صفحه 608 از 1371 نخستنخست ... 1085085585985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186587081108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,071 تا 6,080 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    سلام، من به یکی از اساتید دانشگاه آلبرتا ایمیل زدم. جواب زیر رو بهم داده.
    Dear Mohammad,

Thank you for your interest in our program. Your work sounds very interesting, and I strongly encourage you to apply to our PhD program. However, admission to our program is extremely competitive.
    All communications should be directed through our PhD office (CC'd).
    I don't see your GMAT scores on your CV. We strongly prefer GMAT scores, but we can convert GRE scores. Generally, competitive GMAT scores are in the 700+ range with extremely strong math scores.

مشکل اینجاست که من میخوام امتحان GRE بدم و خیلی دیگه نمرم خوب بشه، یک چیزی نزدیکای 800 توی کوآنت و مثلا نزدیک 500 توی وربال (دیگه این بهترین حالتیه که میتونم تصور کنم)
    حالا، بنظر شما، این نمره اصلا برای اونا قابل قبول هست؟ شانسی دارم؟

بنظر شما، اگر به استاد همین نکته رو بگم و همین سوال رو بپرسم یه خورده ناجور نیست؟

سوال آخر اینکه، آیا همه ی دپارتمانهای مدیریت یک همچی نمرات بالایی میخوان؟
    آخه من دپارتمانای مهندسی دانشگاههای خوب (توی امریکا) رو چک کردم، یک مینیمم 1200 یا همچی چیزی برای جی آر ای میزارن.

پیشاپیش تشکر میکنم.
    از خودش بپرس و ببين نظرش چيه.
    متاسفانه مديريت رشته ايي با خواهان زياده پس ناچارا رنج انتخابشون رو باريك كنن و اين فقط با نمرهي GMAT‌بالا ممكنه. اونوقت كساني كه جدا طالبن خودشو ن و ميكشن تا به اين رنج برسن. اما قطعا دانشگاه ها با هم فرق دارند.مينيمم ملاك نيست. ملاك اينه كه كساني كه اونجا امسال اپلاي ميكنن ميانگين نمره اشون چقدره. مينمم براي اوناييه كه نبايد اپلاي كنند. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Abasalt نمایش پست ها
    "با اجازه ی Simon"
    مطمئن باشین اگه Apply کنین جواب میگیرین. به نطر من زیاد نیازی به در ارتباط بودن نیست ولی بهتره Update ش کنین، مثلا در جریان Apply هر کاری میکنین میتونین بهش Email بزنین و بگین. این جوری توی ذهنش بیشتر میمونه. در ضمن Recommendation Letter از همچین استادایی (استاد راهنمای خودت) فوق العاده موثر است. یه جورایی سنگین ترین وزنه محسوب میشه چون به هر حال Requirement ها قابل دستیابی هستند ولی Recommendation Letter زیاد آسون نیست. منم جای شما بودم Apply میکردم حتما.
    اجازه ي ما هم دست شماست. صادق جان همينه كه رفيقم گفت. فقط جدي برو سراغ توصيه نامهي توپ و اپلاي كن.به اميد پيروزي. شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

سیمون گرامی
    خسته نباشید. همچنان بی وقفه دارید کمک می کنید. واقعا تحسین برانگیزه.
    یه سوال دارم در مورد همین نکته بالا که گفتید. بعضی از دانشگاهها فرمت خاص برای توصیه نامه دارن که استاد درجه بندی ها رو تیک می زنه در اینجا توصیه نامه توپ چیی می تونه باشه به جز تیک درجه آخر مثلا "عالی" در همه موارد؟

