کلا آدم رک و صمیمی هم هست
    من باز هم باهاش در تماس باشم و از کارهای خودم بگم یا اینکه صبر کنم تا خودش تماس بگیره
    کلا برداشت مثبت می شه از این ایمیل داشت؟در جوابش غیر از تشکر و تعارف بهتره چی بگم که مشتاق تر بشه برای انتخاب بعدی؟

ممنونم
    به نظرم جواب خیلی خوبی داده و با اینکه شما رو نگرفته اما ازت خوب حمایت می کنه. این چیزها پیش می آید و شما باید بدونی که حتما رزومه خوبی داری که تونستی نظر مساعدش رو جلب کنی. این یعنی برای جاهای دیگه هم شانس خوبی داری. ارتباط رو حفظ کن با این استاد، مخصوصا اگر نوع کارتون جوریه که می تونی مقاله مشترک بنویسی، از همین حالا شروع کن، این ارتباط خیلی به درد می خوره، حتی اگر بعدا جای دیگه ای هم بری، باز این ارتباط خوب با این استاد خیلی جاها کمکت می کنه.

اگر من بودم، ازش تشکر می کردم و می گفتم که خیلی روی این پوزیشن امید داشتم و ناراحت شدم که نتونستم بگیرمش، اما دلم می خواهد که اگر امکانش پیش آمد اونجا شروع به کار کنم. بعد هم یک سوال مربوط می پرسیدم. بسته به نوع کار و ارتباط، می شه چیزی پیدا کرد و سوال پرسید. هدف هم اینه که مخاطب ول نکنه و جواب بده، همیشه باید راهی برای دلیلی بر جواب دادن باشه. معمولا نامه های تشکر این چنینی جوابی ندارند، پس باید چیزی اضافه کنی که جوابی بگیری و بهترین کار، سوال پرسیدنه. وقتی هم که کارت رو شروع کردی و مقاله ای رو شروع کردی، همون ایده اولیه کارت رو به صورت یک متن قشنگ چند پاراگرافی یا فوقش یک صفحه ای بنویس و براش بفرست و بگو که می خواهی این کار رو به طور مشترک باهاش انجام بدی.

احتمال اینکه بتونه دانشجوی جدید بگیره، خب وجود داره، اما کسی نمی دونه، چون کسی این استاد و کارش رو نمی شناسه. اما به طور کلی می شه گفت که احتمالش هست. به راحتی می شه فرصت های جدید پیش بیاد. مثلا یک پروژه جدیدش تایید شه، یا چیزی بهش پیشنهاد شه، یا اینکه اصلا از گرانت خودش استفاده کنه. یک چیزی هم که خیلی محتمله و راحت اتفاق می افته اینه که برای ویزیت ازت دعوت کنه. یعنی بعدا دانشجوی هر جایی باشی، می تونه ازت دعوت کنه و چند ماه بهت حقوق بده و بری اونجا برای ویزیت. این ویزیت رفتن خیلی ساده است و راحت انجامش می دهند و کلی هم فانه. مثلا بعدا می ری یک کشور دیگه، اما تابستون می ری پیش این استاد. حتی امکان کورس گرفتن و منتقل کردن کردیت هم وجود داره. در کل می خواهم بگم این ارتباط برات پذیرش هم نداشته باشه، هزار تا فرصت و موقعیت خوب خواهد داشت. کمترینش اینه که وقتی مقاله ات برای داوری می رسه دستش، با دید خیلی مثبت بهش نگاه می کنه. یا اگر با هم مقاله داشته باشید، اسم یک استاد درست و حسابی روی کارت هست.

Junior Member

سلام.
    من دقیقا متوجه منظور این استاد نشدم. چی می خواد بگه به نظرتون؟؟؟؟ فاند نداره؟؟

Dear ******
    Thanks for your inquiry. The program that I direct leads only to a cross-disciplinary MS in MSE. Our Center has no resources to support graduate positions.
    The majority of our students are employed full-time in industry and study using Distance Ed. systems. If you desire to aim for a PhD at ****** then in the
    first place you must apply for admission to a department, then undertake preliminary curricula and then a quaifier examination before entry into the PhD
    program. Sorry I can't assist at this point.

