صفحه 61 از 1371 نخستنخست ... 115152535455565758596061626364656667686970711111615611061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

Senior Member

پیش فرض پاسخ : استاد می گه درخواس بده ، چه طور مطمئن بشم منو می گیرن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط raya100
    ممنون از کمکتون (متاسفانه دکمه تشکرو پیدا نمی کنم ) . دیروز از دانشگاه پرسیدم که هنوز جواب ندادن .
    راستی رشتم هم مهندسی کامپیوتره که البته برا اونجا قسمت computer science می شه
    من برا استاد که ایمیل زدم و نمره هامو فرستادم گف اینا رو برا من نفرست! و از فرم آن لاین برا application استفاده کن و بعد که همه بررسی کردن منم بررسی می کنم . آخه دوسام که با یه استادی دوس می شدن بعد نمره هاشونم می فرسادن یا رزومه یا ... اما این با اینکه خیلی سریع جواب می ده و به 15 دیقه نمی شه که جوابتو دقیق می ده اما رزومه منو فک نکنم بررسی کرده باشه .
    حتما برای جاهای دیگه هم apply کنید...

amin4u
    Guest

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام

در مورد template نبودنش که, آره, مطمئنم نیست. اما می خواستم بیشتر در مورد این بپرسم که:
    1- به استادای چینی چقدر می شه اعتماد کرد.
    2- اگه به متن ایمیل توجه کرده باشید, متوجه می شید که من به زمینه مطالعاتی استاد مورد نظر که با زمینه مطالعاتی خودم تقریبا خیلی تفاوت داره (البته رشته مون یکیه) ابراز علاقه کردم و این استاد هم خوشش اومده. می خوام بدونم اگه apply کنم چقدر ریسک داره که این استاد منو بگیره.

بخشی از جوابی که graduate advisor بهم داده این پایینه:

...
    For general admission, we use a combination of your MS grades and verbal and quantitative GRE score. I have not evaluated your MS grades in detail, but my guess is that your scores would be acceptable. However, you should understand that once you are determined to acceptable for admission by our Department and the University, the final decision is made by Dr... based on funding that he has available for research projects that you would work on.
    ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

2- از من هم شدیدا تفاوت داشت- ولی کلا ریسک بالاست اگه زمینه ها خیلی فرق کنه
    1- کسی نمیتونه با سرکار رفتن توسط یه چینی و یا پذیرفته شدن بر اساس قول یک چینی نظر بده
    از هر ملیتی همه رفتاری دیده شده

amin4u
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    2- از من هم شدیدا تفاوت داشت- ولی کلا ریسک بالاست اگه زمینه ها خیلی فرق کنه
    1- کسی نمیتونه با سرکار رفتن توسط یه چینی و یا پذیرفته شدن بر اساس قول یک چینی نظر بده
    از هر ملیتی همه رفتاری دیده شده

2- یعنی می خوای بگی, استادی که تو رو گرفته, زمینه کاریش با تو خیلی تفاوت داره (اگه اینطور باشه, می شه توضیح بدی چی جوری قانعش کردی؟)
    1- حرفت قابل قبوله, اما بعضی استادا, مثلا استادای ایرانی, شنیدم زیاد سر کار می ذترن, یه نمونشو خودم تجربه کردم ;D حالا می خوام بدونم با توجه به شنیده ها, معمولا استادای چینی چی جورین؟!

رشته و دانشگاه

1- درسته تا حدودی-در مورد ایرانی ها قبول دارم- اونا فکر میکنند ادم میخواد از هموطن بودن (سو) استفاده بکنه
    کلا چینی ها-هنگ کنگی ها و .... بهتر از ایرانی ها تحویل میگیرند-لااقل تجربه خودم- اما ایرانی ها هم برخیشون شدیدا کمک و راهنمایی میکنند و معرف های خوبی هستند به اساتیدی که مثلا position دارند
    2- زمینه کاریش که فرق داره هیچ- 180 درجه هم فرق داره- اتفاقا من اون روزها عضو اپلای ابراد نبودم- و ریزه کاری ها رو نمیدونستم- یعنی اگر برگردم اونروز جرات ندارم همچین حرفی رو به یه استاد که زنگ زده پشت تلفن بزنم
    خیلی صادقانه بهش گفتم من روی مکاترونیک و سنسورها کار کردم و روی نانو چیزی نمیدونم- گفت میایی کورس میگذرونی-ازون اصرار که میتونی و من میگفتم من خوف دارم البته به زبون اونا -البته رزومم یه کم و فقط یه کم خوب بود وگرنه با اون حرف به فنا میرفتم-به فنای ابدی

amin4u
    Guest

1- درسته تا حدودی-در مورد ایرانی ها قبول دارم- اونا فکر میکنند ادم میخواد از هموطن بودن (سو) استفاده بکنه
    کلا چینی ها-هنگ کنگی ها و .... بهتر از ایرانی ها تحویل میگیرند-لااقل تجربه خودم- اما ایرانی ها هم برخیشون شدیدا کمک و راهنمایی میکنند و معرف های خوبی هستند به اساتیدی که مثلا position دارند
    2- زمینه کاریش که فرق داره هیچ- 180 درجه هم فرق داره- اتفاقا من اون روزها عضو اپلای ابراد نبودم- و ریزه کاری ها رو نمیدونستم- یعنی اگر برگردم اونروز جرات ندارم همچین حرفی رو به یه استاد که زنگ زده پشت تلفن بزنم
    خیلی صادقانه بهش گفتم من روی مکاترونیک و سنسورها کار کردم و روی نانو چیزی نمیدونم- گفت میایی کورس میگذرونی-ازون اصرار که میتونی و من میگفتم من خوف دارم البته به زبون اونا -البته رزومم یه کم و فقط یه کم خوب بود وگرنه با اون حرف به فنا میرفتم-به فنای ابدی
    من معمولا تو ایمیل زدن به استادایی که زمینه کاریشون با من فرق داره, چند خط زیر رو اضافه می کنم, نمی دونم چقد می تونه کمک کنه, اما چند نفر مثل همین چینیه بهم جواب مثبت داده.
    می خوام بدونم دیگه چیکار کنم تا بیشتر این جور استادا (با زمینه متفاوت) رو راغب کنم.

