صفحه 6 از 1371 نخستنخست 12345678910111213141516561065061006 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : جواب به يک استاد. خواهش مي کنم فوري!

بعيد مي دونم اين استاد شما رو براي MS قبول كنه (همون طور كه خودش گفته). كلاً استادا دانشجوي PhD رو ترجيح مي دن چون زمان كافي براي تحقيق داره ولي دانشجوي MS نمي دونه درست حسابي تحقيق كنه و بايد بيشتر درس پاس كنه. من اگه جاي شما بودم اينو براي مبادا نگه مي داشتم و براي همون PhD اقدام مي كردم البته اگه شما تمايل به تحصيل در اين دانشگاه نداشته باشي اصلاً هزينه پولي و فكري نكني بهتره.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar

همچنین عوض کردن دانشگاه یه پروسه نسبتا راحتی که وقتی اونجا رفتی بر اساس مقررات اون دانشگاه می تونی اجازه تعویض دانشگاه و اطلاع به اداره مهاجرت امریکا رو بگیری پس حتما سایت روابط بین الملل دانشگاه رو بخون تا ببینی چطوریه فرایندش برای اون دانشگاه !
    ممنون از نظراتتون.
    اينکه بشه با توجه به قوانين دانشگاه اونو بعدا عوض کرد، حتي اگه دانشجويي از طرف استادش ساپورت کامل مالي بشه، اشکال نداره؟ ???
    (حقيقتش با توجه به اينکه ماها اونجا زندگي نکرديم، بعضي از مسائل رو از ديد خودمون و قوانين و فرهنگ کشور خودمون نگاه مي کنيم، در حاليکه اونجا تفاوتهاي زيادي داره. و تجربه زندگي در اونجا لازمه تا اون تفاوتها رو متوجه شيم)

به نظرم یک کمی داری بیش از حد احتیاط میکنی! پیشنهاد من اینه:
    بهش بگو که Dear Prof،
    Although من مدرک MS دارم و میتونم برای دکترا در رشته مربوطه شرکت کنم، However, I am willing که برای Ms شرکت کنم (دلیلش به کسی ربطی نداه!).
    بعدش هم ازش مؤدبانه نقاضا کن که Actually I was wondering if you could accept supervision of my M.Sc. thesis.
    اگه دیدی جا زد و شما هم پشیمون شدید، بعدا براش سریعا میل بزنید و بهش بفهمونید که I Applied for PHD, Anyway! میتونی اینو هم اضافه کنی که پس از مشورت با پروفسورها و همکلاسیهات تصمیمت عوض شده.

نظر بر و بچ در اینباره چیه؟

shahriar
    Guest

کاملا مخالفم

اصلا فکرش رو نکن. اولا ببین استاد چقدر کار درسته . اگه آدم شناخته شده ای باشه عمرن باهات میل بازی نمی کنه !
    به نظر من صغری کبری نچین .

خوب فکر کن اگه دیدی مایلی با این استاد کار کنی سریع بهش بگو میام.
    اگه دیدی شرایط بهتری ممکنه برات جور شه ولی مطمین نیستی این استاد رو نگه دار.

نهایتش اینه که بهش میل میزنی و میگی یه موقعیت بهتر برام جور شده و از اینکه نمی تونم بیام شرمندم.

بهر حال اصلا دنبال میل بازی با استادا نباش چون وقت این کارا رو ندارن و ممکنه کلا بی خیالت شن !!
    موارد زیادی دیدم که این پیشنهاد رو بهت می کنم.

موفق باشی.

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

من تا حالا جوابای این جوری رو فکر کردم تمپلیته !! مثلا این:
    Your background looks impressive. I strongly encourage you to apply for
    PhD in our department. The graduate committee will make the decision.
    ..... ( + یه سری اطلاعات در مورد TA و RA)

یعنی جدی بگیرم جوابای این طوری رو؟؟ !!
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

به نظر من برو تو كارش و باهاش در تماس باش، مقاله هاشو بخوون و براش نقد كن، نظر بده، سوال كن، جوري كه فكش بياد پايين. اينطوري اگه از تو خوشش بياد يه جواب مطمئن تر بهت ميده، اگه خوشش نياد، معدبانه ردت ميكنه. يه دوستم كه تو آمريكا درس ميخونه ميگه كه اكثر استادا تو آمريكا زياد دست و بالشون باز نيست كه قوله قطعي بدن، واسه همين اگه از تو خوششون بياد يه جواب مطمئن (نه قطعي) بهت ميدن.

تو اين راه خدا رو فراموش نكن، اگه خدا بخواد همه چيز حله حتي اگه تو نخواي.

موفق باشيد – مهيار.
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض چه جوري دوباره در مورد funding سوال كنم؟

سلام دوستان

من يه بار قبلا به يه استادي ميل زدم و پرسيدم كه وضعيت fundingاش به چه شكل خواهد بود، مدتها جوابي نداد و داشتم نگران مي شدم كه امروز ميل زد ولي هيچ جوابي به سوالات ميل قبليم نداده بود( در مورد funding) البته قبلا گفته بود كه fund گرفته ولي نگفته من ساليانه يا ماهيانه چقدر مي گيرم. مثل اينكه اصلا ميلم رو نديده باشه. حالا نمي دونم باز دوباره چه جوري مطرح كنم؟! بذارم يه مدت بگذره بعد دوباره مطرح كنم يا نه وضعيت رو مشخص كنم يا صبر كنم خودش بگه؟!

ممنون

پیش فرض پاسخ : چه جوري دوباره در مورد funding سوال كنم؟

من تقریبا توو تمام مباحثی که همچین بحثی مطرح شده نوشتم، اینجا هم تکرار می‌کنم...

اگه Speaking ات یه جوریه که استاده می‌تونه بفهمه که چی میگی، حتما بهش ایمیل بزن و بگو که مایلی باهاش صحبت کنی، مناسب‌ترین زمان براش کیه؟

وقتی زنگ زدی، هم می‌تونی اشتیاقت رو با تن صدا و نحوه‌ی صحبت کردن و ... نشون بدی و هم اینکه دیگه نمی‌تونه بپیچونه و سوالتو جواب نده!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

تجربه من تو این مدت و صحبتهایی که با استادهای اونجا کردم اینه که اونها حتی شما رو تشویق میکنند که به چند استاد ایمیل بزنید. به شرطی که اولاً بی ربط ایمیل نزنید، به کسی میل بزنید که مربوط باشه. دوماً ُSPAM نکنید. یه ایمیل کلی رو به همه نزنید. بنظر من اگه کمی هم تماسهاتون فاصله داشته باشه مثلاً 2-3 روز خیلی خیلی بهتره. ولی از ایمیل زدن به بقیه صرفنظر نکنید.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

پیش فرض پاسخ : چه جوري دوباره در مورد funding سوال كنم؟

بگو که مشکلت اینه که نمیتونی اونجا هزینه ها رو کامل afford کنی. ازش بپرس دانشگاه چقدر کمک میکنه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)