Congratulations on your accomplishments, and Best Wishes ***********

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط arny نمایش پست ها
    سلام.
    من دقیقا متوجه منظور این استاد نشدم. چی می خواد بگه به نظرتون؟؟؟؟ فاند نداره؟؟

Dear ******
    Thanks for your inquiry. The program that I direct leads only to a cross-disciplinary MS in MSE. Our Center has no resources to support graduate positions.
    The majority of our students are employed full-time in industry and study using Distance Ed. systems. If you desire to aim for a PhD at ****** then in the
    first place you must apply for admission to a department, then undertake preliminary curricula and then a quaifier examination before entry into the PhD
    program. Sorry I can't assist at this point.

Congratulations on your accomplishments, and Best Wishes ***********
    فاند نداره متاسفانه!
    That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

آقا من نمیدونم اینا چرا امسال این جوری جواب میدن به ما!
    طرف تو پوزیشن دکتری یه دانشگاه کانادا گفته دو تا جای خالی دارم برای سال دیگه و خودشم تو پیجش زده graduate research assistantships available. بهش میل زدم جواب داد که الان در مورد کمک هزینه چیزی نمیدونم.این جواب اولش:
    I do plan to recruit one or two PhD students next Fall. At this moment I do not know your chance for the scholarship. I wish you good luck!
    بعد بهش گفتم خب که چی؟زود میل دادم باید دیرتر بهت میل بدم یا میخوای محترمانه بگی شانسی ندارم که این جواب رو داد:
    I encourage you to apply before the deadline. We can only know the chance after all the applicants pass the first screen by graduate students in late February. You do not need to contact me specially. I will evaluate all the applicants carefully. Good luck!

الان این یعنی چی؟دیگه کانادا رو اینجوری ندیده بودم !از این کارایی دارن میکنن که ما ایرانیها خودمون آخرشیم.از کی تا حالا طرف تو پیجش میگه رزومه بدین بعد میپیچونه میگه اپلای کن همه رو نگاه میکنم؟رزومه ی من اصلا بد نیست و به شدت هم با این استاده میخوند
    اینایی که پوزیشن خالی دارن و خودشونم میگن اینجور جواب میدن وای به حال بقیه.

نظر دوستان چیه ارزش داره اپلای کنم واسه این پوزیشن؟
    اینجوری باشه باید ده هزار دلار پول اپلای بدم!

That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

Question پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

سلام
    من به یه استاد میل زدم این جوری جواب داده:

Thank you for mail and CV. Full transcripts would be useful for all
    degrees.

Also, your interests seem to be more in robotic control, may be you could
    contact our robotics researchers directly.

Best wishes
    1. منظور از transcripts چیه ؟ همون ریز نمرات رو میخواهد ؟
    2. تکلیف چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    سلام
    من به یه استاد میل زدم این جوری جواب داده:

Thank you for mail and CV. Full transcripts would be useful for all
    degrees.

Also, your interests seem to be more in robotic control, may be you could
    contact our robotics researchers directly.

Best wishes
    1. منظور از transcripts چیه ؟ همون ریز نمرات رو میخواهد ؟
    2. تکلیف چیه؟
    شما تاپیکهای مربوط به پذیرش و مدارک مرتبط با اون رو بخونید و دقیقتر ایمیل بزنید.
    transcripts ریزنمرات هست.
    ایشون گفته به گروه دیگری که زمینه کاریشون مشابه شما (robotic?( هست ایمیل بزنید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member gol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

سلام دوستان به یه استادی از استرالیا حدود 15 روز پیش ایمیل زده بودم، الان جواب داده: (فقط همینو گفته، حتی بدون سلام!!!) I will be attending XXXXX conference so we can discuss then این کنفرانسی که گفته تو ایرانه و منم توش مقاله دادم. و حتما تو رزومم خونده. حالا میخواستم بدونم که آیا باید خودمو واسه یه مصاحبه علمیه سنگین که به صورت حضوری انجام میشه آماده کنم و یا اینکه صحبتهای کلی مطرح میشه؟ چه پیشنهاد خاصی برام دارید تا از این فرصت به خوبی استفاده کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)