Althought my studies in Master degree were on ...., my research interests span all the ...-related branches, especially ... is among the most favorite ones. All of your current researches caught my interest, especially I would like to work on "...." and I am very interested in studying PhD under your supervision.

رشته و دانشگاه

بنظر من اونا میدونند که علاقمندی گاهی بیشتر از زمینه کاریpay off میکنه
    تو سیستم بیمار انتخاب رشته در کشور ما که طرف با یه تست یعنی واقعا با یه تست از مثلا برق میره عمران- از شیمی میره دندانپزشکی و ....من معتقدم که دیگه لااقل اینجا ادم بتونه به زمینه های مورد علاقش متصل بشه

این کاری که شما کردی یعنی ایمیلت خوبه- من همچنین اولویت بندی هم کرده بودم
    منکه جاهایی که من اشتراکی با استاد نداشتم واضح میگفتم علم بروز هستش و من علاقه دارم
    اون researches رو هم بنویسید research بهتره ها

Senior Member

to: amin4u

من شخصا با این کار موافق نیستم حالا بین این همه استاد چرا شما دنبال اونایی هستی که
    زمینشون با شما فرق داره شایدم زمینتون خیلی خاصه که استاد دقیقا مرتبط پیدا نمی کنین
    در هر صورت ریسک این کار وحشتناک بالاست چون به محض اینکه یکی بیاد و یه کم background
    نزدیک تری نسبت به شما به استاد داشته باشه چینی که سهله آمریکایی هم باشه اونو به شما ترجیح میده
    و کل زحمتات به فنا میره. شما مهدی رو نگاه نکن اون عضو هیئت علمیه و استاده و هزار تا چیزه دیگه پس استادش
    تشخیص داده که ایشون اگر بره با هر شرایطی میتونه خودشو تطبیق بده ولی این فکرو در مورد همه ندارن استادا پس مواظب باش
    زحمتات هدر نشه. موفق باشی

amin4u
    Guest

بنظر من اونا میدونند که علاقمندی گاهی بیشتر از زمینه کاریpay off میکنه
    تو سیستم بیمار انتخاب رشته در کشور ما که طرف با یه تست یعنی واقعا با یه تست از مثلا برق میره عمران- از شیمی میره دندانپزشکی و ....من معتقدم که دیگه لااقل اینجا ادم بتونه به زمینه های مورد علاقش متصل بشه

این کاری که شما کردی یعنی ایمیلت خوبه- من همچنین اولویت بندی هم کرده بودم
    منکه جاهایی که من اشتراکی با استاد نداشتم واضح میگفتم علم بروز هستش و من علاقه دارم
    اون researches رو هم بنویسید research بهتره ها
    امکان داره نمونه ایمیل هات رو بذاری اینجا (یا برام به عنوان پیام خصوصی بفرست), چه در مورد استادایی که باهات اشتراکات داشتن و چه اونایی که نداشتن.

amin4u
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    to: amin4u

من شخصا با این کار موافق نیستم حالا بین این همه استاد چرا شما دنبال اونایی هستی که
    زمینشون با شما فرق داره شایدم زمینتون خیلی خاصه که استاد دقیقا مرتبط پیدا نمی کنین
    در هر صورت ریسک این کار وحشتناک بالاست چون به محض اینکه یکی بیاد و یه کم background
    نزدیک تری نسبت به شما به استاد داشته باشه چینی که سهله آمریکایی هم باشه اونو به شما ترجیح میده
    و کل زحمتات به فنا میره. شما مهدی رو نگاه نکن اون عضو هیئت علمیه و استاده و هزار تا چیزه دیگه پس استادش
    تشخیص داده که ایشون اگر بره با هر شرایطی میتونه خودشو تطبیق بده ولی این فکرو در مورد همه ندارن استادا پس مواظب باش
    زحمتات هدر نشه. موفق باشی
    to: milad.ra
    راستش, تو زمینه ای که من کار کردم, استاد واقعان نایابه, به سختی تونستم 2-3 تا پیدا کنم. مجبورم واسه بالا بردن شانسم, رو استادای غیرمشترک هم حساب کنم.

to: countdown
    شما که گفتی رزومه ات فقط یه کم خوبه! اینجوری که میلاد میگه, خب استاده باید هم روت حساب می کرده!! منم رزومه ام بد نیست, مقاله کنفرانس خارجی چندتا دارم و معدل ارشدم هم خوبه (18.18) اما تدریس نکردم و لیسانسم افتضاحه (14.77). حالا بازم می تونم رو استادای اینجوری حساب کنم یا ریسکش واقعا بالاست؟!!!! (تافل: 82 (speaking:14) و GRE: 400:720:3.0)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)