ApplyAbroad Hero

سلام بچه ها من برا دکترا میخوام اپلای کنم.راجع به فاند از یه استاد پرسیدم اینا بهم گفت ! منظورش چیه دقیق؟
    Yes – but you must qualify (good grades = above 75% average).
    The funding amount is then fixed at about $19,000 per year for 4 years of a PhD program.
    This includes 3 TAs per year (56 hours each). This would all be specified in a letter of acceptance. یعنی ترم اول فاند بی فاند ؟!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    سیمون گرامی
    خسته نباشید. همچنان بی وقفه دارید کمک می کنید. واقعا تحسین برانگیزه.
    یه سوال دارم در مورد همین نکته بالا که گفتید. بعضی از دانشگاهها فرمت خاص برای توصیه نامه دارن که استاد درجه بندی ها رو تیک می زنه در اینجا توصیه نامه توپ چیی می تونه باشه به جز تیک درجه آخر مثلا "عالی" در همه موارد؟
    دوست خوب اين توصيه نامه ها كمي سخت تره. از اين نظر كه طرف مثلا بايد بگه شما جز 5% كلاس بودين و اگر دستش نره به اينكه همچين چيزي رو تيك بزنه عملا داره به اونا ميگه اين شاگرد من بوده بد نبوده. و يك توصيه نامهي ضعيف يا متوسط هميشه تيشه به ريشه ي اپلاي ميزنه. شما اگر از استادي خواستيد آنلاين فرمي رو پر كنه قبلش نظرش رو بدون و اگر ديدي ميخواد زياد دست به عصا پيش بره از خيرش بگذر. چون اين توصيه نامه براي شما مثل يك نامه تاكيد بر رجكت شماست. حتما از استادي كه باهاش دوستي شما رو دوست داره و نمره هات تو درسش عالي بوده و البته بخيل نباشه و چشم ديدن موفقيتت رو هم داشته باشه بخواه كه برات ارسال كنه. برخي اشتباه ميكنن ميرن با منت از استادي با شهرت بالا ميخوان كه لطف كنه طرف هم بيشترين لطفي كه ميكنه اينه كه كل اپلاي طرف رو داغون ميكنه با پر كردن يك فرم به صورت بي ميل و از روي اجبار و در رنج متوسط. همون تيك عالي خودش عاليه ضمن اينكه گاهي يك محل خالي براي صحبتن هاي ديگه هم داره. اگر داشت اون متن رو هم قبل ارسال بتونيد ازشون بگيريد ببينيد بهتره. شادزي

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    دوست خوب اين توصيه نامه ها كمي سخت تره. از اين نظر كه طرف مثلا بايد بگه شما جز 5% كلاس بودين و اگر دستش نره به اينكه همچين چيزي رو تيك بزنه عملا داره به اونا ميگه اين شاگرد من بوده بد نبوده. و يك توصيه نامهي ضعيف يا متوسط هميشه تيشه به ريشه ي اپلاي ميزنه. شما اگر از استادي خواستيد آنلاين فرمي رو پر كنه قبلش نظرش رو بدون و اگر ديدي ميخواد زياد دست به عصا پيش بره از خيرش بگذر. چون اين توصيه نامه براي شما مثل يك نامه تاكيد بر رجكت شماست. حتما از استادي كه باهاش دوستي شما رو دوست داره و نمره هات تو درسش عالي بوده و البته بخيل نباشه و چشم ديدن موفقيتت رو هم داشته باشه بخواه كه برات ارسال كنه. برخي اشتباه ميكنن ميرن با منت از استادي با شهرت بالا ميخوان كه لطف كنه طرف هم بيشترين لطفي كه ميكنه اينه كه كل اپلاي طرف رو داغون ميكنه با پر كردن يك فرم به صورت بي ميل و از روي اجبار و در رنج متوسط. همون تيك عالي خودش عاليه ضمن اينكه گاهي يك محل خالي براي صحبتن هاي ديگه هم داره. اگر داشت اون متن رو هم قبل ارسال بتونيد ازشون بگيريد ببينيد بهتره. شادزي

دوست عزیز اگه نتونیم به تعداد مورد نیاز استاد خیر خواه و غیر منت گذار پیدا کنیم اونوقت چیکار باید بکنیم؟

Junior Member

سلام دوستان, یک استاد تو کانادا این پیغام را به من داده, به نظرتوم تمپلیت نیست؟ می شه روی حرفش حساب کرد و اپلای کرد یا نه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.
    Thanks for your interest. Your background seems indeed relevant to my current work

I don't know yet if I will have a funded Ph.D. position available for Fall 2013. This will depend on the results of a grant application, and the progress of my current students. If you are seriously considering ALBERTA, then my suggestion would be to apply to the Ph.D. program nevertheless

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه نتونیم به تعداد مورد نیاز استاد خیر خواه و غیر منت گذار پیدا کنیم اونوقت چیکار باید بکنیم؟
    "شاید بهتر بود این چیزایی که میگم رو توی موضوع Recommendation Letter مینوشتم اما خواستم جواب دوستمون رو هم داده باشیم."

1. این دیگه یه جورایی بر میگرده به اینکه خودت توی دوران تحصیلت چه جور دانشجویی بوده باشی. به فرض اینکه دانشجوی TOP ای نبوده باشی کارت برای پیدا کردن Recommender سخت تر میشه و در آخرم راضی میشی به همون هایی که به یه نوعی میشناسن. هر چند بعضی وقت ها اگه خوبم بوده باشی گرفتن Recommendation منت کشی زیادی میخواد. مثلا من با یه استادی 5 تا درس تخصصی فیزیک با میانگین 19.5 + 3 تا حل تمرین مکانیک تحلیلی توی درس همون استاد داشتم، موقع گرفتن Recommendation منت زیادی سرم گذاشت. به هر حال Recommendation هم نوشت و من از Raman Research Institute پذیرش گرفتم ولی به دلیل منت Recommendation نرفتم، شاید باور نکنین!

2. توی پست قبلی Simon یه حرفی زد که من تا حالا از کسی نشنیده بودم، البته واقیعت داره ولی شاید کمتر کسی بهش توجه کنه. Simon گفت از استادی Recommendatio Letter بگیرین که چشم دیدن موفقیت شمارم داشته باشه. این رو به شدت منم توصیه میکنم، شاید به خیال خودتون 2 تا درس با نمره ی 20 با یکی از استادا دارین و فکر میکنین که قطعا Recommendation عالی ای براتون خواهد نوشت. در صورتی که واقعا این طور نیست و ممکنه چشم دیدن موقیت شمارو نداشته باشه (البته این مساله چیزی نیست که زیاد بخوایین نگرانش باشین ولی به هر حال واقعیتی هست که برای من افتاد.)، توصیه ی اکید من اینه که مطمئن باشین که استاد معرفتون براتون یه Recommendation خوب خواهد نوشت.

3. همون طوری که Simon گفت علاوه بر تیک زدن ها، معمولا یه جایی هم هست برای نظرات شخصی استاد که میتونه اون جارو پر کنه. البته در بسیاری از موارد اگه استادی از شما خوشش بیاد، به طور مستقیم با Recommender های شما تماس میگیره و راجع به شما پرس و جو میکنه. دلیل اینکه Recommender خیلی مهمه، همین جاهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط searcher نمایش پست ها
    سلام دوستان, یک استاد تو کانادا این پیغام را به من داده, به نظرتوم تمپلیت نیست؟ می شه روی حرفش حساب کرد و اپلای کرد یا نه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.
    Thanks for your interest. Your background seems indeed relevant to my current work

I don't know yet if I will have a funded Ph.D. position available for Fall 2013. This will depend on the results of a grant application, and the progress of my current students. If you are seriously considering ALBERTA, then my suggestion would be to apply to the Ph.D. program nevertheless
    Template هست ولی هنوز معلوم نیست که برای PhD فاند داره یا نه. Template بودن رو این حساب گفتم چون به هر حال کسایی که برای Alberta اقدام میکنن قطعا همه در سطحی هستند که بی گدار به آب نزنن و با شناخت کافی Apply کنن. برای همین استاد گفته که Background ت به کارای من میخوره، به هر حال اگه Fund مشخص شد میتونه توی گزینه هات باشه.

Junior Member

می خواستم بپرسم، منظورتون از جواب قطعی که بعضی از دوستان میگن از اساتید گرفتیم چیه؟ چون من خودم این مدت هر جوابی گرفتم بدین صورت بوده که از رزومه ام خوششون اومده تعریف کردن بعدش هم گفته بودن اپلای کن. تا حالا هم این طور متوجه شدم که اساتید نمی تونن به کسی قول قطعی بدن چون میدونن نظر کمیته مهمه. اما برام جالبه که می بینم بعضی از بچه ها میگن استاده قول قطعی داده. دوستان محبت کنند چند نمونه از این جواب های قطعی رو توضیح بدن که ما بتونیم بهتر تصمیم بگیریم
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)